خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا این تاپیک برای شما مفید است؟

رأی دهندگان
    20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

16 80.00%
    • خیر

4 20.00%
    صفحه 2 از 15 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 225
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان ممنون میشم غیر از گزینه یک بقیه گزینه ها رو یه توضیح مختصری بدین
      تنها گیرمه تو شیمی دو
      منبعشم ک غیر حضوری قلمچی 22 اردیبهشت
      capture.jpg180000.jpg
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی
      ویرایش توسط saeed211 : 10 خرداد 1396 در ساعت 13:37

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      دوستان ممنون میشم غیر از گزینه سه بقیه گزینه ها رو یه توضیح مختصری بدین
      تنها گیرمه تو شیمی دو
      منبعشم ک غیر حضوری قلمچی 22 اردیبهشت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG180000.JPG
مشاهده: 46
حجم: 21.4 کیلو بایت
      سلام
      گزینه ۱ : تو گروه ۱۷ اول از همه HF به دلیل داشتن پیوند هیدروژنی بیشترین نقطه جوشو داره بعد یهو یه کاهش شدید داره به HCl اما از کلر به بعد اوصاع فرق داره چون جرم ترکیب هیدروهالیک بالاتر میره و در ضمن حجم مولکول هم همینطور که باعث افزایش سطح تماس و افزایش نیروی جاذبه بین مولکولی میشه و دوباره نقطه جوش میره بالا شکل فکر کنید اخرین صفحه فصل ۴ شیمی دو رو نگا کن خیلی بدرد بخوره و کلی نکته داره
      گزینه ۲: غلطه ! همون شکلو اگه نگا کنی بین گروه ۱۷ ۱۶ ۱۵ تنها تو این گروه هست که ترکیب هیدروژن دار اخر گروه حتی نقطه جوشش از امونیاک که پیوند هیدروژنی داره قوی تره ، دلیلش اینه که به دلیل افزایش زیاد جرم مولی و حجم نیروهای بین مولکولی از نظر برایند حتی بر پیوند هیدروژنی امونیاک چربیدن !
      گزینه ۴ : گزینه درست همینه فکر کنم دو تا مولکول قطبی هستن که ایزومرن اتر یکی الکل چون قطبین جاذبه بینشون موقع حل شدن دوقطبی دوقطبی میشه .

گزینه ۳ : درستش اینه دوقطبی القایی_دوقطبی القایی چون هردو ناقطبین

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      سلام
      گزینه ۱ : تو گروه ۱۷ اول از همه HF به دلیل داشتن پیوند هیدروژنی بیشترین نقطه جوشو داره بعد یهو یه کاهش شدید داره به HCl اما از کلر به بعد اوصاع فرق داره چون جرم ترکیب هیدروهالیک بالاتر میره و در ضمن حجم مولکول هم همینطور که باعث افزایش سطح تماس و افزایش نیروی جاذبه بین مولکولی میشه و دوباره نقطه جوش میره بالا شکل فکر کنید اخرین صفحه فصل ۴ شیمی دو رو نگا کن خیلی بدرد بخوره و کلی نکته داره
      گزینه ۲: غلطه ! همون شکلو اگه نگا کنی بین گروه ۱۷ ۱۶ ۱۵ تنها تو این گروه هست که ترکیب هیدروژن دار اخر گروه حتی نقطه جوشش از امونیاک که پیوند هیدروژنی داره قوی تره ، دلیلش اینه که به دلیل افزایش زیاد جرم مولی و حجم نیروهای بین مولکولی از نظر برایند حتی بر پیوند هیدروژنی امونیاک چربیدن !
      گزینه ۴ : گزینه درست همینه فکر کنم دو تا مولکول قطبی هستن که ایزومرن اتر یکی الکل چون قطبین جاذبه بینشون موقع حل شدن دوقطبی دوقطبی میشه .

خیلی ممنون مهراب جان
      فقط ی چیزی
      کلا میشه ی لیستی از این انواع برهم کنشا بدی
      مثلا کی دو قطبی دو قطبی القاییه
      کی واندروالسه
      نفرت باشی
      محبوب باشی

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون مهراب جان
      فقط ی چیزی
      کی واندروالسه
      پیشنهاد من اینه این فیلم رو از این سایت ببینی من با دیدن توضیحات اقاجانی این مبحثو فهمیدم خداخیرش بده تنها دبیری ک تو شیمی اینقدر قدرت انتقال اطلاعاتش بالاست همینه
      ادامۀ فصل سوم شیمی(3): محلول ها
      شک نکن با دیدن این فیلم دیگه مشکلی هم نداری جواب همه سوالاتتم میگیری
      خدایا کمکمون کن

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomejaliliyan نمایش پست ها
      پیشنهاد من اینه این فیلم رو از این سایت ببینی من با دیدن توضیحات اقاجانی این مبحثو فهمیدم خداخیرش بده تنها دبیری ک تو شیمی اینقدر قدرت انتقال اطلاعاتش بالاست همینه
      ادامۀ فصل سوم شیمی(3): محلول ها
      شک نکن با دیدن این فیلم دیگه مشکلی هم نداری جواب همه سوالاتتم میگیری

اخ اخ من فک کردم این مبحث مربوط ب فصل چهاره شیمی دویه-چون تو اونجا ی زمینه ای ازش هست-گفتم شاید من نخوندم کامل
      محلول ها تنها فصلیه ک نخوندم
      ممنون
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      محبوب باشی

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اخ اخ من فک کردم این مبحث مربوط ب فصل چهاره شیمی دویه-چون تو اونجا ی زمینه ای ازش هست-گفتم شاید من نخوندم کامل
      محلول ها تنها فصلیه ک نخوندم
      ممنون
      بنظر من اگر قصد حذف محلولا رو داری مفاهیمش ارزش خوندن داره از اقاجانی هر جا نفهمیدی ببین واقعا ب من کمک کرده .....اتفاقا این مبحث مال سومه منتها فقط کناره کتاب یه شکل ازش کشیده
      خدایا کمکمون کن

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون مهراب جان
      فقط ی چیزی
      کی واندروالسه
      خواهش میکنم حالا خوب فصل محلولو بخونی متوجه میشی
      دو قطبی القایی _دوقطبی القایی زمانیه که دوتا مولکول جفتشون ناقطبی باشن
      دوقطبی القایی _دوقطبی زمانی که یکی قطبی یکی ناقطبی باشه
      دو قطبی_دوقطبی زمانی که دوتا مولکولت قطبی باشن. که پیوند هیدروژنی هم یه نوع قوی همین دستس درواقع.
      یون _ دوقطبی هم موقع برقراری جاذبه بین یه یون و مولکوله مثلا موقع حل شدن یه ترکیب یونی تو آب.
      ابن مختصر و مفیدش

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سوال 2و 10 کنکور ریاضی تجربی داخل95 مربوط به چه مبحثیه تابع ...نمیدونم چرا با اینکه تابعو خوندم تست رو غلط زدم پ ن : رسم نمودار تابع و نحوه ی محاسبه ی مساحت زیر نمودار رو بلد نیستم جزوه ندارید ...لطفا راه حل سوالاتو بذارید و یکم تو ضیح بدید ممنون.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. سوال آمار زیر مربوط به آزمون سنجش 5 خرداده.گزینه 4 جوابه. لطفا راه حلشو ارائه بدین( راه حل سنجش قابل فهم نیست(کافی نیست))
      wp_20170531_21_46_56_pro.jpg

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      نباید یکسان گرفت ژنتیکشون رو تک سلولی ها طی میلیارد ها ساله که به وجود اومدن و همونطور که میدونی جهش خیلی کند عمل میکنه پس متفاوت میشن اما انسان توی 9 ماه به وجود میاد خیلی بعیده جهش بتونه خودش رو خوب نشون بده گاهی البته میبینیم یه چیزایی رو مثلا بچه های استثنایی و اینا ... اون سوالتون هم یادم رفته هم یوغی چیه فردا پاسختون رو میدم از بهنام عزیز میخوام جوابت رو بده @behnam10alipour
      نقل قول نوشته اصلی توسط theraralo نمایش پست ها
      مرسی استارتر
      سوال من => دوستان وقتی پرسلولی ها از میتوز زیگوت ان و هر سلولشون ژنوم یکسانی داره , میتونیم نتیجه بگیریم که پروکاریوتها بخاطر تقسیم دوتایی و یوکاریوتهایی تک سلولی که فقط میتوز انجام میدن بخاطر میتوز تموم سلولهای یک گونه شون ژنوم یکسانی داره ؟! ممنون میشم
      سلام
      اولا يه توضيحي بدم در مورد ژنوم سلول هاي يوكاريوتي .....
      در فصل اول دوم خونديم كه تنوع در تعداد ، ترتيب و تركيب نوكلئوتيد هاي dna سبب ايجاد تنوع در پروتئين هاي ساخته شده و در نتيجه تفاوت در فتوتيپ و ..... ميشود
      پس قطعا بين ژنوم هسته اي يه سلول يوكاريوتي يه فرد با فرد ديگه ( حتي همگونه ) تفاوت هايي وجود داره ....
      اما در ژنوم سيتوپلاسمي تقريبا بين گونه هاي يكسان تفاوت چنداني وجود نداره و فقط در سطح تفاوت در محل ژن با هم مشترك نيستند ...
      (در پرانتز بگم كه ژنوم ميتوكندريايي در يك سلول بدن ما ميتونه در حد تفاوت در يك يا دو ژن با سلول ديگر از بدنمون حتي متفاوت باشه !!)

در مورد ژنوم باكتري ها ؛ وقتي كه يه سلول بصورت كولن از سلول والد ايجاد ميشه ١٠٠ درصد ژنتيك يكساني دارند ...
      اما جهش در سلول باكتريايي ميتونه سبب تنوع در سلول هاي آينده بشه ...
      پس قطعا نميشه گفت كه در يك گونه باكتري ، دو سلول از نظر ژنتيكي شبيه به هم هستند يا نه ....

11. Top | #26
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط legendmat نمایش پست ها
      سلام. سوال آمار زیر مربوط به آزمون سنجش 5 خرداده.گزینه 4 جوابه. لطفا راه حلشو ارائه بدین( راه حل سنجش قابل فهم نیست(کافی نیست))
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WP_20170531_21_46_56_Pro.jpg
مشاهده: 66
حجم: 34.6 کیلو بایت
      منحنی نرمال رو دیدی توی کتاب ؟ امسال احتمال 90 درصد سواله ...
      ببین میانگین میشه دقیقا وسط حالا اگه به اندازه یه انحراف معیار اینور و اونور بریم سطح زیر نمودار 68 درصد شامل میشه 2 تا بری 96 سه تا بری 100 درصد وقتی واریانس 2/25 هست پس انحراف معیار میشه 1/5 حالا 12/5 ازش 1/5 کم کن میشه 11 زیاد کن میشه 14 پس به اندازه یه انحراف معیار هم به راست هم به چپ رفتیم پس 68 درصد جامعه اونجا قرار میگیره

12. Top | #27
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      سلام

مرسی از توضیح کاملت اما درمورد اولی وقتی مبگه عناصر باید بگیم مثلا F2 CL2 Br2 I2 که از بالا به پایین بخاطر افزایش جرم و حجم جوششون زیاد میشه نه کم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      منحنی نرمال رو دیدی توی کتاب ؟ امسال احتمال 90 درصد سواله ...
      ببین میانگین میشه دقیقا وسط حالا اگه به اندازه یه انحراف معیار اینور و اونور بریم سطح زیر نمودار 68 درصد شامل میشه 2 تا بری 96 سه تا بری 100 درصد وقتی واریانس 2/25 هست پس انحراف معیار میشه 1/5 حالا 12/5 ازش 1/5 کم کن میشه 11 زیاد کن میشه 14 پس به اندازه یه انحراف معیار هم به راست هم به چپ رفتیم پس 68 درصد جامعه اونجا قرار میگیره

تو ای کیو یا خیلی سبز سوال مشابه هست؟؟؟

14. Top | #29
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirdostaneh نمایش پست ها
      تو ای کیو یا خیلی سبز سوال مشابه هست؟؟؟
      نمیدونم ... من از رو کتاب خوندمش

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیدونم ... من از رو کتاب خوندمش
      کدوم صفحه ؟

صفحه 2 از 15 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن