خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Post برنامه و تجربه ی خودم برای تابستان

سلام به تو دوست عزیزی که سال 97 کنکور داری و قراره بترکونی. اگر شروع کردی که خوب کاری کردی اگر نکردی باید شروع کنی که من اگه جای تو بودم قدر این یاقوتِ تابستون رو میدونستم. تابستون فرصت خوبیه که تکلیف خودت رو با مقوله ی کنکور مشخص کنی(توی این پست از آزمون آزمایشی صحبت نمیکنم ولی به زودی توی مجالی دیگر کامل بهتون میگم). به نظرم باید 2 تا کار اساسی توی تابستون انجام بدی 1- عادت دادنِ بدن به زندگی و مطالعه ی کنکوری 2- استارت قوی و هوشمند برای کنکور . ان شا الله کامل شرح میدم براتون.
      درباره ی مورد اول که فقط میتونم بگم اگه الان تا مهر انجامش ندید تا روز آخر اذیتتون میکنه و گریبان گیرِ شما میشه. چون میبینید رقبا توی اردیبهشت 10 ساعت میخونند بعد شما بالای 5 نمیتونی بری. اینجوری هم باید فشار خانواده رو تحمل کنی که چرا درس نمیخونی هم عذاب وجدان رو تحمل کنی بعد کنکور.مثل خودم . حالا چکار کنیم که این فاجعه رخ نده. شما هر توان مطالعه ای که الان داری با همین شروع کن ولی اگه مدرسه نمیری؛ مردونه زیرِ 5 ساعت نباشه که افت داره. بعد از یک هفته روزی 5.5 ساعت بخون بعد به همین منوال تا برسه به 8. و بعد با مداومت خودت رو به 8 عادت بده که 8 ساعت مطالعه رو اگه تا عید حفظ کنی برای روزای تعطیل رشته ی ریاضی ترکوندی و عالیه. ولی بچه های تجربی باید برسند به 9.5 یا 10 ساعت. من حساسیت بالای گروه تجربی رو واقعا درک کردم به خاطر دوستان و واقعا هر کسی مردِ پزشکی قبول شدن نیست. اگر مردش هستید و علاقه دارید بسم الله پس تلاش کنید.
      اما مورد دوم حالات مختلفی داره. از دو نظر تقسیم بندی داریم.الف) پایه ضعیف و پایه قوی ب)مدرسه در تابستان و آزاد در تابستان
      چهار حالت داریم که به لطف خدا کمک بهترین کار برای هر چهار دسته رو جدا جدا توضیح میدم.ولی چیز مشترک توی همه ی این حالات اینه که تمرکز 80 درصد به بالا روی پایه قرار داره.
      1-پایه قوی و مدرسه در تابستان: این تقریبا بهترین حالته. من اگه الان جای همچین آدمی بودم عین یه بچه ی آدمیزاد برنامه ی مدرسه رو در حد جزوه برداریِ تمیز(اگه معلمی دارید که جزوش ارزشمند باشه) و مطالعه جزوه و احیانا تست های معلم پیش ببرید. چون پایه ی قوی دارید هم باید کل پایه ی اختصاصی رو ببندید + عربی 3 و دینی 2 و آرایه هفت خوان خ سبز و زبانفارسی تکواژ واژه و ساختمان واژه(ساده،مرکب و ...)(نشر دریافت).زبان رو هم بیخیال شید تا مهر. تا همینجا اگر انجام بدین جلویین.
      2-پایه قوی و آزاد در تابستان: بخش پایه ی بچه های حالت 1 رو انجام بدید به علاوه ی بقیه ی زبانفارسی و دینی 3 و لغات و تاریخ ادبیات دوم و سوم.
      3-پایه ضعیف و مدرسه در تابستان: بخش پیش بچه های حالت 1 رو انجام بدید ولی توی پایه اولویت اول تون نقاطی باشه که توش ضعف دارید بعد که تمام ضعف ها رو رفع کردید، میتونید اختصاصیای سوم رو هم مطالعه کنید و تست بزنید.(فقط اگه بخش اول رو کامل و عالی انجام دادید) .عمومی هم مثل دسته ی اول عمل کنید.(از علامت +)
      4-پایه ضعیف و آزاد در تابستان: این حالت باید بهترین بهره رو از تابستون ببره تا ضعف پایه کلا ناپدید بشه. پس پایه ی ضعیف رو محو کنید و تمام نقاط ضعف رو قوی کار کنید و اگه وقت شد اختصاصیای سوم رو هم مطالعه کنید و تست بزنید. برای عمومی هم کل عربی و دینی پایه و آرایه هفت خوان خ سبز و زبانفارسی کل نشر دریافت.
      !توصیه عمومی!:البته آرایه و زبانفارسی رو قبل خواب و موقع استراحت ظهر انجام بدید که برنامتون سبک تر بشه.
      !توضیح ضروری!: من در حال حاضر فقط یه کنکوریِ سابقم و ممکنه یه رتبه ی خوب بیارم شاید هم نیارم ولی این حرفارو رو جدی بگیرید.
      "حتی اگر شده به این دید:"ادب از که آموختی؟ از بی ادبان"
      پ.ن: دیگه به دید ادب از که آموختی نگاه نکنید به چشم رتبه خوب کنکور نگاه کنید

قسمت دوم و سوم این مطلب رو توی وبلاگ alimosleh.blog.ir میتونید ببینید
      ویرایش توسط ali555 : 17 مرداد 1396 در ساعت 16:21

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
    3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
    4. Top | #4
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      عالي بود ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن