خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

چگونه زیست بخوانیم؟

با سلام خدمت همه ی کنکوری های گذشته و کنکوری های آینده ( پدرتون در اومده )
      آقایون داداشا این زیسته رسما هممون رو به ملکوت اعلا فرستاده دوستانی که زیست رو بالا زدن ممنون میشم توی این تاپیک پاسخگو باشن تا همه من جمله من و بقیه دوستان از تجربیاتشون استفاده کنیم
      ( البته از بعضی از دوستان طی پیغام خصوصی پرسیدم ولی یه بار دیگه عمومی میپرسم تا دوستان هم استفاده کنن)
      1) اولا برای زیست درسنامه لازمه یا همون کتاب درسی کفایت می کنه؟
      2) دوستان آیا لازمه حتما کسی که میخواد بر فرض مثال 70-80 یا حداقل درصد مورد نیاز برای قبولی تو رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی میخواد کتاب های الگو رو بخونه؟ ( چون واقعا هم حجمش زیاده هم یکم تستای چرت و پرت داره درسنامش هم 80 درصد عین کتابه اون 20 درصد هم ترکیب مطالب فصل های جلو تر یا قبل تر با اون فصل هستش )
      3) نظرتون در مورد آی کیو چیه؟برا کسی که فقط تستای میکرو گاج رو زده بعد اون مناسب هست یا نه؟ به نظرتون یکی فقط تستای آی کیو رو به عنوان تست آموزشی + تستای سنجش و گزینه 2 قلمچی و سراسری رو به عنوان تست سنجشی کار کنه بهتره؟ یا فقط الگو رو کار کنه از نوبت دوم تستای فرد آی کیو رو بزنه بهتره؟البته اون تستای سنجشی تو هر دو مورد سرجاشن)
      4) در کل میشه برا کسی که پایش ضعیفه ( یعنی فقط تستای میکرو گاج رو زده تقریبا 4000 تست ) همزمان الگو و آی کیو رو با هم کار کرد؟ چون خیلی از دوستان میگفتن بهتره یه کتاب کار کنی و نکاتش رو تو کتاب بنویسی و هی مرور کنی تا اینکه فقط تست بزنی و کتاب رو کمتر مرور کنی؟
      چون مثلا اگه یکی واقعا هم الگو و هم آی کیو رو با هم کار کنه یا باید کتاب رو کمتر بخونه یا از تایم درسای دیگه بزنه به زیست اضافه کنه؟ در کل what the faz؟
      5) برای ژنتیک چی پیشنهاد میدین؟ ژنتیک به زبان آدمیزاد مهروماه یا ژنتیک تخته سیاه؟
      6) برای گیاهی کتاب جدا لازمه یا نه؟
      7 ) و یه سوال تکراری و در کل : با زدن تستای آی کیو + تستای سنجش و گزینه 2 قلمچی و سراسری + ژنتیک تخته سیاه میشه حداقل یه 70 اینا زد؟
      در آخر حلال کنید این همه سوال پرسیدم
      @mohammacl @حمید رضا زارع @Alireza.arvin @8MIT8 @dorsa20 @behnam10alipour @AGHA JAVAD @Hellion @ZAPATA
      ویرایش توسط tabrizcity : 08 مرداد 1396 در ساعت 08:51

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اولا سلام
      ببين من خودم زياد وارد اين داستان ها نميشم ولي چون منشنم كردي ( والبته رفيقم هستي ) صرفا تجربيات خودم در سال مختوم به كنكور ٩٦ رو بهت ميگم
      چقد درسته يا چقد غلط ، قضاوتش با ساير اساتيد و دوستان
      براي من نتيجه داد ...

در مورد كتاب تست هر كي يه نسخه اي بهت ميده !! خيلي ها اولين سوالشون از يه رتبه برتر كنكور اينه كه منابعت چي بوده و با شيوه مطالعت .... هيشكي نميپرسه كه توي رتبه برتر چجوري غيرت و همت كردي كه تونستي مثلا زيست رو ٨٠-٩٠ بزني !!
      قطعا آخر اين تاپيك افراد ميان ميگن ما با فلان كتاب زيست ٩٦ رو ميزنيم n درصد ... بعد يكي ديگه مياد ميگه منبع تو آشغال بوده ؛ من با اين كتاب تست ، زدم ٢n درصد و ....
      تو بايد ببيني خودت و دانسته هات چقدره !!
      آيا مطالب كتاب رو كامل بلدي كه حالا مثلا ميخواي تست مفهومي و يا تست تركيبي بزني !!
      وقتي ميگم بلدي يعني اينكه مثلا بتوني تحليل كني اثر كورتيزول روي بيماري ادم رو !! و يا اثر آنتي بوتيك روي انعقاد خون و ....
      اين يعني زيست بلد بودن

خب از جايي كه من ميشناسمت و خودت هم توضيح دادي در مورد سطحت ؛ بايد قدم به قدم بري ....
      الان تو تقريبا همه ي مفاهيم رو بلدي !! تست هم ميتوني حل كني ...
      پس بايد بري دنبال يه كتاب تستي كه بيس كارت رو قوي كنه !!
      من خودم ميگم براي الان تو سه گزينه وجود داره : ١- الگو ٢- آي كيو ٣- نشر دريافت سال به سال ( دكتر عمارلو )
      پيشنهاد من مورد ١ و ٣ براي قبل عيد و كتاب آي كيو براي بعد عيدت هست

اما بازم تو خودت بايد انتخاب كني !! برو سايت هاي فروش كتاب و پي دي افشون رو دان كن ؛ با هر كدوم راحت تر بودي همون رو بي شك بردار ؛ فقط وقتي انتخاب كردي ديگه تا آخرش برو و از اين شاخه به اون شاخه نپر !!
      در مورد درس نامه هم فاگو خوبه و هم درس نامه هاي دريافت ؛ با هر كدوم اكي بود برو دنبالش

خود من :
      اول كتاب درسي رو ميخوندم و قيد ها و مطالب مهمش رو زيرش خط ميكشيدم
      بعدش از روي فاگو صرفا چارچوب كارهام رو مشخص ميكردم و نكاتش رو در كتاب درسيم ياداشت ميكردم
      در آخر هم يك يا دو روز تست هاي آي كيو رو ميزدم و تمام نكاتش رو در كتاب درسي مينوشتم
      در ٥ شنبه براي مرور تست هاي آزمون هاي آزمايشي سنجش ، گزينه ٢ و قلمجي از آخر كتاب الگو
      هفته بعد مرور نكات ياداشت شده ؛ ٤شنبه يا ٥ شنبه قبل آزمون قلمچي هم ، تست هاي سراسري رو زمان دار از خودم آزمون ميگرفتم + آزمون ماز
      اين برنامه دو هفته يكبار من بود

ببخشيد كه زياد شد اما سعي كردم جامع و كامل باشه
      به اميد موفقيت تو و تمام بچه هاي انجمن

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام .من بین ۸۰تا ۸۸ زدم. اینا فقط تجربه خودمه . وگرنه بقیه ش به سبک درس خوندن خودت بستگی داره .

۱. درسنامه لازمه برا بعضی فصلا . خودم فصلای مبهم مثل ۴ تا ۷ پیش یا ده سوم رو قبل از اینکه دقیق بشم رو کتاب ؛ تدریس پازوکی از الا رو می دیدم . برا دوم خیلی سبزو خوندم کامل !
      درسنامه های خیلی سبز سومو دوران جمع بندی خوندم به جرات میتونم ادعا کنم چند تا از نکات سوالای مبهم کنکور امسال رو توش دیده بودم !

۲.الگو خودم پیش ۱ و ۲ و سومش رو خوندم . راضی نبودم زیاد . فقط ژنتیک جمعیت + گیاهی های سوم + ژنتیک مندلی + هورمون رو بی نظیر کار کرده !

۳.ایکیو فقط و فقط پیش رو توصیه میکنم . تو فصلای پایه زده جاده خاکی ... خودم بعد عید پیش + فصلای ۶ دوم و ۱۱ سوم رو کامل کار کردم .بقیه فصلاشو دست و پا شکسته ؛ چون از کنکور دور بود . بررسی تک تک تستای ازمونای جامع سنجش دو سه سال اخیر فراموش نشه .

۴.من جات بودم همزمان کار نمیکردم . الگو برا اموزش و تثبیت . ایکیو برا مرور و دقت بیشتر رو کتاب مناسبه .
      من ماه اخر فهمیدم هر چقدر کتاب بخونم کمه .کلا تست رو گزاشتم کنار . و بهترین درصد کل ازمونای امسالمو تو کنکور زدم . با اینکه روزی ۳ الی ۴ ساعت زیست میخوندم بازم تسلطم رو کتاب و نکاتی که از قبل نوشتم کافی نبود ...

۵. تخته سیاه . به زبان ادمی رو کار کردم اصلا خوب جا نمیندازه مفاهیمو .

۶ . نه .گیاهی خود الگو سوم کافیه.

