خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirtedlice نمایش پست ها
      خیلی ممنون از همه دوستانی که نظر دادن و منو راهنمایی کردین
      متاسفانه من توی یه استان محروم و توی یه شهرستان محروم تر دارم زندگی مینکنم و هیچ مشاور حرفه ای یا کاربلدی رو اینجا نمی تونید پیدا کنید
      واسه همین از شما دوستان کمک خواستم ..
      یه سوءتفاهمی که پیش اومده اینه که من توی رشته ریاضی دنبال استخدامی نیستم حقیقتا ..
      من علاقه اصلی و کودکیم علوم کاپیوتر ، شبکه و نرم افزار بوده .. و ایده های خوبی هم دارم !
      نمیگم خانواده ثروتمندی هم دارم نه ! ولی خانواده یه متوسط یه ذره رو بالایی هستیم و بالاخره با کمی پس انداز و اینور و اونور و وام گرفتنا تا 100 میلیون رو میتونم واسه سرمایه گذاری جور کنم .. و قصد دارم یکی از ایده هام رو به یه استارت آپ تبدیل کنم و چه موفق بشم وچه نشم حداقل اینه که به پای عشقم سوختم .. فردا پس فردا اگه پزشکی هم اشباع بشه و بیکاری شدید پیش بیاد اونوقت چطوری شکستم رو به خودم بقبولونم !؟
      با توجه به اینا دوس دارم برم به ریاضی ولی از طرفی هم از این میترسم که نتونم به اون هدفم توی یکسال برسم !! چون که دوس دارم همین سال اول وارد دانشگاه بشم

با این وضع قطعا بیا ریاضی که موفق میشی چون علاقه داری چون برنامه داری چون دنبال پول نیستی
      باز هم اینو میگم بهترین مشاور برای هرکس خودشه دنبال این مشاور های پولی و... هم نرید

به محض این که از یادگرفتن دست بردارید شروع به مردن می کنید

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام من دقیقا وضعیت برعکس شما رو دارم و میخوام از ریاضی برم تجربی. اصلا هم بخاطر بازار کار و این بحث ها نیست من توی این دو سالی که رشته ی ریاضی بودم به همه ی رشته های مهندسی فکر کردم ولی علاقه ای توشون پیدا نکردم و صرفا بخاطر این که سال اول تو درس ریاضی نمره هام بهتر از زیست بود اومدم ریاضی...
      اول اینکه شما از وضعیت خوبتون تو درس زیست گفتید و حدس میزنم که باید به این درس علاقه داشته باشید ولی دروس ریاضی به جذابیت و شیرینی درس زیست نیستند این تجربه ی شخصی منه که مدتیه شروع به خوندن درس زیست کردم
      تجربیا اکثر مباحثی رو که دروس تخصصی ماست رو میخونن ولی خیلی خلاصه تر و شسته و رفته تر و اینکه واقعا باید بگم رشته ی ریاضی سخته
      شما اول یه نگاهی به کتابای تخصصی ریاضیا بندازید و ببینید واقعا به همشون علاقه دارید؟ واقعا میتونید اون درسای خشک رو تحمل کنید؟ من خودم بشخصه از هندسه متنفرم. هندسه ی سومم اصلا قابل مقایسه با هندسه ی دوم نیست
      و مورد آخر اینکه رشته های پزشکی و دندونپزشکی و پیراپزشکی مزیتشون اینه که تو بعد از فارغ التحصیلی میتونی واسه خودت کار کنی مطب بزنی داروخونه بزنی آزمایشگاه بزنی...ولی باید حتما یه صنعتی باشه که مهندس ها برن سرکار. همه که از عهده ی کارخونه و شرکت زدن برنمیان. درسته که میگن هر کی تو رشته ی مهندسی بهترین باشه موفقه ولی خب تکلیف بقیه که بهترین نیستن چی میشه؟ همه که نخبه نمیشن پس باید چیکار کنن؟ آینده ی شغلی حداقل چهل درصد مهندسای این مملکت تامینه؟
      رشته ریاضی هم تو دوره ی دبیرستان درساش سخته هم تو دانشگاه شما خودتون فکر کنید می ارزه قبول کردن این سختی و این سختی کشیدنا آینده داره؟ خلاصه کاری کنید که بعدا پشیمون نشید چند سال دیگه دوباره برنگردید که کنکور تجربی بیدید. میدونید که الان اونایی که درس و کارشون رو ول میکنن تا کنکور تجربی بدن زیاد شده. با شعار هم جلو نرید اینکه هر کی تو مهندسی تلاش کنه موفق میشه و...
      ما رو از مدرسه بردن بازدید دانشکده های مهندسی دانشگاه زنجان اون جا از هر مسئول آزمایشگاه و استادی که در مورد آینده ی کاری رشته هاشون میپرسیدیم بعضیاشون که مستقیم گفتن آینده نداره بعضیاشونم غیر مستقیم اشاره میکردن...مثلا در مورد گرایش هوش مصنوعی تو رشته کامپیوتر ازشون پرسیدیم هیچ جوابی در مورد آینده این رشته نتونستن بدن یعنی سوالای ما رو در این زمینه پیچوندن و جواب مشخصی ندادن...من پدر خودمم استاد دانشگاه هستن رشته برق_قدرت و با این تصمیم تغییر رشته من بسیار موافقن...
      بازم تصمیم با خودتونه
      موفق باشید
      اَلا بِذِکرِ الله تَطمَئِنُ القُلوب

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ریاضی تجربی رو با تخصصیای رشته ریاضی اصلا مقایسه نکنید که تو جواب پست من بگید: ریاضی که اصلا خشک نیست...!!!!!!

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از همه دوستانی که نظر دادن و منو راهنمایی کردین
      متاسفانه من توی یه استان محروم و توی یه شهرستان محروم تر دارم زندگی مینکنم و هیچ مشاور حرفه ای یا کاربلدی رو اینجا نمی تونید پیدا کنید
      واسه همین از شما دوستان کمک خواستم ..
      یه سوءتفاهمی که پیش اومده اینه که من توی رشته ریاضی دنبال استخدامی نیستم حقیقتا ..
      من علاقه اصلی و کودکیم علوم کاپیوتر ، شبکه و نرم افزار بوده .. و ایده های خوبی هم دارم !
      نمیگم خانواده ثروتمندی هم دارم نه ! ولی خانواده یه متوسط یه ذره رو بالایی هستیم و بالاخره با کمی پس انداز و اینور و اونور و وام گرفتنا تا 100 میلیون رو میتونم واسه سرمایه گذاری جور کنم .. و قصد دارم یکی از ایده هام رو به یه استارت آپ تبدیل کنم و چه موفق بشم وچه نشم حداقل اینه که به پای عشقم سوختم .. فردا پس فردا اگه پزشکی هم اشباع بشه و بیکاری شدید پیش بیاد اونوقت چطوری شکستم رو به خودم بقبولونم !؟
      با توجه به اینا دوس دارم برم به ریاضی ولی از طرفی هم از این میترسم که نتونم به اون هدفم توی یکسال برسم !! چون که دوس دارم همین سال اول وارد دانشگاه بشم

پزشکی اشباع شده ولی یه پزشک بالاخره که بیکار نمیمونه من خودم بشخصه حاضرم برم مناطق محروم و شهر های کوچیک کار کنم چون فقط دنبال پول و مقام نیستم

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در مورد حقوق و روانشناسی هم یه فکری بکنید

ببخشید اگه منو مصر میبینید که نظرتون رو عوض کنم ولی من میگم آدم باید به قیمتی تلاش کنه که تلاشش بیارزه...

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون حرفاتون روحیه بخشه ولی هنوزم تصمیم برام خیلی سخته .. بحث یه عمر زندگیه !! و من اصلا قصد ندارم حتی یک ماهش رو بیهوده صرف کنم .. کاشکی میتونستم اطمینان صد در صد پیدا کنم و بیام به ریاضی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون حرفاتون روحیه بخشه ولی هنوزم تصمیم برام خیلی سخته .. بحث یه عمر زندگیه !! و من اصلا قصد ندارم حتی یک ماهش رو بیهوده صرف کنم .. کاشکی میتونستم اطمینان صد در صد پیدا کنم و بیام به ریاضی
      دوست گرامی بنده حدود 8 سال پیش تقریبا حال و هوای الان شمارو داشتم
      قرار بود برم تجربی
      ولی یکدفعه عشق ریاضیات و فیزیک و مهندسی مثه خوره افتاد به جونم...اصلا وحشتناک علاقمند به ریاضی شدم
      دلم میخواست زودتر برم دانشگاه و یه مهندس بشم
      و همینم شد.ینی سال اول مکانیک قبول شدم
      خیلی خوشحال بودم که به آرزوم رسیده بودم
      اما این خوشحالی زیاد دوام نیاورد
      وقتی بتدریج و از طریق دوستان سال بالایی و همچنین استادا و... فهمیدم چقدر اوضاع کشور در زمینه مهندسی داغونه کم کم نا امید شدم و اون عشق و علاقه اولیه کاملا فروکش کرد
      واسه همینه میگم به علاقه فعلیتون اعتماد نکنید
      این ممکنه یه احساس کاذب باشه
      یکی از دوستام همون سال اول فهمید اوضاع چقدر داغونه و از مکانیک تبریز انصراف داد و بعدش کنکور تجربی داد
      رتبش شد 207 منطقه 2
      الان دندان بهشتی میخونه
      همیشه از اینکه اون سال انصراف داده ابراز رضایت میکنه.
      واسه همین بهتون دوستانه توصیه میکنم همه جوانب کار رو بسنجید و احساسی تصمیم نگیرید.
      نه بهتون میگم برید ریاضی نه میگم بمونید تجربی
      میگم با لحاظ کردن همه چیز بهترین تصمیم ممکنو بگیرید نه فقط علاقه صرف.
      stay focused and never give up

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kowsar__97 نمایش پست ها
      در مورد حقوق و روانشناسی هم یه فکری بکنید

ببخشید اگه منو مصر میبینید که نظرتون رو عوض کنم ولی من میگم آدم باید به قیمتی تلاش کنه که تلاشش بیارزه...

خیلی ممنون که نظر دادید ..
      چه جالب پدر منم استاد دانشگاه و مدرس هنرستان رشته برق قدرت هست و اتفاقا خودشون همون سال اول بهم اصرار میکرد که بیام به رشته تجربی..
      2 تا از دایی هام سال 76 رتبه 20 و 25 ریاضی رو آوردن و هردو نرم افزار شریف قبول شدن .. و هر دو اونها هم بهم اصرار میکنن که تجربی رو ادامه بدم ..
      اما
      حقیقتش اینه که من هیچ میونه ای با خون و مردن و کلا اینطور چیزا ندارم .. به حدی که حتی از دیدن رگ دستی که از زیر پوست برجسته شده یا استخوان های برجسته یه فرد دیگه حالم بد میشه .. و اینکه کلا روحیه حساسی دارم و از ظرفی هم آدم درونگرا و تقریبا فراری از اجتماع هستم !
      اما این ضعفم رو کامپیوتر و هر ابزار الکترونیک دیگه ای التیام میده ..
      باورکنید من به حدی از کار با یه ابزار الکترونیکی نو هیجان زده میشم که هیچ چیز دیگه ای نمیتونه منو ارضا کنه ! کلا کار با دیوایس رو با کار با انسان ترجیح میدم !
      اما بازم شنیدم که کم کم آدم عادت میکنه و عادی میشه یا حتی هیجان انگیزترین دوران تحصیل دانشجوی پزشکی زمان کار با جسد هاست !! چی بگم تجربه ندارم در این مورد ! ( اما تو پرانتز بگم که با توجه به روحیه کمال گرایی که دارم مطمعنم که اگه تجربی رو ادامه بدم حتی بدون علاقه هم موفق میشم .. اما موفقیت با خوشحال بودن فرق داره !)
      به هرحال این علایق و سلایق من هست که هر روز داره بیشتر روی من فشار میاره تا تغییر رشته بدم .. من میخوام از فردا ی پس فردا .. درس خوندن رو بطور کاملا جدی شروع
      کنم.. حالا یا واسه ریاضی یا واسه تجربی .. اما دعا کنید که مسیر درست رو انتخاب کنم !

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون که نظر دادید ..
      چه جالب پدر منم استاد دانشگاه و مدرس هنرستان رشته برق قدرت هست و اتفاقا خودشون همون سال اول بهم اصرار میکرد که بیام به رشته تجربی..
      2 تا از دایی هام سال 76 رتبه 20 و 25 ریاضی رو آوردن و هردو نرم افزار شریف قبول شدن .. و هر دو اونها هم بهم اصرار میکنن که تجربی رو ادامه بدم ..
      اما
      حقیقتش اینه که من هیچ میونه ای با خون و مردن و کلا اینطور چیزا ندارم .. به حدی که حتی از دیدن رگ دستی که از زیر پوست برجسته شده یا استخوان های برجسته یه فرد دیگه حالم بد میشه .. و اینکه کلا روحیه حساسی دارم و از ظرفی هم آدم درونگرا و تقریبا فراری از اجتماع هستم !
      اما این ضعفم رو کامپیوتر و هر ابزار الکترونیک دیگه ای التیام میده ..
      باورکنید من به حدی از کار با یه ابزار الکترونیکی نو هیجان زده میشم که هیچ چیز دیگه ای نمیتونه منو ارضا کنه ! کلا کار با دیوایس رو با کار با انسان ترجیح میدم !
      اما بازم شنیدم که کم کم آدم عادت میکنه و عادی میشه یا حتی هیجان انگیزترین دوران تحصیل دانشجوی پزشکی زمان کار با جسد هاست !! چی بگم تجربه ندارم در این مورد ! ( اما تو پرانتز بگم که با توجه به روحیه کمال گرایی که دارم مطمعنم که اگه تجربی رو ادامه بدم حتی بدون علاقه هم موفق میشم .. اما موفقیت با خوشحال بودن فرق داره !)
      به هرحال این علایق و سلایق من هست که هر روز داره بیشتر روی من فشار میاره تا تغییر رشته بدم .. من میخوام از فردا ی پس فردا .. درس خوندن رو بطور کاملا جدی شروع
      کنم.. حالا یا واسه ریاضی یا واسه تجربی .. اما دعا کنید که مسیر درست رو انتخاب کنم !
      براتون آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم به چیزی که واقعا خوشحالتون میکنه برسید

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

دوست گرامی بنده حدود 8 سال پیش تقریبا حال و هوای الان شمارو داشتم
      قرار بود برم تجربی
      ولی یکدفعه عشق ریاضیات و فیزیک و مهندسی مثه خوره افتاد به جونم...اصلا وحشتناک علاقمند به ریاضی شدم
      دلم میخواست زودتر برم دانشگاه و یه مهندس بشم
      و همینم شد.ینی سال اول مکانیک قبول شدم
      خیلی خوشحال بودم که به آرزوم رسیده بودم
      اما این خوشحالی زیاد دوام نیاورد
      وقتی بتدریج و از طریق دوستان سال بالایی و همچنین استادا و... فهمیدم چقدر اوضاع کشور در زمینه مهندسی داغونه کم کم نا امید شدم و اون عشق و علاقه اولیه کاملا فروکش کرد
      واسه همینه میگم به علاقه فعلیتون اعتماد نکنید
      این ممکنه یه احساس کاذب باشه
      یکی از دوستام همون سال اول فهمید اوضاع چقدر داغونه و از مکانیک تبریز انصراف داد و بعدش کنکور تجربی داد
      رتبش شد 207 منطقه 2
      الان دندان بهشتی میخونه
      همیشه از اینکه اون سال انصراف داده ابراز رضایت میکنه.
      واسه همین بهتون دوستانه توصیه میکنم همه جوانب کار رو بسنجید و احساسی تصمیم نگیرید.
      نه بهتون میگم برید ریاضی نه میگم بمونید تجربی
      میگم با لحاظ کردن همه چیز بهترین تصمیم ممکنو بگیرید نه فقط علاقه صرف.
      دوست عزیر خیلی ممنون از نظرتون .. یه چیزی بگم .. خیلیا زیر همین تاپیک نوشتن که (( بهترین رشته خودت باش )) یه دروغ و یه هیجان کاذبه و و و ...
      اما ما همیشه یه مورد رو درنظر نمیگریم .. تقریبا بیشتر عزیزان ریاضی که من باهاشون در ارتباط بودم و هستم ( نمونش 2 تا از دایی های خودم که بهترین رتبه زمان خودشون رو آوردن ) شب و روز فقط توی سایت ها استخدامی یا پای بخش تبلیغات روزنامه ها بودن و هستن .. و اصلا توجهی به خلاقیت خودشون ندارن!
      باورکنید من اصلا فکر نمیکنم که آدم باهوش یا خیلی تکی هستم .. نه اما خدا بهم یه قوه ی خلاقیت خوبی داده و متشکرم بابتش ازش و ایده های دست نخورده ای دارم درمورد موفقیتونش تحقیق کردم و ازشون مطمعنم .. ما نیاز به تخصص دارم نیاز به دانش بیشتر دارم .. و اینو تو دانشگاه بهم میدن .. ( هر چند که خب اینجا ایران و سطح آموزش خیلی بالا نیست) واسه همینه که میخوام نهایت تلاشم رو روی چیزی که بهش اعتقاد دارم و بهش علاقه دارم بذارم تا روی یه چیزی که به صرف حرف مردم دارم ادامش میدم ..
      من میخوام بهترین رشته خودم باشمو میتونم بشم .. و چون علاقه من علوم کامپیوتر و نرم افزار هست بیشتر .. سرمایه زیاد میلیاردی هم نمی خوام و با اندک سرمایه ای هم میشه به چیزی که میخوای برسی !
      حالا سوال ممکنه براتون پیش بیاد ایمه که اینقدر اگه مطمعنی چرا اصل کمک میخوای ؟!
      و کمک من بابت این هست که آیا توی یکسال میشه دانشگاه های تاپ رو توی رشته ریاضی قبول شد یا نه ؟!

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_7676 نمایش پست ها
      لایک باهات موافقم merlin021 به نظرم چندین سال دیگه کار مهندسا میگیره بشدت به خصوص اونایی که با علم روز و تکنولوژی اینا سرکار دارن.
      الا هرکاری بخوایی کنی شده اینترنتی یه چند سال دیگه قول میدم چیزی ه اسم سوپر مارکت این چیزا نباشه
      بعدش به قول دوستان اون ور خیلی بهت اهمیت میدن زیاد مهم نیس مدرک گرفتی از کجا توی ریاضی مهم هستا اما نه اون قدر که مدرک گرا باشیم اما خب بالاخره مدرک لازمه (پرس و جو کردم که میگم) مهم به قول دوستان ایده و طرحی و عرضه ای هست که ادم داره اینه که موفقت میکنه
      خودت تصمیم بگیر و برو سراغ علاقت نه مث من که بزور فرستادنم تجربی موندم توش()
      دقیقامن هم به این نتیجه رسیدم که مدرک خیلی لازم و ضروی هستش ! و اینکه از کجا مدرک هست هم خیلی مهمه بخصوص برای اپلای کردن و رفتن به خارج از کشور چه برای ادامه تحصیل چه برای کار کردن ..

ممنون امیدوارم که شما هم به مرادتون برسید

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دقیقامن هم به این نتیجه رسیدم که مدرک خیلی لازم و ضروی هستش ! و اینکه از کجا مدرک هست هم خیلی مهمه بخصوص برای اپلای کردن و رفتن به خارج از کشور چه برای ادامه تحصیل چه برای کار کردن ..

ممنون امیدوارم که شما هم به مرادتون برسید
      داداش دقیقا منم مثل تو هستم خیلی علاقه به تکنولوژی دارم اما تجربی هستم و دقیقا حرفایی که بهت میزنن رو به منم میزنن و زدن.
      به نظرم تو گیرت رشته نیس تجربی یا ریاضی تو گیرت مدرکه خب برو امسال دانشگاه ازاد مهندسی نرم افزار بعد کارشناسیتو تو شریف بگیر انقدر فکر مدرکت نباش نمیگم اصن کاری با مدرک نداشته باش ها اما اصل قرارش نده(این نظر منه فقط) تو برای ایده هات باید تو عمل نشون بدی.
      امیدوارم موفق بشی

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیر خیلی ممنون از نظرتون .. یه چیزی بگم .. خیلیا زیر همین تاپیک نوشتن که (( بهترین رشته خودت باش )) یه دروغ و یه هیجان کاذبه و و و ...
      اما ما همیشه یه مورد رو درنظر نمیگریم .. تقریبا بیشتر عزیزان ریاضی که من باهاشون در ارتباط بودم و هستم ( نمونش 2 تا از دایی های خودم که بهترین رتبه زمان خودشون رو آوردن ) شب و روز فقط توی سایت ها استخدامی یا پای بخش تبلیغات روزنامه ها بودن و هستن .. و اصلا توجهی به خلاقیت خودشون ندارن!
      باورکنید من اصلا فکر نمیکنم که آدم باهوش یا خیلی تکی هستم .. نه اما خدا بهم یه قوه ی خلاقیت خوبی داده و متشکرم بابتش ازش و ایده های دست نخورده ای دارم درمورد موفقیتونش تحقیق کردم و ازشون مطمعنم .. ما نیاز به تخصص دارم نیاز به دانش بیشتر دارم .. و اینو تو دانشگاه بهم میدن .. ( هر چند که خب اینجا ایران و سطح آموزش خیلی بالا نیست) واسه همینه که میخوام نهایت تلاشم رو روی چیزی که بهش اعتقاد دارم و بهش علاقه دارم بذارم تا روی یه چیزی که به صرف حرف مردم دارم ادامش میدم ..
      من میخوام بهترین رشته خودم باشمو میتونم بشم .. و چون علاقه من علوم کامپیوتر و نرم افزار هست بیشتر .. سرمایه زیاد میلیاردی هم نمی خوام و با اندک سرمایه ای هم میشه به چیزی که میخوای برسی !
      حالا سوال ممکنه براتون پیش بیاد ایمه که اینقدر اگه مطمعنی چرا اصل کمک میخوای ؟!
      و کمک من بابت این هست که آیا توی یکسال میشه دانشگاه های تاپ رو توی رشته ریاضی قبول شد یا نه ؟!
      تونستنشو که قطعا میتونی.بستگی به تلاش خودت داره.ولی کاملا امکانپذیره
      چون نسبت به زمان ما الان داوطلبین ریاضی هم از نظر کمی و هم کیفی افت کردن
      مثلا میتونم بگم که تو منطقه سه آوردن رتبه شصت ریاضی همون تلاشی رو میخواد که آوردن رتبه ششصد تجربی نیاز داره (حالا شاید یخورده اغراقم کرده باشم)
      میتونی کارنامه های سایت کانونو نگاه کنی که با چه درصدهای معمولی الان دارن تو تهران مهندسی میخونن.
      الان اگه دوم و سوم تجربی رو کامل خونده باشی فقط هندسه 2 و قسمتهایی از جبر واحتمال و نیز فصل ترمودینامیک فیزیک 3 رو نخوندی.بقیش مشابه تجربی مثلا حسابان تقریبا همون ریاضی 3 است تازه ریاضی 3 احتمالم داره.
      قسمت عمده ای از کارت تو پیشه که هنوز شروع نشده.
      بهرحال واستون آرزوی موفقیت توام با خوشحالی رو دارم
      stay focused and never give up

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kowsar__97 نمایش پست ها
      سلام من دقیقا وضعیت برعکس شما رو دارم و میخوام از ریاضی برم تجربی. اصلا هم بخاطر بازار کار و این بحث ها نیست من توی این دو سالی که رشته ی ریاضی بودم به همه ی رشته های مهندسی فکر کردم ولی علاقه ای توشون پیدا نکردم و صرفا بخاطر این که سال اول تو درس ریاضی نمره هام بهتر از زیست بود اومدم ریاضی...
      اول اینکه شما از وضعیت خوبتون تو درس زیست گفتید و حدس میزنم که باید به این درس علاقه داشته باشید ولی دروس ریاضی به جذابیت و شیرینی درس زیست نیستند این تجربه ی شخصی منه که مدتیه شروع به خوندن درس زیست کردم
      تجربیا اکثر مباحثی رو که دروس تخصصی ماست رو میخونن ولی خیلی خلاصه تر و شسته و رفته تر و اینکه واقعا باید بگم رشته ی ریاضی سخته
      شما اول یه نگاهی به کتابای تخصصی ریاضیا بندازید و ببینید واقعا به همشون علاقه دارید؟ واقعا میتونید اون درسای خشک رو تحمل کنید؟ من خودم بشخصه از هندسه متنفرم. هندسه ی سومم اصلا قابل مقایسه با هندسه ی دوم نیست
      و مورد آخر اینکه رشته های پزشکی و دندونپزشکی و پیراپزشکی مزیتشون اینه که تو بعد از فارغ التحصیلی میتونی واسه خودت کار کنی مطب بزنی داروخونه بزنی آزمایشگاه بزنی...ولی باید حتما یه صنعتی باشه که مهندس ها برن سرکار. همه که از عهده ی کارخونه و شرکت زدن برنمیان. درسته که میگن هر کی تو رشته ی مهندسی بهترین باشه موفقه ولی خب تکلیف بقیه که بهترین نیستن چی میشه؟ همه که نخبه نمیشن پس باید چیکار کنن؟ آینده ی شغلی حداقل چهل درصد مهندسای این مملکت تامینه؟
      رشته ریاضی هم تو دوره ی دبیرستان درساش سخته هم تو دانشگاه شما خودتون فکر کنید می ارزه قبول کردن این سختی و این سختی کشیدنا آینده داره؟ خلاصه کاری کنید که بعدا پشیمون نشید چند سال دیگه دوباره برنگردید که کنکور تجربی بیدید. میدونید که الان اونایی که درس و کارشون رو ول میکنن تا کنکور تجربی بدن زیاد شده. با شعار هم جلو نرید اینکه هر کی تو مهندسی تلاش کنه موفق میشه و...
      ما رو از مدرسه بردن بازدید دانشکده های مهندسی دانشگاه زنجان اون جا از هر مسئول آزمایشگاه و استادی که در مورد آینده ی کاری رشته هاشون میپرسیدیم بعضیاشون که مستقیم گفتن آینده نداره بعضیاشونم غیر مستقیم اشاره میکردن...مثلا در مورد گرایش هوش مصنوعی تو رشته کامپیوتر ازشون پرسیدیم هیچ جوابی در مورد آینده این رشته نتونستن بدن یعنی سوالای ما رو در این زمینه پیچوندن و جواب مشخصی ندادن...من پدر خودمم استاد دانشگاه هستن رشته برق_قدرت و با این تصمیم تغییر رشته من بسیار موافقن...
      بازم تصمیم با خودتونه
      موفق باشید

من هم امیدوارم که توی تجربی به چیزی که میخواین برسین ..
      اما یه جای بحثتون جالب بود بگم که درمورد هوش مصنوعی آینده خوبی داره اتفاقا .. خیلی از بزرگ های تکنولوژی اخیرا همین رشته رو بعنوان آینده دار ترین رشته های حال حاضر معرفی کردن .. بخصوص مقاله تازه ای از بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت که هوش مصنوعی رو بعنوان یکی از 4 رشته آینده دار حال معرفی کرده ! ( اما حقیقتش اینه که اینا فعلا مربوط به خارج از کشوره )

و از بزرگ ترین تردید هایی که توی این مسیر دارم اینه که آیا میتونم از پس این دروس تخصصی ریاضی بر بیام یا نه ..
      ولی ..
      این هم هست که اگه دیدت رو عوض کنی کلی از راه رو رفتی ..
      یکی از هم شهری های من که شاید تو این فروم هم عضو باشه .. سال گذشته تراز های آزمون های قلمچیش خیلی پایین بود اما اصلا ناامید نبود .. روحیه اش رو نباخته بود .. با اینکه سال دوم دبیرستان توی یه آزمون هندسه رو منفی 20 درصد میزنه ( رشتش تجربی هست .. هندسه 1 ) اما توی تابستون پارسال کاری میکنه که الان تمام آزمون های که هندسه داره رو 100 میزنه .. ترازش به قله ی تجربی رسیده توی آزمون ها و انشاا... از رتبه های برتر منطقه 3 هست امسال با توجه به رتبه های قلمچیش .. چرا ؟ چونکه نترسید .. هر وقت که با هم حرف میزنیم این رو میگه .. : هیچ وقت حتی فکر نکن نمیشه .. همیشه سعی کن هرچقدر هم که سخته انجامش بدی !
      اما من نمیدنم چرا نمیتونم دست این حرفو بگرم و باهاش برم

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

تونستنشو که قطعا میتونی.بستگی به تلاش خودت داره.ولی کاملا امکانپذیره
      چون نسبت به زمان ما الان داوطلبین ریاضی هم از نظر کمی و هم کیفی افت کردن
      مثلا میتونم بگم که تو منطقه سه آوردن رتبه شصت ریاضی همون تلاشی رو میخواد که آوردن رتبه ششصد تجربی نیاز داره (حالا شاید یخورده اغراقم کرده باشم)
      میتونی کارنامه های سایت کانونو نگاه کنی که با چه درصدهای معمولی الان دارن تو تهران مهندسی میخونن.
      الان اگه دوم و سوم تجربی رو کامل خونده باشی فقط هندسه 2 و قسمتهایی از جبر واحتمال و نیز فصل ترمودینامیک فیزیک 3 رو نخوندی.بقیش مشابه تجربی مثلا حسابان تقریبا همون ریاضی 3 است تازه ریاضی 3 احتمالم داره.
      قسمت عمده ای از کارت تو پیشه که هنوز شروع نشده.
      بهرحال واستون آرزوی موفقیت توام با خوشحالی رو دارم
      خیلی خیلی ممنون از کمکتون .. ببخشید اگه یه خرده متنم حق به جانب بود
      بازم ممنون ازتون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)