خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 57 از 57
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Full Professor نمایش پست ها
      همه پزشک های دنیا این کتاب رو قبول دارن علاوه بر اون رفرنس کتاب درسی است
      اگه دریچه قلبی بود باید کتاب پرفسور گایتون بگه
      این دو تا سوال زیست قطعا با متن کتاب کلید تولیه تناقض داره و غلطه
      پست بالا رو بخونین

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به وللاه می شه 2 من اعتراض کردم 5درصد زیست زیرورو می کنه

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      اولا اینکه من مطمئنم همه داوطلبایی که زیستشون در سطح بالاییه این سوال ۱۹۲ رو درست زدن !

دوما اینکه سنجش اون سوال میتوز هسته ای گیاهان رو پارسال حذفش نکرد چه برسه به اینارو .

اصن اینا از قصد این داما رو میزارن .
      پس الکی وقتتونو تلف نکنید ..

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
      من زیستو بالا زدم اما این سوالو غلط زدم

نگفتم که حذف میشه یا تغییری در کلید داده میشه ولی گفتم که بهتره ما تلاش خودمونو بکنیم و با مستکبران مبارزه کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh2Net نمایش پست ها
      اگه قرار باشه دو تا سوال اعتراض کنیم یکی اون انتی دیورتیک خیر ندیدس
      یکی هم سوال 162
      سوال 195 باید حذف بشه
      سوال 162 مشکلی نداشت. سوال آنتی دیورتیک یه مشکلش همین کلمه آنتی دیورتیک بود که من با اون مشکل نداشتم... اما طبق قوانین واقعا مشکله... ولی این خواست خود طراح بوده... دلیل اینکه این سوالو نزدم... چون دو پهلو بود... فعلا جای بحث نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadmed96 نمایش پست ها
      دبیرایی نظیر عمارلو کرامت اشکان هاشمی گفتن ک مال سرخرگ و مال قلب نیس
      ولی ازونجا ک کتاب نظر قطعی نداد من تو ذهنم داشتم ک قلب بگیرم همیش
      تنها کسی ک گف مال قلب ارام فر بود البته من از کتاباش استفاده نکردم ولی ی ویسش شنیدم گف اگ تست اومد درجه اول برا قلب بگیرین
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      در ارتباط با سؤال ۱۹۲ به پست زیر دقت کنین
      این دو تا سوال زیست قطعا با متن کتاب کلید تولیه تناقض داره و غلطه
      دریچه‌های سینی به‌ هیچ‌عنوان دریچه‌های رگ محسوب نمیشن و اصلاً خنده‌دار هست گفتن همچین چیزی ! و کسانی هم که تا الان برداشت اشتباه داشتن، احتمالاً از این به بعد دیگه درستشو می‌گن.
      در ارتباط با سؤال ۱۸۰ هم منظور طراح این بوده که کلسی‌تونین روی کلسیم خون تأثیر داره و کلسیم هم در انقباض تأثیر داره.
      مشابه سؤال ۱۸۰ و سؤال ۱۹۲، بارها در کتاب IQ تکرار شده و هم گزینه‌های غلط و هم صحیح مطرح شده بودند.
      در ارتباط با سؤال چشم، باز هم مثل همون سؤال ۱۹۲، خیلی خنده‌دار هست که ما بخوایم ماهیچه‌های رگ‌ها رو هم در نظر بگیریم. اگه قرار باشه رگ‌ها و اعصاب رو هم همه‌جا در نظر بگیریم که دیگه کلاً بافت‌شناسی خیلی بی‌معنی میشه. می‌تونیم بگیم همه‌جا هر چهار تا بافت رو داریم؛ مثلاً هیپوتالاموس بافت ماهیچه‌ای هم داره. پس لطفاً به‌ هیچ عنوان، هنگام بررسی بافت‌شناسی یک اندام، رگ‌های خونی رو جزء اون در نظر نگیرید. البته این سؤال از این نظر مشکل داره که باید دقت و تیزبینی هم در نظر گرفته بشه، مطابق سؤالاتی که در سال‌های قبل اومده.
      اما سؤال هورمون؛ لفظ آنتی‌دیورتیک کاملاً خارج از کتاب هست حتی در کتاب‌های درسی جدید هم وجود نداره و نباید گفته میشد. فقط ADH در کتاب درسی ذکر شده که اونم باز توی جدول و جزء حذفیات کنکور هست. بنابراین، نباید این کلمه به هیچ عنوان استفاده میشد و این تنها سؤال قابل‌اعتراض هست. ولی با این وجود، امیدی به حذف سؤال نداشته باشید. موفق باشید.
      دریچه های سینی شکل تو همون کتاب گایتون نوشته شده دریچه های آئورتی و سرخرگ ششی... این دریچه ها جز ساختار و ساختمان سرخرگ هستن... اما در کتاب های مرجع بهش دریچه قلب هم میگن... یعنی قبول دارن جز رگه ولی بهش دریچه قلب هم میگن...

اما ما کاری به کتاب های مرجع نداریم، ما کار با کتاب خودمون و آزمون هایی که دادیم از جمله سنجش و کنکور داریم...

در چندین سوال سنجش و کنکور اومده که از همون لفظ کتاب برای دریچه های سینی استفاده کرده... یعنی دریچه های سرخرگی...

ببینید کتاب در ص 79 ستون سمت راست میگه دریچه های قلب و رگ ها و میخواد بچه ها رو با این دریچه ها آشنا کنه...

در اون قسمت نوشته شده که در ابتدای آئورت و ابتدای سرخرگ ششی دریچه ای وجود داره که از بازگشت خون به درون بطن جلوگیری می کنه... یعنی این دریچه ها داخل بطن نیستن... جز ساختار سرخرگ و ابتدای آئورت هستن...

درس ستون سمت چپ قسمت صداهای قلب به طور صریح گفته دریچه های سرخرگی (دریچه های سینی شکل)... یعنی میخواد به ما بگه که در ستون سمت راست دریچه های قلب و حفرات قلب همون میترال و سه لختی اند و دریچه های رگ دریچه های سینی شکل و لانه کبوتری... چون جز ساختار و ساختمان رگ هستن.

تو کتاب های مرجع این دریچه های سرخرگی رو دریچه های قلبی هم حساب می کنن اما ما تو بحث زیست شناسی هر دریچه ای رو واسه اندام خودش حاسب می کنیم... کتاب ما این دریچه ها رو دریچه سرخرگی حساب آورده. چون کتاب ما بخشی داره واسه معرفی دریچه های قلب و رگ ها... تا بدونیم کدوم دریچه جز حفرات قلبه و کدوم جز ساختمان رگ

اگه دریچه جز ساختار رگ باشه واسه رگ... اگه جز قلب و حفرات قلب و دهلیز و بطن باشه واسه قلب...

مثلا همونطور که گفتم اگه بگیم دریچه معده همه میگن پیلور و نباید ماهیچه های دریچه مانند مویرگ های معده رو دریچه معده حساب کرد. مویرگ واسه شبکه مویرگیه...

در مورد سوال 180 بایستی گفت که کلسی تونی مقدار بیش از حد کلسیم خون رو به حد طبیعی می رسونه... مثلا فردی سه لیوان شیر میخوره... در بدن این فرد هورمون کلسی تونین ترشح میشه و میاد بر بافت استخوان اثر می کنه و بافت استخوان میاد کلسیم خون رو به صورت کلسیم فسفات و کلاژن های ترشح شده از سلول های خودش در ماده زیمنه ای وارد می کنه و ماده زمینه ای میسازه و استخوان محکم تر میشه...

طراح در مورد سوال 180 بی دقتی کرده و رفته چسبیده به اون جمله از کتاب که داره در مورد موارد مصرف کلسیم در بدن صبحبت می کنه... اون موارد وقتی دچار اختلال میشن که مقدار کلسیم خون کمتر از حد طبیعی باشه... که اون هم با هورمون پاراتورمون حله... بازهم بدون اثر بر ماهیچه... با اثر بر استخوان و کلیه و ویتامین های دی پوست و روده...

مثل قند... هورمون گلوکاگون باعث افزایش قند خون میشه با اثر بر کبد و نه سول های ماهیچه... اما هرمون انسولین باعث کاهش قند خون میشه با اثر بر هر دوتا (هم کبد و هم ماهیچه)... این یعنی هر هورمون بافت هدف خودشو داره و اینطور نیست که هر چیزی تو خون کم و زیاد بشه و به حد طبیعی برسه لزوما از همه سلول های درون بافت ها چیزی کم و زیاد بشه... ماهیچه ها برای خودشون کلسیم به صورت جداگانه ذخیره دارن...

البته همه این بحث هایی که می کنیم طبق کتاب ماست و شاید خارج از کتاب یه هورمون خیلی کارای دیگه هم انجام بده و ما ندونیم... که مهم نیست

بنظر نوشته شده دریچه سرخرگی
      چون کادر ابیم جهت زده اگ نگا کنید دریچه جلو ائورت گذاشته
      همه کتابا اشتباه کردن در این زمینه اگ مال شما درست بسیار جای تبریک داره
      توضیحات بالا رو بخونید
      ویرایش توسط زیستک : 20 تیر 1396 در ساعت 17:46

4. Top | #49
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lightning نمایش پست ها
      به وللاه می شه 2 من اعتراض کردم 5درصد زیست زیرورو می کنه
      قربون دهنت... منم دارم همینو میگم

5. Top | #50
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط انیشتن نمایش پست ها
      برادر عزیزم داری اشتباه میزنی ! سوال 156 پارسال حذف شد به خدا اگه شک داری میتونی به سایت زیر مراجعه کنی

مشاهده کلید سوالات
      والله من كه داشتم كنكور ٩٥ رو ميزدم ، اون سوال در دفترچه ها بود ... اما سوال ميتوز هسته اي گياهان حذف شده بود
      براي اين گفتم

نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      سلام.خوبید؟کنکورچطوربود ازدیدشما؟به نظرتون آسون بود؟زیست چی؟
      عمومي هاش تقريبا سخت تر از ٩٥
      اختصاصي ها با اينكه هم تراز ٩٥ بود ، اما شيمي ٩٦ يه تنه كل اختصاصي ها رو آسون تر از ٣-٤ سال گذشته كرد ....
      زيستش بهتر از ٩٤ و خيلي شبيه خارج ٩٥ بود ...

6. Top | #51
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      خب درست نوشتیم که
      گفتیم که دریچه‌های سینی دریچه‌های قلبی هستند.
      تمام نکات سؤال ۱۹۲ کنکور در کتاب آی‌کیو بوده. حتی نکاتی که در ارتباط با حجم خون بوده
      گزینه یک اون سوال کاملا خارج از کتاب بود... الکتروکاردیوگرامی که در تاب گایتون هست حتی حجم خون درون بطن ها رو نمایش داده اما مگه منبع کنکور گایتونه... به ما بگن برید گایتون بخونید همه میریم میخونیم از خدامونه... اما کنکور به ما میگه کتاب...

همونطور که طراح واسه سوال 180 و سوال 164 و .... چسبیده به متن کتاب... در مورد 180 که بنظرم با اشتباه و با بی دقتی چسبیده و کتاب همچین منظوری نداره... در مورد این سوال هم باید می چسبید به متن کتاب...

بر اساس کتاب اسدلال میشد همچین استدلالی کرد که در نقطه c , d حجم خون درون بطن ها یکیه... به این شکل که:

در پایان سیستول بطن ها تو هر بطن حدود 50 میلی لیتر خون وجود داره... نقطه c کمی قبل از اونه و نقطه d کمی بعد از اون... درسته اختلاف c تا پایان انقباض بطن ها کمتره نسبت به پایان انقباض بطن ها تا نقطه d اما...

در نقطه c تا پایان انقباض بطن ها خون، با فشار ماهیچه بطن در حال خارج شدن اما از پایان انقباض بطن ها تا نقطه d خون، بدون فشار ماهیچه دهلیز در حال وارد شدنه و قلب در این زمان در حال استراحته.

یعنی در مدت زمان بیشتر (پایان انقباض بطن تا نقطه d( میتونه مثلا 20 میلی لیتر خون وارد بطن بشه از طرفی در مدت زمان کمتر 20 میلی لیتر خون خارج بشه (نقطه c تا پایان انقباض بطن)

7. Top | #52
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      همین دیشب عضو شدی
      دیشبم تاپیک زدی.چه فعال
      امروز تاپیک زدم

همین امروز هم عضو شدم

8. Top | #53
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منم دیشب خواب دیدم کنکور قرار بود دوباره برگزار
      بشه
      ینی تعبیرش چیه
      به خوبی ات چنگ بزن

9. Top | #54
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کجا باید اعتراض کنیم ؟
      عزیزانی که میگن اعتراض کنیم
      یه متنی بزارید از روش اعتراض کنیم
      چون من نمیدونم دقیقا به چی باید اعتراض کنم
      به خوبی ات چنگ بزن

10. Top | #55
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir22 نمایش پست ها
      منم دیشب خواب دیدم کنکور قرار بود دوباره برگزار
      بشه
      ینی تعبیرش چیه
      منم دیشب دقیقا همین خوابو دیدم صبح که از خواب پاشدم خداروشکر کردم که کنکوررو دادم قرار نیس دوباره باشه

11. Top | #56
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز حرف شما درست
      منم سرجلسه۱مین سر سوال قلب از دس دادم ولی اون گزینه نزدیکتر بود زدم و اوکی شد
      خیالتم راحت سوال حذف نمیش
      اگ ۹۵حذف شد چون هیچ راهی برا توجیه نداشت
      یادت نره ۹۴قورباقه قلب ۳حفره ای مطرح کردن ک هیچ جای کتاب نبود و باز حذف نشد
      موفق باشی
      دوزیستان قلب 3 حفره ای دارن دیگه این که واضحه قورباغه قلب 3 حفره ای داره !

12. Top | #57
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      دوزیستان قلب 3 حفره ای دارن دیگه این که واضحه قورباغه قلب 3 حفره ای داره !
      احتمالا شما قلب قورباقه شکافتی ولی منی ک نشکافتم چنین اطلاعی ندارم
      کتاب بیار و نشون بده اگ واضح باید تو کتاب باشه اگرم تو کتاب نیس تجربیات افراد ربطی نداره
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن