خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 62
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من یه سوالی دارم
      الان با اینکه بهشتی از ایران بهتره
      ولی با توجه ب اینکه کسی یه سال پشت کنکور مونده واسه اینکه زودتر بره دانشگاه
      بهشتی نیم سال دوم بهتره یا ایران ک نیمسال اوله؟ اینطوری یه ترمم دوباره عقب نمیفته
      من از بعضیا شنیدم ک زیاد فرقی ندارن از لحاظ اساتید و ..
      ولی یکی هم گفت پزشکی بهشتی 6 ساله اس؟
      لطفا اگه کسی آگاهی کامل داره پاسخگو باشه ممنون میشم

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط black diamond نمایش پست ها
      زده 95 که!!!
      خود شما ازاد میخونی یا دولتی؟؟
      95 نیس 94-95 زده یعنی ورودی 94 که البته برای 94 هم اطلاعاتش غلطه این کم کم 93 رو داره نشون میده
      آزاد میخونم

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh2Net نمایش پست ها
      من یه سوالی دارم
      الان با اینکه بهشتی از ایران بهتره
      ولی با توجه ب اینکه کسی یه سال پشت کنکور مونده واسه اینکه زودتر بره دانشگاه
      بهشتی نیم سال دوم بهتره یا ایران ک نیمسال اوله؟ اینطوری یه ترمم دوباره عقب نمیفته
      من از بعضیا شنیدم ک زیاد فرقی ندارن از لحاظ اساتید و ..
      ولی یکی هم گفت پزشکی بهشتی 6 ساله اس؟
      لطفا اگه کسی آگاهی کامل داره پاسخگو باشه ممنون میشم
      بهشتی ریفرم اجرا میکنه قاعدتا حدود ی ترم باس زودتر تموم کنه البته اگر بر قاعده کار کنن بهتره از دانشجوهای خودش بپرسی آشنایی چندانی با ریفرم ندارم
      ولی ورودی مهر بودن خوبه؛ورودی بهمن که باشی ی ترم علافی آدم رو زجر کش میکنه علوم پایه ات هم می افته شهریور ی تابستونت از دست میره
      زیاد هم فکر بهتر و بدتر نباش،تفاوت به قدری نیست که بخوای به خاطرش ی ترم دیر شروع کنی اگه تفاوت خاصی رو میخوای مد نظر قرار بدی دسترسی به دانشگاه و امکانات سلف و سرویس و کیفیت غذا مهمتره
      ویرایش توسط rezagmi : 26 تیر 1396 در ساعت 01:44

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای من دانشگاه مهمتره.اشتغال موضوع پیچیده ای هست و به خیلی چیزا ربط داره به جز بعضی مهندسی ها و پزشکی و پیراپزشکی افرادی که به کار غیر از رشته خودشون مشغولن خیلی خیلی زیاده. و منم اصولا به کار آزاد علاقه دارم نه پشت میزنشینی.وقتی فاکتور اشتغال از انتخاب رشته حذف می شه خیلی چیزای دیگه خودشونو نشون می دن که کسایی که فقط کار داشتن رشته شون واسشون مهمه به این موضوع فکر نمی کنن.
      من چون هم محیط سطح پایین و همنشینی با افراد کوته فکر و هم محیط خوب و همنشینی باافراد با فرهنگ و باشخصیت رو هردو رو توی مدرسه تجربه کردم یقینا دانشگاه واسم مهمتره!از فارغ التحصیلای دانشگاها چیزای زیادی دستگیر آدم می شه...یکی از یه دانشگاهی اومده که دانشگاهه هم "اسمش"ابهت داره و خوبه ولی کلا تو حاشیه س.یکی دیگه از دولتی شهرستان اومده ولی اینقدر کاربلده و حرفه ش رو یاد گرفته آدم حیرت می کنه.من به خاطر این چیزا و خیلی چیزای دیگه دانشگاه واسم مهمتره.من دنبال پول و شغل و...نیستم.و می دونم خیلی تخیلیه که بخوام بگم چون فلان رشته رو می خونم قراره کار عالی گیرم بیاد!من می خوام چهارسال دانشگاه رو تو محیط خوب با استادای باسواد و بچه های تلاشگر بگذرونم و البته نمره های خوب...اینکه اون نمره ها توی چه رشته ای باشن زیاد واسم مهم نیست!چون به هیچ رشته ای علاقه خاصی ندارم و همه برام در یه حدن.البته یه سری رشته ها هستن که ازشون بدم میاد داستان اونا که جداس.و بعد از چهارسال با اعصاب آروم که ناشی از سروکله نزدن با آدمای کم سواد و خنگ و حرص خوردنه،تصمیم می گیرم که برنامه م برای ادامه زندگی چیه.
      همه جا خوب و بد داره ولی باور کنید بعضی جاها خوب پیدا نمی شه!اختلاف آدمای دانشگاها و اختلاف سطح فرهنگی دانشگاها خیلی فاحشه.من ابدا دوست ندارم برم یه دانشگاهی که جو سیاسی بر جو درسی غلبه داره و هرروز بحثای بیخود و بی حاصل که همه رو کلافه می کنه و نتیجه ای هم نداره.وچهارسال رو با این وضع بگذرونم!می خوام برم یه دانشگاه با جو آروم و خوب یه رشته ای که اصلا همه می گن بیخوده رو بخونم...ولی چندتا استاد متخصص ببینم،چندتا دانشجوی تلاشگر ببینم،چند نفر که یکسره مشغول انرژی منفی دادن نیستن ببینم.
      اینکه چهارسال معاشر چه کسانی باشم خیلی واسم مهمه.چون آدمای بی سواد و بی شخصیت تحملشون برای یک دقیقه هم غیرممکنه.و به همین دلیل دانشگاه خیلی از رشته واسم مهمتره.

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      برای من دانشگاه مهمتره.اشتغال موضوع پیچیده ای هست و به خیلی چیزا ربط داره به جز بعضی مهندسی ها و پزشکی و پیراپزشکی افرادی که به کار غیر از رشته خودشون مشغولن خیلی خیلی زیاده. و منم اصولا به کار آزاد علاقه دارم نه پشت میزنشینی.وقتی فاکتور اشتغال از انتخاب رشته حذف می شه خیلی چیزای دیگه خودشونو نشون می دن که کسایی که فقط کار داشتن رشته شون واسشون مهمه به این موضوع فکر نمی کنن.
      من چون هم محیط سطح پایین و همنشینی با افراد کوته فکر و هم محیط خوب و همنشینی باافراد با فرهنگ و باشخصیت رو هردو رو توی مدرسه تجربه کردم یقینا دانشگاه واسم مهمتره!از فارغ التحصیلای دانشگاها چیزای زیادی دستگیر آدم می شه...یکی از یه دانشگاهی اومده که دانشگاهه هم "اسمش"ابهت داره و خوبه ولی کلا تو حاشیه س.یکی دیگه از دولتی شهرستان اومده ولی اینقدر کاربلده و حرفه ش رو یاد گرفته آدم حیرت می کنه.من به خاطر این چیزا و خیلی چیزای دیگه دانشگاه واسم مهمتره.من دنبال پول و شغل و...نیستم.و می دونم خیلی تخیلیه که بخوام بگم چون فلان رشته رو می خونم قراره کار عالی گیرم بیاد!من می خوام چهارسال دانشگاه رو تو محیط خوب با استادای باسواد و بچه های تلاشگر بگذرونم و البته نمره های خوب...اینکه اون نمره ها توی چه رشته ای باشن زیاد واسم مهم نیست!چون به هیچ رشته ای علاقه خاصی ندارم و همه برام در یه حدن.البته یه سری رشته ها هستن که ازشون بدم میاد داستان اونا که جداس.و بعد از چهارسال با اعصاب آروم که ناشی از سروکله نزدن با آدمای کم سواد و خنگ و حرص خوردنه،تصمیم می گیرم که برنامه م برای ادامه زندگی چیه.
      همه جا خوب و بد داره ولی باور کنید بعضی جاها خوب پیدا نمی شه!اختلاف آدمای دانشگاها و اختلاف سطح فرهنگی دانشگاها خیلی فاحشه.من ابدا دوست ندارم برم یه دانشگاهی که جو سیاسی بر جو درسی غلبه داره و هرروز بحثای بیخود و بی حاصل که همه رو کلافه می کنه و نتیجه ای هم نداره.وچهارسال رو با این وضع بگذرونم!می خوام برم یه دانشگاه با جو آروم و خوب یه رشته ای که اصلا همه می گن بیخوده رو بخونم...ولی چندتا استاد متخصص ببینم،چندتا دانشجوی تلاشگر ببینم،چند نفر که یکسره مشغول انرژی منفی دادن نیستن ببینم.
      اینکه چهارسال معاشر چه کسانی باشم خیلی واسم مهمه.چون آدمای بی سواد و بی شخصیت تحملشون برای یک دقیقه هم غیرممکنه.و به همین دلیل دانشگاه خیلی از رشته واسم مهمتره.
      خب 4 سال ادم بر فرض با اون شرایط اگر اگر به پست شما بیفته بهتره یا یک عمر مدرک یا شغل نا مناسب
      از گجا معلوم شما بهترین دانشگاهی که رفتی 4 تا از اون دست ادم ها همنشین شما نشده باشن
      مشاور

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      خب 4 سال ادم بر فرض با اون شرایط اگر اگر به پست شما بیفته بهتره یا یک عمر مدرک یا شغل نا مناسب
      از گجا معلوم شما بهترین دانشگاهی که رفتی 4 تا از اون دست ادم ها همنشین شما نشده باشن
      دوست گرامی خوبه چهارساعت روضه خوندم آینده شغلی رشته برای من مهم نیست.باز می گی شغل نامناسب؟!
      اینم گفتم که همه جا خوب و بد داره .ولی بعضی محیطا رو تا توش نرفته باشی و تجربه نکرده باشی سطح پایین بودن سواد و اخلاق رو تجربه نمی کنی!خداروشکر که شما گیر این محیطا نیفتادی.توی بهترین دانشگاهم ادم تنبل و اعصاب خردکن هست و آدم درسخون.نکته اینجاست که تو بهترین دانشگاه می تونی انتخاب کنی با اون درسخونه بگردی یا با اون تنبله.اما تو بدترین دانشگاه تو هیچ حق انتخابی نداری و فقط بدتر و بدترین وجود داره.

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست گرامی خوبه چهارساعت روضه خوندم آینده شغلی رشته برای من مهم نیست.باز می گی شغل نامناسب؟!
      اینم گفتم که همه جا خوب و بد داره .ولی بعضی محیطا رو تا توش نرفته باشی و تجربه نکرده باشی سطح پایین بودن سواد و اخلاق رو تجربه نمی کنی!خداروشکر که شما گیر این محیطا نیفتادی.توی بهترین دانشگاهم ادم تنبل و اعصاب خردکن هست و آدم درسخون.نکته اینجاست که تو بهترین دانشگاه می تونی انتخاب کنی با اون درسخونه بگردی یا با اون تنبله.اما تو بدترین دانشگاه تو هیچ حق انتخابی نداری و فقط بدتر و بدترین وجود داره.
      اینده شغلی مهم نیست پس هدف از دانشگاه صرفا مدرک هست که بحثش جدا میشه
      مشاور

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینده شغلی مهم نیست پس هدف از دانشگاه صرفا مدرک هست که بحثش جدا میشه
      !!!
      عجب استدلالی!
      هدف یادگیری و خوندن تو یه رشته س.هدف آشناشدن با اساتید و جو یه رشته س.متاسفانه سالهای اخیر توی انتخاب رشته تنها چیزی که لحاظ نمی شه "رشته"س.فقط دورنمای شغلی درنظر گرفته می شه و بس.که بعضا اونم سرابی بیش نیست. من می خوام برم"دانش"گاه اسمش روشه محل تحصیله نه پیداکردن شغل.برای شغل آگهی های روزنامه راه خیلی مستقیم تری هستن تا چهارسال زحمت کشیدن!اگه شما به دانشگاه به چشم بنگاه کاریابی نگاه می کنید که بحث تمومه و من دیگه حرفی ندارم.ولی من دانشگاه رو جایی برای درس خوندن و یاد گرفتن و آشنایی با افراد تحصیلکرده یه رشته می بینم.

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      !!!
      عجب استدلالی!
      هدف یادگیری و خوندن تو یه رشته س.هدف آشناشدن با اساتید و جو یه رشته س.متاسفانه سالهای اخیر توی انتخاب رشته تنها چیزی که لحاظ نمی شه "رشته"س.فقط دورنمای شغلی درنظر گرفته می شه و بس.که بعضا اونم سرابی بیش نیست. من می خوام برم"دانش"گاه اسمش روشه محل تحصیله نه پیداکردن شغل.برای شغل آگهی های روزنامه راه خیلی مستقیم تری هستن تا چهارسال زحمت کشیدن!اگه شما به دانشگاه به چشم بنگاه کاریابی نگاه می کنید که بحث تمومه و من دیگه حرفی ندارم.ولی من دانشگاه رو جایی برای درس خوندن و یاد گرفتن و آشنایی با افراد تحصیلکرده یه رشته می بینم.
      این استدلال برا کشور ما نیست با این سطح مخارج شما اگه منبع درامدت کامله و پشتت گرمه بله میتونی بری برای علم اندوزی و خیلی هم عالی هست
      اما 99 درصد کسایی که دانشگاه میرن هدفشون اینه که از اون رشته و دانشگاهی که زحمت کشیدن درامد زایی کنن کمتر کسی رو دیدیم که منبع درامدی نداره و میره دانشگاه صرفا بخاطر افزایش علمش حداقل تو این دوران تو این کشور ندیدیم
      شما انشالله که پشتتون گرمه
      بدرود
      مشاور

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این استدلال برا کشور ما نیست با این سطح مخارج شما اگه منبع درامدت کامله و پشتت گرمه بله میتونی بری برای علم اندوزی و خیلی هم عالی هست
      اما 99 درصد کسایی که دانشگاه میرن هدفشون اینه که از اون رشته و دانشگاهی که زحمت کشیدن درامد زایی کنن کمتر کسی رو دیدیم که منبع درامدی نداره و میره دانشگاه صرفا بخاطر افزایش علمش حداقل تو این دوران تو این کشور ندیدیم
      شما انشالله که پشتتون گرمه
      بدرود
      بله پشتم گرمه ولی نه به بابام و پولداریش!!چون پولدار نیست!
      چون چندسال وقت گذاشتم و صنایع دستی یاد گرفتم و خیالم از درآمد زایی بهتره تا چندوقت پیش کار می کردم و به مغازه ها می فروختم سال کنکور تعطیلش کردم.کار آسونی هم نیست وقتگیره و دقت زیادی می خواد ولی با حوصله می شه از پسش براومد.خوشبختانه یا متاسفانه هم این روزا اینطور محصولات مد شده و فروشش بد نیست.میلیونر نمی کنه آدم رو ولی برای زندگی کفاف می ده!بعد از تحصیل هم می خوام با خواهرم که اونم توی همین کاره کارگاه یا فروشگاه بزنم.و این رشته رو هم حتما توی انتخاب رشته م می زنم.الان کار عملی بلدم ولی دوست دارم از تاریخچه و دانش رشته صنایع دستی هم بیشتر بدونم.
      من به دیگران کار ندارم کسی که می خواد برای کار گرفتن بره دانشگاه خب حاضره از دانشگاه غیرانتفاعی مدرک بگیره.به من ربطی نداره من وکیل و وصی اون آدم نیستم!ولی من حاضر نیستم این کارو بکنم.
      هرکس یه روشی داره یکی برای پول جمع کردن می ره دانشگاه یکی برای همسر پیداکردن یکی هم برای درس خوندن!!
      و کسی هم حق دخالت یا سرزنش رو نداره.
      تاپیک پرسیده "شما" حاضرین دانشگاه بد برین با رشته خوب یا دانشگاه خوب برین با رشته بد و من نظرمو گفتم!!ولی مثل که شما خیلی از نظر مخالف خوشتون نمیاد.همه اومدن اینجا گفتن رشته مهمتره آیا من باید برم یکی یکیشون رو قانع کنم که تو اشتباه می کنی؟!نه!نه اونا اشتباه می کنن و نه من!موضوع اینه که زندگیا،طرز فکرا،مهارتا وعلاقه ها مختلفه.ولی مثل که شما دوست دارین یه نسخه روبرای همه بپیچین.

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله پشتم گرمه ولی نه به بابام و پولداریش!!چون پولدار نیست!
      چون چندسال وقت گذاشتم و صنایع دستی یاد گرفتم و خیالم از درآمد زایی بهتره تا چندوقت پیش کار می کردم و به مغازه ها می فروختم سال کنکور تعطیلش کردم.کار آسونی هم نیست وقتگیره و دقت زیادی می خواد ولی با حوصله می شه از پسش براومد.خوشبختانه یا متاسفانه هم این روزا اینطور محصولات مد شده و فروشش بد نیست.میلیونر نمی کنه آدم رو ولی برای زندگی کفاف می ده!بعد از تحصیل هم می خوام با خواهرم که اونم توی همین کاره کارگاه یا فروشگاه بزنم.و این رشته رو هم حتما توی انتخاب رشته م می زنم.الان کار عملی بلدم ولی دوست دارم از تاریخچه و دانش رشته صنایع دستی هم بیشتر بدونم.
      من به دیگران کار ندارم کسی که می خواد برای کار گرفتن بره دانشگاه خب حاضره از دانشگاه غیرانتفاعی مدرک بگیره.به من ربطی نداره من وکیل و وصی اون آدم نیستم!ولی من حاضر نیستم این کارو بکنم.
      هرکس یه روشی داره یکی برای پول جمع کردن می ره دانشگاه یکی برای همسر پیداکردن یکی هم برای درس خوندن!!
      و کسی هم حق دخالت یا سرزنش رو نداره.
      تاپیک پرسیده "شما" حاضرین دانشگاه بد برین با رشته خوب یا دانشگاه خوب برین با رشته بد و من نظرمو گفتم!!ولی مثل که شما خیلی از نظر مخالف خوشتون نمیاد.همه اومدن اینجا گفتن رشته مهمتره آیا من باید برم یکی یکیشون رو قانع کنم که تو اشتباه می کنی؟!نه!نه اونا اشتباه می کنن و نه من!موضوع اینه که زندگیا،طرز فکرا،مهارتا وعلاقه ها مختلفه.ولی مثل که شما دوست دارین یه نسخه روبرای همه بپیچین.
      والا من نه اجبار کردم نه هیچ چیز دیگه
      یه مشورت کوچیک دادم که اگه اطلاع نداری کمکی کرده باشم
      همین
      حالا شما هر طور دوست داری میتونی عمل کنی
      من با توجه به شناختی که دارم عرض کردم هدف 99 درصد داوطلب ها چیه
      موفق باشی
      مشاور

12. Top | #42
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قطعا رشته مهم ترین عامل برای انتخابه
      بعد تر که به دانشگاه رفتید متوجه میشید تو دانشگاه هم مهم ترین و شاید تنها دلیل رشد ، کماکان همون تلاش های خود فرده .
      ضعف دانشگاه رو فرد میتونه با تلاش بیشتر خودش جبران کنه ولی صعف در انتخاب رشته در بهترین شرایط چندین سال آدم رو عقب میندازه !

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا من نه اجبار کردم نه هیچ چیز دیگه
      یه مشورت کوچیک دادم که اگه اطلاع نداری کمکی کرده باشم
      همین
      حالا شما هر طور دوست داری میتونی عمل کنی
      من با توجه به شناختی که دارم عرض کردم هدف 99 درصد داوطلب ها چیه
      موفق باشی
      خب احتمالا من جزو اون نود و نه درصد نیستم و از هدف دیگران هم مطلعم ولی این باعث نمی شه تصمیممو براساس تصمیم اونا تنظیم کنم و راهی که همه می رن رو کورکورانه تقلید کنم.
      شما هم موفق باشید.

14. Top | #44
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ربطی بهم ندارن، ولی من نمیدونم آموزش زبان انگلیسی دانشگاه مازندران یا علوم سیاسی علامه طباطبایی :/
      .More than yesterday, less than tomorrow

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PANSY نمایش پست ها
      سلام دوستان ،
      به نظر شما یه رشته خوب بزنیم یه دانشگاه بد بهتره یا برعکس ؟!
      رشته مهم تره یا دانشگاه ؟؟
      لطفا با دلیل نظراتتونو بگید
      ممنون
      پ.ن : منظور از خوب و بد ، خوب و بد مطلق نیست!مثلا مقایسه بین ریاضی محض شریفِ و عمران خواجه نصیر..!!
      خوب و بدِ اینجوری
      سلام عزیز
      مهم رشته هستش نه دانشگاه البته دانشگاه بر یادگیری شما تاثیرگذاره اما به هر حال رشته مقدمِ بر دانشگاه!!
      من خودم مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور میخونم درحالی که میتونستم ریاضیات کاربردی یه دانشگاه دولتی خوب (نه عالی مثل شریف و ...) بخونم اما رشته رو انتخاب کردم و الآن هم آینده ی شغلی خودم رو میبینم و دارم کار میکنم در حالی که اگر ریاضی میخوندم مسلما مثل الآن دید واضحی از آینده ام نداشتم
      دانشگاه رو واسه ارشد هم میتونی جبران کنی...

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن