خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question اسید و باز قوی (؟)

ببخشید بچه ها، کسی لیست اسید و باز قوی رو داره؟ من کتاب ندارم. ممنون میشم یا بنویسید یا عکس بگیرید.

این عکس هم مال سایت تبیانه، درسته و مطابق کتاب درسی هست؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر
      این عکس ها برگرفته از کتاب مبتکران شیمی پیش دانشگاهی هستش، امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.
      75um_1111.png
      122.png
      1121.jpg

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با اینکه لیست خواستید ولی من لیست ندارم چیزایی که خودم بلدم رو میگم درمورد اسید و باز قوی چیزی فراتر از ایناهم نیست

7 تا اسید قوی :
      HCl - HClO3 - HClO4 - HI - HBr - H2SO4 - HNO3
      توی محلول های آبی قدرت اسیدی این اسیدا بجز HNO3 یکیه و به عبارتی HNO3 ضعیف ترین اسید قوی هست ( با این وجود درجه یونشش رو همون 1 درنظر میگیرن چون به هرحال اسید قوی هست)
      H+ هم مرز بین اسید قوی و ضعیف هست به این شکل که اسید هایی که K کمتر از H3O+ یا همون H+ داشته باشن دیگه قوی محسوب نمیشن و ضعیفن
      این از اسیدا

برای باز ها هم هیدروکسید فلزات گروه 1 و 2 بجز Be(OH)2 و Mg(OH)2 رو باز قوی در نظر میگیرن
      نکته ای که داره هم اینه که هیدروکسید های گروه 1 انحلال پذیری زیادی تو آب دارن منتهی هیدروکسید های گروه 2 انحلال پذیریشون کمه با این وجود چون همون یه مقداری که حل میشه تقریبا بطور کامل به یون فلز و یون هیدروکسید تبدیل میشه و درنتیجه درجه یونش نزدیک به یک داره باز قوی محسوب میشن

البته این چیزایی که من گفتم درحد کنکور بود خودمم فراتر از کنکور بلد نیستم (دوستان نیان بگن این چیزی که گفتی از نظر علمی غلطه و تو دانشگاه فلان میخونید و اینا!)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن