خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      لطفا بیشتر راهنمایی کنید .

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم تغییر رشته دادم تجربیاتم و میگم توی این یه سال
      اول اینکه نترس هی میگن سخته زیست و کنکور تجربی . سخت یا اسون بودنش دیگه اهمیت نداره راهیه که انتخاب کردی ! باید بری
      دوم اینکه قبل از شروع خوندن هر مبحث تستاشو نگاه کن و ببین به چه صورت اغلب سوال اومده تا دیدت نسبت به کتاب عوض شه ! اشتباه خودم همین بود اگه این کارو میکردم خیلی بهتر میشدم طوری که طرز مطالعه اول سالم با وسط سال از زمین تا اسمون فرق داشت
      سوم اینکه کتاب تو سطح خودت و بدون زیاده روی بگیر ! خیلی سبز و الگو خوبن اما خیلی سبز بهتر بود چون درسنامه ساده و روون تری داشت و برای من که تاحالا زیست نخونده بودم راحت تر درک میشد الگو یه کم پیچیده و ترکیبی تر بود سمت فاگو نرو که وسط سال خسته ت میکنه
      چهارم اینکه با پایه قوی شروع کن دوم رو خیلی خوب بخون !
      پنجم به نظرم به ترتیب یه بار 3کتاب رو بخون و تستای خط به خط هر مبحثشو بزن یعنی از دوم شروع کن تا پیش ! بعد یه بار دیگه مبحثی و تستای ترکیبی !
      ششم سعی کن یه برنامه بچینی که در عین حالی که زیست اکثر تایم مطالعه تو پر میکنه از درسای دیگه غافل نشی من پارسال فیزیکم خوب بود امسال به فکر اینکه فیزیکم خوبه وقتشو گذاشتم واسه زیست و اخر سال دیدم ای دل غافل خیلی درصد فیزیکم خرابه و عمومی ها هم جای خود خیلی ناجور افتضاح !
      دیگه چیزی یادم نمیاد
      من خودم زیستو خوندم اگه اینارو که بالا گفتم کسی بهم میگفت خیلی وضعیتم بهتر بود : ) اما اینارو جای اینکه از کسی بشنوم تجربه کردم
      خوشا دیدار ما در خواب ...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اول از همه کتاب درسی بعدش برای منابع تستی کتاب های خیلی سبز برای سال های دوم و سوم خوب نوشته شدن ( کتاب پیشش ضعیفه ) و من اکیدا پیشنهاد میکنم حداقل برای سال دوم این کتابو تهیه کنی ... درسنامه هاش برای کسی که زیاد نمیدونه به نظرم خیلی خوبه و تستاش به شما کمک میکنه به تمام کتاب ریزبینانه توجه کنین ( هر سوالی رو غلط حل کردین با کتاب مطابقت بدین و جواب رو از کتاب پیدا کنین تا بفهمین به کدوم نکات باید بیشتر توجه کنین ) ... درسنامه های الگو بیشتر شبیه خلاصه نویسی هست و به درد یادگیری از پایه نمیخوره ... فاگو هم بسیار سنگین هست و همچنین اگه کل کتابای دبیرستان رو قبلا تو مدرسه نخونده باشین خیلی از نکات ترکیبیش بی فایده میشه و حتی استرس میده به ادم ... البته درس نامه های خیلی سبز برای جمع بندی مناسب نیستن ( چون خلاصه درس نیستن )

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام منم تغییر رشته داده بودمو از مهر شروع کردم(دانشجو مهندسی بودم) فقط کتابای نشرالگو و کتاب درسی رو بخون به هیییچ چیز دیگه ای نیاز نیست
      من ازمون اخر جامع کانون زیست رو 93 زدم و کنکور 86

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زیست رو تو چند مرحله بخون اول کتاب درسی+ تست های آموزشی میکرو طبقه بندی گاج(همه ی تستاشو بزن نگو تالیفیه بدرد نمیخوره، مطمءن باش به متن کتاب مسلط میشی و نکته هاشم داخل کتابت کن) بعد که رسیدی به قسمتای آنچه تا کنون خوانده ایم و آنچه از این پس خوانده ایم(تستای ترکیبی) برگرد ی دور نکاتی رو که نوشتی و همچنین اون فصل رو از روی کتاب دکتر عمارلو بخون(چون فصلارو ترکیب کرده اولش سخته این کتاب ولی دید ترکیبی که بهت میده عالیه و مثلا اگه گفته این سلول Nadh تولید میکنه،با اینکه شما نمیدونی nadh چیه ولی سعی کن حفظش کنی تا از همین اول دید ترکیبی پیدا کنی) این کارو کامل انجام بدی و تو دوره جمع بندی هم دو سه دور دیگه کتاب درسی و کتاب های عمارلو رو دوره کنی 80 رو شاخته...اگرم 80 به بالا خواستی میتونی از iq هم استفاده کنی ولی به شرطی که همه تستای میکرو رو حداکثر تا دی ماه زده باشی و نکاتشو وارد کرده باشی... موفق باشی☺

6. Top | #21
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Jamal_h نمایش پست ها
      سلام منم تغییر رشته داده بودمو از مهر شروع کردم(دانشجو مهندسی بودم) فقط کتابای نشرالگو و کتاب درسی رو بخون به هیییچ چیز دیگه ای نیاز نیست
      من ازمون اخر جامع کانون زیست رو 93 زدم و کنکور 86
      سلام من دانشجوی برق هستم.95 کنکور دادم.میخوام انصراف بدم که واسه 97 کنکور تجربی بدم.زیست هم الان صفرم

بنظرتون باید چند ماه فشرده زیست بخونم؟

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      سلام من دانشجوی برق هستم.95 کنکور دادم.میخوام انصراف بدم که واسه 97 کنکور تجربی بدم.زیست هم الان صفرم

از همین لحظه برو شروع کن ..... که بسیار ضیغ وقت هستش برار ..... !
      ........
      حرفم در عین اینکه کمی شوخی و مزاح درش هست .. ولی مهم ترین نکته مورد توجه هستش که بتونی تو زیست به جاهای خوب خوب برسی ... زمان رو دریاب ... !

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza3327 نمایش پست ها
      سلام
      من تغییر رشته ای هستم یکم از زیست میدونم خیلی کم البته
      بنظرتون با چی شرو کنم ک از 0 برسم به 80 لطفا راهنمایی کنید ...
      ببین اول از همه اینکه یهو از صفر نمیرسی به ۸۰ نمه نمه...ب نظرم میتونی درسنامه ی خیلی سبز بخونی تست آی کیو بزنی...یا اگه خ داغونه فاگو بخون تست آی کیو بزن

9. Top | #24
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دبیر خصوصی کمک میکنه بنظرت؟
      من تهران هستم

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ویسای رضا امیر گوش بدین کتاب درسی رو توضیح میده جایی اگه ابهامی هست برطرف میشه...خواستین بگین آدرس کانالاشو بذارم.....
      لب لعلش چو مرا جان عزیز است
      عمری بود آن لحظه که جان را به لب آرم

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان کتاب های زیست دکتر عمارلو و توصیه میکنید؟؟؟
      برای کسی که صفره
      کتاب های فاگو و زیست تخته سیاه و گیاهی آدمیزاد و دارم اینا خیلی خیلیییییی وقت گیرند تصمیم گرفتم بزارمشون کنار بجاش سه جلد عمارلو بگیرم
      کار درستیه؟
      برای تست کنارشون چه پیشنهادی دارین
      کتابای الگو رو دارم باز بخاطر حجمم زیادشون خیلی زمان ندارم
      ترکیب عمارلو +iq رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟ @ZAPATA

12. Top | #27
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

من از مهر شروع کردم و روزی 4ساعت حدودا زیست میخوندم . اینکه بخوای فشرده زیست بخونی خوب نیست از الان شروع کن کنکوری بخون بتونی دوم رو تموم کنی تا مهر عالیه

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

لازم نیست به نظرم فشرده بخونی
      در کنار بقیه درس ها بخونش

ولی هر روز باید توی برنامت باشه
      مثلا روزی 3 تا 4 ساعت از وقتتو فقط زیست بخونی

البته این نظر منه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim999 نمایش پست ها
      من تهران هستم
      من بازم در این مورد نظرمو بگم

به نظر من که لازم نیست دبیر بگیری

کتاب درسی رو بخون + تست iq
      برای ژنتیک هم تخته سیاه بد نیست

مشکلی داشتی از سایت الا استفاده کن

اگر هم خواستی دبیر بگیری در حد معلم مدرسه روش حساب کن
      دبیر خصوصی واست معجزه نمیکنه

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عزیز شما اصن نیاز به اینکارا نداری دبیر خصوصی چیه..خودت بخون میترکونی..چرا فک میکنی هرکس تجربیه زیست خونده/؟منظورم اینه زیستش قویه؟شما با کتابی عین گاج نقره ایی هم ب درصد 80 90 میتونی برسی محمد فاضلی توهمین انجمن ازابان خوند 80زد فقط باگاج و کتابای کانون عین ابی وبرای جمع بندی سه سطحی...شما با یه کتاب متعادل بیا بالا بعدش خودت دستت میاد...یه بنده خدایی تو انجمن انسانی بود 7ماه خوند زیست 65 زد پزشکی کرج قبول شد...
      من تهران هستم
      ما دوباره سبز میشویم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن