خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات

تغییر رشته دادم ، راهنمایی زیست 97 از صفر

سلام
      من تغییر رشته ای هستم یکم از زیست میدونم خیلی کم البته
      بنظرتون با چی شرو کنم ک از 0 برسم به 80 لطفا راهنمایی کنید ...
      ویرایش توسط Tia : 02 مرداد 1396 در ساعت 23:23 دلیل: عنوان

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب درسی و کتاب درسی وکتاب درسی
      بعدش واسه شما که تغییر رشته ای هستی به نظرم خیلی سبز در مرحله اول عالی باشه بعدش که دستت اومد زیست چیه و چطوریه برو سراغ iq
      از تست کنکورم غافل نشو

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      کتابی ک درسنامه باشه چی خوبه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza3327 نمایش پست ها
      کتابی ک درسنامه باشه چی خوبه
      شما یه کتاب تست خوب مثل iq که تستاش شبیه کنکوره بگیر و ببین که چه جوری تست میدن بعد با همان سبک میری روی کتاب درسی و کتاب درسی رو میخونی

البته بعضی بخش ها مثل ژنتیک سوم و پیش برای درسنامه میشه نشرالگو بگیری

پس شد :کتاب درسی به توان 6+ iq+ نشر الگو(فقط برای درسنامه و تست ژنتیک)

برای جاهایی که مشکل داری میشه از سایت آلا که مال شریفه و رایگانه استفاده کنی

چیز دیگه ای لازم نداری مطمئن باش

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم تغییر رشته ای هستم با این تفاوت که پارسال تو موقعیت شما بودم و زیست صفر بودم...
      کتاب درسی رو بخون (این اصل مطلبه ) + زیست دکتر عمارلو نشر دریافت... برای تست هم آیکیو بزن...
      آیکیو و کتاب عمارلو یادت میده که چه جوری باید متن و شکلای کتاب درسی رو یاد بگیری...
      به خدا با همینا میشه زیست رو بالا زد...
      ژنتیک هم یه قضیه جداست که من خودم با مهر و ماه و تخته سیاه یاد گرفتم....
      که البته مهر و ماه خیلی حجم داره و وقت گیره...
      خیلی ها هم هستن که کلا بیخیال تستای ژنتیک میشن...
      که به نظرم چون تو تستای شمارشی کنکور احتمال خطا هست بهتره بخونی و تستاشو بزنی...
      ژنتیک خوندن شاید وقتگیر باشه ولی اگر یاد بگیری تستاشو سریع میزنی...
      یه راه دیگه هم هست که بری یه کلاس زیست با یه استاد خوب...
      ولی خودت هم کنارش کتاب درسی رو خوب بخونی و بررسی کنی و تست بزنی...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      دوستان که لطف دارین پیام خصوصی میدین ....
      ..................
      فعلن همینو بگم هنوز زیست جای فکر داره ..
      .... بهتر فکر کنم میگم
      .............

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینی ک من میگمو گوش کن،حرف بقیه رو بیخیال شو()
      ببین امسال وقتت محدوده،کم نیست ولی محدوده،باس به درس های دیگه هم حواست باشه،پس:
      اولا بحث درسنامه ی کتابای کمک آموزشی،فقط برای ژنتیک،برای بقیه فصل ها کتاب درسی بهتره و با خوندن درسنامه ی کتاب کمک درسی وقتتو تلف کردی
      بحث منبع خب خیلی نظر ها متفاوته،سلیقه ها متفاوته،ولی به نظر من سمت الگو نرو،الکی سخته و مخصوصا واسه تو ک تغییر رشته ای هستی،باعث میشه روحیت خراب شه.
      خیلی سبز بد نیست،چون تست های آسون تره
      من خودم دارم میکرو گاج استفاده میکنم،وقتی تمومش کنم،اگه برسم،iq میزنم(اگه برسم)
      بازم میگم تو کتاب نظر ها مختلفه.
      ولی شیوه ی زیست خوندنه خوب اینه:
      یه دور بخون کتاب درسیو کلمه به کلمه،جوری که بفهمیش،ولی خیلی هم ریز نشو تو جملات و شکل ها،صرفا چاچوب و ساختار رو کلیت رو بفهم.
      بعد بشین از رو کتاب تست، تست بزن.(یه فصل رو کامل بخون،بعد تستاشو بزن)
      به قصده یادگیری تست بزن.یعنی یه نکته ی باحال ک دیدی،یه جا یادداشت کن(تو حاشیه کتاب درسی،کتاب کمک آموزشی،یه دفترچه یا...)
      بعد کتاب درسی رو مرور کن
      برای زمان هایی ک خواستی مرور کنی،صرفا نکته هاتو بخون و تست بزن.
      راستی برا ژنتیک،نظر خاصی ندارم،من ژنتیک مندلی رو از نت دانلود کردن و خوندم،ولی خیلی حجیم بود و به درد یه کنکوری نمیخوره.یه راهش اینه برا ژنتیک از یه کتاب کمک آموزشی مثل کتاب تخته سیاه یا مهر و ماه استفاده کنی.یه راه بهترش ولی سختتر،اینه که با تست زدن،درس رو یادبگیری،یعنی مثل درس های دیگه،کتاب درسی رو بخونی بعد تست بزنی...
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم هرکی اطلاعاتی داره بزاره سپاس

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرم دی وی دی دکتر ارامفر رو بخر. واسه من که خوب بود. ایکیو و نشر الگو هم خوبن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      خيلي خوبه كه لااقل شما "يكم" شرح داديد چي ميخوايد از منبع، و راه خواستيد! نه اينكه بگيد چي خوبه و بعدم شونصد نفر بيان بگن فلان و بهمان!چون اينا يه سري نظرات پيشفرض هستن و خيلي مقبوليت ندارن البته قطعا توشون نظرات مفيد هم پيدا ميشه(اللخصوص كه تايپيك شكل نظرسنجي داشته باشه و اينجوري نتيجه ي مفيدتري هم حاصل ميشه)ولي از طرفي اين پيشنهاد هاي پيشفرض باعث سردرگمي هم استارتر هم افراد مشابه كه دغدغه ي استارتر رو دارن ميشه
      فارغ از اين حرفا
      توصيه اي كه من واسه تون دارم اينه كه توي تابستون حتما دوم و سوم
      كتاب درسي رو خوب بخونيد و تست كنكور كار كنيد و جوابا رو با مراجعه به كتاب و اينكه چجوري تست طرح شده تحليل كن(ميگم تست كنكور كار كنيد كه دستتون بياد چجوري بخونيد و توي متن كتاب موقع مطالعه دنبال چي بگرديد!)
      در اين راه ميتوني از كتاباي زيست نشر دريافت(معروف به همايش!) هم استفاده كنيد و اگر ديديد زود رو روال افتاديد تستهاي همين كتاب رو هم بزنيد!
      از مهر به بعد همگام با كتاب درسي و همايش زيست دريافت از iq زيست گاج هم هماهنگ با آزمونايي كه ميري استفاده كن و خوب جوابا رو تحليل كن، حتي شده به متن كتاب هم مراجعه ي مجدد داشته باش!(خيلي كمك كننده س)
      از نظر من واسه شما اگه واقعا صفر باشيد بيشتر از چيزي كه گفتم تو تابستون كار كنيد
      "ميتونه" بهتون واقعا ضرر بزنه!(دليلشم واضحه دانش آموزش تجربي كه داره زيست رو ميخونه، تا سال پيش هيچ ايده ي درست و درموني از خوندن زيست نداره صرفا ميخونه كه "نخونده" نباشه! 3سال طول كشيده كه تازه يه چيزايي فهميده حالا شما راه3ساله رو بايد3ماهه(درواقع حتي كمتر از3ماه) بريد!اگه درست بريد كه خيلي خوبه و موفق ميشيد حتي بعضيا "ميتونن" فراتر از اين هم جلو برن ولي خب واسه عده اي هم همونطور كه گفتم ضرر داره كه اين بستگي به خودتون و شناخت خودتون داره جلوتر كه رفتيد خودتون تشخيص خواهيد داد)
      توي زيست هيچ منبعي كمك كننده تر از
      كتاب درسي نيست!دست كم نگيرش!
      حالا فرض كه شما خوب خونديد و دوست داريد توي زماني كه آزمون ميديد از يه منبع ، مطابق با بودجه بندي آزمونتون تست گزينشي(براي مرور يا سنجش يا حتي يادگرفتن نكته و دام هاي تست) بزنيد اين موقع از كتاباي 3سطحي كانون استفاده كنيد(اين واسه زماني هس كه شما هم سرعتتون بالا رفته باشه هم درصد نسبتا مورد قبولي داشته باشيد)

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      چون ديدم به صورت مبحثي هم بعضي از دوستان منبع معرفي كردن گفتم بگم كه فقط واسه ژنتيك 1كتاب تهيه كن كه ياد بگيري(البته معلم بيشتر ميتونه بهت كمك كنيد اگر تونستيد دي وي دي هاي علي كرامت موسسه ي رهپويان دانش و انديشه-اردو- رو تهيه كنيد)
      اولويت كتاب ژنتيك به نظر من با كتابچه ي ژنتيك كانون هس هم كم حجم و درعين حال كامل و خوب هم ارزون!
      ولي كتاباي ديگه م مث خيلي سبز تخته سياه و مهروماه و ... هم از منابع خوب هستن با هر كودوم راحت بوديد جلو بريد من نظر شخصي مو گفتم
      هنوز اگه نظرمو شخصي تر كنم تازه ميتونم بگم از فصل ژنتيك كتاب بانك تست زيست سوم انديشه فائق استفاده كن چون خودم به شخصه توضيحات اونو دوس دارم و خيلي مفيد ميدونم ولي اين كتاب براي هر شخصي كاربرد نداره پس اولويت همچنان كتابچه ي ژنتيك كانون هس

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      سپاس از توضیحات جامع و کامل شما

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      این باحاله .... 16 تاشون آنلاین داریم مهمان، اونم چه مهمانی ...
      2017-07-24_12-19-47.png

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      up

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن