خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پشت کنکور ماندن یا نماندن ? + دلایل

هر سال بعد کنکور یه عده رتبشون اونجوری که فکر میکردن یا انتظار داشتن نمیشه و خب اون وقت میمونن تو دورا هی اینکه برن دانشگاه یا پشت کنکور بمونن
      من خودم چون تجربه پشت کنکور موندن رو دارم میخوام به شما چن تا نکته بگم شاید این تجربیات به دردتون خورد
      1-اگر سال اول اون جور که باید تلاش نکردین یا اونجور که لازم بوده انرژی نذاشتین حتما بمونین پشت کنکور بدون معطلی
      2- به حرف کسایی که شمارو ناامید میکنن گوش ندین اونا فقط بلدن بگن. نمیشه - نه - نباید ....و.....
      3_ باور کنین یه سال پشت کنکور موندن ارزش یه عمر حسرت نخوردن رو داره اینو کسایی میفهمن که الان لیسانس دارن و دارن برا کنکور مجدد میخونن همین الان اگه تصمیم درستی بگیرین مثل اون آدم که رفت برق شریف خوند و بعد چند سال انصراف داد و اومد اومد دوباره کنکور تجربی داد نمیشین
      4- اگه بیشتر پشت کنکوری ها نتیجه نمیگیرن دلیل نمیشه که هرکی پشت کنکور مونده پس اشتباه کرده اتفاقا ما پشت کنکوری هایی داریم که خیلی هم موفق شدن چون به حرف بقیه گوش ندادن و کار خودشون رو کردن و خودشون رو نشون دادن
      در آخر بهتون میگم فقط به ندای درونتون گوش کنین به این فکر کنین که 10 سال بعد کجایین و دارین چی کار میکنین تو شغلی هستین که با عشق کار میکنین و دارین باهاش حال میکنین یا تو شغلی هستین که هر روز دارین خودتون رو لعنت میکنین و هزار بیماری روحی و روانی گرفتین ......

ایشالله همه کنکوریها موفق بشن ....

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maj333 نمایش پست ها
      هر سال بعد کنکور یه عده رتبشون اونجوری که فکر میکردن یا انتظار داشتن نمیشه و خب اون وقت میمونن تو دورا هی اینکه برن دانشگاه یا پشت کنکور بمونن
      من خودم چون تجربه پشت کنکور موندن رو دارم میخوام به شما چن تا نکته بگم شاید این تجربیات به دردتون خورد
      1-اگر سال اول اون جور که باید تلاش نکردین یا اونجور که لازم بوده انرژی نذاشتین حتما بمونین پشت کنکور بدون معطلی
      2- به حرف کسایی که شمارو ناامید میکنن گوش ندین اونا فقط بلدن بگن. نمیشه - نه - نباید ....و.....
      3_ باور کنین یه سال پشت کنکور موندن ارزش یه عمر حسرت نخوردن رو داره اینو کسایی میفهمن که الان لیسانس دارن و دارن برا کنکور مجدد میخونن همین الان اگه تصمیم درستی بگیرین مثل اون آدم که رفت برق شریف خوند و بعد چند سال انصراف داد و اومد اومد دوباره کنکور تجربی داد نمیشین
      4- اگه بیشتر پشت کنکوری ها نتیجه نمیگیرن دلیل نمیشه که هرکی پشت کنکور مونده پس اشتباه کرده اتفاقا ما پشت کنکوری هایی داریم که خیلی هم موفق شدن چون به حرف بقیه گوش ندادن و کار خودشون رو کردن و خودشون رو نشون دادن
      در آخر بهتون میگم فقط به ندای درونتون گوش کنین به این فکر کنین که 10 سال بعد کجایین و دارین چی کار میکنین تو شغلی هستین که با عشق کار میکنین و دارین باهاش حال میکنین یا تو شغلی هستین که هر روز دارین خودتون رو لعنت میکنین و هزار بیماری روحی و روانی گرفتین ......

سلام
      با نکته اول و سوم به شدت موافقم
      و فقط به همین دلیل با موندن موافقم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای من،پشت کنکور نماندن
      چون همین امسال زحمتمو کشیدم با وجود همههههههه بدبختیایی که داشتم،بی پولیا،کتاب نداشتن تا بهمن،مدرسه بد و اذیت کن و کلی ماجرای دیگه واقعا بی حاشیه بدون بهونه اوردن تا جایی که تونستم خوندم.اگه بمونم فکر نکنم چیزی تغییر کنه.ضمن این که هیچ رشته ای هم اونقدر موردعلاقه م نیست که به خاطرش یک سال اون همه فشار رو تحمل کنم.اگه عاشق یه رشته یا یه دانشگاه خاص بودم شاید می موندم واسش ولی خب اینجوری نیست دیگه.عین صد و پنجاه تا انتخاب رو پر می کنم و امسال می رم دانشگاه!اگه از اون صدوپنجاه تا هیچی قبول نشم و بزنه مردود،منم چاره ای جز موندن ندارم ولی انتخاب خودم نیست شاید از سر ناچاری بمونم.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      بستگی داره خب به رتبه و شرایطت
      وضع مالی و.....
      ولی نهایتش یه سال بیشتر پشت کنکور موندن ب درد نمیخوره
      اگه اتفاقی میفتاد تو اون ی سال میفتادش
      زندگی بی مکث جریان داره....

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه عمر میخوای با اون رشته ای که میخونی زندگی کنی حالا هر چی هم پشت کنکور موندن سختی داشته باشه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه سال بیشتر موندن ارزش اینو داره ادم ایندشو اونطوری که دوست داره بسازه.سختی و حسرتی که تو اینده به گذشته میخوره خیلی بیشتر از سختی یه سال بیشتر موندنه.امیدوارم اونایی که واقعا هدف دارن دست از تلاش نکشن.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بچه هایی که پشت کنکور موندن میشه از مزایا ومعایب پشت کنور موندن بگن؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پشت کنکور موندن سختی های خودشو داره ولی من خیلیا رو میشناسم که نموندن و رفتن یه رشته الکی خوندن الان هم خیلی پشیمونن هم از انتخاب عجولانشون هم اینکه هیچ علاقه و ربطی به اون رشته نداشتن و الکی وقت صرف کردن و هم اینکه خیلی از درسای دبیرستان دور افتادن و دیگه حوصله کنکور مجدد رو ندارن.اگه به چیزی علاقه دارین حتما روش پافشاری کنید حتی اگه خیلی طول کشید.یکی از آشناهامون بعد شیش سال داروسازی شیراز قبول شد ولی خیلی اراده داشت خیلی هم عاشق داروسازی بود

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه کسی از همین الان با این همه وقت
      به خودش اطمینان نداره
      ومیگه اگه یه سال دیگه بمونم کاری نمیتونم بکنم
      قطعا همین امسال برو دانشگاه
      و..........

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      هرکسی واسه خودش دلایلی داره ک ممکنه برای دیگران درست و به نفعشون نباشه
      من برای خودم میگم اگه اون چیزی ک میخوام نیارم پشت کنکور می مونم
      چون نمیتونم یه عمر تو رشته ای باشم ک بهش علاقه ندارم و همش با حسرت زندگی کنم

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سحر96 نمایش پست ها
      بچه هایی که پشت کنکور موندن میشه از مزایا ومعایب پشت کنور موندن بگن؟؟؟
      به نظرم اگه یکی میخواد بمونه علاوه بر اینایی که استارتر عزیز گفت باید اینم درنظر بگیره که اگه توانشو داره وایسه.....رقابت سخته و هر سال چه سطح سوالا اسون یا سخت بشه اما رقابت قطعا بیشتر میشه و من خودم یا کاری رو انجام نمیدم یا تا تهش میرم.....اینکه بگیم اگه با رتبه بدی بریم یه عمر پشیمونی و اینا ......خب باید اینم درنظر گرفت که ایا قدرت یک سال درست خوندن رو داره یا نه و با عمرش بازی نکنه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جوری دوستان میگن قدرت یکسال درس خوندن رو دارید انگار بعد قبولی کنکور و رتبه خوب اوردن ، همه چیز حل میشه . شما بعد از کنکور رشته پزشکی یا... بیارین تازه خوندنت شروع شده و باید خیلی بیشتر توی سال های بیشتری تلاش کنید و درس بخوند وقتی اواسط این رشته ها رفتین تازه متوجه میشین که کنکور غول اول بوده نه اخر. اینو نگفتم کسی ناامید شه . گفتم که حواستون باشه دارین پا توی چه کار و اینده ای میذارین

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      البته اینجور که من پرسیدم دانشجوهای پزشکی اونقدر ها هم بهشون سخت نمیگذره..............
      خیلی هااشون که ولن و نمیخونن و نتیجش هم میبینن....(چون دکتری حرفه ای محسوب میشن بالاخره دکتر میشن حتی شده بعد 20 سال ولی چجورش فرق میکنه)
      اگه بخوای دانشجوی تاپ باشی روزی 4-5 ساعت درنظر بگیر بعلاوه اینکه یکی دو ماه قبل امتحاناحا کلا کتابخونه باشی و تابستون هم که ازادی
      پس بازم نسبت به کنکور که میانگین روزی 10 ساعت رو باید داشته باشین کمتره و همون قیف برعکسه(البته کلمه ی میانگین خیلی مهمه بعضی ها ماکس شون رو میانگین حساب میکنن)
      همین یک سالش سخته بقیش درست میشه البته کسی که این یکسال بتونه پس توانایی بقیشو هم داره
      شما همین سد کنکور درنظر بگیرید ببینین اگه میتونین اینو بشکنین بدونین بقیش حله

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به استناد آمار های رسمی حدود یک سوم ازکسانی که وارد دانشگاه میشوند قبل از رسیدن به ترم 3 بنا به دلایلی به کنکور مجدد ،انتقالی ،تغییر رشته ،تغییر دانشگاه و حتی ترک تحصیل روی می آورند و این یک فاجعه هستش خواهش میکنم ازتون اگه از رشته تون راضی نیستین یا به اجبار میخواین واردش بشین حتما به عواقبش فکر کنین

یه سال پشت کنکور موندن تا حالا کسی رو نکشته ...

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maj333 نمایش پست ها

اقا من اینم بگم دلم اروم بگیره
      یه سال سومی داشتیم تا خود عید کم کاری کرد و هر روز به من میگف میخواد عیدو روزی دوازده ساعت بترکونه............بعد شد 40 روز به کنکور گفت این 40 روزو میخواد بکوب 12 ساعت بخونه.....همینطوری امروز فردا میکرد....از اخرم نزدیکای کنکور میگفت اینا حتما یه حکمتی داره و کار خداست و من توکل میکنم به خدا
      کلا حرف من این بود که اینجوری با ایندتون بازی نکنید..........اگه نمیتونین سختی کنکور رو تحمل کنید باید سختی نتیجه کمتر رو بپذیرید.....مسائل رو هم با هم قاطی نکنید بدون تلاش توکل معنی نداره و نباید کم کاری خودمونو بگیم حکمت خدا بوده........اگه واقعا هم میدونید که مرد میدونید که بهتون تبریک میگم و حتما بمونید که دراین صورت قطعا باارزشه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن