خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E.M10 نمایش پست ها
      معلومه والا
      تل داری؟ اگه داری خصوصی بگو بت بگم
      اونم دردسر داره @sam1051

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samadsaba نمایش پست ها
      با سلام خدمت همه ی دوستان

بنده 27 سالمه و مهر 96 کارشناسی ارشد مهندسی برق رو در دانشگاه روزانه شروع میکنم. ولی هم چنین تصمیم گرفتم برای کنکور پزشکی شرکت کنم و هدفم رتبه زیر هزار هست.
      ولی برای شرکت در کنکور پزشکی 97 باید تا اخر بهمن سال 96 از ارشد انصراف بدم.
      با توجه به مشکلاتی مثل وضعیت نبود کار برای مهندسی و.... همچنین موقعیت رشته پزشکی در سال های اینده نظر شما چی هست؟
      ایا از ارشد انصراف بدم و برای کنکور تجربی بخونم
      و یا نه ارشد رو ادمه بدم و بعد اپلای و.....

با تشکر
      بستگی به شرایطتون داره. اگر دوست دارین از ایران برین و یه جای دیگه زندگی کنین طبیعتا بهتره همون ارشد رو ادامه بدین. نمی‌دونم دیدگاهتون راجب اپلای کردن چه طوریه ولی اینو بدونین که کار سختی نیست و راحت میتونین به چیزی که می‌خواین برسین (مخصوصا کشورهای اروپایی). ولی اگر مثل من علاقه‌ای به زندگی در خارج از کشور ندارین، به نظر من از بین این دو حالت انتخاب کنین.
      1- کلا ارشد رو بی‌خیال بشین و برای کنکور تجربی بخونین. (اگه مشکل سربازی ندارین، کلا ثبت نام هم نکنین!)
      2- کلا ارشد رو بی‌خیال بشین! و برین دنبال کار.
      من خودم دانشجوی انصرافی از ارشد مکانیک دانشگاه تهران هستم و حالت اول رو انتخاب کردم. واقعیت اینه که الان بازار کار رشته‌های مهندسی خیلی خوب نیستن. البته اینجوری هم نیست که اصلا کار نباشه! کار هست ولی مساله مهم‌تر اینه که بیشتر کارا درآمد مناسبی ندارن (حداقل از نظر من!).
      در مورد ادامه تحصیل در ایران هم بگم که اگر قصد دکتری ندارین، خوندن ارشد کار بی‌معنی هست و خیلی به دردتون نمیخوره. اگر هم دکتری بخونین وضعیت کاری براتون بهتر نمیشه که هیچ، شاید بدتر هم بشه!! حالا شما فرض کن همه این مراحل رو به صورت خیلی خوب طی کنی و بشی هیات علمی (که واقعا کار خیلی سختی هم هست)، اگر درآمد ماهیانه 3 میلیون بعد از این همه درس خوندن راضیتون میکنه، ادامه تحصیل در ایران هم میتونه یه گزینه دیگه براتون باشه!! (البته طبیعیه که این درآمد رفته رفته زیاد میشه، ولی نه خیلی زیاد!)
      حالا شاید بعضیا هم بگن اینکه من نتونستم تو رشته مهندسی موفق باشم دلیل بر این نمیشه که وضعیت مهندسی خوب نباشه، ولی من فقط با توجه به وضعیت خودم این حرفا رو نزدم و با توجه به وضعیت کلی کسایی که میشناسم (دوستان و هم‌کلاسی‌ها و ...) این مطالب رو نوشتم.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      رفقا منم بین تجربی و ریاضی موندم هیچ علاقه ای هم به تجربی ندارم و عاشق ریاضی هستم از طرفی هم وقتی میبینم ریاضی آخرش بدبختی و بیکاریه شدیدا نسبت بهش سرد میشم میگید چیکار کنم؟با خارج رفتن هم مشکلی ندارم،چجوری میتونم برم؟چیکار باید بکنم؟هزینش چقدره؟ کمکم کنید دیگه دارم افسردگی میگیرم
      خدایا تکیه بر لطف تو دارم نا امیدم مکن...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.salehi نمایش پست ها
      رفقا منم بین تجربی و ریاضی موندم هیچ علاقه ای هم به تجربی ندارم و عاشق ریاضی هستم از طرفی هم وقتی میبینم ریاضی آخرش بدبختی و بیکاریه شدیدا نسبت بهش سرد میشم میگید چیکار کنم؟با خارج رفتن هم مشکلی ندارم،چجوری میتونم برم؟چیکار باید بکنم؟هزینش چقدره؟ کمکم کنید دیگه دارم افسردگی میگیرم
      اگه مشکلی با خارج رفتن ندارید و درستون هم نسبتا خوبه، فکر نمی‌کنم ریاضی خوندن انتخاب اشتباهی باشه. دانش‌آموزای ریاضی هم که الان کم شدن و احتمالا کنکور راحت‌تری خواهید داشت. برای ادامه تحصیل در خارج هم میتونین از لینک پایین اطلاعات بیش‌تری به دست بیارین.
      ApplyAbroad Forum

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از کجا می دونی 8 سال دیگه برای کسی که مدرک پزشکی داره کار هست ؟؟
      ﺧﻂﺮﻧﺎﻙﺗﺮﻳﻦ ﻧﻮﻉ ﺑﺸﺮ, اﻧﺴﺎﻧﻲﺳﺖ ﻛﻪ اﻋﺘﻘﺎﺩﺵ ﺯﻳﺎﺩ و ﻓﻬﻤﺶ ﻛﻢ اﺳﺖ!

آنتوان چخوف

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات

بنده 27 سالمه و مهر 96 کارشناسی ارشد مهندسی برق رو در دانشگاه روزانه شروع میکنم. ولی هم چنین تصمیم گرفتم برای کنکور پزشکی شرکت کنم و هدفم رتبه زیر هزار هست.
      با توجه به مشکلاتی مثل وضعیت نبود کار برای مهندسی و.... همچنین موقعیت رشته پزشکی در سال های اینده نظر شما چی هست؟

با تشکر
      شما27سالتونه
      حتی اگه با اون 7 سال پزشکی و کنار بیایین
      اینو درنظر بگیرید که قبولی پزشکی غیرممکن شده(بعضیا میگن سخته ولی من که این مسیرو رفتم اینقدر سختی کشیدم که میگم غیرممکنه)
      همین ریاضی فیزیک 96 رو دانلود کنید تو زمان جواب بدین(تازه بدون استرس)اونوقت متوجه میشین مدرک ارشد کمکی به ریاضی فیزیک کنکورتون نمیکنه چه برسه زیست و شیمی که مخصوصا تو زیست برای کسی که تازه شروع کرده انگار سوالاشو از فضا میارن

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein1377 نمایش پست ها
      شما27سالتونه
      حتی اگه با اون 7 سال پزشکی و کنار بیایین
      اینو درنظر بگیرید که قبولی پزشکی غیرممکن شده(بعضیا میگن سخته ولی من که این مسیرو رفتم اینقدر سختی کشیدم که میگم غیرممکنه)
      همین ریاضی فیزیک 96 رو دانلود کنید تو زمان جواب بدین(تازه بدون استرس)اونوقت متوجه میشین مدرک ارشد کمکی به ریاضی فیزیک کنکورتون نمیکنه چه برسه زیست و شیمی که مخصوصا تو زیست برای کسی که تازه شروع کرده انگار سوالاشو از فضا میارن
      سلام
      درسته مدرک ارشد ربطی نداره ولی حداقل قدرت درکمون بالاتره
      همچنین ریاض و فیزیک تجربی امسال رو تو تایمای خودش جواب دادم که ریاضی 40 درصد و فیزیک رو 21 درصد زدم

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستم ارشد برق استادش به بچه ها گفته کار هست (خطابش به پسرا بود) شما بی عرضه هستید چون چیزی در چنته ندارید که ارائه بدید فوق لیسانس برق دولتی بیکار نمیمونه

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam23 نمایش پست ها
      دوستم ارشد برق استادش به بچه ها گفته کار هست (خطابش به پسرا بود) شما بی عرضه هستید چون چیزی در چنته ندارید که ارائه بدید فوق لیسانس برق دولتی بیکار نمیمونه
      دوست عزیز ربطی نداره
      همین الان حداقل صد نفر مهندس برق با معدل بالای 15 از دانشگاه دولتی بیکار میشناسم.
      کار خوب و دولتی همش پارتی بازیه
      خودم تا حالا بیشتر از ده ازمون استخدامی شرکت شدم و ازمون کتبی همه رو قبول شدم.ولی چونکه پارتی ندارم به بهانه مصاحبه رد کردند.
      کارای دیگه هم هست تو شرکتای خصوصی که حقوق کارگر ساده میدن.همون بهتر که نریم

البته یه چیز دیگه اون کارایی هم که هست در تهرانه ما اینجا تو شهرستان هیچی نداریم

من خودم دو سال در تهران در شهرک صنعتی عباس اباد بودم و کار کردم ولی هر چی در میاوردم صرف هزینه های کرایه خونه.. میشد
      در هر صورت برای ما شهرستانیا فرقی نداره چون اگه بیایم تهران هم هرچی کار کنیم صرف هزینه میشه

10. Top | #25
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

با تشکر
      اگه علاقه داری بش ادامه بده
      +
      ولی خو از هیچکی پنهون نیس که پزشکی یه چیز دیگس:/فقطم منظورم حسه پزشک بودن و کمک به دیگران بودااااااا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن