خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

افزایش تمرکز هنگام تست زدن

سلام دوستان من رشته تجربی هستم و سال بعد (97) کنکور دارم و شروع کردم کنکوری خوندن ولی یه مشکل بزرگ دارم که اذیتم میکنه اونم اینه که نمیتونم تمرکز کنم موقعی که درس مخونم مثلا دارم فصل 4 زیست 3 رو میخونم رو متن درس که میخونم یه تیکه از اهنگی که قبلا گوش دادم تو ذهنم تکرار میشه این مشکل موقع تست زدنم دارم یعنی دارم فیزیک فصل الکتریسته تست میزنم مومقع حل سوال همینحور یه اهنگ تو ذهنم تکرار میشه و تمرکزمو میاره پایین و نمیتونم تو زمان مشخص تست رو حل کنم
      لطفا کمکم کنید به خصوص اونایی که تجربه شون بیشتره

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      برا تمرکز من خودم این کارا میکردم قدیما
      کش پول از یه جا جور کن ببند دور دستت خوب بعد که شروع کردی به تست زدن واهنگ توی ذهنت تکرار شد کش بکش روی دستت تا بخور به پوستت دردت بیاد دوباره که حواست جمع شد شروع کن به خوندن دوباره اگه تکرار شد دوباره کشو بکش شاید یه ذره خشن باشه ولی من ازش نتیجه گرفتم امیدوارم برا شمام نتیجه بده

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

ویرایش توسط arefeh78 : 01 تیر 1396 در ساعت 15:30

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh78 نمایش پست ها
      برا تمرکز من خودم این کارا میکردم قدیما
      کش پول از یه جا جور کن ببند دور دستت خوب بعد که شروع کردی به تست زدن واهنگ توی ذهنت تکرار شد کش بکش روی دستت تا بخور به پوستت دردت بیاد دوباره که حواست جمع شد شروع کن به خوندن دوباره اگه تکرار شد دوباره کشو بکش شاید یه ذره خشن باشه ولی من ازش نتیجه گرفتم امیدوارم برا شمام نتیجه بده
      خب اینجوری هم حواسم هی پرت به اون کش میشه بعدشم باید مدام کش بزنم به دستم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصولا فرآیند حواس پرتی جزو عادات ذهنی انسان است..حواس پرتی به طور کلی نمیشه برطرفش کرد ولی میشه کنترلش کرد..به شخصه خودم از اینکه بعضی وقتا حواسم پرت میشه ناراحت نمیشم چون گفتم این یه چیز کاملا عادی و معمولیه فقط باید سعی کنیم که افزایش پیدا نکنه و به حداقل برسونیم(به صفر نمیرسه ولی میشه کم کرد)..بازی های فکری،حل معما و جدول معمولی،سودوکو،ورزش های هوازی یوگا و کلا فعالیت هایی که مغز را علاوه بر درگیر کردن به تمرکز احتیاج دارن مناسبه..اما من روشی رو بکار بردم که خوب بود همه روز حدودا 10دقیقه در محیطی آرام دراز میکشدیم چشمامو میبستم از 100 دونه دونه میومدم پایین تا به صفر میرسیدم و بعد تا 5 دوباره میرفتم بالا سپس خودم رو در جایی که دوس داشتم اونجا بودم تصور میکردم مثلا کنار یه رود یا جنگل یا ساحل و تو اون لحظه سعی میکردم ازون چیزی که تصورشو کردم نهایت لذت رو ببرم که باعث آرامش ذهن میشه(این روش همان مبانی روش هپنوتیزم هستش) البته نا گفته نماند این روش فقط گفتنش آسونه چون با این توصیفی که از حواس پرتیتون کردید بار های اول مطمئنا به عدد 97 نرسیده فکرتون رفته یه جای دیگه...شما هر موقع احساس کردید تو هر عددی حواستون پرت شده بایستی برید از اول شروع کنید مثلا تو 50 فکرتون رفته بود یه جایی دوباره از صد باید شروع کنید...همین کار مغزتون رو به قول معروف پوست کلفت بار میاره
      ویرایش توسط Namaki : 01 تیر 1396 در ساعت 20:48

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      علت بایین اومدن تمرکز گاهی اوقات وسواس و کند خوانی هست.که در این صورت باید با سرعت زیادی بخونید تا تمرکزتون نره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط METTIX نمایش پست ها
      خب اینجوری هم حواسم هی پرت به اون کش میشه بعدشم باید مدام کش بزنم به دستم
      میگم برا من جواب داد شما را نمیدونم بعدشم خیلی کتاب میخوندم کتتبای غیر درسی و همیشه سعی میکردم برا خودم اون مطلبی که خوندم توضیح بدم
      چون سال کنکورت اینا برات جواب نمیده من از اول دبیرستان شروع کردم

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

ویرایش توسط arefeh78 : 01 تیر 1396 در ساعت 19:46

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Namaki نمایش پست ها
      اصولا فرآیند حواس پرتی جزو عادات ذهنی انسان است..حواس پرتی به طور کلی نمیشه برطرفش کرد ولی میشه کنترلش کرد..به شخصه خودم از اینکه بعضی وقتا حواسم پرت میشه ناراحت نمیشم چون گفتم این یه چیز کاملا عادی و معمولیه فقط باید سعی کنیم که افزایش پیدا نکنه و به حداقل برسونیم(به صفر نمیرسه ولی میشه کم کرد)..بازی های فکری،حل معما و جدول معمولی،سودوکو،ورزش های هوازی یوگا و کلا فعالیت هایی که مغز را علاوه بر درگیر کردن به تمرکز احتیاج دارن مناسبه..اما من روشی رو بکار بردم که خوب بود همه روز حدودا 10دقیقه در محیطی آرام دراز میکشدیم چشمامو میبستم از 100 دونه دونه میومدم پایین تا به صفر میرسیدم و بعد تا 5 دوباره میرفتم بالا سپس خودم رو در جایی که دوس داشتم اونجا بودم تصور میکردم مثلا کنار یه رود یا جنگل یا ساحل(این روش همان مبانی روش هپنوتیزم هستش) البته نا گفته نماند این روش فقط گفتنش آسونه چون با این توصیفی که از حواس پرتیتون کردید بار های اول مطمئنا به عدد 97 نرسیده فکرتون رفته یه جای دیگه...شما هر موقع احساس کردید تو هر عددی حواستون پرت شده بایستی برید از اول شروع کنید مثلا تو 50 فکرتون رفته بود یه جایی دوباره از صد باید شروع کنید...همین کار مغزتون رو به قول معروف پوست کلفت بار میاره
      مرسی به نظرم این راه کار بهتری باشه امتحانش میکنم ببینم جواب میده یا نه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khansar نمایش پست ها
      علت بایین اومدن تمرکز گاهی اوقات وسواس و کند خوانی هست.که در این صورت باید با سرعت زیادی بخونید تا تمرکزتون نره
      نه نه اصلا کند خوانی نمیکنم اتفاقا نسبتا سریع هم میخونم ولی نمیدونم مدام این آشفتگی ذهنی رو دارم حتی مثلا شب ساعت 12 میرم بخوابم بین 1 تا 2 ساعت که چشامو میبندم خوابم ببره همینجور افکار مختلف یه تیکه از یه فیلم یه تیکه از یه اهنگ و... میاد تو ذهنم و نمیزاره بخوابم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من پیشنهاد میکنم که تو این یه سال سراغ موسیقی و فیلم نری تا ذهنت باهاشون در گیر نشه از اهنگای بی کلام آروم میتونی واسه وقتایی که احتیاج به استراحت داری استفاده کنی
      اگه سراغ فیلم و آهنگ باکلام نری کم کم از یادت میره و کمتر حواست پرت میشه ( البته به مرور زمان )
      ویرایش توسط Far had : 02 تیر 1396 در ساعت 00:17

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن