خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بررسی چطور بود؟

رأی دهندگان
    15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • خوب بود کمکم کرد

12 80.00%
    • کمک خاصی نکرد

0 0%
    • میتونست بهتر باشه

2 13.33%
    • چرت بود

1 6.67%
    صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

|مقایسه کامل برنامه تابستانه آزمون های قلمچی ، گزینه 2 ، گاج ، سنجش |تجربی|

بدون مقدمه میریم برای مقایسه

من یه سری توضیحات میدم ولی شما خودتون 4 تا برنامه رو کنار هم میبنید و تصمیم میگیرید
      در نهایت هر آزمونی شرکت کردید بدون شک ادامه بدید ، امیدوارم موفق باشید
      نکته : در هرجا گفتم دانش آموز کنکوری منظور کسایی که امسال سوم رو تموم کردن و میرن چهارم
      منظور از فارغ التحصیل هم عزیرانی هستن که یا پشت کنکورن ، یا بعد از چند سال میخوان کنکور بدن
      نکته 2 : این تایپک صرفا جهت بررسی برنامه این آزمون ها هست ، کاری به جامعه آماری ، لو رفتن سوالات ، نوع دفترچه پاسخ و ... نداریم
      نکته 3 : لطفا شرکت در نظر سنجی فراموش نشه
      بخش اول: نگاه کلی

آزمون تعداد آزمون هزینه
      کانون 7 نامعلوم *
      سنجش 3 هر آزمون 23 هزار تومن
      گاج 7 ناموجود در سایت**
      گزینه 2 6 مرحله حضوری و 6 مرحله غیر حضوری هر آزمون 34 هزارتومان

* هزینه ثبت نام در نمایندگی های مختلف قلمچی متفاوت هستش ، به نمایندگی قلمچی شهرخود مراجعه کنید

** متاسفانه در سایتشون موجود نبود ، دوستان اطلاعاتی داشتند بگند تا جدول کامل بشه

بخش دوم : دروس عمومی

کانون فرهنگی آموزش قلمچی
      %DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-1.png
      خب بریم سراغ بررسی .
      کانون مثل گاج و گزینه دو برنامه عمومیش بر پایه مرور درس های سال سوم هستش این برای دانش آموزانی که سال سوم بودن و میخوان کنکور بدن خوبه و امتیاز مثبت محسوب میشه .
      روند جلو رفتن آزمون به طور کلی معقول محسوب میشه ، اما با توجه به دو هفته ای بودن آزمون ها و حجم زیاد درس های اختصاصی که کانون درنظر میگیره دانش آموز سطح خوب به پایین براش مرور و مطالعه همین مقدار هم میتونه زیاد باشه ، در کل برنامه عمومی خوب هست ولی با توجه به حجم اختصاصی ها بین هر دو هفته کمتر کسی به نظرم بتونه عمومی رو خوب دوره کنه در این آزمون ها

نکته منفی : تنها جای برنامه تابستون قلمچی که میشد بهش نسبت خوب داد بدترین نکته منفی رو داره ، برای هر درس در هر آزمون 10 سوال از کتاب زرد عمومی داده میشه که به شدت ترازها رو غیر واقعی میکنه ، در ضمن این سوالات خارج از بودجه بندی و از کل مباحث کتاب آورده میشن .

این قسمت نه تنها همون خوب بودن رو خنثی کرد که بار منفی قضیه رو یه مقدار بالا برد

تعاونی سنجش
      %D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-1.png
      تعاونی سنجش یکی از بی آلایش ترین برنامه ها رو منتشر کرده
      آزمون ها به فاصله سه هفته از هم برگزار میشن و حجم نسبتا زیاد این برنامه به توجه به این نکته یکم مقعول تر به نظر میرسه ولی بدون در نظر گرفتن اون ماجرای زرد عمومی برتری بین این دو آزمون در عمومی ها با کانون هستش
      نکته عجیب در مورد سنجش اینه که بر خلاف سه آزمون دیگه ترجیح داده درس های سال دوم رو مرور کنه در عمومی ها این برای کلاس سومی ها مضر هستش و مرور درس های عمومی سال سوم در این بازه عقلانی تر به نظر میرسه ولی برای افراد فارغ التحصیل و پشت کنکوری این میتونه یه امتیاز مثبت تلقی بشه چون شروع رو از پایه دارن خصوصا در درسی مثل عربی ، در سه برنامه دیگه درس زبان فارسی 3 در تابستون مرور میشه اما سنجش این درس رو در تابستون حذف کرده و در برنامه مهر به بعد گذاشته
      این هم برای افراد فارغ التحصیل یه نکته مثبت تلقی میشه تا در تابستون حجم عمومی زیاد نشه و اختصاصی ها رو بیشتر بتونن برسن اما حذف زبان فارسی برای دانش آموزای کنکوری یه جور پوئن منفی هستش

گزینه 2
      برنامه حضوری

%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-1.png

برنامه غیر حضوری
      %DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-2.png
      اینی که اینجا میگم روتوی اختصاصی هم باید تکرار کنم، برنامه گزینه 2 شامل 2 بخش حضوری و غیر حضوری میشه ، آزمون های غیر حضوری در فواصل بین آزمونها برگزار و به نوعی به داوطلب برنامه هفتگی داده میشه که تا پایان این هفته باید این حجم از درس ها رو خونده باشی ، این رو به شخصه یکی از امتیاز های بسیار مثبت این آزمون در نظر میگیرم که کفه ترازو رو تا اینجا به نفع گزینه 2 سنگین میکنه
      پیشروی برنامه ابتدا سبک وبه تدریج سنگین تر میشه که خود این هم میتونه یک پوئن کاملا مثبت باشه برخلاف قلمچی و سنجش که به طور کامل یک حجم مشخص رو از ابتدا دنبال میکنن و البته محدوده بندی آزمون بعدی یک مقدار از آزمون قبلی رو هم شامل میشه که در دو برنامه بالاتر اثری ازین پدیده نبود
      با این شاخصه هایی که گفتم در بین درس های عمومی کفه ترازو به سمت گزینه 2 میخوابه بین این سه آزمون بررسی شده ، اما گاج !

گاج
      %DA%AF%D8%A7%D8%AC-1.png
      برنامه گاج از نظر حجمی شبیه ترین برنامه به قلمچی هستش ، حجم ثابت در دو هفته ، پیشروی به همون سرعت و...
      گاج هم ترجیح داده که بین سال دوم و سوم عمومی های سال سوم رو مرور کنه
      مهم ترین برتری گاج نسبت به قلمچی نبود اون قسمت سوالات زرد عمومی هستش
      نکته خاصی دیگه ای در برنامه عمومی به چشم نمیخوره جز اینکه این برنامه هم روند رو به جلو داره و برگشت نداره به عقب

جمع بندی کلی

خب این از برنامه عمومی این چهار موسسه ، هر کدوم خوبی ها و بدی های خوب خودشون رو داشتن اما به دلایل زیر
      * داشتن آزمون غیر حضوری که میتونه کمک زیادی به داوطلب بکنه برای برنامه ریزی بین دو آزمون
      *داشتن پوشش بین مطالب هر دو آزمون که نگرانی نرسیدن به برنامه رو رفع میکنه
      * روند پیشروی معقول که در ابتدا سبک هست و بعدا سنگین تر میشه و این کاملا کارشناسی شده است
      من برترین برنامه برای دروس عمومی رو گزینه 2 میدونم

اما رتبه بندی (برای دانش آموزان کنکوری)
      گزینه 2 > گاج > قلمچی > سنجش

برای فارغ التحصیلان
      گزینه 2 > گاج > سنجش = کانون

بررسی برنامه اختصاصی تا ساعتی دیگر در پست دوم

لینک دانلود برنامه عمومی گاج ( چون ناخواناست داخل پست )

ویرایش توسط AmirMansour : 27 خرداد 1396 در ساعت 19:10

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب بریم سراغ برنامه اخصاصی

کانون فرهنگی آموزش + گاج
      بخش اجباری

%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-2.png

بخش انتخابی

%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-3.png

گاج :

%DA%AF%D8%A7%D8%AC-2.png
      از اونجایی که کوچکترین تفاوتی بین برنامه های گاج و کانون برای درس های اختصاصی وجود نداره ما هم این دو برنامه رو با هم بررسی میکنیم

کلی : روند پیشرفت هر دو برنامه مثل عمومی ها بدون برگشت به عقب هستش ، حجم درس ها برای دو هفته گذاشته شده که نسبتا زیاده و برای دانش آموزان سطح خوب به بالا تقریبا این دو برنامه نوشته شده ، درس های سال سوم اجباری هستن و دانش آموز باید از بین درس های سال دوم و پیش دانشگاهی یکی رو انتخاب کنه که با توجه به حجم کمتر پیش دانشگاهی پیشنهاد خود من مطالعه پیش دانشگاهی هست اگر در یکی ازین دو آزمون شرکت کردید. البته بازم تصمیم پای خودتون
      کانون : مطابق معمول آزمون های گواه رو شاهد هستیم در بین دروس انتخابی که باعث غیرواقعی شدن تراز ها میشه و نمیشه کاریش کرد
      گاج : خب چون گاج کلا فقط برنامه کانون رو کپی کرده به جای آزمون گواه شاهد در اون خونه هایی که با رنگ متفاوت مشخص کرده سوالاتی از کنکور سراسری ، کتاب های میکرو و آی کیو هم وجود خواهد داشت
      یه نکته دیگه هم اینکه هیچ کدوم ازین دو آزمون در برنامه تابستون درس زمین شناسی رو آدم حساب نکردن

سنجش
      %D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-2.png
      سنجش که کلا متفاوت ترین برنامه رو ارائه داده در بین این 4 تا ، باز هم سال سوم رو به حال خودش رها کرده ( البته جز در مورد درس زمین ) و به سراغ سال دوم رفته
      خب این پوئن منفیه برای دانش آموزا و برای فارغ التحصیلا البته طبق اون چیزی که بالا گفتم مثبت محسوب میشه .
      اینجا خبری از درس انتخابی نیست و شما باید به همه سوالاتی که در دفترچه میبینید جواب بدید
      ولی چون صرفا فقط به سوالات سال دوم قراره جواب بدید و بخش انتخابی ندارید این حجم برای سه هفته تقریبا معقولترین بین 4 برنامه هستش
      میشه گفت سبک ترین برنامه برای سنجش هست در اختصاصیا
      نکته دیگه هم اینکه تنها آزمونی هستش که برای سه فصل اول فیزیک یک حساب جدا در نظر گرفته

گزینه 2
      حضوری
      %DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-5.png
      %DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-3.png

غیر حضوری
      %DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-6.png
      %DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-4.png
      خب برنامه گزینه دو همونطوری که توی عمومی ها هم گفتم با داشتن آزمون های اینترنتی غیر حضوری یک پوئن مثبت رو همین ابتدای کار میبره برای خودش
      اینجا هم با مفهوم درس انتخابی مواجه نیستیم و تمام درسها رو باید جواب بدیم ، مهم ترین مشخصه این آزمون نسبت به هر سه تای قبلی داشتن پوشش بین دو آزمون متوالی هستش ، خب اینم یه پوئن مثبت دیگه برای خودش ( شما مباحث رو حداقل دو مرتبه یا سه مرتبه امتحان میدید در سه هفته ( غیر حضوری اول + آزمون + غیر حضوری دوم ) ) که خب خودش باعث مرور مطالب میشه و اینم یه پوئن مثبت دیگه برای این آزمون هست
      بر خلاف عمومی ها که حجم درس ها یه مقدار در ابتدا سبک بود این رویه در بین درس های اختصاصی زیاد مشخص نیست ، البته وجود داره اگر برای مثال شیمی 2 رو ببنید به طور کامل متوجه این حرفم میشید که میشه اینم یک پوئن مثبت دیگه در نظر گرفت ، جالبه که بین دو آزمون آخر وقتی هم مطلب جدید اضافه میشه و هم مرور درس های قبلی وجود داره به جای دو هفته فاصله بین دو آزمون سه هفته میشه که این اصلا در برنامه های گاج و قلمچی لحاظ نشده ، بلکه بین دو آزمون 17 و 24 شهریور قلمچی جلو رفتن مباحث متوقف میشه و کامبک زده میشه برای مرور
      اگه بخوایم واقع بینانه بگیم وقتی توی برنامه گزینه 2 مرور به صورتی که بالا گفتم گنجونده شده و بعدش دردو آزمون آخر مباحث قبلی اضافه میشن + مباحث جدید خیلی بهتر هست تا وقتی که هیج مروری در برنامه نداشته باشیم و یکهو برنامه جلو رفتنش متوقف بشه و بخواد در دو هفته کل مباحث قبلی رو دانش آموز مرور کنه ! ( گاج و قلمچی )

جمع بندی کلی

خب اگه بخوایم یه جمع بندی کلی داشته باشیم طبق موارد بالا برای یک دانش آموز :

گزینه 2 > گاج= کانون > سنجش

و برای فارغ التحصیلان

گزینه 2 > گاج = کانون = سنجش

این هم به این دلیل که انتخاب بر عهده خود فارغ التحصیل هست که بخواد صرفا درس های سال دوم رو در اختصاصی ها امتحان بده یا اینکه درس های سال دوم و سوم یا پیش دانشگاهی یک و سوم

یکی از مهم ترین علت های انتخاب گزینه 2 در بین اینها مرور داشتن برنامه اش هستش که در هیچ کدوم از بقیه برنامه ها نبود و به نظرم این مرور خودش شاخصه مهمیه
      امیدوارم کارآمد بوده باشه

لینک دانلود برنامه اختصاصی گاج ( چون داخل پست ها ناخواناست )

ویرایش توسط AmirMansour : 27 خرداد 1396 در ساعت 19:11

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      انصافا اگه خوب بود تشکر کنید چون پدر آدم در میاد سر نوشتن این جور تایپک ها

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یاد تایپک خان های امتحان نهایی افتادم
      هی جوونی کجایی که ما رو به راک دادی
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پست دوم برای دروس اختصاصی بروز شد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر امکانش هست دروس اختصاصی ریاضی هم بررسی بشه البته من حدود 60 درصد میخواستم مثل پارسال برم گزینه الان دیگه با دیدن عمومی ها مطمئن دم که برم اونجا
      به محض این که از یادگرفتن دست بردارید شروع به مردن می کنید

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Merlin021 نمایش پست ها
      اگر امکانش هست دروس اختصاصی ریاضی هم بررسی بشه البته من حدود 60 درصد میخواستم مثل پارسال برم گزینه الان دیگه با دیدن عمومی ها مطمئن دم که برم اونجا
      سلام ، چون تسلطی در مورد محتوای دروس ریاضی ندارم معذورم ، اگر کسی از دوستان انجام بده ما هم خوشحال میشیم

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون ولی بهتر بود تو مقایسه ی بین فارغ التحصیلا و کنکوری ها دانش اموزان با پایه خوب رو با دانش اموزانی که پایه رو خوب نخوندن جدا میکردی

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ممنون
      واسه یه فارغ التحصیل گزینه 2 + تعدادی از آزمونای سنجش واسه طول سال چطوره ؟
      حقیقتش حوصله لوس بازیای کانون رو ندارم و تا حد امکان نمیخوام برم کانون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hzF نمایش پست ها
      خیلی ممنون ولی بهتر بود تو مقایسه ی بین فارغ التحصیلا و کنکوری ها دانش اموزان با پایه خوب رو با دانش اموزانی که پایه رو خوب نخوندن جدا میکردی
      واقعیتش اگر دانش آموزی پایه خوب داره و مطئنه به این قضیه کانون براش در اولویت قرار میگیره به خاطر سطح سوالات و سایر موارد مثل جامعه آماری
      چون اگه پایه خوب باشه با این روند کانون به مشکل نمیخوره

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها
      ممنون
      واسه یه فارغ التحصیل گزینه 2 + تعدادی از آزمونای سنجش واسه طول سال چطوره ؟
      حقیقتش حوصله لوس بازیای کانون رو ندارم و تا حد امکان نمیخوام برم کانون
      سلام ، نمیتونم حقیقتا در طول سال رو نظر بدم چون برنامه اونا رو مقایسه نکردم
      ولی برای هر دو گروه چه دانش آموزا و چه فارغ التحصیل ها گزینه 2 از لحاظ برنامه بهتر بوده در تابستان
      حالا بررسی بقیه شاخص ها بر عهده خود دوستان هست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اقا من مسافت حوزه مشکلمه
      گزینه دو خیلی از خونمون دوره
      یه ۱ ساعتی تو راهم امت قلمچی اونور خیابانمون هست
      گیج شدم

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh78 نمایش پست ها
      اقا من مسافت حوزه مشکلمه
      گیج شدم
      والا من فقط خوبی ها و بدی های هر برنامه رو نوشتم
      خب مثلا گاج توی شهر ما اصلا نمایندگی نداره و نمیتونه انتخابم باشه
      برنامه یکی از معیار ها و برای من مهم ترینشه ، بقیه معیار ها هم در نوع خودش باید مد نظر باشه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAria.M نمایش پست ها

والا من فقط خوبی ها و بدی های هر برنامه رو نوشتم
      خب مثلا گاج توی شهر ما اصلا نمایندگی نداره و نمیتونه انتخابم باشه
      برنامه یکی از معیار ها و برای من مهم ترینشه ، بقیه معیار ها هم در نوع خودش باید مد نظر باشه
      نه شما گیجم نکردید
      کلا من از اول دبیرستان سر این ازمونا مشکل دارم

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh78 نمایش پست ها
      اقا من مسافت حوزه مشکلمه
      گیج شدم
      دوستان کلا یه پیشنهاد میدم به همه
      ایشونم با توجه به دوری محل آزمون این راه حل براشون خیلی مفید تره
      خیلی راحت عصر آزمون سوالارو دانلود کنید پرینت بگیرید .برای اینکه شرایط آزمونم براتون تداعی شه و شرایطش با خونه فرق کنه (تو خونه تمرکز بیشتره تا محیط های عمومی مثل جلسه آزمون)برید کتابخونه و از خودتون به اندازه همون تایم آزمون امتحان بگیرید و بعدم هنگام تحلیل آزمون درصد گیری کنید و تمااااااااام.
      با پول همین چهارتا کاغذ آزمون و پاسخنامه که خدا تومن پول میگیرن براش میتونید درسایی که نیاز دارید کلاس برید.
      آخرشم چندتا آزمون جامع سنجشو برید
      ویرایش توسط IMAN7 : 27 خرداد 1396 در ساعت 19:41

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن