خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 55
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سیگار کشیدن ممنوع

سلام از اسم تاپیک معلومه که درمورد چیه
      شاید خیلی ها خوششون نیادولی دوست داشتم کمکی کنم شاید بعضی ها نوشته های من رو قبول کردند و تصمیم بگیرند که دیگه لب به سیگار نزنند.واسه خودم خیلی جالب بود که بودنم اصلا از چه چیزی درست شده اصلا مواد اولیه اونو کی کشف کرده تا اینکه یک کتاب خوب توی کتابخونه ی کوچیکمم پیدا کردم ماله خیلی وقت پیش هاست ولی نوشته هاش ارزش خوندن دارن به نظرم کتاب خوبیه.
      خب نوشته بود در زمان های قدیم کریستف کلمپ میخواسته به دریا های ناشناخته سفر کنه و امیدوار بوده که اثبات کنه زمین گرده و میخواسته راههای تجاری و جدیدی رو هم کشف کنه میره به جزیره ای که درمیان آمیکای شمالی و جنوبی است که بهش میگن هند. چند وقتی رو در اونجا اقامت داشته که متوجه شده اهالی اون منطقه یعنی هند کاری رو انجام میدادندکه تا آن زمان مردم اروپا از این کار بی اطلاع بودند آن ها دود حاصل از برگهای یک گیاه عجیب را به داخل ریه های خود میکشیدند انها تصور میکردند که دود حاصل از آن برای مداوای بیماری ها سودمند است.کلمب هم مقداری از این گیاه رو به اروپا بردو بهش میگفتن توباکو چون برای دود کردن آن از چپق استفاده میکردند. یک لوله ی وای شکل که دوشاخه ی اون رو داخل بینی میذاشتند و توتون را میسوزانند و دود حاصل از آن را به بینی میکشیدند. بعد ها این روند ادامه داشته که بهش میگفتن گیاه معجزه آسا که حتی ازش شربت هم درست میکردند.طولی نکشید که بعد ها درسال 1620 یک پزشک اعلام کرد استنشاق دود توتون مغز را خشک و حس بینایی و بویایی را ضعیف میکند.
      حالا افرادی که به استفاده از توتن عادت کرده بودند براشون مشکل بود که ترکش کنند و میگفتند که کشیدن توتون هیچ خطری واسه سلامتی نداره.
      بعد ها هم مصرف سیگار یا برگهای خرد شده و پیچیده شده در کاغذ هم افزایش پیدا کرد.وسال های بعد از آن هم تاثیر دود سیگار رو بیان کردندکه امروز روی هر پاک سیگار نوشته که چقدر ضرر داره و ریه ها رو از بین میبره ولی همچنان مصرف سیگار افزایش یافته وکسی اهمیتی به نوشته های روی پاکت سیگار نمیده.
      میدونین که چقدر دستگاه تنفس رو مختل میکنه؟ در همه افراد سیگاری دود سیگار وارد سینوسها میشه و مخاط آنها رو تحریک میکنه و در اثر التهاب سینوسها سردرد بسیار شدیدی عارض میشه.سرطان ریه هم در اثر سیگار کسیدن یا درمعرض تنفس دود سیگار بودن هم رخ میدهد.دود سیگار سرطان زاست. اثرات زیان بخشی دارد که عبارتند از: افزایش سرعت ضربان قلب ، افزایش فشار خون، کاهش رساندن اکسیژن به قلب و خیلی چیزی های دیگه...........
      فرد سیگاری هر چقدر که بیشتر سیگار بکشد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارد.
      حالا با این چیزایی که نوشتم شاید خیلی ها اطلاع داشتن این چیزا رو ولی بازم گفتم شاید نظری کسی رو عوض کرد و تصمیم گرفت که سلامت زندگی کنه. کشیدن سیگار هیچ نفعی نداره واصلا برای سلامت شخص مفید نیست.
      زندگی آنقدر شیرین و با ارزش است که اگر تصمیم بگیرید حتی واسه تفریح هم مصرف میکنید اونو ترک کنید و بقیه ی عمر خود را در سلامت کامل سپری کنید . انسان وقتی دلش به حال خودش نسوزد و حافظ سلامت خودش نباشه ضرر به سلامت جسم وروح و کارش میزند. همین دو یا یک نخ سیگار باعث چه بیماریهایی میشه
      پس بیایم قدر سلامتی و زندگی و قدر جوانی خودمو بیشتر بدونیم واینقدر ضعیف نباشیم که زود به چند نخ سیگار پناه ببریم چون اراده ی ما قوی تر از ایناست.
      امیدوارم که مطلب مفیدی بوده باشه
      منظورم با شخص خاصی نبود فقط بخاطر مفید بودن مطلب تاپیک زدم
      باتشکر)

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستش متنتو کامل نخوندم...ولی واقعن فک میکنی این حرفات تاثیری داشته باشه؟؟سلامتی واسه یه فرد سیگاری فک نمیکنم ارزش چندانی داشته باشه...دقت کن! ارزش داره ولی ن زیاد.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ی مطلبم من اضافه کنم
      هرچند قدیمیه ولی بامزه ست

فواید سیگار
      : ))

١ . سیگار کشیدن باعث میشه شما هرچه سریعتر از شر سلامتی و زندگی به امید خدا خلاص بشید و بتونید پا به عرصه های جدیدتری از جمله جهان آخرت بگذارید و تجربه های جدید کسب کنید.

۲ . وقتی سیگار بکشین یه سرفه هایی میکنین. به خدا همچین سر جیگرتون حال میاد انگار قولنج ریه تون رو گرفته باشن، یعنی ششتون حال میاد.

۳ . اونایی که سیگاری هستن بعد از یه مدت متوجه میشن که روابط عاطفی عمیقی با چای و نسکافه پیدا کردن.

۴ . اگه سیگاری بشین برای مواقع بیکاری، بیعاری، بیخوابی، بیداری، بیزاری، بیذاتی، بیماری، سیرابی، لیوانی، خیشاحی (منظور همون خوشحالیه)، نیراحی (ناراحتی) و سایر مواقع بهترین امکان رو در اختیار دارین .

۵ . اگه سیگاری بشین دارای روابط اجتماعی درخشان میشین و میتونین دوستان جدید زیادی پیدا کنین:

* وقتی شما جزء خریداران سیگار باشین دوستانی رو پیدا میکنین که از بس دوستتون دارن شما رو به شکل شیرینی میبینن.
      * وقتی شما جزء مصرف کنندگان سیگار باشین دوستان مهربونتون شما رو به شکل مگس میبینن. در نوع ب دوستی از طرف شما بسیار عمیقتر خواهد بود .

۶. اگه سیگاری بشین توی محیط های سربسته و عمومی از دست سیگاری ها حرص نمیخورین و این خودش باعث میشه آرامش اعصاب داشته باشین.

۷ . وقتی سیگاری بشین ، میتونین توی مسابقه جهانی ترک سیگار شرکت کنین و کلی پول به جیب بزنین .

۸ . اگه سیگاری بشین، وقتی با اقوام و دوستان به پیک نیک میرین موقع روشن کردن آتیش میتونین روش روشن کردن کبریت در میان باد و بوران رو به اونا نشون بدین و خودتون رو به عنوان یک قهرمان ملی معرفی کنید.

۹ . اگه سیگاری بشین با سوپری سر کوچتون بیشتر رفیق میشین طوری که اگه یه روز نرین سراغش دلش براتون تنگ میشه.

۱۰ . اگه مخفیانه سیگار بکشین میتونید با کوچه پس کوچه های اطراف خونه ، پشت بام، زیر زمین و دیگر جاهایی که تا حالا زیاد بهشون توجه نکردین بیشتر آشنا بشین.

۱۱ . وقتی مخفیانه سیگار میکشین با ادوکلن، عطر و دئودورانت های ارزون قیمت و همچنین انواع آدامسهای P.K ، خروس نشان، relax و غیره آشناتر میشین و به آدمی خوشبو با دندونای سفید مبدل بشین.

۱۲ . هرچه بیشتر سیگار بکشین راحت تر میتونین از شر پولهایی که توی جیبتون سنگینی میکنه راحت بشین.

۱۳ . اگه سیگاری بشین توی شهرای بزرگ که هوای آلوده دارن راحت تر میتونین زندگی کنین!

We are our choices
      -J.P.Sartre-

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad1013 نمایش پست ها
      راستش متنتو کامل نخوندم...ولی واقعن فک میکنی این حرفات تاثیری داشته باشه؟؟سلامتی واسه یه فرد سیگاری فک نمیکنم ارزش چندانی داشته باشه...دقت کن! ارزش داره ولی ن زیاد.
      ممکنه خیلی تغییر کنن مگه اینکه خودشون نخوان این بستگی به اراده شخص داره

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      ممکنه خیلی تغییر کنن مگه اینکه خودشون نخوان این بستگی به اراده شخص داره
      اراده؟؟
      بازم حرفای تکراری
      حتی حوصله ندارم جواب بدم دیگه.
      انشالا ک همه ب راه راس هدایت شن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      خودشو ناراحت نکن عزیزم
      نمیخاد جواب بدی

We are our choices
      -J.P.Sartre-

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کسی ک بخواد با یک تایپیک از سیگارش دست بکشه ، حیفه یارانه ای ک دولت سر برج میده بهش : ))
      بعدشم یک نکته
      هر سیگاری ای خداقل 10-15بار خواسته ترک کنه ولی نشده به هر دلیلی
      شک نکن اینو : ))

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      عجب حوصله ای دارین شما

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      سلام از اسم تاپیک معلومه که درمورد چیه
      شاید خیلی ها خوششون نیادولی دوست داشتم کمکی کنم شاید بعضی ها نوشته های من رو قبول کردند و تصمیم بگیرند که دیگه لب به سیگار نزنند.واسه خودم خیلی جالب بود که بودنم اصلا از چه چیزی درست شده اصلا مواد اولیه اونو کی کشف کرده تا اینکه یک کتاب خوب توی کتابخونه ی کوچیکمم پیدا کردم ماله خیلی وقت پیش هاست ولی نوشته هاش ارزش خوندن دارن به نظرم کتاب خوبیه.
      خب نوشته بود در زمان های قدیم کریستف کلمپ میخواسته به دریا های ناشناخته سفر کنه و امیدوار بوده که اثبات کنه زمین گرده و میخواسته راههای تجاری و جدیدی رو هم کشف کنه میره به جزیره ای که درمیان آمیکای شمالی و جنوبی است که بهش میگن هند. چند وقتی رو در اونجا اقامت داشته که متوجه شده اهالی اون منطقه یعنی هند کاری رو انجام میدادندکه تا آن زمان مردم اروپا از این کار بی اطلاع بودند آن ها دود حاصل از برگهای یک گیاه عجیب را به داخل ریه های خود میکشیدند انها تصور میکردند که دود حاصل از آن برای مداوای بیماری ها سودمند است.کلمب هم مقداری از این گیاه رو به اروپا بردو بهش میگفتن توباکو چون برای دود کردن آن از چپق استفاده میکردند. یک لوله ی وای شکل که دوشاخه ی اون رو داخل بینی میذاشتند و توتون را میسوزانند و دود حاصل از آن را به بینی میکشیدند. بعد ها این روند ادامه داشته که بهش میگفتن گیاه معجزه آسا که حتی ازش شربت هم درست میکردند.طولی نکشید که بعد ها درسال 1620 یک پزشک اعلام کرد استنشاق دود توتون مغز را خشک و حس بینایی و بویایی را ضعیف میکند.
      حالا افرادی که به استفاده از توتن عادت کرده بودند براشون مشکل بود که ترکش کنند و میگفتند که کشیدن توتون هیچ خطری واسه سلامتی نداره.
      بعد ها هم مصرف سیگار یا برگهای خرد شده و پیچیده شده در کاغذ هم افزایش پیدا کرد.وسال های بعد از آن هم تاثیر دود سیگار رو بیان کردندکه امروز روی هر پاک سیگار نوشته که چقدر ضرر داره و ریه ها رو از بین میبره ولی همچنان مصرف سیگار افزایش یافته وکسی اهمیتی به نوشته های روی پاکت سیگار نمیده.
      میدونین که چقدر دستگاه تنفس رو مختل میکنه؟ در همه افراد سیگاری دود سیگار وارد سینوسها میشه و مخاط آنها رو تحریک میکنه و در اثر التهاب سینوسها سردرد بسیار شدیدی عارض میشه.سرطان ریه هم در اثر سیگار کسیدن یا درمعرض تنفس دود سیگار بودن هم رخ میدهد.دود سیگار سرطان زاست. اثرات زیان بخشی دارد که عبارتند از: افزایش سرعت ضربان قلب ، افزایش فشار خون، کاهش رساندن اکسیژن به قلب و خیلی چیزی های دیگه...........
      فرد سیگاری هر چقدر که بیشتر سیگار بکشد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارد.
      حالا با این چیزایی که نوشتم شاید خیلی ها اطلاع داشتن این چیزا رو ولی بازم گفتم شاید نظری کسی رو عوض کرد و تصمیم گرفت که سلامت زندگی کنه. کشیدن سیگار هیچ نفعی نداره واصلا برای سلامت شخص مفید نیست.
      زندگی آنقدر شیرین و با ارزش است که اگر تصمیم بگیرید حتی واسه تفریح هم مصرف میکنید اونو ترک کنید و بقیه ی عمر خود را در سلامت کامل سپری کنید . انسان وقتی دلش به حال خودش نسوزد و حافظ سلامت خودش نباشه ضرر به سلامت جسم وروح و کارش میزند. همین دو یا یک نخ سیگار باعث چه بیماریهایی میشه
      پس بیایم قدر سلامتی و زندگی و قدر جوانی خودمو بیشتر بدونیم واینقدر ضعیف نباشیم که زود به چند نخ سیگار پناه ببریم چون اراده ی ما قوی تر از ایناست.
      امیدوارم که مطلب مفیدی بوده باشه
      منظورم با شخص خاصی نبود فقط بخاطر مفید بودن مطلب تاپیک زدم
      باتشکر)
      حرفتون رو کاملا قبول دارم!!
      سیگار یه چیز بسیار مزخرفه و حال بهم زنه، سنگین ترین سیگار رو هم آدم بکشه بعد چند دقیقه اون حسی که به آدم میده میپره!! من از دیشب ترک کردم و نکشیدم و الآن یه روزه که پاکم میدونم این مدت زمان گفتن نداره و خنده دارم اما به هر حال عزممو جذب کردم
      ممنون از پست بسیار مفیدتون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حتی الامکان نبایستی اصلا سیگاری شد چون ترکش سخته به نظرم.
      یه بارم تو یه تاپیکی بحثش رو کردیم که به نظرم مردای سیگاری (افراطی نه) جذاب ترن @laleh74 اگه خاطرت باشه
      نمیدونم، شایدم من دیوونه ـم : ))

به عنوان مثال مایکل در این عکس:

904a21c068bd45efddfcbe05a853419c-beautiful-men-beautiful-people.jpg

البته زمینه ـش رو هم داره ها،مثلا شما دسته بیل رو هم بدی دست این آدم،چیز خوبی میشه : ))
      I KEEP DANCING ON MY OWN

11. Top | #11
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پُک زدن به سیگار هیچ معنایی ندارد الّا نوعی لجاجت با خود،
      و حتی لجاجت در تداوم ِ نوعی عادت.
      عجیب ترین خوی ِ آدمی این است که می داند
      فعلی بد و آسیب رسان است، اما آن را انجام می دهد و به کرات هم.
      هر آدمی ، دانسته و ندانسته،
      به نوعی در لجاجت و تعارض با خود بسر می برد،
      و هیچ دیگری ویرانگرتر از خود ِ آدمی نسبت به خودش نیست.

به امید اون روز که هممون ترکش کنیم... :/
      .More than yesterday, less than tomorrow

12. Top | #12
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N3DA نمایش پست ها
      یه بارم تو یه تاپیکی بحثش رو کردیم که به نظرم مردای سیگاری (افراطی نه) جذاب ترن @laleh74 اگه خاطرت باشه

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 904a21c068bd45efddfcbe05a853419c--beautiful-men-beautiful-people.jpg
مشاهده: 218
حجم: 45.1 کیلو بایت

البته زمینه ـش رو هم داره ها،مثلا شما دسته بیل رو هم بدی دست این آدم،چیز خوبی میشه : ))
      mh.jpg

وقتی میگوییم "مرد سیگاریِ جذاب"، دقیقا از چه چیزی حرف میزنیم؟؟؟ ^_^
      .More than yesterday, less than tomorrow

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N3DA نمایش پست ها

نام: 904a21c068bd45efddfcbe05a853419c--beautiful-men-beautiful-people.jpg
مشاهده: 218
حجم: 45.1 کیلو بایت

من‌باهات موافقم چنبار هم گفتم که اونا جذابترن: )))

البته منم بگم که افراطی نه..: ))
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaAsghari نمایش پست ها

نام: mh.jpg
مشاهده: 142
حجم: 73.8 کیلو بایت

وقتی میگوییم "مرد سیگاریِ جذاب"، دقیقا از چه چیزی حرف میزنیم؟؟؟ ^_^
      اونش یه نظر دخترونس.
      مث اینکه پسرا از اینکه دخترا لباس قرمز بپوشن خوششون میاد!

و بگم ک هر دومورد استثنا داره.
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      giphy.gif

: )))

چت چته!

We are our choices
      -J.P.Sartre-

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 5 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن