خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا این تاپیک برای شما مفید است؟

رأی دهندگان
    20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

16 80.00%
    • خیر

4 20.00%
    صفحه 1 از 15 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 225
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

رفع اشکال آزمون های جامع

سلام امیدوارم ایام به کامتون باشه
      هدفم از زدن این تاپیک این بود چون الان توی دوران جمع بندی هستیم ممکنه توی پاسخ سوالات کنکور یا حتی کنکور های آزمایشی موسسات به مشکل بر خوریم.
      مثلا 1 گزینه توی 1 تست یا ...

برای این که تاپیک نظم خودشو داشته باشه لطفا منبع سوال رو بنویسید
      مثلا کنکور داخل تجربی 93
      و برای سوالات هر درس پست جدا بزنید.
      توی 1 پست فقط 1 درس مثل زیست رو قرار بدید.
      ممنون

موفق باشیم...
      ویرایش توسط -Morteza- : 09 خرداد 1396 در ساعت 16:00

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول سوالات خودم رو میپرسم.امیدوارم مورد استقبال قرار بگیره تاپیک:

تست های زیست
      کنکور تجربی 92-داخل
      تست 187:
      فقط گزینه 4 ، تفکیک الل ها حس میکنم 1 کلید واژست!برای میوز بیان میشه یا...

تست 191:
      اگر ممکنه تک تک گزینه هاشو با توضیح برام تحلیل کنید

تست 198:

تحلیل گزینه 4!

تست 204:
      صورت تست گفته شایستگی تکاملی فرزندان با توجه به رفتار والدین آنها ....خب توی کتاب ک میخونیم شیر نر افریقا با فرزندان خودش خوبه که!!!
      پس چرا باید کاهش بده شایستگی تکاملی فرزندانش رو!؟
      اگه میگفت گونه درست ولی فرزندان!؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیک
      تجربی -داخل -92

تست 222:
      اینو چرا با فرمول حل نمیشه؟

تست 235:
      چی شد الان؟
      تو پاسخ نامش 1چیزایی میگه ندیده بودم تا الان .ممنون میشم کامل توضیحش بدید:

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Morteza- نمایش پست ها
      اول سوالات خودم رو میپرسم.امیدوارم مورد استقبال قرار بگیره تاپیک:

تست های زیست
      کنکور تجربی 92-داخل
      تست 187:
      فقط گزینه 4 ، تفکیک الل ها حس میکنم 1 کلید واژست!برای میوز بیان میشه یا...

تست 191:
      اگر ممکنه تک تک گزینه هاشو با توضیح برام تحلیل کنید

تست 198:

تحلیل گزینه 4!

تست 204:
      صورت تست گفته شایستگی تکاملی فرزندان با توجه به رفتار والدین آنها ....خب توی کتاب ک میخونیم شیر نر افریقا با فرزندان خودش خوبه که!!!
      پس چرا باید کاهش بده شایستگی تکاملی فرزندانش رو!؟
      اگه میگفت گونه درست ولی فرزندان!؟
      187-گزینه های یک تا سه با خزه رد میشه.
      تفکیک الل هم در جاندار دیپلوئید به معنای میوزه
      191-
      1-بیکربنات از بخش برونریز پانکراس ترشح میشه پس نمیره تو خون
      2-هردو هورمون اند و وارد خون میشن
      3-پروتئازهای پانکراس بصورت غیرفعال ترشح میشن و ربطی به سکرتین ندارن
      198-
      خب با توجه به تابلو بودن گزینه دوم پس گزینه 4 غلطه چون منظورش کل تابش های الکترومغناطیسه که حشرات فقط قسمتیش رو میبینن نه همشو مثلا اشعه گاما رو که نمیبینن.
      204-
      1-سینه سرخ افزایش میدهد
      2- گاو افزایش
      4-شیر کاهش
      ویرایش توسط revenger : 09 خرداد 1396 در ساعت 16:27

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها
      187-گزینه های یک تا سه با خزه رد میشه.
      تفکیک الل هم در جاندار دیپلوئید به معنای میوزه
      191-
      1-بیکربنات از بخش برونریز پانکراس ترشح میشه پس نمیره تو خون
      2-هردو هورمون اند و وارد خون میشن
      3-پروتئازهای پانکراس بصورت غیرفعال ترشح میشن و ربطی به سکرتین ندارن
      198-
      خب با توجه به تابلو بودن گزینه دوم پس گزینه 4 غلطه چون منظورش کل تابش های الکترومغناطیسه که حشرات فقط قسمتیش رو میبینن نه همشو مثلا اشعه گاما رو که نمیبینن.
      204-
      1-سینه سرخ افزایش میدهد
      2- گاو افزایش
      4-شیر کاهش
      ممنون.سوال 204 ولی هنوز توجیه نشدم.اگر میگفت گونه درست.. اما گفته فرزندان و والدین..

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون.سوال 204 ولی هنوز توجیه نشدم.اگر میگفت گونه درست.. اما گفته فرزندان و والدین..
      خب گزینه یک که اصلا غلطه و ممکنه طراح هردوتاشو یا فقط اولیشو غلط فرض کرده باشه.
      اما کاهش میدهد مربوط به شیر رو میشه اینجوری توجیه کرد که کتاب گفته نرهای گله پدر همه ی بچه شیرها هستند.

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیک
      تجربی -داخل -92

تست 222:

تست 235:
      چی شد الان؟
      سوال 222 با هر سه تا فرمول یه جواب میا دا جریان مقاومت اول 1سوم امپر ولتاژش 2 ولت با سه تا فرمول هم 2 سوم میاد جوابا

8. Top | #8
      دارنده مدال المپیاد

نمایش مشخصات
      فیزیک
      تجربی -داخل -92

تست 222:

تست 235:
      چی شد الان؟
      در مورد سوال اول که باید بگم ما اختلاف پتانسیل دوسر مقاومت مورد نظر رو نداریم که بخوایم از فرمول استفاده کنیم!به خاطر همین اول جریان رو حساب میکنیم و کلا مسئله رو از راه تقسیم جریان تو شاخه های مختلف حل میکنیم!البته میشه پتانسیل دو سر مقاومتم حساب کرد اما بهتره تو این مسائل از راه جریان بری!و البته احتمالا داری پتانسیلت رو اشتباه حساب میکنی!
      در مورد سوال بعدیت هم مطابق شکل ذره بتا آزاد یا همون الکترون مانند آزاد شده!میدونیم وقتی واپاشی بتا بیفته عدد اتمی یک واحد اضافه میشه و چون عدد جرمی ثابته بنابراین از تعداد نوترون ها هم باید یکی کم بشه تا عدد جرمی ثابت بمونه چون عدد اتمی یکی زیاد شده از نظر علمی هم بخوایم توضیح بدیم در واقع واپاشی بتا حاصل تبدیل شدن یک نوترون به پروتون و الکترونه!پس وقتی ذره بتا واپاشی میشه یکی از نوترون ها کم میشه و یکی به پروتون ها اضافه میشه.
      ویرایش توسط Aminsa : 09 خرداد 1396 در ساعت 17:46

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دمت گرم مرتضی
      به موقع بود این تایپک
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      همین تاپیک یه منبعه فوق العادست واسه مرور و جمعبندی باور کنین ... همه همکاری کنن خودم از 13 ام که 3 روز یه بار رو شروع کردم اینجا پست میدم سعی هم کنیم اسپم ندیم و فقط سوال و پاسخ یا هرچیز درسی دیگه ای باشه اینم خودم پاک میکنم.
      #پست_موقت

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی استارتر
      سوال من => دوستان وقتی پرسلولی ها از میتوز زیگوت ان و هر سلولشون ژنوم یکسانی داره , میتونیم نتیجه بگیریم که پروکاریوتها بخاطر تقسیم دوتایی و یوکاریوتهایی تک سلولی که فقط میتوز انجام میدن بخاطر میتوز تموم سلولهای یک گونه شون ژنوم یکسانی داره ؟! ممنون میشم

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط theraralo نمایش پست ها
      مرسی استارتر
      سوال من => دوستان وقتی پرسلولی ها از میتوز زیگوت ان و هر سلولشون ژنوم یکسانی داره , میتونیم نتیجه بگیریم که پروکاریوتها بخاطر تقسیم دوتایی و یوکاریوتهایی تک سلولی که فقط میتوز انجام میدن بخاطر میتوز تموم سلولهای یک گونه شون ژنوم یکسانی داره ؟! ممنون میشم
      به نظرم نه چون قطعا اون وسط جهش رخ میده و ژنتیکشون متفاوت میشه و طی انتخاب طبیعی اونایی که خوبن باقی میمونن ... اگه اینطوری بود ما انواع مختلف تک سلولی نداشتیم تاژکدار چرخان آمیب کلامیدوموناس و ...

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      به نظرم نه چون قطعا اون وسط جهش رخ میده و ژنتیکشون متفاوت میشه و طی انتخاب طبیعی اونایی که خوبن باقی میمونن ... اگه اینطوری بود ما انواع مختلف تک سلولی نداشتیم تاژکدار چرخان آمیب کلامیدوموناس و ...
      با اینکه کتاب مستقیم در این مورد حرف نزده ولی آره واقعا عقل اینو حکم میکنه .. ولی تو پیکر پر سلولی ها هم وقتی سلولها از زیگوت اولیه حاصل میشن هم احتمال جهش هست فکر کنم نه؟! .. ولی چون یکم نکته حاشیه ای هست بنظرم باید ژنوم تک سلولی ها رو یکسان در نظر بگیریم . بنظرتون ترانسفورماسیون نوعی هم یوغی هست ؟ اونم عقلا نیست ولی دلیل علمی ندارم براش :/

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با اینکه کتاب مستقیم در این مورد حرف نزده ولی آره واقعا عقل اینو حکم میکنه .. ولی تو پیکر پر سلولی ها هم وقتی سلولها از زیگوت اولیه حاصل میشن هم احتمال جهش هست فکر کنم نه؟! .. ولی چون یکم نکته حاشیه ای هست بنظرم باید ژنوم تک سلولی ها رو یکسان در نظر بگیریم . بنظرتون ترانسفورماسیون نوعی هم یوغی هست ؟ اونم عقلا نیست ولی دلیل علمی ندارم براش :/
      نباید یکسان گرفت ژنتیکشون رو تک سلولی ها طی میلیارد ها ساله که به وجود اومدن و همونطور که میدونی جهش خیلی کند عمل میکنه پس متفاوت میشن اما انسان توی 9 ماه به وجود میاد خیلی بعیده جهش بتونه خودش رو خوب نشون بده گاهی البته میبینیم یه چیزایی رو مثلا بچه های استثنایی و اینا ... اون سوالتون هم یادم رفته هم یوغی چیه فردا پاسختون رو میدم از بهنام عزیز میخوام جوابت رو بده @behnam10alipour

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هم یوغی باکتری ها به هم وصل میشن اما ترانسفر باکتری میاد از محیط میگیره ماده ژنتیک رو که حاصل باکتری مردس

صفحه 1 از 15 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن