خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

از قدرت به الکترونيک

سلام دوستان، يه سوال داشتم اگه بتونيد کمکم کنيد خيلي ممنون ميشم، من اين ترم گرايش انتخاب کردم، تقريبا به الکترونيک علاقه داشتم ولي با توجه به اينکه کارشناس قدرت مشتري بيشتري داره زدم قدرت، به نظرتون اين کار درسته که ارشدو الک برم؟ مشکلي پيش نمياد؟ يا اصلا اين کار درسته؟ چون رتبه اي که ارشد قدرت مي خواد خيلي بايد عالي باشه، و خود ارشد قدرتم سخته ولي الک رتبه آوردنم راحت تره و خودشم آسونه ارشدش، نظرتون چيه؟ ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نمیدونم ولا.......

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 3tareh نمایش پست ها
      نمیدونم ولا.......
      خیلی ممنون

4. Top | #4
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط abbaskhan نمایش پست ها
      سلام دوستان، يه سوال داشتم اگه بتونيد کمکم کنيد خيلي ممنون ميشم، من اين ترم گرايش انتخاب کردم، تقريبا به الکترونيک علاقه داشتم ولي با توجه به اينکه کارشناس قدرت مشتري بيشتري داره زدم قدرت، به نظرتون اين کار درسته که ارشدو الک برم؟ مشکلي پيش نمياد؟ يا اصلا اين کار درسته؟ چون رتبه اي که ارشد قدرت مي خواد خيلي بايد عالي باشه، و خود ارشد قدرتم سخته ولي الک رتبه آوردنم راحت تره و خودشم آسونه ارشدش، نظرتون چيه؟ ممنون ميشم راهنمايي کنيد.
      دوست عزیز الکترونیک هم گرایش خوبیه
      اگه واقعا بهش علاقه دارید میتونستید در این گرایش بیشتر از قدرت هم پیشرفت کنید
      ولی الان که قدرت رو انتخاب کردید بعد از گرفتن کارشناسی تحقیق کنید که الکترونیک و قدرت چه قدر از هم فاصله دارن
      اگه تفاوت زیادی ندارن الکترونیک رو انتخاب کنید گرچه نظر من اینه که برای استخدام بهتر ارشد رو هم همون قدرت رو بخونید
      موفق باشید

5. Top | #5
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      از نظر بازار کار تو ایران فعلا برق قدرت بهتره ! تا ترم 5 تقریبا برق الکترونیک و قدرت درسا یکسانه و حتی وقتی رفتی دانشگاه تو همون ترم سه هم می تونی تغییر گرایش بدی
      از نظر من برق الکترونیک شیرین تره.و تا مقطع کارشناسی تا اونجایی که من اطلاع دارم الک سخت تر از قدرت است

یا رب مپسند که لوطیان خوار شوند

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظرتون راجع به مخابرات چیه؟ یعنی ارشد رو مخابرات بخونم

7. Top | #7
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نظرتون راجع به مخابرات چیه؟ یعنی ارشد رو مخابرات بخونم

تو دوره کارشناسی ببین به درسهای سیگنال و مخابرات علاقه داری یا نه ؟
      اگه علاقه داشتی مخابرات واسه ارشد رشته خوبیه
      تو دانشگاه تقریبا بعد از چند ترم خودت متوجه میشی که به چی علاقه داری و ...
      اون موقع راجع بهش فکر کنی بهتره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faraz نمایش پست ها
      تو دوره کارشناسی ببین به درسهای سیگنال و مخابرات علاقه داری یا نه ؟
      اگه علاقه داشتی مخابرات واسه ارشد رشته خوبیه
      تو دانشگاه تقریبا بعد از چند ترم خودت متوجه میشی که به چی علاقه داری و ...
      اون موقع راجع بهش فکر کنی بهتره
      یعنی هیچ ربطی نداره کارشناسی قدرت بوده؟ من به مخابرات سیستم علاقه دارم، سیگنالم دوس دارم، یعنی ترکیب خوبی می تونه باشه کارشناسی قدرت و ارشد مخابرات سیستم؟

9. Top | #9
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      یعنی هیچ ربطی نداره کارشناسی قدرت بوده؟ من به مخابرات سیستم علاقه دارم، سیگنالم دوس دارم، یعنی ترکیب خوبی می تونه باشه کارشناسی قدرت و ارشد مخابرات سیستم؟
      تا اونجای که من می دونم وقتی که از یه گرایش بخوای بری یه گرایش دیگه حتما باید درس های پایه اون گرایش رو هم بگذرونی
      فکر کنم واسه مخابرات,درس مخابرات 1و 2 و سیگنال باشه که معمولا اونایی که رشتشون مخابرات نیست مخابرات 2 را برنمی دارن و واسه همین وقتی میرن ارشد باید این درسها رو پاس کنند
      حالا اطلاعات دقیق تر رو می تونی از کسی که این تغییر گرایش رو داده بگیری و یا از مدیر گروه دانشگاه سوال کنی

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faraz نمایش پست ها
      از نظر بازار کار تو ایران فعلا برق قدرت بهتره ! تا ترم 5 تقریبا برق الکترونیک و قدرت درسا یکسانه و حتی وقتی رفتی دانشگاه تو همون ترم سه هم می تونی تغییر گرایش بدی
      از نظر من برق الکترونیک شیرین تره.و تا مقطع کارشناسی تا اونجایی که من اطلاع دارم الک سخت تر از قدرت است
      ینی میشه انتخاب رشته قدرت زد و بی دردسر رفت الکترونیک؟
      چه خوب

مشاور انتخاب رشته می باشم

11. Top | #11
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohad نمایش پست ها
      ینی میشه انتخاب رشته قدرت زد و بی دردسر رفت الکترونیک؟
      چه خوب
      همچین بی دردسر هم نیست
      اگه منظورت تغییر گرایش تو مقطع کارشناسی هست باید معدلت یه شرطهایی رو داشته باشه که الان دقیق شرایطش یادم نیست
      ولی اگه واسه ارشد میگی باید یه سری درس های پیش نیاز رو پاس کنی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا همینطوره، بی دردسر میشه رفت و شرطی نداره، به جز اینکه باید مخابرات 2 و فیلتر رو پاس کنه برا مخابرات سیستم که میشه اونارم اختیاری برداشت، یعنی از اون نظر اوکیه، فقط میخواستم بدونم آیا این کار کار خوبیه یا همون ارشدم قدرت بخونم به نفع تره

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من به عنوان کسی که سه تا از گرایش های برق رو خوانده (کاردانی قدرت ,کارشناسی الکترونیک ,ارشد مخابرات سیستم) توصیه میکنم

تو سختی دروس و محاسبات ریاضی اول مخابرات , دوم الکترونیک , سوم قدرت

تو تغییر گرایش بهتره که از الکترونیک به مخابرات . و از گرایش قدرت به گرایش کنترل تغییر بدی . به دلیل ساختار متفاوت دروس رشته قدرت و الکترونیک و این که تو عمل و محیط کار تورشته قدرت شما با موتورهای صنعتی, محاسبات با رقم های کیلو ولت و غیره ... رو به رو هستی و تو الکترونیک با خازن و مقاومت طراحی برد برنامه نویسی محاسبات پیچیده تر رو به رو میشی انتخاب با خودته الترونیک و قدرت

به علاقه و استعدادت خیلی خیلی توجه کن

درضمن علاقه با دوست داشتن فرق داره

****** اینده شغلیت رو درنظر بگیر ******اینده شغلیت رو درنظر بگیر ****

تو تمام گرایش ها از برنامه نویسی قافل نشو که باخت میدی بدم باخت میدی

اگر فهم درس های مثل مدار ۱و۲ الکترونیک 1و2و3 برای شما راحتتره برو سمت الکترونیک و حتما حتما دو تا دوره اموزش مونتاژ برد وتعمیرات برد و لحیم کاری تو موسسات برو زبان امبدد c نرم التیوم دیزینر میکرو کنترلر avr , arm ,stm رو هم حتما حتما یاد بگیر

اگر علاقه مند به گرایش قدرت هستی دقت کن میتونی تو محیط های صنعتی کار کنی یا نه اکثر فارغ تحصیلای قدرت جذب کارخانه و خطوط تولید شرکت ها میشن . قدرت هم نرم افزار eplan , etab,autocad electrecal ,plc رو یاد بگیر

مخابرات هم تو مقطع کارشناسی توصیه نمیکنم چون مخابرات هیچ چیز فیزیکالی مثل مقاومت و خازن و رله و موتور نداره همش سیگناله تا چشم کار میکنه سیگناله و کارسختی خواهی داشت پیشنهاد من اگر خیلی به مخابرات علاقه داری تو مقطع بالاتر برو سمت مخابرات چون بازار کار تو مخابرات کم هستش یا با الکرونیک مشترک هستن سخت میتونی با رشته مخابرات بری سرکار

موفق باشی

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      images-3-.jpg
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن