خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تجربه یکساله من از مهمترین منابع زیست شناسی کنکور!

سلام دوستان.
      چون می دونم خیلی از کنکوری های 97 الان در به در دنبال یه منبع زیست قابل اعتماد واسه کنکور سال بعد هستن تصمیم گرفتم تجربه خودم رو باهاشون درمیون بزارم.
      یه منبع خوب باید هم درسنامه مناسبی داشته باشه و هم تستهاش به سبک کنکورهای اخیر باشن. من خودم پارسال پاییز اولش با جامع گاج شروع کردم اما چون رشته م ریاضی بود توی برخی مفاهیم مشکل داشتم و نیاز به کتابی داشتم که درسنامه هم داشته باشه. واسه همین رفتم سراغ خیلی سبز. سال دوم و سوم رو از رو خیلی سبز خوندم و واقعا همه نیازهای منو جواب داد. درسنامه ها بسیار روان و مفهومی و حتی یه جاهایی با مثال های خارج از کتاب بسیاری از ابهامات کتاب درسی رو قشنگ جا میندازه و از همه مهمتر این درسنامه ها خالی از هر گونه زیاده گویی هستن برعکس کتابایی مثل فاگوزیست. از نظر تست هم واقعا شبیه ترین تستها به سبک کنکور چندسال اخیر رو داره و تو همین کنکور امسال به شخصه مشابه چند تست نوآورانه کتابای خیلی سبز رو سر جلسه دیدم. مبحث ژنتیک رو به خوبی از پایه تا پیشرفته واستون جا میندازه و از این بابت هم جای هیچ نگرانی نیست.

و اما زیست پیش!!!
      متاسفانه گویا مولفین محترم خیلی سبز حال و حوصله ندارن دو جلد پیش رو مثل دوم و سوم بازنویسی کنن. واسه همین این دو جلد تستاش اصلا مناسب سبک کنکورهای سالهای اخیر نیست.
      به خاطر پیشنهاد دوستان منم رفتم نشر الگو گرفتم. و اگر بخوام در یک جمله این کتاب رو توصیف کنم بهش میگم "طبل تو خالی".
      نگارش و جمله بندی کتاب به بدترین شکل ممکنه. و واقعا از این متعجبم که آیا در انتشارات الگو کسی به عنوان ویراستار روی نگارش کتابها نظارت نمیکنه؟
      از نگارش بد کتاب که بگذریم کتاب پر از اشتباه علمیه. درسنامه ها گنگ و پر از نکات منسوخ شده. نکاتی که شاید خیلی از دانش آموزا به خاطر همین از نشر الگو تعریف میکنن. ولی باور کنید هیچکدوم از این نکات نه به درد این دنیاتون میخوره و نه آخرت. مثلا فصل اول زیست پیش الگو پر از نکات واسه حل مسئله است اما خداییش برید نگاه کنید ببینید کی تو کنکور از فصل اول زیست مسئله دادن؟
      تستهای الگو هم شاید اوایل واستون سخته باشه که اونم به خاطر گنگ مطرح کردنشونه! ولی قلقش دستتون بیاد می فهمین که اکثر تستها بر محور نهایتا چند نکته بی ارزش طرح شدن که فقط عین وقت تلف کردنه.
      به هر حال تصمیم گرفتم واسه پیش 2 سراغ کتاب دیگه ای برم. خلاصه گشتم و گشتم و باور کنید بهتر از آبی کانون چیزی پیدا نکردم. خوشبختانه پیش 2 بیشتر حفظیه و نیاز چندانی به درسنامه نداره. تستهای آبی کانون هم نمیشه گفت عالیه ولی تا حد زیادی نکات مهم رو پوشش میده و البته اشتباه علمی هم تا دلتون بخواد تو تستها پیدا میشه.

خلاصه پیشنهاد من اینه واسه زیست دوم و سوم فقط و فقط خیلی سبز رو بخونید و واسه پیش یا از آبی کانون استفاده کنید یا گاج جامع. و توصیه اکید میکنم به هیچ وجه وقت خودتون رو با کتابای حجیم و وقت گیر نشرالگو تلف نکنید!!!!
      ویرایش توسط mehdi1900 : 25 تیر 1396 در ساعت 14:46

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نظر شما محترم
      اما الگو هم کتاب های خوبی داره
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      آخ که چه آرومم کرد وقتی گفتی خیلی سبز برای کسی که رشته ریاضی بوده و تجربی میخواد بخونه خوبه !
      مرسییی
      صد بارم بشکنم گچ میگیرم ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      در حالیکه خیلی ها یک کتاب رو میکوبن عده دیگه ای با همون کتاب بالاترین درصد رو میزنن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هدف از تست زدن ، تست زدن نیست هدفش یادگیری بهتر متن کتابه برای سنجش تست نزنین برای سنجش خودتون آزمون بدین فرقی نمیکنه از کدوم تست میزنین آبی الگو خیلی سبز گاج هیچ فرقی نداره پیدا کنین با کدوم کتاب تست متن کتاب درسی رو بهتر میفهمین

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      والا من زیاد تو کتابای زیست حاضر غلط پیدا میکنم نمیدونم اشکال از منه یا از کتابا
      من خیلی سبز رو دوم داشتم کتاب خوبیه به شرطی که خیلی دقیق شده باشید رو کتاب
      iq گاج هم الان میزنم اینم کتاب خوبیه اما خب مثلا از هر 70 تا سوال شاید 2 تاش اشکال داشته باشه
      الگو رو هم سال سوم داشتم متاسفانه آقای هاشمی حتی اگر سواد درست و حسابی هم داشته باشن ادبیات فوق العاده ضعیفی دارن و این باعث میشه بعضا سوالا گنگ بشن و کژتابی داشته باشن و این خیلی رو اعصابه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تجربه من:
      سال دوم:به نظرم اول باید از خیی سبز شروع کرد چون هم درسنامه خوب هم تست های خوبی
      داره ولی به نظرم از نظر تست کامل نیست که در این مورد باید از الگو استفاده بشه الگو اصلا درسنامه روون نیست ولی به لحاظ تست بهترین کتابه

سال سوم: خیلی سبز اصلا به لحاظ تست خوب کار نکرده ودر این مورد الگو بهتره البته الگو به نظرم ژنتیکش خوب نیست

پیش: بهترین کتاب ای کیو هستش ولی شارش انرژی خوب کار نشده

و اما کتاب های گاج:
      جامع کتاب بد نیست اما برای بچه های صفر کیلومتر نوشته شده
      ای کیو:این کتاب در مباحث سال دوم حفضیات ژنتیک و پیش (به جز شارش) بهترین کتاب بازاره البته سه فصل اخر پیش هم به خوبی بقیش نیست(البته نظر منه) . ای کیو در مباحث گیاهی وجانوری سال سوم بسیار ضعیفه.
      و اما مساعل ژنتیک هیچ کتای در بازار برای این بخش ژنتیک به خوبی ژنتیک ارامفر نبود
      و گیاهی به نظرم الگو عالی کرده
      اینم تجربه من امیدوارم مفید بوده باشه
      "زندگی با باور های شما میچرخه"
      اگه باور داری نمیشه ، قطعا درست فکر کردی .
      اگه باور داری میشه ، قطعا درست فکر کردی .

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دمت گرم.در مورد الگو حرف دلمو زدی نمیدونم دلیل تعریف بعضیا از الگوی پیش چیه.درسنامه که واقعا ادبیاتش ضعیفه و اکثر تستاش اصلا علمی نیست.یه چیزهای چرتی رو نکته قرار میده که ادم دلش میخواد سرشو بکوبه به دیوار

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تشکر از نظرات مفیدتون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ا

فقط یه چیز
      خیلی سبز سوم واس گیاهی یه تستایی داده که تو کنکور نیومده ...الگو هم همین طور
      هیچکس نمیدونه شاید سال بعد یا چن سال بعد از چیزایی که فک میکنی بی اهمیته تو کنکور بیاد
      و اما غلط علمی
      فک میکنین اونقد زیستمون خوبه که بخایم بگیم این نکته درسته یا غلط ؟
      ویرایش توسط Amsterdam : 25 تیر 1396 در ساعت 17:37 دلیل: ا

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1900 نمایش پست ها
      واسه زیست دوم و سوم فقط و فقط خیلی سبز رو بخونید و واسه پیش یا از آبی کانون استفاده کنید یا گاج جامع. و توصیه اکید میکنم به هیچ وجه وقت خودتون رو با کتابای حجیم و وقت گیر نشرالگو تلف نکنید!!!!
      بیشتر چیزایی که درباره کتاب‌های الگو گفتین خیلی بی‌راه نیست (تست های مبهم از نظر نگارشی، تست‌ها و نکات به درد نخور، غلط‌های نسبتا زیاد و ....) ولی اگه بخوایم بی‌انصافی نکنیم، نکات و تست‌های ترکیبی خوب زیادی هم داره. به هر حال به نظر من از نظر تستی نسبت به بقیه کتاب‌های بازار بهتره. ولی قطعا از نظر درسامه با خیلی سبز قابل مقایسه نیست و سبز خیلی بهتره. از بین کتاب‌های الگو هم کتاب‌های سوم و پیش 2 خیلی بهتر از کتاب پیش 1 هستن که شما فقط با پیش 1 کار کردین! (کتاب دومش رو من هم نخوندم که بخوام نظر بدم.)

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اتفاقا درسنامه الگو که به من خیلی کمک کرد

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      اتفاقا درسنامه الگو که به من خیلی کمک کرد
      به نظر من بیشتر درسنامه‌های الگو رونویسی متن کتاب همراه با خراب کردن جملات از نظر نگارشی هست! البته گاها نکات خوبی هم داره.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      به نظر من بیشتر درسنامه‌های الگو رونویسی متن کتاب همراه با خراب کردن جملات از نظر نگارشی هست! البته گاها نکات خوبی هم داره.
      من واس همون دوسش داشتم
      یه سری از جاهای کتاب که مهم بود رو پررنگ کرده بود
      بهم یاد داد چطور کتابو بخونم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      من واس همون دوسش داشتم
      یه سری از جاهای کتاب که مهم بود رو پررنگ کرده بود
      بهم یاد داد چطور کتابو بخونم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن