خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه عجب یه تاپیک غیر حاشیه ای دیدیم تو انجمن
      همونطور که خودت گفتی مشکلت اینه که مفهومو درک نمی کنی پس بهترین کار اینه فیلمای استاد کازرانیان تو سایت آلا رو ببینی
      اکثر کسایی که فیلماشو دیدن(از جمله خودم ) میدونن که ایشون یه جوری مفهومو فرو میکنن بهت(البته منظورم فرو کردن تو مغز مبارک بود) که تا عمر داری یادت نره
      ایشون به تدریس مفهومی و پایه ای معروفن و خیلی ساده و روان مفهومو بیان میکنن
      فک کنم خیلی کمکت کنه

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      برای مثلثاتت از دی وی دی های استاد مهربان استفاده کن برای حرکت شناسی هم فکر کنم استاد یحیوی خوب باشه من بقیه مباحثشو دیدم راضی بودم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
      سلام

وقتتون بخیر دوستان گلم

دوستان عزیز مبحث حرکت شناسی تو کنکور خوب معمولا تست 100 درصد داریم ازش. من تو این مبحث خیلی مشکل دارم هرچی میخونم ویا منابع مختلف رو چک کردم باز داخل تجزیه تحلیل نمودار ها و کاربرد فرمول هاش خیلی مشکل دارم بزاری کلی بگم نمیتونم مفهومی یادش بگیرم و درکش کنم اگه راهکاری دارین بتونم مشکلم رو حل کنم بگین ممنون میشم.

مشکل بعدیم داخل مبحث مثلثات ریاضی هست اقا من اصلا اون بحث فرمول هاش رو نمیتونم درک کنم من فیلم های اقای امینی راد رو دیدم از الا متوجه نشدم چی میگن اصلا کتاب هم خیلی سبز دارم بازم متوجه نشدم.باز ازتون یه راهنمایی میخوام که کمکم کنین با تشکر

نکته بعدی دوستان یادمه یه لیستی بود که اول کدوم مبحث هارو داخل درس فیزیک و درس ریاضی بخونیم اگه اون رو در اختیار دارین یا میدونین به چه شکل هست لطفا اعلام کنین.ممنونم
      این مشکل از عدم تمرین کافی هست.فرمولهای خیلی سبز زیاد نیست و کامل همه چیز رو گفته بله تدریس آقای امینی راد کافی نیست چون برخلاف اسمش از 0 تا 100 نیست و باید به عنوان همایش بهش نگاه کنید شما خیلی سبز رو بخونید در کنارش فیلم ایشون رو ببینید و ضمنا تمام تستهای بخش مثلثات خیلی سبز رو کار کنید و ابدا برای بخشهایی که مشکل حاد دارید تستها رو گزینشی حل نکنید و حتما بعد از حل هر تست پاسخ نامه رو کامل بخونید و بعدش دوباره همون تست رو حل کنید.پیروز باشید
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

4. Top | #19
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      حرکت شناسی مبحثیه که باید زیاد تست بزنین تا براتون جا بیفته. (البته به نظر میاد که زدین ولی جا نیافتاده!!)
      مهم‌ترین چیز توی حرکت شناسی اینه که اصلا و به هیچ وجه از روش‌های به اصطلاح تستی برای حل سوالات استفاده نکنین و همه سوالات رو با فرمول‌های اصلی حل کنین. راجب زیاد شدن زمان حل هم نگران نباشین، تسلطتون که بره بالا با همون روش‌های اصلی خیلی سریع به جواب میرسین.
      برای تست زنی هم از کتابی که از روش‌های تستی سوالا رو حل کرده استفاده نکنین. من پاسخ‌های تشریحی خیلی سبز رو نخوندم و نمیدونم چه جوریه ولی از درسنامه‌هاش به دلیل آوردن فرمول‌های زیاد، خیلی خوشم نیومد! (البته فقط با یه نگاه سطحی و خوندن در حد نیم ساعت!)
      در کل من مبتکران رو به بقیه کتابای بازار ترجیح میدم.

درمورد مثلثات مشکلتون چیه؟ اگر به خاطر زیاد بودن فرمول‌ها نمی‌تونین حفظشون کنین، یا این که نمیدونین که کجا باید از کدوم فرمول استفاده کنین پرکاری تستی خیلی میتونه کمکتون کنه. دسته بندی فرمول‌ها بر اساس محل کاربرد و یا شباهت‌های فرمول‌ها هم میتونه در حفظ کردنشون کمکتون کنه.
      دایره مثلثاتی رو هم اگه خوب بلد باشین خیلی جاها بهتون کمک می‌کنه و درکتون از مثلثات رو هم بهتر میکنه!

دقیقا همینه نمیدونم چه فرمولی کجا کاربرد داره و مشکل بعدی وقتی فرمول رو شناسایی کردیم اون بازی با ریاضیش اذیت میکنه

5. Top | #20
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون از همگی بابت پاسخگوییتون . یه راهنمایی دیگه برای درس فیزیک و ریاضی به نظرتون فصل به فصل بخونم یا اینکه چند فصلو همزمان بخونم؟

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      بازم یه شخصی اومد و یه نفر رو تبلیغ کرد

ر.ا: ببین دوست عزیز درباره ی فیزیک اولین چیزی که نظرمو جلب کرد این بود که گفتین منابع مختلف رو نیگا کردین خب این اشتباهه و فقط باعث سردرگمیت میشه...یه منبع رو براساس دانش فیزیکت انتخاب کن و همون رو بخون
      حالا خود حرکت رو باید بگم که در نظر داشته باشین شما اگه 500 تا تستم بزنید بازم تست 501 ام میتونه واستون تازه باشه ولی با چیزایی که گفتین آموزشتون مشکل داشته
      اگه میتونین کلاس برین یا فیلمای کسی رو که کارش رو درست انجام داده رو ببینید
      ولی حالا فرض میکنیم که خودتون میخواین بخونید
      شما ام باید این رو بفهمی که این فرمول چیه کجا ها به درد میخوره....اولش فرمولا آسونن ولی بعدش نیاز به استدلال بیشتری داره....حتی اگه میتونی راه اثبات فرمولا رو یاد بگیر
      من خودم سر آزمونا وقتی فرمولی یادم میرفت دور دوم میومدم و فرمولی رو که میخواستم از فرمولای پایه درست میکردم و به جواب میرسیدم
      با اینا اگه بازم نتونستی تست بزنی بیا از سوالای خیلی ساده شروع کن... از سراسری های قدیمی یا حتی سوالای تشریحی
      اگه میخوای مثلا 2 ساعت فیزیک کار کنی باید بین یه ربع تا نیم ساعت تشریحی فرمولا و نکته ها رو بخونی و بقیه فقط باید تست بزنی....روش تست زدنم یکی از بچه ها صفحه قبل گفتش
      تو فقط حرکتت داغونه کن کل فیزیکم داغون بود....در حد افتادنش توی دوم دبیرستان.... میتونی درستش کنی
      سعی کردم مفید و مختصر توضیح بدم
      موفق باشی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ممنون از همگی بابت پاسخگوییتون . یه راهنمایی دیگه برای درس فیزیک و ریاضی به نظرتون فصل به فصل بخونم یا اینکه چند فصلو همزمان بخونم؟
      فرقی نمیکنه درس عمومیه یا اختصاصی..... حتما باید یه فصل رو کامل یاد بگیری بعد بری سراغ بعدی و حتما درسایی که به هم مربوطن رو با هم بخون که یه حالت پیش نیازی دارن واسه هم

8. Top | #23
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من احساس میکنم یه مقدار مشکل دست بندی کردن مطالب رو هم دارم خوب خلاصه نویسی میکنم ولی احساس میکنم این خلاصه نویسی مثل جزوه نوشته تو دانشگاس برا همین دنبال یه خلاصه نویسی خوب از مبحث حرکت هم میگردم.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فکر می‌کنم طبیعتا باید فصل به فصل بخونی! ولی اگه برای یه آزمون لازمه یه فصل از پایه و یه فصل از پیش رو بخونی، شاید همزمان خوندن این دو فصل هم مشکلی نداشته باشه. (راستش دقیقا منظورت رو از چند فصل رو به صورت همزمان خوندن نفهمیدم!)
      برای ریاضی هم سعی کن مطالب مربوط به هم رو پشت سر هم بخونی (مثلا همه مباحث مربوط به مثلثات). اگه از کتابای جامع بخونی، خودشون مطالب مربوط به هم رو یه جا آوردن و کارت ساده‌تر میشه.

10. Top | #25
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این سوال رو ببینید اقای طلوعی تو الا حل کرده اصلا نوع حل کردن سوال و اون چیزایی که میبینیم ادم رو اینطوری گیج میکنه
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20170726_182044.jpg  

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من احساس میکنم یه مقدار مشکل دست بندی کردن مطالب رو هم دارم خوب خلاصه نویسی میکنم ولی احساس میکنم این خلاصه نویسی مثل جزوه نوشته تو دانشگاس برا همین دنبال یه خلاصه نویسی خوب از مبحث حرکت هم میگردم.
      خلاصه ای که خودت بنویسی از همه بهتره ولی حالا اگه اگه درسنامه جمع بندی میخوای کتاب زیپ اندیشه فائق کتاب خوبیه هم همه ی فرمول ها رو به صورت خلاصه داره و هم برای همه ی فرمولا مسائل تیپ گذاشته

البته یه خلاصه ی کاربردی اول هر فصل کتاب موج آزمون نشر الگو اونم برای من مفید بوده

12. Top | #27
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان برای مثلثات چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این سوال رو ببینید اقای طلوعی تو الا حل کرده اصلا نوع حل کردن سوال و اون چیزایی که میبینیم ادم رو اینطوری گیج میکنه
      والا به نظر من که از روش بدی حل نکرده!
      در واقع سوال گفته در چه زمان‌هایی x منفیه، توی حل هم x رو تعیین علامت کرده و xهای منفی رو انتخاب کرده. در روش دوم هم که نمودار رو رسم کرده و xهای منفی رو به عنوان جواب انتخاب کرده.

14. Top | #29
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستش حرکت شناسی به نظرم گاج بخونی تمومه ! و درسنامه های خلاصه و کامل آورده .
      ولی خب شما میگی مشکل داری ، اول کتاب درسی رو بخون . مثال هاشو حل کن . بعدش برو گاج . به هیچ چیز دیگه ای هم نیاز نداری . گاج خودش روش حل سریع تست ها رو آورده .
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان برای مثلثات چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟
      خلاصه نویسی+ تست زیاد تا سر حد مرگ

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن