خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

آلبوم تصاویر بیماران روانی

سابقه تاسیس بیمارستان روانی در ایران به سالهای نه چندان دور بازمی گردد.در دوره پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار،مکانی را به نام دارالمجانین در نظر گرفتند تا بیماران را از مردم عادی و جامعه به دور نگه دارند و در برای این کار از کتک و شلاق استفاده می کردند که با این شرایط ،بیماران روانی مورد بی مهری زیادی قرار می گرفتند.

اما در حال حاضر سیاستمدارن و دولتمردان در سراسر جهان بیش از گذشته به سلامتی روحی و روانی افراد اهمیت می دهند و سیستم سلامت روانیی از لحاظ علمی و امکانات بسیار پیشرفت کرده است اما کماکان در بسیاری از کشورها بخش درمان بیماران روانی تحت پوشش بیمه نیست و فرایند درمان نیاز به اصلاحات دارد. عکس هایی که در این مقاله می بینید در حدود 111 تا 311 سال پیش ازآسایشگاه های روانی و از روند درمان بیماران گرفته شده است.

زیاده روی و مشکلات کاری، ضربه مغزی به دلیل افتادن از اسب، اختلالات ارثی، خشونت با همسر، داشتن همسر خیالی، تشنج و حمله عصبی، تنبلی مفرط، خواندن
      رمان
      ، تعصب بیش از حد مذهبی، بیش فعالی، فرزندان بیمار از ازدواج های فامیلی، ترک خانه، افسردگی اجتماعی، عادت های خطرناک، مصرف بیش از حد مواد مخدر و مشروبات، خودپرستی، آزار خانواده کودگ آزاری، خنگی و عقب ماندگی ذهنی تنها برخی از دلایلی است که بین سال های 1864 تا 18899 موجب بستری شدن افراد در تیمارستان ها شده است.

1-بستن بیمار با ژاکت ‎های مخصوص

2-هواخوری

3-در قرن بیستم در درمان بیماریهای مغزی از رادیوم استفاده می شد که به جای بهبود بیمار، آسیب ها را دو چندان می کرد.

4- استفاده از دستگاه برق که بعدها ثابت شد که نه تنها آثار پیش بینی نشده زیادی روی مغز و اعصاب دارد بلکه برای بیماران مضر است.

5- اثر هنری هراسناک یک بیمار در بیمارستان روانس ایتالیا

6- در سال های 1811 میلادی پزشکان به دلایل ناواضحی تمایل زیادی به نگهداری قسمتی از مغز بیماران در موم داشتند.

7- این ماسک را در قرن 17 به بیماران با رفتارهای خشونت آمیز می پوشاندند تا از گار گرفتن مردم بپرهیزند.

8- یکی از اعتقادات این بود که اختلالات روانی می تواند توسط بخار دور شود. عکس زیر گروهی از بیماران را در سونا نشان می دهد.

9- ابزارهای جراحی مغز

11- این عکس در سال 1961 گرفته شده است که مجازات بی رحمانه یک کودک را در تیمارستانی در اسپانیا نشان می دهد.

11- در بسیاری از بیمارستان های روانی از ماساژ خواب برای آرام کردن بیماران استفاده می شد.

12- روش معروف نگهداری بیمار در صندلی کنترل

13- این نقاشی انتزاعی یک شاهکار هنری است اگر توسط یک بیمار اسکیزوفرنی کشیده نشده باشد.

14- هرگز پشت درب سلول شماره 5 راه نروید.

اگر فرد عاقلی به طور تصادفی در یکی از این بیمارستان ها تحت درمان قرار می گرفت، قطعا دیوانه می شد. حتی نگاه کردن به عکس ها می تواند دیوانه کننده باشد.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      خدای من !
      اعتقادات 300 سال پیش !!!!

300 سال بعد چقد به ما خواهند خندید ؟!

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

3. Top | #3
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یاد فیلم دیوانه از قفس پرید افتادم.
      I'm coming

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انشالله روانشناس جماعت همچین جاهایی کار نمیکنه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

از این میترسم
      من اگه همچین جاایی رو از نزدیک ببینم غش میشم

6. Top | #6
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      تیمارستان پر از آدمایی ک زیادی فهمیدن...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      وای یا خدا !
      چه ترسناک !!!
      رها کن رئیس

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

این شبیه حالت خیلی از ماهاش
      !
      پشت کامپیوتر ! هنذفری ! صندلی ! خیره ب مانیور و .... !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      اوا
      از همون وقتی که عکس جوکر رو توی پروفایلت دیدم شک کردم
      اما
      حالا با دیدن این تاپیک مطمئن شدم
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خدا شاهده من بچه بودم یه جوری شبیه اینا قنداق پیچ میشدم

ر.ا : از همینجا هرگونه انجام عملیات وحشیانه روی انسان رو محکوم میکنم والا به دا ازون طرف آب انگور نمیتونیم بخوریم ازین طرفم اینطوری به سیخ میکشن دیگه اون طرف سیخ کشیدنش خیلی فرق میکنه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      احسنت به دوستداران علم روانشناسی...جالب بود

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط EMO ROBOT نمایش پست ها
      انشالله روانشناس جماعت همچین جاهایی کار نمیکنه
      نرفتی ببینی..

من دو بار بیمارستان اعصاب و روان رازی تبریز رفتم...بستگی به روحیه داره خیلی از بچه ها راحت صمیمی شدن و گپ زدن چیزیم نشد...

نه بابا روانشناسی کلی شاخه وگرایش داره که ادم لذت میبره علاقه باشه کار کنه...اینا بیماران شدید روانی هستن3درصد فقط..

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها
      احسنت به دوستداران علم روانشناسی...جالب بود

ساغول قارداش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن