خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 39
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اکثر کسانیکه بخاطر پول درآوردن و اینکه کی ماهی چقدر درمیاره پزشکی رفتن اکثرا ادمای ناموفقی بودن و اکثریت قصور پزشکی توسط این افراد انجام میشه چون کسیکه رشته تحصیلی رو برای پول درآوردن میخونه در واقع مثل یک کاسب عمل کنه در قبال چیزی که میخواد یاد بگیره پولی دربیاره در حالیکه اساس و هدف رشته کاملا مغایر با چیزی هست که مردم ازش انتظار دارن و اگه میبینید کسانی موفق شدند بخاطر اینه که به این درس علاقه داشتن نه پولش ولی یه سری از افراد میخوان در زمان کم چیزی یاد بگیرن و سریعا وارد بازار کار بشن در حالیکه پزشکی سختی های بسیار زیادی داره و شمارو مجبور میکنه که به این علم علاقه مند بشید و تحقیق و پژوهش کنید و مرارت بکشید و شیفت بمانید و شرح حال بگیرید و تلاش و تلاش

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اولا ظرفیت تخصص حالا حالا پر نمیشه اما ظرفیت عمومی وضعش تو شهر های بزرگ خوب نیست
      اما همچنان در شهر های کوچیک به پزشک عمومی نیاز فراوان هست اگه شهر بزرگ نشد کوچیک

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am3175 نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیزم .......
      من خودم امسال کنکور ریاضی دارم واین سوالو برای داداشم که امسال میخواد انتخاب رشته کنه میپرسم
      خودش مونده بین رشته ریاضی و تجربی و به هردوشون علاقه منده از طرفی همه میدونیم بازار کار ریاضی کساده
      مشاوره مدرسشون بهشون گفته بود که شما تا 12سال دیگه که بخواید عمومیتون رو بگیرید با این همه پردیس و ظرفیت مازاد ظرفیت پزشکی اشباع میشه و حال روز الان مهندسی رو پیدامیکنه ....
      من خودم تا حدودی تو درست بودن این موندم واز دوستان مخوام که راهنماییی کنن ....اگر قراره به این سختی وارد رشته پزشکی بشه و اونجاهم با سختگیری های خاص خودشون اذیت بشه .ودرنهایتم نتونه کار پیداکنه .خب همینو بگیره مهندسی بخونه بهتره که

ممنونم از راهنماییتون

نمی‌خوام بحث کنم ولی به مشاورتون بگو اینکه ظرفیت پردیس و آزاد زیاد شده در قبالش روزانه هم کم شده
      سال 91 ظرفیت پزشکی بیش از 4000 روزانه بود ولی الان از روزانه زدن و بجاش به پردیس و آزاد و تعهدی اضافه کردن
      در کل ظرفیت همه رو حساب کنی ظرفیت کم شده

چقدر این مشاورا احمقن

4. Top | #19
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am3175 نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیزم .......
      من خودم امسال کنکور ریاضی دارم واین سوالو برای داداشم که امسال میخواد انتخاب رشته کنه میپرسم
      خودش مونده بین رشته ریاضی و تجربی و به هردوشون علاقه منده از طرفی همه میدونیم بازار کار ریاضی کساده
      مشاوره مدرسشون بهشون گفته بود که شما تا 12سال دیگه که بخواید عمومیتون رو بگیرید با این همه پردیس و ظرفیت مازاد ظرفیت پزشکی اشباع میشه و حال روز الان مهندسی رو پیدامیکنه ....
      من خودم تا حدودی تو درست بودن این موندم واز دوستان مخوام که راهنماییی کنن ....اگر قراره به این سختی وارد رشته پزشکی بشه و اونجاهم با سختگیری های خاص خودشون اذیت بشه .ودرنهایتم نتونه کار پیداکنه .خب همینو بگیره مهندسی بخونه بهتره که

ممنونم از راهنماییتون
      سلام.ببینید به این حرفا توجه نکنید!باید دنبال علاقش بره!اشتباهه که به این فکر کنه که بازار کار داره یا نه!(آره اشتباهه!)
      وقتی علاقه داشته باشه با تمام وجود براش وقت میذاره،نتیجه وقت گذاشتن قطعا موفقیت هستش!چرا آدمای موفق 2000 بار یه چیزیو امتحان کردن و تهش موفق شدن؟علتش داشتن علاقست!کسی که علاقه نداشته باشه با 2بار تلاش بیخیال میشه!
      من مثلا از دوستای خودم رو مثال میزنم،مثلا رشته مهندسی مواد همه میگن بازار کارش خوب نیست اما من دقت کردم اونایی که علاقه داشتن بیکار نبودن و الان وضعیت خیلی خوبی دارند!الان از رنک های ما بگیر که خیلی راحت میتونن برن آمریکا و یا داخل ایران بهترین حرکت هارو بزنن!
      اینا علاقه داشتن،اما من علاقه نداشتم!
      رشته پزشکی همین الانش هم اشباع شده،اما نکته اینجاست که همه آقایون/خانوما دوس دارند که تهران باشند!(حالا مرکز شهرای بزرگ!) اما شما برو بقیه ی استان هارو نگاه بنداز،میبینی پزشکاشون 10برابر استان های بزرگ دارن هم خدمت میکنن هم پول در میارن و خیلی هم معروف میشن!مهندسی هم همینه،الان مهندس مواد داریم بره تو یه کارخونه یا کارگاه یک سری کار های عملیات حرارتی رو انجام بده(نه اینکه دست به چیزی بزنه،منظورم اینه بگه باید اینکارو بکنید،به نوعی مشاوره دادن)زیر یک میلیون تومن نمیگیره!شما رشته کشاورزی رو ببین(جسارت نباشه به این عزیزان،ولی جو کشور اینطوریاست دیگه) هیچکس نمیره،مگر بزور(جدای علاقه مندانش رو دارم میگم).طرف با این رشته کشت محصول رو 5برابر کرده بود!خب باید بره سر زمین ولی پولیم که میگیره واقعا درست حسابیه!ولی همه میخوان پشت میز اونم تو تهران،دفتر شمال شهر،بادشونم بزنن،میگنم کار نیست!
      بعد اینکه شما هرجا میشینی(به خصوص راننده تاکسیا!!!!!!!!!!) میگه من لیسانسم یا فوقم بیکارم،فلانم بسانم،بپرس از کجا!بپرس معدل چند!بپرس علاقه داشتی!قطعا حداقل یکی از این سه سوال شماره میرسونه که چرا طرف اونجاست!
      خلاصه تنها چیزی که میشه گفت،ایشون بره در مورد پزشکی،واحدایی که باید پاس کنن،جایی که باید کار کنن و . . .
      مهندسی ها،تک تکشون و . . .
      بره مطالعه کنه،خداروشکر اینترنت بهترین بستر برای مطالعه هستش.
      علاقه اش رو پیدا کنه!چرا به مدیریت(منظورم کلا علوم انسانی هستش!به خصوص مدیریت) فکر نمیکنید؟الان توی کشور های پیشرفته نخبگان رو میفرستن رشته های مدیریت،و ببخشید حمال هارو(مهندسین) رو از کشور های جهان سوم میگیرند که براشون کار کنند!درحالیکه حقوق سالیانه ی خوبی شاید در حد 500000دلار به مهندسین بدن و خیلی خوشحالشون کنن،خوشحال تر مدیران هستند که موفق هاشون تا چند میلیون دلار در سال میگیرند!
      اگر گسسته نوشتم یا نا مفهوم بود ببخشید،بگید تصحیح کنم

5. Top | #20
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      پزشکی تا ابد شغل داره چون تا ابد مریض خواهیم داشت. ولی کمتر نیاز به مهندس هست و همین الان هم مهندسامون زیادن!!!!...و من الله توفیق
      ----* خبری نیس *----

6. Top | #21
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid121 نمایش پست ها
      پزشکی تا ابد شغل داره چون تا ابد مریض خواهیم داشت. ولی کمتر نیاز به مهندس هست و همین الان هم مهندسامون زیادن!!!!...و من الله توفیق
      مزاح فرمودم .البته که باید هرچی علاقه داره بره . شغل برا کسایی که عاشق رشتشونن و پشت کار دارن همیشه هست.
      ----* خبری نیس *----

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مشاوره گرفتن از دوستانی که در احساسی ترین سن قرار دارند اشتباهی بیش نیست.
      همه چیز رویا و علاقه نیست.
      البته خیلی طبیعیه که در این سن متوجه نشن.
      ده سال دیگه برادر عزیزمون متوجه میشن علاقه لازمه هر کاری هست و یکی از هزاران چیزیه که لازمه.
      و خیلی مهمتر از علاقه، مسائل مالی هست که برعکس چیزی که نوشته شده، ارتباط کمی با علاقه داره.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      ده سال دیگه برادر عزیزمون متوجه میشن علاقه لازمه هر کاری هست و یکی از هزاران چیزیه که لازمه.
      و خیلی مهمتر از علاقه، مسائل مالی هست که برعکس چیزی که نوشته شده، ارتباط کمی با علاقه داره.
      فک میکنم این بهترین کامنت این تاپیک بود
      10 ساله دیگه این پست رو بخونید

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      دقیقا
      خیلیا الان جوگیرن
      در واقع الآن دوس دارن دنیا رو تغییر بدن ولی بعدن که به زندگی بیوفتن میفهمن اختیار کنترل تلویزیونشون رو ندارن

10. Top | #25
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط akhm نمایش پست ها
      البته نظر شمام محترمه،ولی خب منم حق دارم نظر خودم رو داشته باشم!
      به هیچ عنوان نظر من روی احساس نیست،و تفاوت موفقیت کشور های دیگه دقیقا تو همین قضیست!بخوایم معادل سازی کنیم با ایران،طرف با دیپلم میره کار میکنه،و تازه میفهمه توی این حیطه علاقه مند هستش،و حالا میره در کنار کارش تحصیل میکنه(با توجه به اون هزینه های سنگین!اما وام میگیره و با حقوق و . . . هر چی که هست برای چیزی که میخواد میجنگه،درنهایت هم موفق میشه!)
      اینکه ما جوجه ی ماشینی تحویل جامعه بدیم همین میشه این همه مهندس بیکار که نمیدونن چرا اومدن مهندسی،یا این همه پزشک که شما روزی 10تا sms روی گوشیت میگیری که توروخدا بیا مطب من،اینجام یه چیزی هست!خیلیا فکر میکردن پول فقط تو مهندسی مکانیک هستش،اگه رتبه 1 مهندسی برق شریف نزنه یه تابو هستش!و . . . .
      امیدوارم نیروی کار کشور رو ترسو بار نیاریم،اینا تک تک نابغن،همینایی هستن که میرن خارج از کشور و شرکت های فوق العاده ای مثل گوگل و یاهو و اوبر و . . . رو مدیریت میکنن!اینا علاقه دارند!اینا به خاطر پول نرفتن دنبال این راه!
      مرسی که خواندید.با احترام

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
      به هیچ عنوان نظر من روی احساس نیست،و تفاوت موفقیت کشور های دیگه دقیقا تو همین قضیست!بخوایم معادل سازی کنیم با ایران،طرف با دیپلم میره کار میکنه،و تازه میفهمه توی این حیطه علاقه مند هستش،و حالا میره در کنار کارش تحصیل میکنه(با توجه به اون هزینه های سنگین!اما وام میگیره و با حقوق و . . . هر چی که هست برای چیزی که میخواد میجنگه،درنهایت هم موفق میشه!)
      اینکه ما جوجه ی ماشینی تحویل جامعه بدیم همین میشه این همه مهندس بیکار که نمیدونن چرا اومدن مهندسی،یا این همه پزشک که شما روزی 10تا sms روی گوشیت میگیری که توروخدا بیا مطب من،اینجام یه چیزی هست!خیلیا فکر میکردن پول فقط تو مهندسی مکانیک هستش،اگه رتبه 1 مهندسی برق شریف نزنه یه تابو هستش!و . . . .
      امیدوارم نیروی کار کشور رو ترسو بار نیاریم،اینا تک تک نابغن،همینایی هستن که میرن خارج از کشور و شرکت های فوق العاده ای مثل گوگل و یاهو و اوبر و . . . رو مدیریت میکنن!اینا علاقه دارند!اینا به خاطر پول نرفتن دنبال این راه!
      دوست عزیزم!
      اینجا انجمن کنکور نیست انجمن"تجربی"است.دوستان فروم هم تصورشون اینه که همه ی دانشجویان و فارغ التحصیلان ریاضی و انسانی و زبان از گرسنگی خواهند مرد چون پول و کار در این رشته ها وجود نداره!!و فقط پزشکی و دندانپزشکی و دارو از نظرشون رشته محسوب می شه.بقیه رشته آش هم نیستند.
      هرچقدر هم دلیل و مدرک بیاری...چیزی عوض نمی شه.
      ما راه خودمونو می ریم و انجمن تجربیها هم راه خودشو
      پس انسانیت چی می شود؟
      گر از این درد جان سپارم رواست...

ویرایش توسط susba : 21 شهریور 1396 در ساعت 17:56

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نظرتون زیباست.
      ولی من هنوزم میگم احساسیه.
      ما نمیتونیم دنیارو یک شبه عوض کنیم. نسل های زیادی باید نابود بشن تا یک کمی به عدالت نزدیک بشیم.
      خیلی از ماها نمیخوایم جزء نسلهای نابود شده باشیم.
      پس اگه بخوایم در شرایط حاضر زندگی موفقی برای خودمون بسازیم نباید شرایطمون رو با کشورهای دیگه مقایسه کنیم.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اینایی که با علاقه رفتن به رشته‌های غیره پزشکی اگه باسشون کار بود نمیرفتن شرکتای بزرگی مثل گوگل و یاهو
      استیفن هاوکینگ هم در ایران بدنیا می اومد الان تو بهزیستی بود
      اون دانشگاهی که امضات زدی و ذوقش رو داری منم اون دانشگاه بودم واقعا تا نبینی و تجربه نکنی فایده نداره
      این که میری دنبال علاقه ات خیلی خوبه ولی نباید در ایران فکره این باشی که از نظر مالی تامین بشی مگر اینکه خونوادت سرمایه دار باشن
      اگر هم فکر تغییر جامعه و اقتصاد هستی بازم خوبه ولی باید حرف دوستمون رو قبول کنیم که برای انقلاب های اقتصادی افراد زیادی باید تلف بشن تا جامعه اصلاح بشه.

14. Top | #29
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ..
      ویرایش توسط Janvaljan : 22 شهریور 1396 در ساعت 00:18

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کلا این کلمه "اشباع" یه جورایی ایهام داره اشباع تو پزشکی و دندان و دارو و پرستاری و اکثر رشته های تجربی هیچوقت بوجود نمیاد ! این که میگن اشباع شده به معنی تموم شدن این رشته ها نیست ! این رشته ها هر چقدر هم اشباع بشن باز هم تضمین شغلی و آینده کاری دارن .. اشباع تو رشته های پزشکی به این معنیه که تو یه منطقه پزشکی یا ساختمان پزشکان به جای اینکه دو تا متخصص پوست وجود داشته باشه 4 تا هست ! واسه همین درامد بین 4 تا تقسیم میشه ! به هر حال این درامد رو دارن .. روزی 200 هزار تومن ( یعنی 5-6 تا مریض ویزیت کنن ) هم در بیارن خودش کافیه درسته دکتر زیاد و زیاد میشه ولی خب مریض هم به حد کافی داریم ! .. فوقش هم نداشتیم یه ضرب المثلی هست که میگه دکترا میرن همدیگه رو معاینه میکنن مشکلی نیست

البته پزشکی و دندان و حتی پرستاری به این زودی ها اشباع نمیشن به دلایل خیلی زیاد ! .. تا 50 سال دیگه هم این رشته ها همینجوری واسه خودشون خواهان و طرفدارای پر و پا قرصی خواهند داشت .. منتها بحث دارو کلا از اینا جداست .. دارو داره یه راه خیلی خطرناک رو طی میکنه .. الان قانون 50 متر وجود داره بین داروخونه ها که قبلا 150 بود ولی طی 5-6 سال شده 50 متر ! خلاصه هر کی هم امتیاز میگیره سریع میره داروخونه میزنه .. با این وضع تو هر خیابون تعداد داروخونه بیشتر از سوپرمارکت خواهد بود ! خلاصه این رو در نظر بگیرید دیگه

همه پزشکی ، دارو و دندان رو میشناسن و ادعا میکنن که عاشقشونن ولی یه زمانی تو رشته های تجربی یه شاخه ای داشتیم به اسم علوم ازمایشگاهی که دکترا و فلان هم داشت ! حکم تاسیس ازمایشگاه هم میشد سریع گرفت و فورا میلیاردر شد ولی بعدا دکترا تو ایران و قوانین اسون تاسیس ازمایشگاه ****** رفت و فرصت عاشق شدن به بچه مردم رو نداد ! خلاصه این روزها رو هم داشتیم ..

در مورد رشته های ریاضی هم باید متخصصین و دانشجوهای این رشته ها توضیح بدن ولی چیزی که میشه از وضعیت حال حاضر بدست اورد اینه که وضعیت رشته های ریاضی به جز چند رشته انچنان خوب نیستند مگر اینکه طرف پولدار باشه و بزنه تو کار بساز بفروش

بعدشم هیچکس از بچگی عاشق پزشکی یا عمران یا برق یا رشته های دیگه نمیشه ... یه مدت میگذره میبینه دکتر درآمدش خوبه ، شخصیت داره ، احترام میزارن علاقه مند پزشکی میشه .. و الا یه سر بزنید به سال 85 ببینید رشته های ریاضی چقدر طرفدار داشتن و رشته های تجربی چقدر طرفدار داشتن ! همه عاشق ریاضی بودن عاشق عمران و عاشق ساختمان سازی .. ولی الان همه چی ****** رفته فقط مونده پزشکی و علاقه ها و عشق های کودکی اومده بیرون

کلا افراد شدیدا جوگیری هستیم و با یه تلنگر سریعا رنگ عوض میکنیم .. از فردا بگن برای رشته های ریاضی وام میلیاردی میدن عشق ها میره سمت عمران و برق و فلان .. این حرفها همش کشکه .. عشق کاری و اینا .. اینکه دکتر با وجدان باشه یا نباشه ربطی به علاقه نداره ! شخصیت طرف اینطوریه .. تعمیم ندید به کل دکترها !

به قول شاعر برسیم به جمع بندی .. اینکه خیر رشته های پزشکی اشباع نشدن و نخواهند شد به جز احتمالا داروسازی

ویرایش توسط FaaRshD : 22 شهریور 1396 در ساعت 03:29

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن