خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Smile من و فیزیوتراپی دانشگاه تهران

سلام دوستان...من فیزیوتراپی دانشگاه تهران قبول میشم ولی قبل از کنکور به شدت به دندانپزشکی علاقه داشتم که البته باید اعتراف کنم بیشتر علاقه ام مثل خیلی های دیگه برای درآمد زیاد دندان پزشکی و همین طور جایگاه اجتماعی و با کلاس و تمیز بودن این رشته و شغل داشت...اما از وقتی متوجه شدم که میتونم در فیزیوتراپی دانشگاه تهران قبول بشم با تحقیق هایی کردم دیدم این رشته بد نیست ولی حالا سوالاتی برام پیش اومده
      متوسط درآمد یک فیزیوتراپ در بالاترین مدرک تحصیلی در ماه چقدر است؟
      آیا این شغل کثافت کاری و این جور چیز ها نداره؟ چون من به شدت آدم وسواسی هستم
      جایگاه اجتماعی یک فیزیوتراپ چطوره؟آیا حداقل اندازه پزشک عمومی هست یا نه مثلا اندازه یک پرستار هست؟
      آیا دکترای حرفه ای فیزیوتراپی (DPT)وارد ایران شده؟اگه نشده آیا امکان ادامه تحصیل در خارج رو داره؟
      ................
      در ضمن با توجه به هدفم که وارد هر رشته ای بشم تا آخرین مدرک برم و اینکه توانایی احداث کلینیک مجهز رو دارم جواب بدید
      ویرایش توسط erfan7 : 23 تیر 1396 در ساعت 09:28

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan7 نمایش پست ها
      سلام دوستان...من فیزیوتراپی دانشگاه تهران قبول میشم ولی قبل از کنکور به شدت به دندانپزشکی علاقه داشتم که البته باید اعتراف کنم بیشتر علاقه ام مثل خیلی های دیگه برای درآمد زیاد دندان پزشکی و همین طور جایگاه اجتماعی و با کلاس و تمیز بودن این رشته و شغل داشت...اما از وقتی متوجه شدم که میتونم در فیزیوتراپی دانشگاه تهران قبول بشم با تحقیق هایی کردم دیدم این رشته بد نیست ولی حالا سوالاتی برام پیش اومده

جایگاه اجتماعی یک فیزیوتراپ چطوره؟آیا حداقل اندازه پزشک عمومی هست یا نه مثلا اندازه یک پرستار هست؟
      آیا دکترای حرفه ای فیزیوتراپی (DPT)وارد ایران شده؟اگه نشده آیا امکان ادامه تحصیل در خارج رو داره؟
      ................
      در ضمن با توجه به هدفم که وارد هر رشته ای بشم تا آخرین مدرک برم و اینکه توانایی احداث کلینیک مجهز رو دارم جواب بدید
      اگر به درمان های تسکین دهنده درد بدون نیاز به دارو و جراحی علاقه دارید، این شغل مناسب شماست.

فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی، ماهیچه ای یا اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. در واقع فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.

فیزیوتراپیست به تنظيم ستون فقرات و ساير مفاصل بدن جهت اصلاح ناهنجاري هاي غير طبيعي، معاينه بيمار براي تشخيص ماهيت و ميزان اختلال، به كارگيري اقدامات تكميلي مانند ورزش، استراحت، آب درماني، نور درمانی و گرما درماني می پردازد. او مفاصل، استخوانها و بافت های نرم را به گونه ای ماساژ می دهد که به کنترل درد و جلوگیری از جراحات و صدمات دوباره آنها کمک می کند.

درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود:

• تمرین درمانی: فیزیوتراپیستبه وسیله تجویز، انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص، ماساژ و ورزش در آب اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.
      • الکتروتراپی: درمان به وسیله دستگاههای ویژه انجام می‌شود. این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رادیویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) تولید کرده و تغییر می دهند.
      • مهارتهای درمان با دست

فیزیوتراپی فقط محدود به بهبود سیستم حرکتی بدن نمی باشد، بلکه در بهبود سیستم های تنفسی، عصبی، انواع عوارض بیماری های سرطان، کلیوی، قلبی و ... بسیار موثر می باشد.

فیزیوتراپیست ها در حوزه های مختلفی می توانند فعالیت کنند. گروه هایی از این افراد، فیزیوتراپیست ورزشی، فیزیوتراپیست رزمی (نظامی)، فیزیوتراپیست مدرسه و ... می باشند که وظایف و مسئولیت های خاص خود را دارند.

یک فیزیوتراپیست باید به سلامت بیماران و کمک به آنها علاقه واقعی داشته باشد. همچنین باید اعتماد بیماران را به خود جلب کرده و در حل مسائل و مشکلات آنها متبحر باشد.

اگر فیزیوتراپیست در بیمارستان و یا مراکز درمانی کار کند، ساعت کاری او معمولا به صورت تمام وقت می باشد. ولی اگر به طور مستقل کار کرده و مطب شخصی داشته باشد، تعیین ساعت کاری برعهده خود اوست.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد فیزیوتراپیست و برخی از فیزیوتراپیست های معروف ارائه می شود.

وظایف فیزیوتراپیست

• صحبت با بیماران در مورد دردها و مشکلات آنها به صورت دقیق

• انجام برخی آزمایشات مانند آزمایش خون و رادیولوژی

• توجه به تشخیص های پزشکان در مورد بیمار و همکاری با آنها

• تهیه یک برنامه درمان برای بیماران متناسب با وضعیت روحی و جسمی آنها

• استفاده از دستگاه های مختلف فیزیوتراپی در درمان بیماران

• انجام اعمال فیزیوتراپی مانند ماساژ، گرما دادن و ... برای بیماران

• دادن مشاوره به بیماران در خصوص سبک زندگی، رژیم غذایی و یا انجام ورزش های خاص

• دادن آموزش های لازم به بیماران و خانواده های آنها در جهت رفع بیماری

• ارزیابی روند پیشرفت و بهبود بیمار

• تهیه گزارش درمان در انتهای جلسات فیزیوتراپی برای ارائه به پزشک بیمار

مهارت و دانش مورد نیاز

• علاقه بسیار به سلامت بیماران

• مهارت ارتباطی مناسب و توانایی جلب اعتماد بیماران به خود

• توانایی ایجاد انگیزه در بیماران و همدردی کردن با آنها

• شنونده خوب بودن

• داشتن صبر و حوصله

• توان خوب در انجام کار با دست

• توانایی کار با دستگاه های مختلف فیزیوتراپی

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل

علاقه مندان برای ورود به این شغل باید مدرک دانشگاهی معتبر بگیرند. آنها می توانند در رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آن تحصیل کنند.

فرصت های شفلی و بازارکار فیزیوتراپیست

یک فیزیوتراپیست می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز توانبخشی و فدراسیون های ورزشی همچنین در بهزیستی و هلال احمر مشغول به کار شود. لازم به توضیح است، این شغل جزو پردرآمدترین مشاغل مرتبط با ورزش در جهان اعلام شده است. با کسب سابقه کار لازم فیزیوتراپیست می تواند به طور مستقل، مطب شخصی داشته و یا مرکز فیزیوتراپی تاسیس کند.

شرایط تاسیس مرکز فیزیوتراپی

با توجه به گسترش جوامع صنعتي و مشكلات اين جوامع از جمله فقر حركتي، اختلالات سيستم اسكلتي- عضلاني، اختلالات قلبي- عروقي و ريوي و افزايش جمعيت سالمند، اهميت خدمات فيزيوتراپي در سال های بعد بيش از پيش خواهد بود. بنابراین پیش بینی می شود بازارکار مناسبی در داخل و خارج از کشور، پیش روی فیزیوتراپیست ها باشد.

وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام فیزیوتراپیست ها بین سال های2010 تا 2020 ، رشد39 درصدی خواهد داشت . در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل14 درصد می باشد.

استرالیا - در بازه زمانی5 سال گذشته میزان استخدام در این شغل رشد20.2 درصدی داشته و رشد بسیار زیاد در آینده برای آن پیش بینی می شود.

درآمد فیزیوتراپیست

آمار دقیقی از میزان درآمد فیزیوتراپیست ها در کشور در دسترس نمی باشد. با توجه به محل کار و میزان تخصص و تبحر، فیزیوتراپیست ها درآمدهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال آنهایی که به صورت مستقل و شخصی فعالیت کرده و فیزیوتراپیست هایی توانمند نیز هستند، درآمد بسیار بیشتری نسبت به فیزیوتراپیست های استخدام شده در بخش دولتی دارند.

با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از آینده شغلی مناسب این افراد، می توان به این نتیجه رسید اگر یک فیزیوتراپیست، دانش به روز، مهارت و توانمندی بالا و پشتکار لازم را داشته باشد، به موفقیت و درآمد بالایی دست خواهد یافت.

درآمد فیزیوتراپیست در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا - متوسط درآمد سالانه این شغل76.310 دلار (برای همه مشاغل33.840 دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارهای سال 2013، حدود 84.000 دلار بوده است.

استرالیا - متوسط درآمد سالانه فیزیوتراپیست ها60.000 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان - متوسط درآمد سالانه فیزیو تراپیست های بخش بهداشت و درمان بین32.000 تا42.000 دلار، افراد متخصص تا 52.000 دلار و مدیران و افراد ارشد حدود61.000 دلار می باشد.

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی MBTI :

ENFP این تیپ شخصیتی به حوزه بهداشت و سلامت علاقه دارد چون علاوه بر حفظ استقلال، مشاغل آن از انعطاف کافی برخوردارند. این افراد اگر کارشان به صورت مشاوره ای و خارج از ساختار سنتی اداری باشد، بسیار از آن لذت می برند.

INFP این تیپ شخصیتی دوست دارد در کارش استقلال داشته و از نزدیک با افراد ارتباط داشته باشد.

ESFJ این تیپ شخصیتی دوست دارد با دیگران مستقیما در ارتباط باشد، به آنها کمک کرده و از مشکلات و دردهایشان بکاهد. او می تواند رابطه خوبی با بیماران و همکاران خود ایجاد کند.

ESFP این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد و به آنها کمک کند. او از اینکه زندگی را برای دیگران آسان تر و رضایت بخش تر کند، لذت می برد.

ISFP این تیپ شخصیتی دوست دارد به دیگران کمک کرده و مشکلات آنها رفع کند. بنابراین به مشاغل حوزه پزشکی به خصوص مشاغلی که مستقیما با بیمار سر و کار دارد، علاقه دارد.

مشاور

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ................
      در مورد درامد الان زیاد حساس نباش چون تا حداقل 4 سال دیگه شرایط مالی و اقتصادی جامعه تغییر میکنه
      بنظرم برو یه کلینیک خودت ببین چطوره چون زیاد دیدم که دانشجو انصر افی
      مشاور

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خواهرو دامادمون فیزیوتراپیستن؛کلینیک مال خودشون نیست,مال یه فیزیوتراپیست دیگس که خودش رفته تهران یه کلینیک زده اینم داده به اینا خودشم یه درصدی برمیداره؛درآمدشون6ملیونه؛ ه4ملیونیم از سالمندان؛بیمارستان،و ویزیت در منزل درمیارن که جمعا میشه10ملیون در ماه
      کارشونم مثلا میبینی یه تصادفی میارن که پاش کلا پلاتین شده کاملا صافه و کار تو اینه که پاشو خم کنی!من اونجا بودم دوتا از این کیسا بود که طوری داد میزدن دلم میسوخت همه میترسیدن فکر میکردن اوناهم اونطوری میشنیا مثلا یه مریض زخم بستری ممکنه ببینی بالا بیاری! و و و...همشم اینطوری نیست البته
      از لحاظ جایگاه اجتماعی هم همه سرخم میکنن دکتر دکتر میگن!
      درآمدم گفتم
      کلینیکم 50ملیون وام 4درصدی میدن اگه پروانه احداث کلینیک داشته باشی,و باهاش دستگاه و اینچیزا میخری
      دکترای حرفه ای تو ایران نیست ولی میتونی بری خارج از کشور تحصیل کنی برگردی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mil130 نمایش پست ها
      خواهرو دامادمون فیزیوتراپیستن؛کلینیک مال خودشون نیست,مال یه فیزیوتراپیست دیگس که خودش رفته تهران یه کلینیک زده اینم داده به اینا خودشم یه درصدی برمیداره؛درآمدشون6ملیونه؛ ه4ملیونیم از سالمندان؛بیمارستان،و ویزیت در منزل درمیارن که جمعا میشه10ملیون در ماه
      کارشونم مثلا میبینی یه تصادفی میارن که پاش کلا پلاتین شده کاملا صافه و کار تو اینه که پاشو خم کنی!من اونجا بودم دوتا از این کیسا بود که طوری داد میزدن دلم میسوخت همه میترسیدن فکر میکردن اوناهم اونطوری میشنیا مثلا یه مریض زخم بستری ممکنه ببینی بالا بیاری! و و و...همشم اینطوری نیست البته
      از لحاظ جایگاه اجتماعی هم همه سرخم میکنن دکتر دکتر میگن!
      درآمدم گفتم
      کلینیکم 50ملیون وام 4درصدی میدن اگه پروانه احداث کلینیک داشته باشی,و باهاش دستگاه و اینچیزا میخری
      دکترای حرفه ای تو ایران نیست ولی میتونی بری خارج از کشور تحصیل کنی برگردی
      خب این چیزهای دردناک توی پزشکی هم هست...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ................
      چقد شبیه من :/
      من درباره این رشته خیلی تحقیق کردم امسال تقریبا همه راضی بودن کاملا بخصوص شما ک تو دانشگاه تهران میخوای بخونیش، تقریبا رشته نسبتا بکریه و خیلی جای پیشرفت توش وجود داره اکثرا کثیف کاری خیلی کمتر از رشته های دیگس پرستیژشو اصلا با یه پرستار مقایسه نکن خیلی پرستیژ بالا تری داره ب قول دوستمون مردم عادی اکثرا دکتر صدات میکنن.
      بعد لیسانس یا فوق لیسانس میتونی کلینیک بزنی شرایط کلینیک تو تهران و شهرای بزرگ اینه که باید دوسال سابقه کاری داشته باشی البته یسری معادلات خاص برای دادن مجوز دارن. کلینیک داشته باشی توجنوب شهر میتونی میمنیمم ۸ تا ۱۰ تومن ماهی داشته باشی خب هرچه منطقه بالاتری کار کنی این بیشتر میشه و تجهیزاتتم خب باید قوی تر باشه در کل اونجور که من فهمیدم بازه درامدش خیلی گستردس تو خودت کلینیک هم نداشته باشی بازه درامدت تو تهران از ۳ تومن تا ماهی ده تومنه ...برا این میشه بدون کلینیک میشه حتی ماهی ده تومن در آوورد چون یه تعداد نسبتا زیادی از مریضا توان اینکه بیان کلینیک ندارن و تو میری ویزیت خصوصی که دوسال پیش تعرفش ساعتی 200 هزار تومن بود خب الان احتمالا بیشترم شده من با دانشجوهای همه دانشگاه های تهرانم حرف زدم همه راضی بودن.
      در کل رشته تاپیه بعد ۳ تا رشته اصلی.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با سلام.

قبلش یه سوال: بشدت وسواسی هستید، بعد میخواستید بریددندانپزشکی؟

خب. کار خیلی تمیزی هست. خودم الان تو یه کلینیک رفت و آمد دارم و میبینم... اکثرا خبری از از خون و اینجور چیزا نیست. شاید 1 در 1000 پیدا بشه

درآمد هم طبق جدیدترین اطلاعی که من دارم، 15متوسطش هست. @Itak

البته من با مشاور عزیز انجمن موافقم. شرایط متغیره! پس حساس نشید

DPT هم گفتن که قراره امسال بیاد ولی به نظرم مثل همون برداشتن کنکور شده قضیه ش

جایگاه هم 1 ستاره کمتر از پزشک عمومی، و چند ستاره بالاتر از پرستاری... ولی بنظرم مهمتر از درآمد و جایگاه اجتماعی، روحیات خودتون هست که چقدر با این شغل کیف میکنید: )

قبل از تصمیم گیری، حتما به یک کلینیک سر بزنید شخصا.

موفق باشید: )

پ ن: یه فیزیوتراپیست موفق، ممکنه درآمدش بیشتر باشه از دندونپزشکی که با علاقه کار نمیکنه و درنتیجه کارش خوب نیست و درنتیجه کمتر بهش مراجعه میشه! تازه، ارتروز گردن هم داره

خلاصه که: برید دنبال علاقه تون
      ویرایش توسط Qazale : 23 تیر 1396 در ساعت 12:57

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Qazale نمایش پست ها
      با سلام.

قبلش یه سوال: بشدت وسواسی هستید، بعد میخواستید بریددندانپزشکی؟

خب. کار خیلی تمیزی هست. خودم الان تو یه کلینیک رفت و آمد دارم و میبینم... اکثرا خبری از از خون و اینجور چیزا نیست. شاید 1 در 1000 پیدا بشه

درآمد هم طبق جدیدترین اطلاعی که من دارم، 15متوسطش هست. @Itak

البته من با مشاور عزیز انجمن موافقم. شرایط متغیره! پس حساس نشید

DPT هم گفتن که قراره امسال بیاد ولی به نظرم مثل همون برداشتن کنکور شده قضیه ش

جایگاه هم 1 ستاره کمتر از پزشک عمومی، و چند ستاره بالاتر از پرستاری... ولی بنظرم مهمتر از درآمد و جایگاه اجتماعی، روحیات خودتون هست که چقدر با این شغل کیف میکنید: )

قبل از تصمیم گیری، حتما به یک کلینیک سر بزنید شخصا.

موفق باشید: )
      منم دقیقا همین طوری هستم البته به دندان هم خیلی علاقه دارم ولی فک میکنم تو فیزیو موفقترم............
      البته من سال بعد کنکور دارم....

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ................
      سلام............
      من هم خیلی دوست دارم فیزیوتراپی تهران قبول بشم.من سال بعد کنکور دارم ممنون میشم درصدهاتون رو بگین.......تقریبی..........
      مرسی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط divarsabz نمایش پست ها
      منم دقیقا همین طوری هستم البته به دندان هم خیلی علاقه دارم ولی فک میکنم تو فیزیو موفقترم............
      البته من سال بعد کنکور دارم....
      تست شخصیت میتونه بیشتر کمکتون کنه...

البته الان به نظرم زیاد بهش فکر نکنید و فقط بخونید، که اگه تصمیم گرفتید دندون انتخاب کنید، بتونید

بعدا کلی وقت دارید که فکر کنید و بین این دوتا یکی رو انتخاب کنید...

شرایط منم همینطور بود! مطمئن باشید به اندازه کافی وقت هست برای تصمیم گیری. هیچکس هم تا حالا ضرر نکرده که با رتبه ی مناسب دندون یا پزشکی، رفته فیزیوتراپی

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب این چیزهای دردناک توی پزشکی هم هست...
      آره هست اما طرف میاد دوساعت دادو فریادشو نمیشنوی؛اما تو فیزیو باید تو کل تمرین دادو گریه التماس اینکه دیگه بسه بشنوی و دلت سنگ باشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ................
      میشه لطفا درصد هاتون و رتبتون رو بگید؟

Sent from my HUAWEI Y320-U10 using Tapatalk
      منتظر فرصت مناسب نباش...همین فرصتو بگیرو و مناسبش کن...

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AY$AN نمایش پست ها
      میشه لطفا درصد هاتون و رتبتون رو بگید؟

Sent from my HUAWEI Y320-U10 using Tapatalk
      هنوز که نیومده!!

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همه چی به جنم و جربزه خود فرد بستگی داره
      تو نگاه کن مثلا یه لباس فروش اگر جنم داشته باشه و اهدافی که در ذهن داره و صد البته با کارش مشکل نداشته باشه میتونه اینقدر پیشرفت کنه که مثلا لباس فروش بیاد یه چندسالی خرج کردن اضافی رو کم کنه بعدا میتونه یه فروشگاه های زنجیره ای البسه در سرتاسر کشور راه بندازه که درآمدش از یه پزشک هم میزنه بالاتر(دیدم که میگم)
      وقتی روانشناس ها میگن به اون حرفه ای که علاقه دارین برین به خاطر همین موضوعه که شما وقتی به حرفه ای که علاقه داشته باشی بری قطعا چون علاقه داری هم از کارت خوشت میاد و هم در حرفه ات پیشرفت میکنی .
      سعی کن علاقه ات رو دقیق مشخص کنی و بعد محکم علاقه ات رو بگیر و برو به سمتش حتی اگر دیگران هم مخالف باشند.
      اگر شما در مسیری متفاوت از دیگران حرکت میکنید به این معنی نیست که گم شده اید،
      هرکس داستان زندگی خودش رو داره و مسیر آدما برای رسیدن به موفقیت باهم فرق میکنه...!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      اگر به درمان های تسکین دهنده درد بدون نیاز به دارو و جراحی علاقه دارید، این شغل مناسب شماست.

ISFP این تیپ شخصیتی دوست دارد به دیگران کمک کرده و مشکلات آنها رفع کند. بنابراین به مشاغل حوزه پزشکی به خصوص مشاغلی که مستقیما با بیمار سر و کار دارد، علاقه دارد.

با اجازه استارتر ی سو استفاده از تاپیکش بکنم و ی سوال بپرسم دیگه
      اگه زحمتی نیس ی سایتی چیزی معرفی میکنی برا اونهایی که امسال میرن نهم و قراره انتخاب رشته بکنن؟
      داداشم امسال میره نهم حوصله ندارم دونه دونه براش توضیح بدم ی سایتی چیزی باشه خودش بره بخونه و تصمیم بگیره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن