خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 56 از 56
    1. Top | #46
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahel1370 نمایش پست ها
      تا مهر زیست میخونم و از خودم آزمون میگیرم ، اگه دیدم میتونم 50 درصد بزنم آزمون آزمایشی شرکت میکنم
      50 درصد بدی نیست توی زیست. شما اگه تا کنکور بتونین به 50 برسین احتمال قبولی توی داشگاه‌های سراسری رو هم دارین، چه برسه به آزاد!

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیز ولی من فقط همین امسال میخونم ب قول دوستان واقعا دیگه نمیکشم ، امسال آزاد بتونم بیارم ادامه میدم اگرم نیارم آزمونای استخدامی سال آینده رو قطعا قبول میشم .پس نظر شما هم واسه زیست کتابای درسی ، بعد انتشارات خیلی سبز و تست های آسون بعد تست های نشر الگو؟ریاضی و فیزیک هم راهنمایی خواهشا
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      به طور کلی که دلیلی برای نتونستن وجود نداره. من هم شرایطی مشابه شما دارم. پارسال از مهر شروع به خوندن کردم ولی کار اشتباهی بود و با توجه به این که مجبور بودم وقت زیادی روی زیست بزارم، خیلی از درسا رو نرسیدم بخونم، به خصوص درسای عمومی. ولی با این حال فکر می‌کنم امسال دندون سراسری رو میارم. (البته جوابا که هنوز نیومده، شاید هم نیاوردم!!)
      فقط حواستون باید به این باشه که شاید خیلی فرصتی برای اشتباه کردن نداشته باشین. مثلا توی کامنت‌هاتون دیدم که می‌خواین زیست رو از فاگو بخونین. همین یه اشتباه به تنهایی میتونه همه زحمات یه سالتون رو به باد بده!! به نظر من یه ده روزی وقت بزارین و همه منابعتون رو مشخص کنین، بعد شروع کنین به درس خوندن.
      یکی دیگه از بزرگترین اشتباهات هم میتونه شرکت نکردن در آزمون باشه. شما قرار نیست از همون آزمون اول بهترین نتیجه‌ها رو بیارین. مهم اینه که آزمون درس خوندنتون رو منظم میکنه و باعث میشه نقاط ضعف و قوتتون رو هم بهتر بشناسین و مسیر درست رو برای درس خوندنتون انتخاب بکنین. اگر آزمون‌های اول سال رو هم خوب نشدین، نباید ناامید بشین، چون شما قراره کم‌کم پیشرفت بکنین. در مورد ترکیبی بودن زیست هم من خودم تجربه کردم، نگران نباشین، بیشتر سوالات آزمونا رو میشه با مطالب همون فصلا جواب داد و درصد قابل قبولی کسب کرد.
      در مورد منابع هم اگر نیاز به کمک داشتین، بگین...

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من ب خودم ایمان دارم آقا وحید ، چون میدونم حقم فقط یه زن خونه دار شدن نیس دارم تو این سن باز واسه کنکور آماده میشم ، مطمعنم میتونم تا مهر زیستو خوب بخونم ولی میترسم اگه فقط تمرکزمو بزارم رو زیست شیمی فیزیک و ریاضی و خراب کنم عمومی ها رو مشکلی ندارم
      50 درصد بدی نیست توی زیست. شما اگه تا کنکور بتونین به 50 برسین احتمال قبولی توی داشگاه‌های سراسری رو هم دارین، چه برسه به آزاد!

4. Top | #49
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آره مخصوصا وقتی تو خودت میبینی که میتونی زندگیتو عوض کنی ، که اگه الان که میتونی نکنی بعدا حسرتشو میخوری درست مثل الانم که حسرت میخورم چرا 22 سالگی بعد فارغ التحصیلیم شروع نکردم
      نقل قول نوشته اصلی توسط lightning نمایش پست ها
      خداییش مگه ادم چقد زندگی می که که تو 26 سالگی پشت کتکور بمونه عمرشو تلف کنه واقعا ارزششو داره ؟

5. Top | #50
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فک کردم نوشتین آزمون اولین سال ، ببخشید
      ممنون دوست عزیز ولی من فقط همین امسال میخونم ب قول دوستان واقعا دیگه نمیکشم ، امسال آزاد بتونم بیارم ادامه میدم اگرم نیارم آزمونای استخدامی سال آینده رو قطعا قبول میشم .پس نظر شما هم واسه زیست کتابای درسی ، بعد انتشارات خیلی سبز و تست های آسون بعد تست های نشر الگو؟ریاضی و فیزیک هم راهنمایی خواهشا

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من ب خودم ایمان دارم آقا وحید ، چون میدونم حقم فقط یه زن خونه دار شدن نیس دارم تو این سن باز واسه کنکور آماده میشم ، مطمعنم میتونم تا مهر زیستو خوب بخونم ولی میترسم اگه فقط تمرکزمو بزارم رو زیست شیمی فیزیک و ریاضی و خراب کنم عمومی ها رو مشکلی ندارم
      همون طور که بهتون گفتم، نگران نباشین، من خیلی دیرتر از شما شروع کردم و به دلایلی یک ماه هم نزدیک عید نتونستم درس بخونم. ولی باز هم با توجه به کلید اولیه سنجش و درصدهایی که زدم، با احتمال بالایی دندون سراسری رو میارم. از نظر سنی و فاصله از دروس دبیرستان هم شرایط مشابهی داریم.
      من خودم توی درسای ریاضی و فیزیک نسبتا قوی بودم و سالی که کنکور ریاضی دادم، فیزیک رو 91 زده بودم. برای همین خیلی نگران این درسا نبودم. ولی کاملا حق با شماست و باید توی درس خوندنتون تعادل رو رعایت کنین. البته این رو هم در نظر داشته باشین که زیست با اختلاف زیاد مهمترین درس کنکورتون هست!
      در مورد منابع هم توصیه من اینه:
      زیست: کتاب درسی که قطعا مهم‌ترین منبعتون هست. برای دوم خیلی سبز کتاب خوبیه. برای سوم از درسنامه‌های خیلی سبز و تست‌های الگو (به جز ژنتیک!) استفاده کنین. برای قسمت ژنتیک، از درسنامه‌های کتاب ژنتیک مندلی خیلی سبز (میتونین از سایتشون دانلود کنین. کتابش چاپ نمیشه!) و تست‌های همون کتاب خیلی سبز سوم استفاده کنین(به نظر من ژنتیک الگو خوب نیست). برای پیش 1 هم درسنامه‌های خیلی سبز بد نیست ولی تستاش اصلا به درد نمی‌خورن! برای منبع تستی پیش 1 الگو خوبه. برای پیش 2 هم میتونین از الگو استفاده کنین (هم درسنامه، هم تست). بعد از تموم کردن این کتابا، اگه فرصت داشتین کتابای نشر دریافت و آی کیو گاج رو هم بخونین.(بعد از عید)
      ریاضی: جامع خیلی سبز
      فیزیک: مبتکران
      شیمی: مبتکران + موج آزمون الگو + فیل شیمی مبتکران (برای جمع‌بندی)(اگر خلاصه‌های خوبی نوشته باشین شاید نیاز نباشه)

خلاصه نویسی هم یادتون نره که خیلی مهمه!

7. Top | #52
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه دنیا ممنون، حالا خلاصه نویسی نکنم از همین جمع بندی ها استفاده کنم چی؟ چون مصاحبه یکی از نفرات برترو خوندم نوشته بود خیلی از خلاصه هایی که نوشته رو نخونده
      همون طور که بهتون گفتم، نگران نباشین، من خیلی دیرتر از شما شروع کردم و به دلایلی یک ماه هم نزدیک عید نتونستم درس بخونم. ولی باز هم با توجه به کلید اولیه سنجش و درصدهایی که زدم، با احتمال بالایی دندون سراسری رو میارم. از نظر سنی و فاصله از دروس دبیرستان هم شرایط مشابهی داریم.
      من خودم توی درسای ریاضی و فیزیک نسبتا قوی بودم و سالی که کنکور ریاضی دادم، فیزیک رو 91 زده بودم. برای همین خیلی نگران این درسا نبودم. ولی کاملا حق با شماست و باید توی درس خوندنتون تعادل رو رعایت کنین. البته این رو هم در نظر داشته باشین که زیست با اختلاف زیاد مهمترین درس کنکورتون هست!
      زیست: کتاب درسی که قطعا مهم‌ترین منبعتون هست. برای دوم خیلی سبز کتاب خوبیه. برای سوم از درسنامه‌های خیلی سبز و تست‌های الگو (به جز ژنتیک!) استفاده کنین. برای قسمت ژنتیک، از درسنامه‌های کتاب ژنتیک مندلی خیلی سبز (میتونین از سایتشون دانلود کنین. کتابش چاپ نمیشه!) و تست‌های همون کتاب خیلی سبز سوم استفاده کنین(به نظر من ژنتیک الگو خوب نیست). برای پیش 1 هم درسنامه‌های خیلی سبز بد نیست ولی تستاش اصلا به درد نمی‌خورن! برای منبع تستی پیش 1 الگو خوبه. برای پیش 2 هم میتونین از الگو استفاده کنین (هم درسنامه، هم تست). بعد از تموم کردن این کتابا، اگه فرصت داشتین کتابای نشر دریافت و آی کیو گاج رو هم بخونین.(بعد از عید)
      شیمی: مبتکران + موج آزمون الگو + فیل شیمی مبتکران (برای جمع‌بندی)(اگر خلاصه‌های خوبی نوشته باشین شاید نیاز نباشه)

8. Top | #53
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایشالا بزودی خبر قبولی سراسریتونو بهمون میدید ، من واقعا ب دانشگاه آزاد راضیم ولی با هدف سراسری میخونم

9. Top | #54
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه دنیا ممنون، حالا خلاصه نویسی نکنم از همین جمع بندی ها استفاده کنم چی؟ چون مصاحبه یکی از نفرات برترو خوندم نوشته بود خیلی از خلاصه هایی که نوشته رو نخونده
      خلاصه‌هایی که خوتون نوشته باشین خیلی بهترن و بیشتر به دردتون میخورن. حجم خیلی کم‌تری هم نسبت به کتاب‌های جمع‌بندی میتونن داشته باشن. البته خلاصه‌هایی که درست و با رعایت اصول نوشته شده باشن. حالا شاید ایشون خلاصه‌هاشون خوب نبوده، ولی اگه مصاحبه بقیه نفرات برتر رو هم خونده باشین، این خلاصه‌نویسی ها برای خیلیا مفید بوده. البته یه تعدادی هم از همون کتابای جمع‌بندی استفاده کردن.
      خلاصه نویسی یه خوبی دیگه هم داره و اون اینه که خود نوشتن خلاصه باعث منظم شدن مطالب توی ذهنتون میشه و یادگیری بهتری خواهید داشت.

10. Top | #55
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حق با شماست همینکارو میکنم
      خلاصه‌هایی که خوتون نوشته باشین خیلی بهترن و بیشتر به دردتون میخورن. حجم خیلی کم‌تری هم نسبت به کتاب‌های جمع‌بندی میتونن داشته باشن. البته خلاصه‌هایی که درست و با رعایت اصول نوشته شده باشن. حالا شاید ایشون خلاصه‌هاشون خوب نبوده، ولی اگه مصاحبه بقیه نفرات برتر رو هم خونده باشین، این خلاصه‌نویسی ها برای خیلیا مفید بوده. البته یه تعدادی هم از همون کتابای جمع‌بندی استفاده کردن.
      خلاصه نویسی یه خوبی دیگه هم داره و اون اینه که خود نوشتن خلاصه باعث منظم شدن مطالب توی ذهنتون میشه و یادگیری بهتری خواهید داشت.

11. Top | #56
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من 34 سالمه و شروع کردم به درس خندن واسه کنکور 97. شما که سنی نداری

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن