خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

کنکور ۹۳ ، ۹۴ ۹۶ وووو ۹۷ ؟؟

سلام ، به همه . فارغ التحصیل تجربی ۹۳ و اولین کنکورمو هم همین سال دادم ، تا قبل از اینکه اولین کنکورمو‌‌بدم ، اصلا نمیدونمستم چی میخوام ، شاید مثلا میگفنچتم خب ... من اینو میخوام اما همش حرف بود و اصلا نمیدونستم قراره بعدش چه اتفاقی بفیته و اصلا علاقم چیه ؟ سال اول که رتبم ۵۰ هزتر منطقه سه شد ، سال دوم هم کمو بیش خوندم و به خاطر معدل کتبی پایینم ۱۱ و اینکه تاثیر قطعی داشت رتبم شد ۳۰ هزار ، سال ۹۵ اما کنکور ندادم به دلایلی و امسال هم نسبتا خوندم اما اونطور نبود که مثلا به رتبه ی زیر دو هزار فکر کنم . دقیقا بهد از ازمون قلمچی ۱۷ فروردین ( همین تاریخ بنظرم ) همه چی خراب شد و دیگه نتونستم اصلا بخونم ) میشد روزی ۳ ساعت ، یه هفته نمیخوندم و .... خراب شد همه چی !!! الان احتمال داره دوباره وایسم برای سال بعد که کنکور ۹۷ میشه !! شاید بگین بابا ول کن و عمرت گذشت و استرس زیاد داره وو ....... همه ی این حرفارو میدونم اما یه چیزیه که جلومو میگیره ، اینکه نمیخوام اینبار دیگه کم بیارم ، و نه هم فقط به این خاطر ، این وند سالی که پشت کنکور بودم فهمیدم علاقه ام چیه ، عاشق چی ام و چیه که واردش بشم روحم ارضا میشه و میتونم توش موفق شم ، دیگه نمیخوام مثل گذشته ای باشم که هر روز شکست و شکست ، از راهنمایی بگیر تا دبیرستان ، ه روز یه اتفاق بد و هر روز هم تداوم این اتفاقات دهن سرویس کن و .... هم بیشت ناامیدی خودم و خانواده و اعصاب خوردی خوذم ، بالاخره باید یه چیزی باشه که جلوی این همه ناامیدی رو بگیره ، من خودم میدونم از اون ادمایی نیستم که مخ انجنانی داشته باشه ، متوسطم و اینو خیلی خوب میدونم و لازمه ی موفق شدنم هم خوندن و خوندن و خوندنِ ، اما یه مشکلی هم هست اینه که شبا بعد از ساعت ۸ دیگه زیاد نمیتونم بخونم و توی ریاضی بشدت مشکل دارم و عربی هم همینطور اما نه به اون شدت . فکر‌کنم‌بخوام سال دیگه رو هم بخوام بخونم ، وقتی نتایج اولیه اومد بعدش احتمال زیاد شروع کنم دوباره ، ( موفق باشم ☺☺ ) . اگه میتونید واسه شبا خوندن و ریاضی و عربی یه راهکارایی بدید که امسال برسم به اونچیزی ک‌میخوام . آرزوی موفقیت برای شماها

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قصدم مسخره کردن نیست
      چون ادمی ک میتونه این شرایطو تحمل کنه
      مطمینا باید قوی تر از این حرفا باشه
      ولی داداش من اگه این پشت کاری ک شما تو کنکور دادن داری ی خرده تو خوندن درس داشتی حل میشد
      من بارها گفتم این کنکور و سوالاش نیست ک سختن
      مسیر رسیدن ب کنکور
      و غلبه بر تنبلی و هوس هاست ک سخته
      و در مورد مشکلاتت
      اصلا نیازی نیست شما 8 شب به بعد درس بخونی
      شما اگه ی برنامه مدون داشته باشی
      از ساعت هفت صبح ک بیدار میشی تا همون 8 شب
      راحت میتونی هشت ساعت تا نه ساعت درس بخونی
      ب قول شاعر همینو بخون هشت به بعد پیشکش
      و برا ریاضی و عربیم سایت الا هست
      میتونی استفاده کنی
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiiir نمایش پست ها
      سلام ، به همه . فارغ التحصیل تجربی ۹۳ و اولین کنکورمو هم همین سال دادم ، تا قبل از اینکه اولین کنکورمو‌‌بدم ، اصلا نمیدونمستم چی میخوام ، شاید مثلا میگفنچتم خب ... من اینو میخوام اما همش حرف بود و اصلا نمیدونستم قراره بعدش چه اتفاقی بفیته و اصلا علاقم چیه ؟ سال اول که رتبم ۵۰ هزتر منطقه سه شد ، سال دوم هم کمو بیش خوندم و به خاطر معدل کتبی پایینم ۱۱ و اینکه تاثیر قطعی داشت رتبم شد ۳۰ هزار ، سال ۹۵ اما کنکور ندادم به دلایلی و امسال هم نسبتا خوندم اما اونطور نبود که مثلا به رتبه ی زیر دو هزار فکر کنم . دقیقا بهد از ازمون قلمچی ۱۷ فروردین ( همین تاریخ بنظرم ) همه چی خراب شد و دیگه نتونستم اصلا بخونم ) میشد روزی ۳ ساعت ، یه هفته نمیخوندم و .... خراب شد همه چی !!! الان احتمال داره دوباره وایسم برای سال بعد که کنکور ۹۷ میشه !! شاید بگین بابا ول کن و عمرت گذشت و استرس زیاد داره وو ....... همه ی این حرفارو میدونم اما یه چیزیه که جلومو میگیره ، اینکه نمیخوام اینبار دیگه کم بیارم ، و نه هم فقط به این خاطر ، این وند سالی که پشت کنکور بودم فهمیدم علاقه ام چیه ، عاشق چی ام و چیه که واردش بشم روحم ارضا میشه و میتونم توش موفق شم ، دیگه نمیخوام مثل گذشته ای باشم که هر روز شکست و شکست ، از راهنمایی بگیر تا دبیرستان ، ه روز یه اتفاق بد و هر روز هم تداوم این اتفاقات دهن سرویس کن و .... هم بیشت ناامیدی خودم و خانواده و اعصاب خوردی خوذم ، بالاخره باید یه چیزی باشه که جلوی این همه ناامیدی رو بگیره ، من خودم میدونم از اون ادمایی نیستم که مخ انجنانی داشته باشه ، متوسطم و اینو خیلی خوب میدونم و لازمه ی موفق شدنم هم خوندن و خوندن و خوندنِ ، اما یه مشکلی هم هست اینه که شبا بعد از ساعت ۸ دیگه زیاد نمیتونم بخونم و توی ریاضی بشدت مشکل دارم و عربی هم همینطور اما نه به اون شدت . فکر‌کنم‌بخوام سال دیگه رو هم بخوام بخونم ، وقتی نتایج اولیه اومد بعدش احتمال زیاد شروع کنم دوباره ، ( موفق باشم ☺☺ ) . اگه میتونید واسه شبا خوندن و ریاضی و عربی یه راهکارایی بدید که امسال برسم به اونچیزی ک‌میخوام . آرزوی موفقیت برای شماها
      عربی بیشترش ترجمه است
      ریاضی هم حل یه دونه مساله است
      .............................................

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      صبحا زودتر بلند بشید تا ساعت ۸ ریاضی رو تموم کرده باشید بعد ۸ عمومی واسه تفریح بخونید

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ریاضی و عربی اگه پایتون خیلی ضعیفه....پیشنهاد میکنم همین تابستون از پایه اول دبیرستان از روی کتاب درسی بشینین بخونین...دونه به دونه مسئاله ها و تمریناشو حل کنین... بعد که کتاب درسی رو مسلط شدین، یه کتاب کمک آموزشی خوب با درسنامه قوی پیدا کنین و آروم آروم شروع کنین به تست زدن.... ریاضی درسیه که خیلی به تمرین احتیاج داره و یه شبه نمیشه یادش گرفت.. براش وقت بزارین، مطمئنا موفق میشین

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خب منم گفتم ، شرایط فرق میکنه و منم با اونی که همن سال اول قبول میشه فرق دارم ،اما دلیل نمیشه نتونم ، گفتم سال اپل که هیج نخوندم ، سال دوم نه زیاد و امسال خوب بود اما عالی نه، در کل اینطور بگم که ریاضی رو امسال حتی ۲۰ ساعتم نخوندم ، میدونم چی میگی تداوم برنامه ، کم و بیش هست ، خوبم هست ، اما حواسپرتی زیاد حتی روی کنکور‌و‌ازمون قلمچی‌ زده همه چیو به ...... داده ، عدم تمرکز‌حتی برای درس خوندن ، حتی یه سوالاتی رو اشتباه میزنم که وقتی میام خونه ، میبینم واااااااااااااااای چیو اشنباه کردم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      طریقه خوندنم اینجور بود این مدت که از هفت صبح تا یک ظهر و از دو ظهر تا هفت بعد از ظهر دیگه بعدش کشش نداشتم ، و البته اینطور نبود که همیشه اینطور بخونم . اما بیشترین مشکل تو نتونستن ادامه ی این برنامه ریاضی بود و عربی که مثلا سر ظهر که میخواستم شروع کنم فکرم بیشتر مشغول این بود که اینارو چیکار کنم ، تمرکز نداشتم و میشد مثلا رو یه سوال شیمی نیم ساعت حواسم پرتش بود

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      برای عربی بیشترین مشکل و قویترین نقطه ضعفم رویارکان اصلی جمله است ، فاعل ، مفعول فیه و مفعول به ، معلوم و مجهول و لازم و‌متعدی ، بقیشون رو که خوندم اسون تر بود و راحت اما اینا ، ( شاید اسون باشه ولی رو اینا میرسم هنگ میکنم ، نمیدونم چرااا )
      همینارو چیکار کنم ؟؟

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بالا سعید گفته بود از سایت الا استفاده کن ، اینکه استفاده کرده کسی از شما ها و چطوره ؟ برای عربی و ریاضی !! یه نگاه بهش کردم و چند نفر تدریس کردند هر درسو ، اگه استفاده کردید کدوم بهتره ؟؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiiir نمایش پست ها
      اگه میتونید واسه شبا خوندن و ریاضی و عربی یه راهکارایی بدید که امسال برسم به اونچیزی ک‌ میخوام

همین 2 خط اخرو مینوشتی سوالت کاملا مشخص بود
      این همه چیزای اضافی چیه نوشتی ؟؟

در مورد ساعت 8 به بعد هم هر کسی یه مدتی در طول روز رو اینطوری میشه
      مثلا خود من بین ساعت 1 تا 4 ظهر نمیتونم درس بخونم

ساعت 8 که میشه یکم استراحت کن
      ساعت 9 به بعد شروع کن به درس
      درسته 1 ساعت از دست میدی ولی مهم اینه که 9 به بعد با کیفیت خوب درس میخونی

ریاضی درسیه که باید فقط تمرین کنی
      مطالعه ی کتاب کمک اموزشی و ... بدون حل کردن زیاد ریاضی هیچ کمکی بهت نمیکنه
      ویدیو های اموزشی و یاد گرفتن 500 تا شگرد و ... هم بدون حل کردن زیاد هیچ کمکی بهت نمیکنه
      ریاضی فقط تمرینه انقد باید مسئله حل کنی که ذهنت همه نوع مسئله ها رو بشناسه
      دفه بعد که ببینیشون میدونی باید چیکار کنی

عربی هم راز موفقیتش حفظ کردن لغت و عبارته ( البته قواعد جای خودشو داره )
      کاری که به جز یه تعداد خاصی بقیه چندان انجامش نمیدن
      خیلیا اصن اعتقادی به حفظ کردن لغت ندارن
      ولی تو یه مدت امتحان کن تا نتیجه رو احساس کنی
      70 درصد عربی ترجمس
      ویرایش توسط unlucky : 31 تیر 1396 در ساعت 18:47

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Simcoe نمایش پست ها

ویدیو های اموزشی و یاد گرفتن 500 تا شگرد و ... هم بدون حل کردن زیاد هیچ کمکی بهت نمیکنه

70 درصد عربی ترجمس
      (((( اونا رو‌ واسه خودمم نوشتم ))))
      .
      ریاضی‌ رو از چه کمک درسیی شروع کنم ، عربی رو هم همینطور ؟؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز ببین من ریاضیم خیلی داغون بود. خیلی افتضاح بود خداییش
      یه چی بهت میگم فقط امیدوارم حرفمو گوش کنی و بعد یکی دوتا قسمت دیدن ولش نکنی و بگی باهاش ارتباط برقرار نمیکنم و این داستانا... خودم که واقعا از این رو به اون رو شدم... چون به خیلیا گفتم ولی باهاش ارتباط برقرار نکردن و اونم به خاطر نصفه و نیمه کار کردنشونه
      ی بنده خدایی داره مفت و مجانی فیلم های درجه یک ریاضی تولید میکنه و باید دانلودشون کنی. چون رایگانه کسی تحویلش نمیگیره... ولی منو از این رو به اون رو کرد! خیلیا رو تو همین انجمن میشناسم که فقط با همین فیلم ها ریاضی رو 60 -70 زدن...
      www.konkur.tv

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Simcoe نمایش پست ها

70 درصد عربی ترجمس
      اونو واسه خودمم نوشتم )))؟؟؟؟!!!؟؟
      اگه‌یه منبع خوب برای منِ ضعیف در این دو درس باشه که هم‌اموزش و تنرین و تست زیاد داشته باشه که عالیه ، و معرفی کنید
      برای نمرین کردن هم ، تمرین میکنم ، تمرین میکنم

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.mamad_97 نمایش پست ها
      دوست عزیز ببین من ریاضیم خیلی داغون بود. خیلی افتضاح بود خداییش
      یه چی بهت میگم فقط امیدوارم حرفمو گوش کنی و بعد یکی دوتا قسمت دیدن ولش نکنی و بگی باهاش ارتباط برقرار نمیکنم و این داستانا... خودم که واقعا از این رو به اون رو شدم... چون به خیلیا گفتم ولی باهاش ارتباط برقرار نکردن و اونم به خاطر نصفه و نیمه کار کردنشونه
      ی بنده خدایی داره مفت و مجانی فیلم های درجه یک ریاضی تولید میکنه و باید دانلودشون کنی. چون رایگانه کسی تحویلش نمیگیره... ولی منو از این رو به اون رو کرد! خیلیا رو تو همین انجمن میشناسم که فقط با همین فیلم ها ریاضی رو 60 -70 زدن...
      www.konkur.tv
      این ارتباط برقرار کردن رو کوتاه میام ( اگه خوب درس بده پس فکر نکنم دیگه بهونه ای باشه )
    15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      عربی بیشترش ترجمه است
      ریاضی هم حل یه دونه مساله است
      .............................................
      خب همین یه دونه مساله رو میخوام طوری باشه که استرس اینو نداشته باشم که نتونم ، و جوری باشه که از خودم راضی باشم ، حتی اگه نتونستم سر جلسه حلش کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)