۷ . ترکیب پیشنهادی من : دوم خیلی سبز + بررسی تستای کنکور و سنجش و قلم چی ! کاااافیه!
      سوم : درسنامه های سبز + تست از الگو +تستای سنجش و قلمچی .
      پیش : ایکیو +بررسی دقیق تستای کنکور

در اخر اینکه اولویتت حتما کتاب درسی و نکاتی باشه که از قبل نوشتی . رو نوشتن نکات هم وسواس بخرج نده . تو دوران جمع بندی میفهمی خیلیاش بدرد نخور بوده و فقط وقتتو هدر دادی.

موفق باشی .
      ویرایش توسط mehrdadlord : 08 مرداد 1396 در ساعت 12:10

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام من کنکور 86 زدم و از صفر صفر خوندم ، دانشجوی نرم افزار فردوسی بودم که شهریور تصمیم گرفتم کنکور تجربی بدم و از مهر شروع کردم به خوندن ماه اول خیلی سبز و میکروگاج رو زدم گفتم زیست زیست میگفتن همین بود؟! تا اینکه سر ازمون 20 زدم اول الگو رو خونده بودم ولی دیدم خیلی سخته تستاش ولش کردم بعد ازمون دیگه فقط الگو خوندم و کم کم خودم پیشرفت رو دیدم تا اینکه دیگه زیست زیر 90 برام عجیب بود بعد عید
      من اول یک فصل رو از کتاب کامل میخوندم بعد درسنامه های الگو و کم کم هم تستاشو میزدم(چون اگه ی دفه بزنین تثبیت نمیشه) 50 تست رو مثلا که زدم خوندن فصل بعد رو شروع میکردم
      الگو همش عالیه و کاملا کافیه برای حتی 100 زدن! دی وی دی های موج ازمونم خیلی خوبه دیدنش . توی کانال الگو هم اموزش ژنتیک و متابولیسم و قلب هست حتما حتما دانلود کن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      @حمید رضا زارع
      @M o h a m m a d

استفاده از تجربیات دکتر زارع و استاد بزرگ زیست، داش محمد ، بسیار قابل تأمل و ارزشمنده
      ............

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=tabrizcity;1171962]با سلام خدمت همه ی کنکوری های گذشته و کنکوری های آینده ( پدرتون در اومده )
      آقایون داداشا این زیسته رسما هممون رو به ملکوت اعلا فرستاده دوستانی که زیست رو بالا زدن ممنون میشم توی این تاپیک پاسخگو باشن تا همه من جمله من و بقیه دوستان از تجربیاتشون استفاده کنیم
      ( البته از بعضی از دوستان طی پیغام خصوصی پرسیدم ولی یه بار دیگه عمومی میپرسم تا دوستان هم استفاده کنن)
      1) اولا برای زیست درسنامه لازمه یا همون کتاب درسی کفایت می کنه؟نه لازم هست بخونید درسنامه خیلی سبز
      2) دوستان آیا لازمه حتما کسی که میخواد بر فرض مثال 70-80 یا حداقل درصد مورد نیاز برای قبولی تو رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی میخواد کتاب های الگو رو بخونه؟ ( چون واقعا هم حجمش زیاده هم یکم تستای چرت و پرت داره درسنامش هم 80 درصد عین کتابه اون 20 درصد هم ترکیب مطالب فصل های جلو تر یا قبل تر با اون فصل هستش )خب قطعا خوندنش بی ضرر نیست یادتون باشه رقبای اصلیتون میخونن البته درسنامش خیلی مالی نیست تستاش بعضا نکات جالبی داره
      3) نظرتون در مورد آی کیو چیه؟برا کسی که فقط تستای میکرو گاج رو زده بعد اون مناسب هست یا نه؟ به نظرتون یکی فقط تستای آی کیو رو به عنوان تست آموزشی + تستای سنجش و گزینه 2 قلمچی و سراسری رو به عنوان تست سنجشی کار کنه بهتره؟ یا فقط الگو رو کار کنه از نوبت دوم تستای فرد آی کیو رو بزنه بهتره؟البته اون تستای سنجشی تو هر دو مورد سرجاشن) نه بنظرم حداقل الگو رو قبلش بخونید با درسنامه خیلی سبزو بعد برید سراغ ای کیو تستای قلمچیم جدی بگیرید
      4) در کل میشه برا کسی که پایش ضعیفه ( یعنی فقط تستای میکرو گاج رو زده تقریبا 4000 تست ) همزمان الگو و آی کیو رو با هم کار کرد؟ چون خیلی از دوستان میگفتن بهتره یه کتاب کار کنی و نکاتش رو تو کتاب بنویسی و هی مرور کنی تا اینکه فقط تست بزنی و کتاب رو کمتر مرور کنی؟ مرور حتما باید باشه نباشه هیچی
      چون مثلا اگه یکی واقعا هم الگو و هم آی کیو رو با هم کار کنه یا باید کتاب رو کمتر بخونه یا از تایم درسای دیگه بزنه به زیست اضافه کنه؟ در کل what the faz؟فارغ التحصیل باشید وقت میکنید
      5) برای ژنتیک چی پیشنهاد میدین؟ ژنتیک به زبان آدمیزاد مهروماه یا ژنتیک تخته سیاه؟ الگو درسنامه ژنتیکش بر خلاف بقیه درسنامه هاش خوب بود بعدشم خیلی سبز
      6) برای گیاهی کتاب جدا لازمه یا نه؟ نه
      7 ) و یه سوال تکراری و در کل : با زدن تستای آی کیو + تستای سنجش و گزینه 2 قلمچی و سراسری + ژنتیک تخته سیاه میشه حداقل یه 70 اینا زد؟ ببینید من ی چی بگم همه اینا درسته و مفید هم هست ولی در نهایت خود سر جلسه و حال و شرایط شما مهمه که بتونید بزنید یا نه خودتون کارنامه های قلمچی بنده رو دیدید درصد زیستا خیلی بالا بود ولی کنکور اون درصدا در نیومد و طبیعی هم هست

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مورد اول
      الان مد شده که در مورد نحوه ی خوندن میگن که اول یبار همین طوری الکی متن کتاب رو میخونی بعد یبار عمیق متن کتاب رو میخونی بعد یبار درسنامه میخونی بعد یبار مفهومی میخونی و بعد های دیگه .... این حرف های چیپ رو ولش کن ... بشین یبار درست و حسابی کتابو بخون حالیت که شده فصل داره در مورد چی حرف میزنه شروع کن به حفظ کردن متن کتاب درسی و دفعات بعد هم که تو مدت 15 مین میتونی از حفظ متن کتاب رو برا خودت بازگویی کنی ...
      مورد دوم
      در مورد کتاب تست و درسنامه هست ... درسنامه به نظرم فاگو خوبه ولی نحوه ی خوندن درسنامه یی مثله فاگو مهم تره نباید سرتو بندازی پایین و فقط درسنامه رو بخونی و هر چی که گفت رو قبول کنی اون جاهایی که مورد نیازت هست رو قبول میکنی و یادداشت برداری میکنی و بگم که فقط یبار حق داری درسنامه فاگو رو بخونی ... در مورد کتاب تست بهترین کتابی که من دیدم ابی قلم چی بوده و تست های ازمون قلم چی سه سطحی هم مکمل خوبی هستن ... از سوالای غلط و ناشیانه ی الگو و سوالای کلیشه ای عمارلو و ایده های فضایی - توهمی ای کیو هم برحذر باش که جز خسران ثمره ی دیگری برایت نخواهد داشت ...
      مورد سوم
      این که میگن تست سراسری تست سراسری کار کن منظور این نیس که بشینی تست ها رو بزنی و بعدم بگی از 50 تا سوال فقط یدونه نزده داشتم و شاد شنگول بری سراغ ازمون بعدی ... به نظرم تست زیست ساسری رو این شکلی باید کار کنی بدین صورت که تست رو میذاری جلوت . تست شما یه صورت سوال داره و 4 تا گزینه ( معمولی ترین حالتشو گفتم ) شما باید این 5 تا رو سعی کنی حداقل هر کدوم رو به 5 بیان دیگه و 5 جمله ی دیگه بنویسی البته با معنی یکسان .... یه مثال نه چندان خوب بزنم 1. فلانی خر است 2. فلانی چهارتا پا دارد و بار میبرد 3. از امیزش فلانی با اسب زاده ای حاصل میشود که میتواند روند گونه زایی رو مختل کند و . . . اینا همشون یه معنی میدن شمام سعی کن برا هر تست و گزینه هاش تو یه برگه جملات متعددی بنویسی با معانی یکسان ...
      بعدشم که توکل کن
      و بعدشم توسل ... البته از به کار بردن جملاتی مثل " ما فقط باید به امام زمان توسل کنیم ما تنهاییم ما کسیو نداریم ما فقط امام زمان رو داریم !!!!! " خودداری کن
      ایشالا تو زیست یه درصد قابل قبول کسب میکنی ...
      عادت ما ایرانیا اینه که از ادمایی که رک و راست حقیقت رو به زبون میارن بدمون میاد چون از واقعیت های تلخ گریزانیم ولی بر عکس ادمایی که با حفظ ظواهر سعی در خوب جلوه دادن خودشون و اوضاع هستن رو ارج می نهیم ... کاش ایران به شکل گربه نبود بوقلمون بیشتر مناسب احوال ایرانی هاست . . .

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      من زیست دوس داشت

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      من زیست دوس داشت
      آفرین پسر گلم، زیست می خرم برات

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن