خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      مرور روشای خیلی مختلفی داره.امتحان کن که کدومش به دردت می خوره.من یه چیزی تو همین سایت خوندم که خیلی واسم مفید بود.و اینجوری بود که یه هفته رو درس می خوندی و روز اخر هفته تمام چیزایی که خونده بودی مرور می کردی.و آخر ماه هم کل مطالب رو.خیلی حجیمه و شاید به درد هرکس نخوره ولی برای من جواب داد.
      تورق سریع کتاب درسی هم خوبه.
      تو روشهای مختلف رو امتحان کن مثلا امروز که درس می خونی فردا در حد یک ربع به چیزایی که خونده یه نگاه بنداز.واقعا مرور وقتگیره قبول دارم.ولی مرور نکردن مثل نخوندنه هیچ فرقی نداره.
      یه روش دیگه هم که خیلیا ازش راضین بازیابی با تسته.یعنی دیگه لازم نیست بعد خوندن بری همه جزوه ها و...بخونی. برای مرور کردنش تستشو می زنی و هرچی رو بلد نبودی می ری سراغش.چیزایی هم که بلد بودی مرورش میره برای زمان دورتر و اون زمان احتیاج به مرور دوباره نداری.
      خلاصه نوشتن هم بد نیس ولی به شرطی واقعا خلاصه باشه.یعنی از هر ده صفحه درسی که می خونی یه صفحه خلاصه بکشی بیرون نه اینکه عین ده صفحه رو بنویسی.با این روشم مرور زمان کمی می بره و واقعا هم جوابگویه.
      تو انسانی که کتاب خیلی جاها پرگویی کرده.حتی کتابی مثل جامعه شناسی که خط به خطش مهمه،بعضی چیزا رو ده دفعه توضیح داده خب تو مرور لازم نیست عین اون ده تا خونده بشن.خلاصه آدمو از شر پرگویی کتاب راحت می کنه.
      البته،اینا همه ش برای الانه که شما تازه شروع کردین و اول مسیرین و کلی هم وقت دارین.مرور و خوندن وو..بعد عید کلا یه جور دیگه ای می شه چون این روشا وقتگیره.ولی برای الان،مهم اینه که چیزی که می خونی رو یادبگیری و وقت الکی صرف نکنی.
      تشکر از توضیحات کاملتون
      فقط یه سوال،بعد از مرور اول که مثلا آخر ماه انجام میشه و برنامه ماه دروم رو شروع می کنیم،آیا باید آخر ماه دوم دروسی که ماه اول خوندیم رو هم مرور کنیم؟چون خیلی زمان میبره مطالب دو برابر شدن و همینطور تا آخر....

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه خوبه از دوم شرو کنی
      فقط چهارمو الان نخون
      فقط پایه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      ببین یا برو ازمون شرکت کن یا با برنامه مدرسه که نمیدونم چیه وسط تابستون پیش برو
      اگه هیشکدوم نمیشه خودت بشین برنامه بریز
      به نظرم الان روزی پنج ساعت خوبه و تا اخر تابستون به ده برسونش
      اصلن هم خسته نمیشی
      اگ بگی کی مدرسه میری ..چن ساعته خیلی خوبه
      و اما جزوه
      ببین منم خودم کلی جزوه از معلم و .. داشتم همرو پرت کردم چون جالب نبودن ولی به جاش کتاب خریدم و درسنامه اونا چیزی کم نداش
      اینکه چطوری بخونی
      ببین اول باید ببینی سر صب میتونی پاشی با اگ هم نمیتونی مث من شبا درس بخون
      این از این
      ببین کدوم درسو دوس داری اول صب همونو بخون
      حتمن حتمن حتمن تو برنامت روزی حداقل سه ساعت زیس بخون
      هرروز بیست تا تست قرابت و یه ریدینگ زبان و درک متن عربی ...که کلش دوساعت طول میکشه
      سه ساعت زیست میشه پنج ساعت ..خاستی بیشتر شه یه ساعتو نیم شیمی و یه ساعت و نیم فیزیک و ریاضی روز درمیون اضاف کن
      وقتت خیلی زیاده نگران نباش
      در مورد دینی حتمن دیدی که دوساله سوالای دینی خیلی خرکی شده و باید ایاتشو حفظ باشی یه وقت اضافی تو روز آوردی ایاتو حفظ کن...چون خیلیا شاید تنبلی میکنن حفظ نمیکنن
      در مورد خوندن
      خب مثلن واس شیمی بشین اول متن کتابو بخون ...بعد درسنامه مثلن خیلی سبز و بعد تست
      یه چیز خیلی مهم سعی کن کتابت تمیز باشه که هر نکته ای تو ازمونا دیدی یه گوشه تمیز تو کتابت بنویسی چون اون جوری بهتره...من کاچه تو ی دفتر جدا مینویشتم اخر سر حوصله خوندشو نداشتم !
      درسنامه رو که میخونی نکات مهمشو یا تو کتابت بنویس یا هایلایت کن...
      در مورد خلاصه نویسی الان زوده واس خلاصه نویسی
      چون میای یه کتابو میخونی میبینی نصفش یادت نیس و همونو خلاصه میکنی... اندازشم میشه نصف کتاب
      بهتره بعدچند دور خوندن کتاب خلاصه بنویسی چون اونجا میبینی بااین که چن بار کتابو خوندی ولی یه قسمتش هی میپره
      فک کنم همه چیزو گفتم
      سوالی داشتی در خدمتم
      در مورد نوشتن نکات تو خوده کتاب من هم موافقم و
      وقتی تو یه دفتر دیگه می نویس مخصوصا زیست .خیلی خسته کننده میشه خوندنش . وقتی تو خود کتاب کنار متن کتاب نکته ها خونده میشه هم فهمش خیلی عالیه و هم اسون تره و لذت بخش تره و اون خسته کنندگی رو هم نداره

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      اتفاقا خیلی هم خوبه، چون تو بعضی از درسا مطالبی که تو سال دوم خونده میشن برای سال‌های بعدی پیش‌نیازن و به درک عمیق‌تر مفاهیم کمک میکنن.
      براي ادبيات شما چ مدل خوندنو پيشنهاد ميكنين؟؟؟با توجه ب اينكه متن كتاب درسي ب درد نميخوره و همه ابيات خارج از كتابه توي كنكور
      راستي ي سوال،خودتون چ مقطعي هستين؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ftahd199 نمایش پست ها
      عااالي،،ممنووون
      شما خودتون چ مقطعي هستين؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
      من ؟
      امسال بار دومم بود کنکور دادم !

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط negin_n733 نمایش پست ها
      تشکر از توضیحات کاملتون
      فقط یه سوال،بعد از مرور اول که مثلا آخر ماه انجام میشه و برنامه ماه دروم رو شروع می کنیم،آیا باید آخر ماه دوم دروسی که ماه اول خوندیم رو هم مرور کنیم؟چون خیلی زمان میبره مطالب دو برابر شدن و همینطور تا آخر....
      آره توی اصلش باید مرور کنی و سختیش همینه.
      و خوبیش اینه که دیگه مطلب رو از یادت نمی ره.
      ولی من خودم وقتی می دیدم یه مطلب دیگه واقعا واسم جا افتاده(مثلا سوالایی که تو آزمون آزمایشی یا کنکورا غلط می زدم یا نمی زدم بعد از یاد گرفتن دیگه اصلا از یادم نمی رفتن)دیگه دست از مرور دوباره ش برمی داشتم.یعنی اگه مثلا وسط هفته سوم می دیدم چیزی که هفته اول خوندم رو کاملا یادمه دیگه دوباره دوره ش نمی کردم.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ftahd199 نمایش پست ها
      براي ادبيات شما چ مدل خوندنو پيشنهاد ميكنين؟؟؟با توجه ب اينكه متن كتاب درسي ب درد نميخوره و همه ابيات خارج از كتابه توي كنكور
      راستي ي سوال،خودتون چ مقطعي هستين؟
      من رشته ریاضی خوندم ولی امسال کنکور تجربی دادم.
      توی دروس عمومی خیلی خوب نبودم، دلیلش هم این بود که مجبور بودم زمان خیلی زیادی رو زیست بزارم و خیلی فرصت نکردم درسای عمومی رو بخونم. (چون چندسالی هم از فضای درس و مدرسه دور بودم یه کم مطالب رو فراموش کرده بودم) برای همین شاید نظری که میدم خیلی مفید نباشه، ولی پیشنهادم رو می‌نویسم براتون.(من خودم ادبیات رو بیشتر دو یا سه هفته مونده به کنکور خوندم و با توجه به کلید سنجش احتمالا 65 زدم)
      ادبیات درسیه که باید مبحثی بخونین، به همین دلیل بهتر قبل از این که آزمونای طول سال شروع بشن، یه سری از مطالب رو کامل خونده باشین. اولین کار اینه که لغات آخر کتابا رو بخونین (هر روز نصف لغت‌های یه کتاب رو بخونین و روزهای بعد هم سعی کنین مطالب قبلی رو یه مروری بکنین که تقریبا یه هفته طول میکشه همه لغت‌ها رو بخونین). بعد هم کافیه هر هفته چند تا تست بزنین براش، که مطالب یادتون نره (از موضوعی گاج یا هر کتاب مشابه دیگه‌ای). لغات داخل متن رو هم کم‌کم از همین تستا یاد می‌گیرین. بعضی وقتا هم یه مرور سریع بکنین خیلی خوبه. دومین مبحث املا هست که من توصیه می‌کنم از کتاب املا و لغت نشر دریافت استفاده کنین. بعد از املا هم بهتره تاریخ ادبیات یا قرابت کار کنین.(ترتیب این دو تا مبحث خیلی مهم نیست ولی حواستون باشه که ترتیب بقیه مهمه! مثلا لغت رو باید قبل از املا و قرابت بخونین.) برای تاریخ ادبیات بهتره یه منبع جمع و جور پیدا کنین، نه یه چیزی مثل تاریخ ادبیات مهر و ماه. مثلا من از خط ویژه خوندم و خوب بود. البته از خود کتاب درسی هم میشه خوند. برای قرابت هم اگر در فهمیدن معنی شعر مشکلی ندارین شروع کنین به تست زدن و کار دیگه‌ای نمی‌خواد بکنین. ولی اگه تو خوندن شعر و درک مفهوم مشکل دارین، بهتره اول 100 صفحه اول کتاب قرابت معنایی هامون سبطی (نشر دریافت) رو بخونین و بعد تست رو شروع کنین. خوندن مفاهیم مهم شعرای کتاب درسی هم خیلی میتونه کمکتون بکنه. کتابای همایش نشر دریافت و خط ویژه گاج همه این مفاهیم رو جمع کردن و یه جا نوشتن. بعد از قرابت هم میتونین آرایه ها رو شروع کنین (منظورم بعد از خوندن مطالب هست، نه زدن همه تستای قرابت!). جزوه آرایه هامون سبطی یا همایش دریافت هم میتونن منابع خوبی برای خوندن آرایه‌ها باشن. فقط حواستون باشه که برای همه این مباحث هر هفته یه چند تایی تست بزنین که مطالب رو فراموش نکنین. (من کتاب ادبیات موضوعی گاج رو برای تست‌زنی پیشنهاد می‌کنم، البته خودم نرسیدم خیلی باهاش کار کنم!). زبان فارسی هم نیازی نیست همه رو یه جا بخونین و میتونین در طول سال و هماهنگ با آزمون‌ها پیش برین. درسنامه‌های زبان فارسی هم کتاب هامون سبطی خوبه ولی حجمش خیلی زیاده و من توصیه نمی‌کنم. ترجیحا از کتاب‌های ادبیات نشر الگو هم استفاده نکنین به نظر من!!
      ویرایش توسط vahid_ : 21 تیر 1396 در ساعت 20:23

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      من رشته ریاضی خوندم ولی امسال کنکور تجربی دادم.
      توی دروس عمومی خیلی خوب نبودم، دلیلش هم این بود که مجبور بودم زمان خیلی زیادی رو زیست بزارم و خیلی فرصت نکردم درسای عمومی رو بخونم. (چون چندسالی هم از فضای درس و مدرسه دور بودم یه کم مطالب رو فراموش کرده بودم) برای همین شاید نظری که میدم خیلی مفید نباشه، ولی پیشنهادم رو می‌نویسم براتون.(من خودم ادبیات رو بیشتر دو یا سه هفته مونده به کنکور خوندم و با توجه به کلید سنجش احتمالا 65 زدم)
      ادبیات درسیه که باید مبحثی بخونین، به همین دلیل بهتر قبل از این که آزمونای طول سال شروع بشن، یه سری از مطالب رو کامل خونده باشین. اولین کار اینه که لغات آخر کتابا رو بخونین (هر روز نصف لغت‌های یه کتاب رو بخونین و روزهای بعد هم سعی کنین مطالب قبلی رو یه مروری بکنین که تقریبا یه هفته طول میکشه همه لغت‌ها رو بخونین). بعد هم کافیه هر هفته چند تا تست بزنین براش، که مطالب یادتون نره (از موضوعی گاج یا هر کتاب مشابه دیگه‌ای). لغات داخل متن رو هم کم‌کم از همین تستا یاد می‌گیرین. بعضی وقتا هم یه مرور سریع بکنین خیلی خوبه. دومین مبحث املا هست که من توصیه می‌کنم از کتاب املا و لغت نشر دریافت استفاده کنین. بعد از املا هم بهتره تاریخ ادبیات یا قرابت کار کنین.(ترتیب این دو تا مبحث خیلی مهم نیست ولی حواستون باشه که ترتیب بقیه مهمه! مثلا لغت رو باید قبل از املا و قرابت بخونین.) برای تاریخ ادبیات بهتره یه منبع جمع و جور پیدا کنین، نه یه چیزی مثل تاریخ ادبیات مهر و ماه. مثلا من از خط ویژه خوندم و خوب بود. البته از خود کتاب درسی هم میشه خوند. برای قرابت هم اگر در فهمیدن معنی شعر مشکلی ندارین شروع کنین به تست زدن و کار دیگه‌ای نمی‌خواد بکنین. ولی اگه تو خوندن شعر و درک مفهوم مشکل دارین، بهتره اول 100 صفحه اول کتاب قرابت معنایی هامون سبطی (نشر دریافت) رو بخونین و بعد تست رو شروع کنین. خوندن مفاهیم مهم شعرای کتاب درسی هم خیلی میتونه کمکتون بکنه. کتابای همایش نشر دریافت و خط ویژه گاج همه این مفاهیم رو جمع کردن و یه جا نوشتن. بعد از قرابت هم میتونین آرایه ها رو شروع کنین (منظورم بعد از خوندن مطالب هست، نه زدن همه تستای قرابت!). جزوه آرایه هامون سبطی یا همایش دریافت هم میتونن منابع خوبی برای خوندن آرایه‌ها باشن. فقط حواستون باشه که برای همه این مباحث هر هفته یه چند تایی تست بزنین که مطالب رو فراموش نکنین. (من کتاب ادبیات موضوعی گاج رو برای تست‌زنی پیشنهاد می‌کنم، البته خودم نرسیدم خیلی باهاش کار کنم!). زبان فارسی هم نیازی نیست همه رو یه جا بخونین و میتونین در طول سال و هماهنگ با آزمون‌ها پیش برین. درسنامه‌های زبان فارسی هم کتاب هامون سبطی خوبه ولی حجمش خیلی زیاده و من توصیه نمی‌کنم. ترجیحا از کتاب‌های ادبیات نشر الگو هم استفاده نکنین به نظر من!!
      ممنونم، موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن