خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 56

موضوع: سوال نوسان

1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Thermite نمایش پست ها
      بله کتاب امسال هست. والا من سال 90 هم که کنکور دادم همین بود!
      کنکوز شما زو که نمیدونم اما برای ما که اینطور نبوده. گواهش در تست های کنکور این چند سال هست. یه بررسی بکنید

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله کتاب امسال هست. والا من سال 90 هم که کنکور دادم همین بود!
      پ.ن: نه الان نگاه کردم پی دی اف این کتاب مال چاپ 94 هست.
      یعنی چی کتاب امساله چاپ 94
      امسال کتابا کلا تغییر کرده ها
      چند دقیقه صبر کنید من الان میام

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      یعنی چی کتاب امساله چاپ 94
      امسال کتابا کلا تغییر کرده ها
      چند دقیقه صبر کنید من الان میام
      کلا مرغ شما گویا یه پا داره. هرچی شما میفرمایین
      ویرایش توسط Thermite : 07 خرداد 1398 در ساعت 22:52

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا مرغ شما گویا یه پا داره. هرچی شما میفرمایین
      لحنتون کلا خوب نیست. نمیدونم حالا چرا ولی من همین الان کتاب امسال رو دیدم لینکش اینجاس لطف کنید ملاحظه بفرمایید و اگر مرغ شما دو پا داشت بگید چی نوشته

http://chap.sch.ir/sites/default/fil...88-C112209.pdf

صفحه سوم

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      لحنتون کلا خوب نیست. نمیدونم حالا چرا ولی من همین الان کتاب امسال رو دیدم لینکش اینجاس لطف کنید ملاحظه بفرمایید و اگر مرغ شما دو پا داشت بگید چی نوشته

http://chap.sch.ir/sites/default/fil...88-C112209.pdf

صفحه سوم
      این کتاب نظام جدیده. بچه هایی که اینجا سوال پرسیدن همه نظام قدیمی هستن و مکان رو سینوس میگیرن. من همون اول هم عرض کردم که مبدا حرکت رو هرکجا بخوایم میتونیم بگیریم ولی وقتی منابع و کتاب ما همه جا سینوس گرفته ( به پست شماره 9 توی صفحه اول همین تاپیک مراجعه کنین ) درست نیست بیایم یهو متد رو عوض کنیم. البته شما هم تقصیری ندارین نمیدونستین که تو نظام قدیم جور دیگه بوده که بنده عذر میخوام. همینطور که درست نیست وقتی یه نظام جدیدی سوال میپرسه من برم بهش بگم مکان رو سینوس بگیر!

کنکوز شما زو که نمیدونم اما برای ما که اینطور نبوده. گواهش در تست های کنکور این چند سال هست. یه بررسی بکنید
      در کل سوالات کنکور هم جوریه که هرکی با هر راه حلی بره جلو به یه جواب میرسه.
      ویرایش توسط Thermite : 07 خرداد 1398 در ساعت 23:09

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این کتاب نظام جدیده. بچه هایی که اینجا سوال پرسیدن همه نظام قدیمی هستن و مکان رو سینوس میگیرن. من همون اول هم عرض کردم که مبدا حرکت رو هرکجا بخوایم میتونیم بگیریم ولی وقتی منابع و کتاب ما همه جا سینوس گرفته ( به پست شماره 9 توی صفحه اول همین تاپیک مراجعه کنین ) درست نیست بیایم یهو متد رو عوض کنیم. البته شما هم تقصیری ندارین نمیدونستین که تو نظام قدیم جور دیگه بوده که بنده عذر میخوام. همینطور که درست نیست وقتی یه نظام جدیدی سوال میپرسه من برم بهش بگم مکان رو سینوس بگیر!

در کل سوالات کنکور هم جوریه که هرکی با هر راه حلی بره جلو به یه جواب میرسه.
      بله اصلا اونکه بحتی روش نیست.
      سینوس و کسینوس جز توابع متعامد همدیگه هستن و با یک اختلاف فاز به هم تبدیل میشوند. نکته ای ک شما و البته من در نظر نگرفتیم این هست کهاز کنکور 92 ک خود بنده بودم سیستم ها بدون سرعت اولیه بودن. زمان ما بحت اختلاف فاز و فاز اولیه مطرح بود برای همین کلا تفاوت سینوس و کسینوس مطرح نبود. برای بچه های 92 به بعد بحث فاز اولیه به طور کلی حذف شد. از اون موقع استفاده از کسینوس بدون نیاز به فکر کردن به عنوان یه نکته در اومده.
      از سال 92 با قاطعیت تمام میگم ک همیشه کسینوس مکان بوده چون بحث فاز اولیه مطرح نبوده.

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از سال 92 با قاطعیت تمام میگم ک همیشه کسینوس مکان بوده چون بحث فاز اولیه مطرح نبوده.
      نه. احتمالا شما فراموش کردین. کنکور خودتون هم مثل ما بوده. تا همین یکی دوسال پیش هم روال بر همون بوده. حالا شایدم معلمتون حال کرده اونجوری گفته.
      http://chap.sch.ir/sites/default/fil...099-C293-2.pdf

کتاب درسی شما و تست‌های کنکور بدون شرایط اولیه هستن.در نتیجه سرعت اولیه ندارید

در نتیجه هر روشی که سوال بخوان بدن محل شروع نوسان می‌شود ماکزیمم فشردگی یا مینیمم.
      در جواب این حرف شما هم باید بگم کنکورهای سال های اخیر 99 درصد تست هاش شروع حرکت از ماکزیمم حرکت بوده
      نمونش این سوال خارج کشور 94 تجربی:
      فایل پیوست 87677
      در کل واسه دانش آموزی که مفهومی یاد گرفته و دایره مثلثاتی و سینوس کسینوس رو مسلطه این چیزا اصلا فرقی نداره ولی اونایی که حفظ کردن صددرصد امسال به مشکل میخورن که اینم حاصل این آشی هست که سازمان سنجش گرامی پخته!
      ویرایش توسط Thermite : 07 خرداد 1398 در ساعت 23:17

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه. احتمالا شما فراموش کردین. کنکور خودتون هم مثل ما بوده. تا همین یکی دوسال پیش هم روال بر همون بوده. حالا شایدم معلمتون حال کرده اونجوری گفته.
      http://chap.sch.ir/sites/default/fil...099-C293-2.pdf

در جواب این حرف شما هم باید بگم کنکورهای سال های اخیر 99 درصد تست هاش شروع حرکت از ماکزیمم حرکت بوده
      نمونش این سوال خارج کشور 94 تجربی:
      فایل پیوست 87677
      در کل واسه دانش آموزی که مفهومی یاد گرفته و دایره مثلثاتی و سینوس کسینوس رو مسلطه این چیزا اصلا فرقی نداره ولی اونایی که حفظ کردن صددرصد امسال به مشکل میخورن که اینم حاصل این آشی هست که سازمان سنجش گرامی پخته!
      الان داره یادم یماد. دقیقا داخل کتاب ها سینوس بود اما چون لازم بوده ک کتاب‌های درسی رو کلا تغییر بدن به صورت بخشنانه ابلاغ شده بود.
      میگم شاهد این حرف تست های کنکور هست. من از سال 92 کلا ندیدم تستی که اگه ذکر نشده باشه سینوس گرفته باشن.
      حالا بحثی هن نیست من مرغم به قول شما یک پا داره

منم ک میگم شروع از ماکز بوده دیگه حرف منم هنینه. توی کتاب ها سینوس بود ولی یادمه یه مشکلی توی عوض کردن کتاب بوذ ک عوض نمیکردن و بخش نامه میزدن

9. Top | #39
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام
      دو ایراد به سوال وارده

یکی این که در کتاب نظام قدیم، معادله مکان به صورت X=Asinwt بود ولی در کتاب نظام جدید به صورت X=Acoswt هستش . یعنی نمودار مکان موج در نظام قدیم به صورت سینوسی و نمودار مکان موج در نظام جدید به صورت کسینوسی هستش. پس این سوال مطابق با نظام جدید نیست (چون نمودار صورت سوال به صورت سینوسی است )

دوم این که با توجه به این که موج به سمت راست در حال پیش روی هستش، نقطه ی M به سمت چپ حرکت می کنه و از آن جایی که مکان نقطه ی M برابر با 1- هست، برای این که شتابش رادیکال سه دوم شتاب بیشینه بشه، باید به مکان رادیکال سه برسه که در پاسخ نامه به این موضوع توجه نشده و اشتباها حرکت نقطه ی M را به سمت راست در نظر گرفته و مکان نقطه ی M را منفی رادیکال سه به دست آورده

در کل هم این سوال مطابق نظام جدید نیست و هم پاسخ غلطی داده شده

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      حالا بحثی هن نیست من مرغم به قول شما یک پا داره
      یه سو تفاهم ساده بود دیگه من نظام جدید رو نمیدونستم شما هم نظام قدیم رو یادت رفته بود. به هر حال ببخشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gooneh نمایش پست ها
      دوم این که با توجه به این که موج به سمت راست در حال پیش روی هستش، نقطه ی M به سمت چپ حرکت می کنه و از آن جایی که مکان نقطه ی M برابر با 1- هست، برای این که شتابش رادیکال سه دوم شتاب بیشینه بشه، باید به مکان رادیکال سه برسه که در پاسخ نامه به این موضوع توجه نشده و اشتباها حرکت نقطه ی M را به سمت راست در نظر گرفته و مکان نقطه ی M را منفی رادیکال سه به دست آورده
      اما به نظر من درسته. تو صورت سوال اشاره ای به لفظ "اندازه" شتاب نشده. از قصد هم علامت مثبت رو گذاشته تا بفهمیم که نوسانگر باید مکانش منفی باشه تا نیروی مثبت از طرف فنر بهش وارد بشه.

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سو تفاهم ساده بود دیگه من نظام جدید رو نمیدونستم شما هم نظام قدیم رو یادت رفته بود. به هر حال ببخشید

اما به نظر من درسته. تو صورت سوال اشاره ای به لفظ "اندازه" شتاب نشده. از قصد هم علامت مثبت رو گذاشته تا بفهمیم که نوسانگر باید مکانش منفی باشه تا نیروی مثبت از طرف فنر بهش وارد بشه.
      ن شما ببخشید

خواهش میکنم داشتم شوخی میکردم.

12. Top | #42
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thermite نمایش پست ها

اصلا نقطه ی m به سمت چپ داره حرکت می کنه و به سمت xهای مثبت می ره

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gooneh نمایش پست ها
      اصلا نقطه ی m به سمت چپ داره حرکت می کنه و به سمت xهای مثبت می ره
      خب دیگه پس باید یه نیم دایره و خورده ای بره تا برسه به ناحیه سوم مثلثاتی تا شتاب و نیروش مثبت بشه

14. Top | #44
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      خب دیگه پس باید یه نیم دایره و خورده ای بره تا برسه به ناحیه سوم مثلثاتی تا شتاب و نیروش مثبت بشه

نه دیگه... الان ربع سومه داره می ره ربع دوم

15. Top | #45
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      شما به جهت حرکت موج توجه نکردین

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن