خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

چطور بازده درس خوندنمون رو ببریم بالا؟؟

سلام دوستان

چطور میتونیم کیفیت مطالعه یا همون بازده مطالعه مون رو ببریم بالا و از وقت نهایت استفاده رو ببریم؟

خود من وقتی هفت هشت ساعت درس میخونم احساس میکنم فقط چهار ساعت مفید خوندم

یه راهکار پیشنهاد بدید بتونم حداکثر استفاده رو ببریم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یعنی تمرکز لازم رو حس میکنید ندارید؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اره یجورایی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پینگ پنگ تمرکز رو بالا میبره
      ۱ توپ پینگ پنگم میتونید بردارید به ۱ نقطه از دیوار خیره بشید و سعی کنید با توپ به اون نقطه بزنید اینارو من انجام میدادم
      کنجد هم برای حافظه و تمرکز خوبه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadt نمایش پست ها
      سلام دوستان

چطور میتونیم کیفیت مطالعه یا همون بازده مطالعه مون رو ببریم بالا و از وقت نهایت استفاده رو ببریم؟

اول اینکه سعی کن خوب بخوابی و سر ساعت بیدار بشی و استراحت ظهر نیم ساعتی داشته باش. به تجربه هفت بیدار شی خیلی خوبه و بهتره میتونی تا ظهر کلی درس بخونی.
      اگه موقع درس خوندن سوالی یا فکری یا طرح جدیدی خلاصه هرچی.یه برگه ای دفترچه ای بیار چیزی که تو ذهنته رو بنویس توش و با خودت بگو شب که درسم تموم یا بعدازظهر بهت فک میکنم الان باید به درسم برسم. حتما امتحانش کن و حتمانم بنویسش. دفتر برنامه ریزی قلم چی روهم حتما بگیر و بهش متعهد باش.دو هفته که پرش کنی و ساعت مطالعه رو بالا ببری هفته سوم خودکار میشی.خواب شبتم هفت ساعت کمتر نشه.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میزان خواب تو تمرکز خیلی تاثیر داره. هیچ لزومی نداره الان کمتر از 8ساعت خواب داشته باشی
      دو ماه آخر خودبخود خواب کمتر میشه و ساعت مطالعه بیشتر میشه. مثل شب امتحان!
      کتابای حجیم رو بذار دور دوم مطالعت بخونش. یعنی اول از منابع کم حجم مثل کتابای لقمه و جمبندی ی درو کل مباحث رو بخون. تا اینجا 40-50 درصد کار رو رفتی
      بعد تست زیاد کار کن از کتابای جامع و موج آزمون. تو این مرحله همه درس رو بلدی فقط سرعتت زیاد میشه با این کار
      زیاد خودتو درگیر ساعت مطالعه نکن. این خودش تمرکز رو کم میکه زمان مطالعه. ی مبحث رو در نظر بگیر و سعی کن یادش بگیری
      هیچ درسی رو بیشتر از 3ساعت در روز نخون. این 3ساعت هم مثلا نصفش رو صبح بخون نصف دیگرشم عصر
      وقتی درسی میخونی دیگه ولش نکن تا دوران جمبندی. ی بخشی از تایم صبحت رو اختصاص بده به مرور مباحثی که در گذشته خوندی. وقتی مرور میکنی و همیشه چیزی که خوندی رو یادته، خودش نوعی آرامش میاره واست
      این آرامش زمینه تمرکز هنگام خوندن و مطالعه مباحث بعدیه

اینا چیزایی بود که خودم تجربشون کردم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadt نمایش پست ها
      سلام دوستان

سلام این مشکل پارسال برا منم وجود داشت اما حدودا آذر ماه حلش کردم بهتر اول ساعت مطالعت رو پایین بیاری مثلا بیار پنج ساعت بعد این کاری که می گم بکن مثلا بگو من الان قراره 1 ساعت ریاضی بخونم و مجبورم تو این یه ساعت این حجم زیاد مطلب روبخونم و این حجم زیاد تست رو بزنم این جوری خیلی فشار به خودت میاری بازدهیت بالا میره چون تو اون مدت مثلا نمیشه اون کارو کرد بعد کمی استراحت کن همیشه سعی کن استراحتات به این فک کنی که باید انرژی جمع کنم که درس بخونم تا دوباره انگیزت بالا بره یه استراحت های طولانی هم بزار مثلا وقت ناهار فک نکن وقتت داره هدر میره به این فک کن داری انرژی میگیری که با بازدهی درس بخونی مثلا 5ساعت با بازدهی 90 درصد بهتره از 8 ساعت با بازدهی50 درصد وقت اون استراحت های طولانی سعی کن خوش بگذره حتی بزور هم شده من دقیقا از وقتی پیشرفت کردم که استراحتام رو بیشتر کردم ولی هیچ وقت دنبال استراحت های اعتیاد آور مث تلگرام نرو

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من یکی از راه های افزایش بازده اینه که شما مرتب نگای ساعت نکنی و برای ساعت درس نخونی و سعی کنی با درس ارتباط برقرار کنی یعنی دوسش داشته باشی

پس به نظرم برنامه حجمی(البته منطقی) برای خودتون بچنید نه ساعتی صرف

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)