خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

بهترین منابع دروس عمومی کنکور 97

سلام دوستان وقت بخیر
      سال سوم رو تموم کردم و خداروشکر نتایج خوبی تو امتحانات نهایی هم گرفتم و الان میخوام برای کنکور شروع کنم اما خب با توجه به تعداد زیاد انتشارات و منابعی که وجود داره نمیدونم کدوما رو انتخاب کنم 😐
      آرایه > کتابی که آموزش کامل به زبان ساده داشته باشه و تست هم داشته باشه
      قرابت معنایی > هم آموزش داشته باشه هم تست
      _________
      دین و زندگی
      میدونم واسه دینی بهترین منبع خوده کتابه اما برای تست بهترین کتاب چیه ؟
      ________
      زبان
      زبان رو هم یه منبع که لغات دبیرستان و کنکور رو کامل داشته باشه
      واسه گرامر هم یه کتاب که خوب باشه و نکات کنکوری رو هم داشته باشه
      واسه درک مطلب و ریدینگ چه کتابی خوبه ؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای ادبیات پنج کتاب مبحثی الگو + کتاب قرابت و زبان فارسی هامون سبطی نشردریافت
      برای عربی کامل گاج + تیک ایت برای لغت + آموزش کامل ناصح زاده (اختیاری)
      برای دینی هم جامع گاج کفایت میکنه تستاشم عالیه
      انگلیسی هم شهاب اناری مبتکران
      برای درک مطب انگلیسی هم درک مطلب به همین سادگی گاج

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها من عمومی ها رو فول شدم تقریبا

فقط کتاب تست میخوام
      مثلا تستای از سال 80 تا الان

چ کتابی فقط برای تست خوبه
      درسنامه مهم نیس

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shadzi نمایش پست ها
      بچه ها من عمومی ها رو فول شدم تقریبا

فقط کتاب تست میخوام
      مثلا تستای از سال 80 تا الان

چ کتابی فقط برای تست خوبه
      درسنامه مهم نیس
      دور دنیا در چهار ساعت عمومی گاج یا زرد عمومی قلم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      در مورد ادبیات به نظرم 5 تا کتاب موضوعی الگو البته بجز تاریخ ادبیات و کارتونش اون 4 تا عالین...هم تست دارن هم درسنامه
      تو دینی هم به نظرم گاج نقره ای از هر کتاب دیگه ای ادمو بی نیاز میکنه
      زبان هم مبتکران جامع عاااالیه اگه هم دوسداشتی درک متن به زبان ساده مبتکران هم خوبه میتونی بگیری

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دینی میگن الگو هم خوبه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دینی جامع خیلی سبز من دارم عالیه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام. برای ادبیات:
      لغت و املا.......ادبیات موضوعی نشر الگو.
      بنظرم برای تاریخ ادبیات کتاب بگیرید بهتره چون تاریخ ادبیات در کتاب های سال دوم و سوم و پیش خیلی پراکنده هستش و وقتتون هدر میره. البته بعضی ها تاریخ ادبیات رو داخل کلاسور خلاصه نویسی میکنن که اونم کار خوبیه. به هر حال اگر خواستید کتاب بگیرید کتاب های لقمه مهروماه تاریخ ادبیات یا موضوعی نشر الگو هر دوشون عال و کاملن. هر کدوم رو خودتون باهاش راحت ترید انتخاب کنید.
      برای آرایه های ادبی هم کتاب موضوعی نشر الگو آموزش به زبان ساده و روان توضیح داده و تست های زیادی هم داره.
      در مورد قرابت معنایی از کتاب موضوعی نشر الگو استفاده میکنم. مفاهیم همه بیت های کتاب های درسی رو به اضافه بیت هایی که توی کنکور اومده نوشته و شما می تونید مفاهیم رو از اونها بخونید و بعدش تست هاش رو بزنید. تعداد تست هاش خیلی زیاده. سعی کنید هنگام تست زدن روی مفهوم هر گزینه فکر کنید و سعی کنید خودتون مفهومش رو بیابید. ممکن اولش زیاد طول بکشه ولی چند وقت که بگذره با این روش خیلی دستتون راه میوفته.
      در درس زبان فارسی اگه قوی هستید از موضوعی نشرالگو استفاده کنید و اگر ضعیف هستید این کتاب بدردتون نمیخوره. من شنیدم کتاب زبان فارسی دکتر هامون سبطی نشر دریافت خوبه برای دانش آموزانی که در این درس ضعیف هستند.
      .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................
      برای لغات عربی کتاب تیک ایت انتشارات گاج همه لغات کتاب های درسی رو داره و کتاب خوبیه.
      برای قواعدو درک مطلب و ..... کتاب عربی جامع مبتکران از صفر آموزش داده و البته برای این درس حتما حتما کتاب رو خودتون ببینید بعدا اگه سبک تدریس مولف خوشتون اومد بخریدش. در کل غیر از مبتکران که گفتم، کتاب عربی جامع خیلی سبز، کتاب فوت و فن عربی خیلی سبز کتاب های عالی و کاملی هستند و برای اون عزیزانی که دیگه خیلی در این درس حرفه ای هستند و فقط تست میخوان عربی جامع نشر الگو خوبه.
      .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ................................................
      در مورد دین و زندگی فقط با کتاب درسی شاید 30 درصد به زور بزنید این تجربه شخصی بنده هستش. بهترین کتاب برای این درس میکرو طبقه بندی گاج که واقعا عالی و کامل آموزش داده و برای تست هم کافیه. ببینید برای دینی فقط و فقط از یه کتاب استفاده کنید هم برای آموزش و هم تست. چون هر کتاب برای یه آیه مفاهیمی رو که خودش خوشش میاد مینویسه و کاری هم به مفاهیمی که در کنکور مد نظر طراح هست نداره ولی میکرو گاج دقیقا به سبک کنکور کار میکنه. البته حجمش زیاده که حتی برای صد زدن در کنکور کافیه.
      .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .....................
      در درس زبان من به شخصه کتاب زبان جامع خیلی سبز رو ترجیح میدم که هم قواعد رو کامل و عالی توضیح داده و هم معنی ترکیبات و هم نشینی های کنکوری رو گفته. به میزان کافی تست از مباحث قواعد و واژگان داره. تعداد کلوز ها و ریدینگ هاش خوبه ولی زیاد نیست در کنارش برای آموزش ریدینگ و کلوز از اند ریدینگ خیلی سبز میتونید استفاده کنید که کتاب خوبیه. برای معنی لغات دبیرستان و کنکور کتاب معنی لغات خیلی سبز خوبه. من خودم زبانم خیلی قویه چون چند سال آموزشگاه رفتم و برای این درس زحمت زیادی کشیدم و در قلمچی همیشه بالا میزدم. 90 درصد هم زدم با این کتاب ها شما توی کنکور 100 درصد هم میتونید بزنید البته باید برای تلاش زیادی بکنید و وقت بذارید.
      موفق باشید.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ( عربی: عربی کامل گاج نقره ای )
      درسنامه ی عالی ومختصر داره و تست هاش رو تیپ بندی کرده و جاهایی که نیاز بوده سوال رو معنی کرده نکاته سوال های مهم هم زیرش گفته!ولی جامع خیلی سبز فاقد همه این هاست که سوالات پراکنده هست و یه جاهایی نیاز به ترجمه سوال هست که اینکارو نکرده..پس سمت خیلی سبز نرین..

( دینی : خط ویژه گاج )
      اگه میخواین یه کتابی بگیرین که تمام تستای سراسری+تالیفی بگیرین گاج نقره ای دوجلدی یاخیلی سبز بگیرین...ولی من میگم از الان خط ویژه گاج بگیرین که برا دورانه جمع بندیه و فقط همینو بخونین و هرینه اضافی نکنین..من قبلا اون دوجلدی رو میخوندم و خیلی طول میکشید اخرم یادم رفت...ولی خط ویژه مطالب رو کادر بندی کرده وهیچ چیزم جا نزاشته ولی باحجمه کمتر و سوالات سراسری مهم رو گذاشته و یه جاهایی نکاته خوبی در مورد آیات گفته

(ادبیات): ارایه وقرابت مبحثی نشر الگو بگیرین برای زبان فارسی هفت خان خیلی سبز برای تاریخ ادبیات حتمااا حتمااا لقمه مهر وماه چون کامل تر از نشرالگو هست وهمرو باهم ترکیب کرده برای لغت هم از نظرم لغت های اخره کتاب+لغت های زبان فارسی کافی هست چون سراسری ۹۰درصد ستاره داره اون ۱۰درصد هم با رد گزینه حله..

زبان انگلیسی هم فقططط مبتکران که عالیه+کتاب لغت tick eight

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن