خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چگونه تست بزنیم؟

چگونه تست بزنیم؟
      متن زیر را یکی از دوستان بر اساس تجربه شخصی نوشته اند.

میدانم برای اکثر شماها مباحثی وجود دارد که بلد نیستید و هر چه هم تلاش میکنید یاد بگیرید نمیتونید

من خودم از روشی استفاده کردم که توانستم فیزیکم را طی ۶ ماه از ۲۰ ٪ به جایی برسونم که در کنکور زدم ۷۶٪

برای توضبح دادن این روش بخش عدسی فیزیک ۱ را مثال میزنم .

فکر کنید شما در این بخش مشکل دارید

مرحله اول:بخش عدسی کتاب فیزیک ۱ را به خوبی مطالعه میکنید اگر کتب اضافه ای که در این زمینه توضیح داده باشد یا جزوهی کلاس دارید ان را هم کامل مطالعه میکنید.

مرحله دوم:یک کتاب تست فیزیک خوب را برمیدارید و تعداد تستهای این بخش را نگاه میکنید مثلا ۳۱۰ تست دارد.

مرحله سوم:ما میخواهیم آزمونهایی را برگزار کنیم که در هر آزمون تستهایی که یکان مشابه دارند را میزنیم متلا تمام تستهایی که یکان ۵ دارند (پس ما آزمونهای ۳۱ سوالی داریم)

مرحله چهارم:۳۱ سوال را به صورت آزمونی میزنید بدون این که در طول آزمون از جای خود بلند شوید یا به پاسخنامه نگاه کنید

مرحله پنجم:پس از اتمام درصد میگیرید و جایی یادداشت میکنید(یکانهای ۵ ۳۴٪) بعد از آن جوابهای غلط و نزده را به خوبی چک کرده و یاد بگیرید(هر زمان که بخواهد طول بکشد حتی ۴ ساعت)

مرحله ششم:مطمئن باشید در این بین سوالاتی وجود داشته که شما به دلیل بی دقتی یا نداشتن تمرکز کافی غلط زدید.

در اینجا شما فرض میکنید این سوالات را درست زدید و دوباره درصد میگیرید(مثلا ۵۰ ٪) پس در اینجا میفهمید که ۳۴ ٪ شما به راحتی میتوانست ۵۰٪ باشد (این بک کار انگیزشی است برای تقویت انگیزه)

مرحله هفتم:شما به ترتیب روز بعد ، دو روز بعد ، هفته بعد ، دو هفته بعد ، ماه بعد و ................... این آزمونها را تکرار میکنید و هر بار یاد داشت میکنید

نتیجه:شما در نهایت لحظه به لحظه افزایش درصد را مشاهده می کنید که این باعث انگیزه بیشتر است برای درس خوندن البته در بعضی موارد ممکن است درصدها افت کند که دو دلیل میتواند داشته باشد

۱ـسوالات آزمون جدیدتر یا سخت تر از آزمونهای قبل بوده است

۲ـمطالب گذشته یادتان رفته است(که در این مورد باید دوره ای اجمالی داشته باشید)

توجه: ممکن است در این روش فکر کنید وقت زیادی را از شما میگیرد ولی بدانید که این روش مثلا برای درس فیزیک هر ۳۰ سوال ۴۵ دقیقه تا ۱:۱۵ وقت میگیرد یا برای درسی مثل هندسه هر ۳۰ سوال ۱ ساعت تا ۱:۴۵ وقت میگیرد که در یک ماه میشود حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت که برای یک ماه خوب است

حالا نمونه ای از کار یک دانش اموز را که در درس هندسه از این روش استفاده کرده می گذارم

روز سوالات درصد واقعی درصد(در صورت دقت)

یکشنبه۱/۱۰ یکانهای ۱ ۶/۲۸٪ ۷/۴۵٪

دوشنبه۲/۱۰ یکانهای ۷ ۳/۳۳٪ ۶/۴۸٪

چهار شنبه۴/۱۰ یکانهای۳ ۱/۳۸٪ ۶/۴۸٪

دوشنبه۹/۱۰ یکانهای۹ ۵/۴۹٪ ۸/۶۲٪

سه شنبه۱۷/۱۰ یکانهای۰ ۳۹٪ ۸/۶۳٪

چهارشنبه۱۸/۱۰ یکانهای۵ ۸/۶۲٪ ۴/۷۱٪

شنبه۲۸/۱۰ یکانهای۶ ۸/۶۳٪ ۳/۷۰٪

پس دیدید چگونه این فرد توانست طی یک ماه از ۲۸ ٪ به ۶۳ ٪ برسونه که اگر مرورش ماهی یک بار یا دو بار تداوم داشته باشه مطمئن باشید نه تنها دیگه در صدش پایین نمییاد بلکه ممکن بیشتر هم بشه.

این متنو 2 سال پیش یادم نمیاد از کجا گرفتم خودمم تابستون پارسال اختصاصیارو اینجوری خوندم که باعث شد مطالب حتی بعد چند ماهم یادم نره.

2. Top | #2
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leila123 نمایش پست ها
      چگونه تست بزنیم؟
      متن زیر را یکی از دوستان بر اساس تجربه شخصی نوشته اند.

میدانم برای اکثر شماها مباحثی وجود دارد که بلد نیستید و هر چه هم تلاش میکنید یاد بگیرید نمیتونید

من خودم از روشی استفاده کردم که توانستم فیزیکم را طی ۶ ماه از ۲۰ ٪ به جایی برسونم که در کنکور زدم ۷۶٪

برای توضبح دادن این روش بخش عدسی فیزیک ۱ را مثال میزنم .

فکر کنید شما در این بخش مشکل دارید

مرحله اول:بخش عدسی کتاب فیزیک ۱ را به خوبی مطالعه میکنید اگر کتب اضافه ای که در این زمینه توضیح داده باشد یا جزوهی کلاس دارید ان را هم کامل مطالعه میکنید.

مرحله دوم:یک کتاب تست فیزیک خوب را برمیدارید و تعداد تستهای این بخش را نگاه میکنید مثلا ۳۱۰ تست دارد.

مرحله سوم:ما میخواهیم آزمونهایی را برگزار کنیم که در هر آزمون تستهایی که یکان مشابه دارند را میزنیم متلا تمام تستهایی که یکان ۵ دارند (پس ما آزمونهای ۳۱ سوالی داریم)

مرحله چهارم:۳۱ سوال را به صورت آزمونی میزنید بدون این که در طول آزمون از جای خود بلند شوید یا به پاسخنامه نگاه کنید

مرحله پنجم:پس از اتمام درصد میگیرید و جایی یادداشت میکنید(یکانهای ۵ ۳۴٪) بعد از آن جوابهای غلط و نزده را به خوبی چک کرده و یاد بگیرید(هر زمان که بخواهد طول بکشد حتی ۴ ساعت)

مرحله ششم:مطمئن باشید در این بین سوالاتی وجود داشته که شما به دلیل بی دقتی یا نداشتن تمرکز کافی غلط زدید.

در اینجا شما فرض میکنید این سوالات را درست زدید و دوباره درصد میگیرید(مثلا ۵۰ ٪) پس در اینجا میفهمید که ۳۴ ٪ شما به راحتی میتوانست ۵۰٪ باشد (این بک کار انگیزشی است برای تقویت انگیزه)

مرحله هفتم:شما به ترتیب روز بعد ، دو روز بعد ، هفته بعد ، دو هفته بعد ، ماه بعد و ................... این آزمونها را تکرار میکنید و هر بار یاد داشت میکنید

نتیجه:شما در نهایت لحظه به لحظه افزایش درصد را مشاهده می کنید که این باعث انگیزه بیشتر است برای درس خوندن البته در بعضی موارد ممکن است درصدها افت کند که دو دلیل میتواند داشته باشد

۱ـسوالات آزمون جدیدتر یا سخت تر از آزمونهای قبل بوده است

۲ـمطالب گذشته یادتان رفته است(که در این مورد باید دوره ای اجمالی داشته باشید)

توجه: ممکن است در این روش فکر کنید وقت زیادی را از شما میگیرد ولی بدانید که این روش مثلا برای درس فیزیک هر ۳۰ سوال ۴۵ دقیقه تا ۱:۱۵ وقت میگیرد یا برای درسی مثل هندسه هر ۳۰ سوال ۱ ساعت تا ۱:۴۵ وقت میگیرد که در یک ماه میشود حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت که برای یک ماه خوب است

حالا نمونه ای از کار یک دانش اموز را که در درس هندسه از این روش استفاده کرده می گذارم

روز سوالات درصد واقعی درصد(در صورت دقت)

یکشنبه۱/۱۰ یکانهای ۱ ۶/۲۸٪ ۷/۴۵٪

دوشنبه۲/۱۰ یکانهای ۷ ۳/۳۳٪ ۶/۴۸٪

چهار شنبه۴/۱۰ یکانهای۳ ۱/۳۸٪ ۶/۴۸٪

دوشنبه۹/۱۰ یکانهای۹ ۵/۴۹٪ ۸/۶۲٪

سه شنبه۱۷/۱۰ یکانهای۰ ۳۹٪ ۸/۶۳٪

چهارشنبه۱۸/۱۰ یکانهای۵ ۸/۶۲٪ ۴/۷۱٪

شنبه۲۸/۱۰ یکانهای۶ ۸/۶۳٪ ۳/۷۰٪

پس دیدید چگونه این فرد توانست طی یک ماه از ۲۸ ٪ به ۶۳ ٪ برسونه که اگر مرورش ماهی یک بار یا دو بار تداوم داشته باشه مطمئن باشید نه تنها دیگه در صدش پایین نمییاد بلکه ممکن بیشتر هم بشه.

این متنو 2 سال پیش یادم نمیاد از کجا گرفتم خودمم تابستون پارسال اختصاصیارو اینجوری خوندم که باعث شد مطالب حتی بعد چند ماهم یادم نره.
      این طوری که خیلی طول میکشه
      مثلا اگه یه فصله فیزیک 300 تا تست داشته باشه و بخوای روزی 30 تاشو بزنی 10 روز طول میکشه تا فقط یه فصلو کار کنی

شما کامل توضیح میدید که پارسال دقیقا چطور این روش رو اجرا میکردید؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      این طوری که خیلی طول میکشه
      مثلا اگه یه فصله فیزیک 300 تا تست داشته باشه و بخوای روزی 30 تاشو بزنی 10 روز طول میکشه تا فقط یه فصلو کار کنی

شما کامل توضیح میدید که پارسال دقیقا چطور این روش رو اجرا میکردید؟
      من خودم واسه خودم برنامه نوشته بودم مرداد سومو تموم کردم شهریورم اول ودوم
      در روز که فقط 30تا تست نمیزنی 30 تا از 1 درس 30 تا از 1درس دیگه و... بجای اینکه تو 1روز 300تا تست از 1درس بزنی 300 تا از درسای مختلف میزنی بازم فرقی نمیکنه واست

4. Top | #4
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leila123 نمایش پست ها
      من خودم واسه خودم برنامه نوشته بودم مرداد سومو تموم کردم شهریورم اول ودوم
      در روز که فقط 30تا تست نمیزنی 30 تا از 1 درس 30 تا از 1درس دیگه و... بجای اینکه تو 1روز 300تا تست از 1درس بزنی 300 تا از درسای مختلف میزنی بازم فرقی نمیکنه واست
      خب بازم اینجوری زمانه زیادی میبره
      اینجوری یه درسو در یه روز یا باید تستشو بزنی یا بخونی
      اگه بخوایم واسه 5 تا درس هم این برنامه رو اجرا کنیم 5 تا 1.5 ساعت میشه 8 ساعت
      دیگه به خوندن نمیرسیم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      خب بازم اینجوری زمانه زیادی میبره
      اینجوری یه درسو در یه روز یا باید تستشو بزنی یا بخونی
      اگه بخوایم واسه 5 تا درس هم این برنامه رو اجرا کنیم 5 تا 1.5 ساعت میشه 8 ساعت
      دیگه به خوندن نمیرسیم
      تو 1هفته کلا تست نزن هرچی مطلب هسترو بخون بعد 1هفته شروع کن تو 1.5 ساعتو از کجا میاری؟ 30 تا تست با زمان استاندارد میشه 40 دیقه. البته بگما من شیمیو تو تابستون نخوندم فقط رو ریاضی فیزیک کار کردم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن