خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

چطور مرور کنم؟

سلام دوستان پیشاپیش ممنون که وقت میزارین
      من یه مشکلی دارم اونم اینه که نمی دونم چطور مرور کنم روش های توی سایت ها رو هم دیدم اما نمیشه یعنی من اگه بخوام مطلبی رو که خوند رو مرور کنم باید وقت خیلی زیادی براش بزار مثلا من فصل اول شیمی2رو از رو مبتکران خوندم و همه تستاش رو هم زدم الان اگه بخوام مرور کنم فک نکنم با فقط دوباره خوندن درسنامه ها بشه طبیعتا باید برای بیشتر تستاشم وقت بزار که تایم زیادی میبره ممنوم میشم روشی برای نحوه مرور سریعتر پیشنهاد بدین
      ((رشتم ریاضیه))
      خوبی از درون آدم میاد... خوبی انتخابیه... وقتی آدم نتونه انتخاب کنه، از آدم بودن هم دست می‌کشه.
      A Clockwork Orange 1971/Stanley Kubrick

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم خودم موقعی که درسنامه های حجیم مثل مبتکران رو میخوندم دو کار میکردم
      ++اولا زیر نکات مهم خط میکشدم و اگه مرور لازم شد فقط اونا رو میخوندم
      ++خلاصه نویسی میکردم

البته اگه شما تست هات رو توی مثلا یک هفته یا 10 روز پخش کنی دیگه نیازی به مرور کل مباحث نداری فقط میری اونجایی که تستاش رو نتونستی جواب بدی دوباره میخونی
      دیگه لازم نیس بری جاهایی رو که بلدی هم بخونی

یه نکته ی خیلیمهم : حتما موقع تست زدن چه ریاضی چه شیمی چه زیست و ..... حتما تست ها رو توی دو نوبت زوج و فرد بزن یعنی دور اول مثلا تست های زوج . مثلاقراره شما 200 تست برای فصل ترمودینامیک بزنی اگه بیای زوج و فرد رو توی دو نوبتبزنی اولا اینکه توی 100 تست کل فصل رو مرور میکنی دوما اینکه با 200تا تست اون فصل رو دو بار مرور کنی

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      خب این برمیگرده به وقتی که داری مبحثی میخونی
      اونجا باید یه مجموعه ای از نکات و تست ها رو انتخاب کنی برای مرور کردن و بهترین مرورهم همینه چون نکاتی که توش می لنگی رو دوباره میخونی
      امتحان های جامع از مباحث هم میتونه موثر باشه و ببینی چی رو ضعف داری و ضعفت رو برطرف کنی
      ولی اصل کار همون موقعی هستش که یک مبحث کوچیک رو میخونی باید به مرورشم فک کنی تا دچار مشکل نشی بعد
      مرور ها در طول سال معمولا حجیم نیستن خیلی در مقایسه با مرور آخر که برای کنکوره پس از روش زوج و فرد هم میتونی برای تست ها استفاده کنی
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تستای مارکدارت رو مرور کن + درسنامه های مارکدار(اونهایی که فکر میکنی سخت ترن)+ تورق سریع بقیه درسنامه های هر مبحث
      "روزنوشت های یک کنکوری سابق"

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سعی کنید هر روزی که درس میخونید آخر شب در حد یک ساعت همه دروس رو یه تورق سریع بکنید .بعد از یک هفته هم دوباره بر گردید و مطالب فراموش شده و تست های نشاندار شده توسط خودتون رو مرور کنید.این رو هم بدونین که مرور با رفع اشکال خیلی فرق داره به فرض شما میخواین فصل اول شیمی دو رو مرور کنید نباید نحوه مرورتون برای همه قسمتای فصل به یک شکل باشه چون قطعا توی هر فصل یه سری نقاط ضعف و قوت وجود داره .نقاط قوت رو مرور کنید ولی نقاط ضعفتون رو رفع اشکال.خیلیا رو دیدم که زمانی که میخوان مرور کنن برای نکاتی هم که خاطرشون هست وقت زیادی صرف میکنن.مرور های شبانه رو که گفتم جدی بگیرید چون خودم حدود سه ماه رعایتش نکردم ضربه زیادی بهم زد و باعث شد که مجبور بشم زمان زیادی رو صرف مرور مطالب فراموش شده بکنم.امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoorhani نمایش پست ها
      سعی کنید هر روزی که درس میخونید آخر شب در حد یک ساعت همه دروس رو یه تورق سریع بکنید .بعد از یک هفته هم دوباره بر گردید و مطالب فراموش شده و تست های نشاندار شده توسط خودتون رو مرور کنید.این رو هم بدونین که مرور با رفع اشکال خیلی فرق داره به فرض شما میخواین فصل اول شیمی دو رو مرور کنید نباید نحوه مرورتون برای همه قسمتای فصل به یک شکل باشه چون قطعا توی هر فصل یه سری نقاط ضعف و قوت وجود داره .نقاط قوت رو مرور کنید ولی نقاط ضعفتون رو رفع اشکال.خیلیا رو دیدم که زمانی که میخوان مرور کنن برای نکاتی هم که خاطرشون هست وقت زیادی صرف میکنن.مرور های شبانه رو که گفتم جدی بگیرید چون خودم حدود سه ماه رعایتش نکردم ضربه زیادی بهم زد و باعث شد که مجبور بشم زمان زیادی رو صرف مرور مطالب فراموش شده بکنم.امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.موفق باشی
      با اون مرور قبل خواب خیلی موافق هستم

چون تنها جایی که مغز تصمیم میگیره کدام اطلاعات رو حفظ کنه و کدام اطلاعات رو حذف کنه توی خوابه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoorhani نمایش پست ها
      ?????mishe yekam bishtar darmorede morure akhare shab tozih bedid

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منظورم از مرور آخر شب اینه که تمامی مطالب و دروسی رو که توی اون روز خوندید آخر شب به صورت سریع و روزنامه وار یه نگاهی بهشون بندازید

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من وقتی دسنامه کتابای تست رو میخوندم نکات مهمش رو تو خود کتاب علامت میدادم و وقتی مرور میکردم فقط این نکات رو میخوندم. ی جورایی خلاصه نویسی هم حساب میشه
      ولی مجبور نیستی بار اول همه تستای ی فصل رو کار کنی. تو 3 مرحله تستاشو بزن. که میشه 3 بار مرور اون فصل

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سعی کن زود مباحث رو تموم کنی
      مثلا تو شیمی اگ شیمی2 رو نموم کنی میتونی تستای جامع شیمی2 رو از کتابای موج آزمون کار کنی که تو زمان کمی بیشتر مباحث دوم رو مرور میکنی
      این روش خیلی کارایی بیشتری داره. یعنی در قالب تست مطالب رو یاداوری و تثبیت کنی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن