خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

روش درس خواندن در تابستان

به نظرتون این روشا درسته؟؟.....میخوام چهار پنجم وقتمو بذارم واسه چهارم و بقیه رو دوم و سوم بخونم(با توجه به اینکه دومو جالب نخوندم)...تعداد منابعی و اسمشون واسه هر درس؟....هر منبعی که دارم تابستون بزنم یا مثلا واسه پاییز هم بمونه؟؟؟(تا اونجایی که خودم فهمیدم نباید تابستون زیاد منبع هامو شلوغ کنم..فکر کنم بیشتر از دو تا منبع نباید تابستون بزنم)...بیشتر درسنامه بخونم یا تست بزنم؟؟
      ویرایش توسط amir sezar : 23 خرداد 1396 در ساعت 00:19

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بستگی به خودت داره اگه پایت قویه و میدونی به اندازه کافی تسلط داری و تستاشو زدی پیش بخون منابع هم داخل همین انجمن بگردی پیدا میکنی.دوتا منبع هم برای درس های تخصصی خوبه.درسنامه و تست رو باید در کنار هم کار کنی موفق باشی
      خدایا تکیه بر لطف تو دارم نا امیدم مکن...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پایه...
      روزانه 5تا8 ساعت

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir sezar نمایش پست ها
      به نظرتون این روشا درسته؟؟.....میخوام چهار پنجم وقتمو بذارم واسه چهارم و بقیه رو دوم و سوم بخونم(با توجه به اینکه دومو جالب نخوندم)...تعداد منابعی و اسمشون واسه هر درس؟....هر منبعی که دارم تابستون بزنم یا مثلا واسه پاییز هم بمونه؟؟؟(تا اونجایی که خودم فهمیدم نباید تابستون زیاد منبع هامو شلوغ کنم..فکر کنم بیشتر از دو تا منبع نباید تابستون بزنم)...بیشتر درسنامه بخونم یا تست بزنم؟؟
      سلام به نظرم فقط وقتی میتونی چهار پنجم وقت تابستون تو بزاری واسه پیش که پایه تسلط کامل داشته باشی (یعنی تست هم زده باشی)و گرنه حدود حداکثر نصف وقتتو بزار واسه پیش اگر مدرسه داری میری همون با مدرسه پیش برو اگر مدرسه نداری مباحث سخت و پرکار رو بخون مثلا 2 فصل اول فیزیک پیش

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

khejalati
      نمایش مشخصات
      به قول دوستان شما زمانی میتونی روچهارمت وقت بزاری که پایت خیلی خوب باشه والا دچار مشکل میشی
      من تابستون پایم رو با ابی های کانون بستم چون حجم کتاب ها کمه و میشه تو بازه 3 ماهه تموم کرد و ازمهر به بعد رفتم سراغ منابع اصلی و همهم کنکور
      به نظرم از الان منابع کنکورتو نگیر چون تااخر کنکور برات تکراری میشه و انگیزه ای نمیمونه ...اگه کتاب تستی رو تهیه کردی تالان همونارو بخون
      ولی بازم پیشنهادم اینه که تابستون پایت رو صددرصدی ببند چون سال چهارم وقت به اندازه کافی برا سال چهارمت هست چون فقط 8درس داریم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am3175 نمایش پست ها
      به قول دوستان شما زمانی میتونی روچهارمت وقت بزاری که پایت خیلی خوب باشه والا دچار مشکل میشی
      من تابستون پایم رو با ابی های کانون بستم چون حجم کتاب ها کمه و میشه تو بازه 3 ماهه تموم کرد و ازمهر به بعد رفتم سراغ منابع اصلی و همهم کنکور
      به نظرم از الان منابع کنکورتو نگیر چون تااخر کنکور برات تکراری میشه و انگیزه ای نمیمونه ...اگه کتاب تستی رو تهیه کردی تالان همونارو بخون
      ولی بازم پیشنهادم اینه که تابستون پایت رو صددرصدی ببند چون سال چهارم وقت به اندازه کافی برا سال چهارمت هست چون فقط 8درس داریم
      منظورتون از اینکه دچار مشکل میشم چیه؟؟؟منظورتون از نظر زمانیه یا فهم درس های پیش به خاطر ارتباطشون؟؟؟اخه من هر چی فکر میکنم ار تباط چندانی بین دروس نمیبینم(پایه و پیش)....درضمن اینحوری هم نیست که بگم از پایه هیچی بلد نیستم مثلا تو قلمچی معمولا زیستو 70 60 میزدم یامثلا استوکیومتری رو 70 هم زدن یا مبحث قلب و زنتیک رو هم تا حالا80 هم زدم...اینا کم کاری حساب میشه در مورد پایه؟؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینم بگم من کسایی رو میشناسم که تو سالای پایه حتی یک بارم اسمشون تو نفرات برتر قلمچی نبوده ولی تو تابستون پیشرفت چشم گیری داشته وحتی تونسته6900 هم بیاره....خب این شخص پایه رو خوب نخونده بوده ولی نه تنها افت نکره پیشرفت هم داشته اونم خیلی زیاد...پس به نظرم درست نیست که بگیم هر کی پایه رو متووس باشه پیشو میمونه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

khejalati
      نمایش مشخصات
      منظورتون از اینکه دچار مشکل میشم چیه؟؟؟منظورتون از نظر زمانیه یا فهم درس های پیش به خاطر ارتباطشون؟؟؟اخه من هر چی فکر میکنم ار تباط چندانی بین دروس نمیبینم(پایه و پیش)....درضمن اینحوری هم نیست که بگم از پایه هیچی بلد نیستم مثلا تو قلمچی معمولا زیستو 70 60 میزدم یامثلا استوکیومتری رو 70 هم زدن یا مبحث قلب و زنتیک رو هم تا حالا80 هم زدم...اینا کم کاری حساب میشه در مورد پایه؟؟
      بزار دقیق بهت بگم ...مثلا شما دوفصل اول شیمی پیش دانشگاهییتون که تعادل و سینیتیک باشه با مسایل استوکیمتری قاتی میکنن اکثر مسایلش همینطوریه واگه شما به استوکیومتری اشراف نداشته باشین بیشتر تست هارو نمیتونین ...یا تو ریاضی بحثی مثل مثلثات و تابع همه جا وارد میشه پس اگر نخونینیش تو ریاضی پیش به مشکل میخورین ...پس بهتره به جای اینکه شما مثلا خودتون رو زیست پیش وقت بزارین و قاعدتا باید وقت زیادی هم بزارین برین به جاش رو قرابت معنایی کارکنید برید روزبان فارسی کارکنید برید تو ترجمه عربی کارکنید برید رو متن خوانی زبان تمرکز کنید چون اینها مباحثی اند که نیاز به گذرزمان داره تا براتون جابیفته وبهش مسلط بشید
      البته اگه برای پیش خوانی دروس پیش دانشگاهیی کلاس میرید یا دی وی دی تهییه کنید به نظرم مشکلی نیست ولی اگه بخواین خودتون بخونید دوتا مشکل به وجود میاد ...یکی اینه زمان زیادی و ازتون میگیره و ثانیا اگه یه مطلبی و بد بفهمین ممکنه خیلی اذیتتون کنه
      شما در زی سال چهارم زمان خیلی زیادی برای خوندن و تست زدن دورس پیش دانشگاهیی دارید پس اصلا نگران وقت نباشید واونجا یک دبیری هست که بهتون درس بده و شما هم مشکلاتتون رو بپرسید

درنهایت دوست عزیز شما خودت تصمیم میگیری و ممکنه راهی که خودت میری و موفق تر بشی ولی این چیزیایی که من گفتم طبق تجربه و حرف بچه های کنکوری و مشاوره هاست ...موفق باشید

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am3175 نمایش پست ها
      بزار دقیق بهت بگم ...مثلا شما دوفصل اول شیمی پیش دانشگاهییتون که تعادل و سینیتیک باشه با مسایل استوکیمتری قاتی میکنن اکثر مسایلش همینطوریه واگه شما به استوکیومتری اشراف نداشته باشین بیشتر تست هارو نمیتونین ...یا تو ریاضی بحثی مثل مثلثات و تابع همه جا وارد میشه پس اگر نخونینیش تو ریاضی پیش به مشکل میخورین ...پس بهتره به جای اینکه شما مثلا خودتون رو زیست پیش وقت بزارین و قاعدتا باید وقت زیادی هم بزارین برین به جاش رو قرابت معنایی کارکنید برید روزبان فارسی کارکنید برید تو ترجمه عربی کارکنید برید رو متن خوانی زبان تمرکز کنید چون اینها مباحثی اند که نیاز به گذرزمان داره تا براتون جابیفته وبهش مسلط بشید
      البته اگه برای پیش خوانی دروس پیش دانشگاهیی کلاس میرید یا دی وی دی تهییه کنید به نظرم مشکلی نیست ولی اگه بخواین خودتون بخونید دوتا مشکل به وجود میاد ...یکی اینه زمان زیادی و ازتون میگیره و ثانیا اگه یه مطلبی و بد بفهمین ممکنه خیلی اذیتتون کنه
      شما در زی سال چهارم زمان خیلی زیادی برای خوندن و تست زدن دورس پیش دانشگاهیی دارید پس اصلا نگران وقت نباشید واونجا یک دبیری هست که بهتون درس بده و شما هم مشکلاتتون رو بپرسید

درنهایت دوست عزیز شما خودت تصمیم میگیری و ممکنه راهی که خودت میری و موفق تر بشی ولی این چیزیایی که من گفتم طبق تجربه و حرف بچه های کنکوری و مشاوره هاست ...موفق باشید
      اونا رو که تمام بلدم..تستاشم زدم ولی یه جوری میگن باید پایت قوی باشه ادم میترسه مگه پیش چی داره...اگه اونا رو بلد نبودم به خودم جریت نمیدادم بیام اینجا سوال بپرسم و درسمو ادامه بدم....و در مورد زمان هم به نظرم من وقت بیشتری میتونم داشته باشم چون مثلا درسی مثل زیستو به گفته یه عزیزی باید واسه هر گزینه یه نکته بدونی و عملا معلم همه اینارو نمیگه.....درضمن اونایی که کلاس میرن 2 یا3 ساعت در روز و کلاس وقتشونو میگیره که شاید همونا رو ادم خودشم بتونه بخونه بعدشم که میان خسته و کوفته میشن
      ممنون از کمکاتون
      ویرایش توسط amir sezar : 23 خرداد 1396 در ساعت 21:36

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اپ

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      اپ
      حرفت درسته میتونی همونطوری که گفتی پیش بری
      4/5 وقتتو پیش بخون

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از چهارم توصیه میکنم فیزیک رو حتمن بخونید پیش 1 رو چون فیزیک 2 رو کامل در بر میگیره و این که فقط فیزیک 2 بخونید خیلی نمیصرفه و نصف تست های کنکور از پیش 1 فیزیک یعنی سینماتیک و دینامیک طرح میشه !!!
      زیست شناسی 2-3 فصل آخر بخونید بقیه نیازی نیست و این چند فصل آخر یه خورده وقت گیره بخصوص فصل 8 و حفظیجاتش زیاده !!!
      ریاضی هم میتونی احتمال رو ترکیبی بخونی خیلی کم وقت میبره ولی خیلی جلو میندازتت .
      اینا از پیش . . . بیه وقتت رو بزار پایه رو ببند . پایه رو که میبندی در طول سال خیلی راحتی
      اینم بگم که تو تابستون اصلن برای در زمان زدن تست ها تلاش نکن و فقط تست سخت بزن و یاد بگیر !
      دینی رو نخوندی هم نخوندی تو تابستون ولی بقیه عمومی ها رو ول نکن و بخون ولی کمتر از اختصاصی ها !
      اگــر برنامه ریزی بلد نیستی پیش 1 مشاور برو و روش برنامه ریزی رو یاد بگیر !
      به خدا توکل کن - شکــ نکن موفق میشی !

هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن