خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب اول تشکر از استارتر عزیز
      قبل بررسی کتابایی ک تو تاپیک ذکر شد اینو بگم :ای کیو الگو خیلی سبز هر 3 کتابایی هستن که با درست خوندن و تلاش میتونید ازشون نتیجه بگیرید.
      ای کیو گاج به نظرم در حال حاضر کتاب خوبیه نه به خاطر اینکه تستایه سخت داره نهههه به خاطر اینکه وقتی شما یه تست میزنید ازش چندتا نکته رو مرور میکنید و ترکیبی خوندن یاد میگیرید و وقتی میری پاسخ نامش قشنگ توضیح مفصل و خوبی داره ک متن کتاب و نکات برات مرور میشه.

الگو هم درسنامش بیشتر متن کتابه و نکته خاص زیادی تو درسنامش نیس و تستاشم برا اموزش خوبه بد نیس.
      خیلی سبزم ک من نگارشش رو خیلی دوست دارم در سال دوم و سوم درسنامه خیلی خوبی داره تا اونجا ک بشه سعی میکنه بفهمونه مطلبو و تستایه خوبی داره .پیش هم ک هیچی نمیشه چیزی گف.
      و اینم بگم هنر استفاده از کتاب تستی خیلی مهمه مثلا
      سعی کنید تستایه خوبشو مارک دار کنید درسنامه رو بیشتر کتاب قرار بدید و اگ جایی شک داشتید با کتاب تطابق بدید.سعی کنید تستی ک میزنید رو قشنگ بررسی کنید.
      امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1900 نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      چون می دونم خیلی از کنکوری های 97 الان در به در دنبال یه منبع زیست قابل اعتماد واسه کنکور سال بعد هستن تصمیم گرفتم تجربه خودم رو باهاشون درمیون بزارم.
      یه منبع خوب باید هم درسنامه مناسبی داشته باشه و هم تستهاش به سبک کنکورهای اخیر باشن. من خودم پارسال پاییز اولش با جامع گاج شروع کردم اما چون رشته م ریاضی بود توی برخی مفاهیم مشکل داشتم و نیاز به کتابی داشتم که درسنامه هم داشته باشه. واسه همین رفتم سراغ خیلی سبز. سال دوم و سوم رو از رو خیلی سبز خوندم و واقعا همه نیازهای منو جواب داد. درسنامه ها بسیار روان و مفهومی و حتی یه جاهایی با مثال های خارج از کتاب بسیاری از ابهامات کتاب درسی رو قشنگ جا میندازه و از همه مهمتر این درسنامه ها خالی از هر گونه زیاده گویی هستن برعکس کتابایی مثل فاگوزیست. از نظر تست هم واقعا شبیه ترین تستها به سبک کنکور چندسال اخیر رو داره و تو همین کنکور امسال به شخصه مشابه چند تست نوآورانه کتابای خیلی سبز رو سر جلسه دیدم. مبحث ژنتیک رو به خوبی از پایه تا پیشرفته واستون جا میندازه و از این بابت هم جای هیچ نگرانی نیست.

و اما زیست پیش!!!
      متاسفانه گویا مولفین محترم خیلی سبز حال و حوصله ندارن دو جلد پیش رو مثل دوم و سوم بازنویسی کنن. واسه همین این دو جلد تستاش اصلا مناسب سبک کنکورهای سالهای اخیر نیست.
      به خاطر پیشنهاد دوستان منم رفتم نشر الگو گرفتم. و اگر بخوام در یک جمله این کتاب رو توصیف کنم بهش میگم "طبل تو خالی".
      نگارش و جمله بندی کتاب به بدترین شکل ممکنه. و واقعا از این متعجبم که آیا در انتشارات الگو کسی به عنوان ویراستار روی نگارش کتابها نظارت نمیکنه؟
      از نگارش بد کتاب که بگذریم کتاب پر از اشتباه علمیه. درسنامه ها گنگ و پر از نکات منسوخ شده. نکاتی که شاید خیلی از دانش آموزا به خاطر همین از نشر الگو تعریف میکنن. ولی باور کنید هیچکدوم از این نکات نه به درد این دنیاتون میخوره و نه آخرت. مثلا فصل اول زیست پیش الگو پر از نکات واسه حل مسئله است اما خداییش برید نگاه کنید ببینید کی تو کنکور از فصل اول زیست مسئله دادن؟
      تستهای الگو هم شاید اوایل واستون سخته باشه که اونم به خاطر گنگ مطرح کردنشونه! ولی قلقش دستتون بیاد می فهمین که اکثر تستها بر محور نهایتا چند نکته بی ارزش طرح شدن که فقط عین وقت تلف کردنه.
      به هر حال تصمیم گرفتم واسه پیش 2 سراغ کتاب دیگه ای برم. خلاصه گشتم و گشتم و باور کنید بهتر از آبی کانون چیزی پیدا نکردم. خوشبختانه پیش 2 بیشتر حفظیه و نیاز چندانی به درسنامه نداره. تستهای آبی کانون هم نمیشه گفت عالیه ولی تا حد زیادی نکات مهم رو پوشش میده و البته اشتباه علمی هم تا دلتون بخواد تو تستها پیدا میشه.

خلاصه پیشنهاد من اینه واسه زیست دوم و سوم فقط و فقط خیلی سبز رو بخونید و واسه پیش یا از آبی کانون استفاده کنید یا گاج جامع. و توصیه اکید میکنم به هیچ وجه وقت خودتون رو با کتابای حجیم و وقت گیر نشرالگو تلف نکنید!!!!
      من خودم دوم خیلی سبز رو کامل خوندم به نظرم خیلی بد بود

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببینید واس درسنامه مطمئن باشید تا کتاب درسیو قبلش نخونید ( حداقل یک یا دوبار ) هر درسنامه ای بخونید نمیتونین پیشرفت خوبی داشته باشین !

البته دانش آموزای تجربی خودشون مثلا تو سال تحصیلشون دوم و سومُ خوندن و تا حدی با متن کتاب آشنا هستن !

شما کتاب درسیو خوب خونده باشی هر درسنامه ای ک بخونی برات گویا و روان میشه و ب راحتی میتونی نکات ترکیبی و مفهومی رو درک کنی !
      در غیر اینصورت هم سرعت خوندن کم میشه هم دقت و یادگیری!

واس تست هم تو پایه خیلی سبز بد کار نکرده ولی تو پیش خوب نیس !

الگو بعضی جاها حاشیه رفته ولی هنوزم میشه گفت یکی از کتابای خوب زیست! ولی خب میبنی تو مثلا یک سال خیلی خوب عمل کرده تو کتاب دیگش نه ! یا میبینی یک فصل از کتابش خوب توضیح داده و یکی دیگ نه !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ای بابا همین پریشب 70 تومن دادم پیش الگو خریدم
      پول ریختم تو جوب

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kawaiimahdi نمایش پست ها
      ای بابا همین پریشب 70 تومن دادم پیش الگو خریدم
      پول ریختم تو جوب
      پیش یک چون کلن فصلای مزخرفیه طبیعتا کتاب تستیاشم همین طوره
      ولی پیش دو الگو خوبه
      سوالای جوندار خوبی داره

6. Top | #21
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      میگم داداش نظرت درباره iq چیه ؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_usj نمایش پست ها
      میگم داداش نظرت درباره iq چیه ؟
      پیش رو نگاه کردم زیاد جالب نبود. تستاش بعضا آبکی و بعضا دارای نکاتی که خیلی مد نظر طراحان کنکور نیست. باقی کتاباش رو ندیدم

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا من نمیدونم چرا جدیدا همه تو انجمن از زیست الگو بد میگن! اکثر نفرات برتر که من مصاحبشونو خوندم همه از زیست الگو استفاده کردن راضی هم بودن و پیشنهاد دادن.تازه اکثرا منبع اصلیشونم بوده مثل رتبه ۴ و ۱۴ منطقه ۳ آقای بابایی و آروین یا رتبه ۱۰۳۹ درسا خانم یا رتبه ۲۸ آقای علی جدی و خیلی کسای دیگه که قبول شدن با درصد زیست خوب ... الگو همه مطالب رو پوشش داده نمیگم بی نقصه ولی واقعا جز بهترین کتاب های موجوده !!

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم از کتاب های بازار نمیتونن بهترین باشن به چند دلیل یکی از دلایلش اینه که زیست مثل ریاضی و فیزیک و عمومیا نیست چهارچوب خاصی داشته باشه همش ترکیبیه و طراح کاملا دستش بازه برای ترکیب مثلا کتابی مثل الگو یا خ سبز یا iq... فقط خواستن با طرح این تست‌ها ی ترکیبی تو کتاباشون یک دید مارو نسبت به تست ها ی کنکور باز کنن دوم اینکه با این کار کتاب ها تیراژ بیشتر فروش بره در هر صورت هم سودی به ما برسونن هم خودشون سود کلانشونو ببرن که منطقی هم بنظر میرسه با این آشفته بازار کنکور با احترام به نظر استارتر هر کتابی از دید یک نفر شاید خوب باشه از دید یکی دیگه بد باشه. اگه 10 تا انتشارات دیگه در مورد زیست کتاب بدن بیرون هیچکدوم نمیتونن راضی کننده باشن بنظر من کتاب درسی باید جویده شه در مرحله اول از کتاب های تستی بازار فقط به دید آموزش نگاه کرد نه برای سنجش

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      الگو درسته بعضی نکته و تست هاش خیلی قابل توجه نیس ولی از این نظر ک باعث میشه خط ب خط کتاب رو بخونی خیلی خوبه : )
      آی کیو هم کتاب خوبیه من ازش راضی ام البته ی سری غلط هایی داره ولی تو سوالاتش نکته های خیلی باحالی داشت ..
      جزوهایم پر شعر است نمیدانم کی ..
      درس ، دست از سر عاشق شدنم بردارد !

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن