خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

فیلم کوروش بزرگ...

سلام به روی ماه همگی...

این خبرو شنیدم خیلی حال کردم گفتم به اشتراک بذارم

مراسم رونمایی از کتاب کورش بزرگ برگزار شدو پروژه ساخت فیلم سینمایی کورش بزرگ آغاز شد.
      1456747702-2871.jpg
      مراسم رونمایی از چاپ دوم فیلمنامه «کوروش کبیر» به نویسندگی مسعود جعفری جوزانی و با پژوهشگری فتح‌اله جعفری جوزانی و دکتر عبدالکریم یونسی و همچنین مراسم رونمایی از کارهاى انجام شده فاز صفر شامل؛ ١-سایت ٢- کوروش کارت بانک ملت و ٣- گزارش اتمام نقشه راه (آرت بوک) با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس سینما، تیاتر و تلویزیون کشور و تعدادی از شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی و هنری و با یاد و بزرگداشت زنده‌یاد «علی معلم» منتقد و نویسنده سرشناس سینمای ایران؛ در موزه سینما در تهران برگزارشد

مسعود جعفری جوزانی که کار گردانی کار را به عهده دارد گفت:این کار را با پول های مردمی و هزینه های خود ادامه می دهیم.تا کنون برای ساخت آن ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرده ایم و آرت بوک و تمام اجزای ابزار آن دوران به صورت سه بعدی تهیه شده است.
      برای ساخت جلوه های ویژه کامپیوتری فیلم « کوروش کبیر » با شرکت های آمریکایی که متخصص در ساخت جلوه های ویژه کامپیوتری هستند مذاکره کرده است تا بتوانند مسئولیت ساخت جلوه های ویژه این فیلم را برعهده بگیرند.ما در این فیلم از هنر پیشه های بین المللی استفاده میکنیم اما نقش کوروش را قطعا یک ایرانی بازی میکند

گفتنی ست که در ابتدا راسل کرو برای نقش کوروش انتخاب شده بود

در مراسم رونمایی از کتاب کوروش بزرگ و اعلام رسمی اغاز ساخت این فیلم که 1 خرداد برگزار شد تعدادی از هنرمندان حضور پیدا کردند.

داریوش ارجمند که اجرای این برنامه را برعهده داشت در ابتدا این مراسم ضمن خوش آمد گویی گفت که امروز پرداختن به تاریخ کهن کشورمان یکی از مهمترین کارهایی است که باید به آن پرداخته شود. در میان پادشاهان همواره افرادی بودند خون ریز اما کورش در میان آنها یک دردانه است که نه تنها ما بلکه تمام دنیا به آن افتخار می کنند.
      وی ادامه داد: تشکر می کنم از جعفری جوزانی که می خواهد کورش این شخصیت دردانه تاریخ را برای جهانیان روایت کند. ساخت این فیلم بسیار گران است. چونان خود کوروش که انسان گرانی بود. تشکر می کنم از سرمایه گذاران این فیلم اما سرمایه گذار اصلی این اثر مردم هستند.

علی نصیریان در ادامه این مراسم بیان کرد:ساخت چنین پروژه هایی بسیار خطیر است و باید بسیار برای ساخت آن دقت کرد. یکی از سختی های این گونه فیلم ها روایتهای گوناگونی است که سینه به سینه روایت شده است که بعضا باور آن برای مخاطب دشوار است.
      وی افزود: چیزی که باید از آن پرهیز کرد استفاده از بازیگران خارجی است. اینچنین پروژه هایی چون تاریخ خودمان است، باید خود ایران آن را ایفا کند. این که بازیگر خارجی بیاوریم تا تاریخ ما را ایفا کند کار صحیحی نیست.

سپس
      آذر معماریان همسر علی معلم پشت تریبون آمد و بیان کرد: به یاد دارم علی معلم چندین سال قبل از آن که فیلم 300 ساخته شود شوق آن را داشت که فیلمی درباره کوروش بزرگ بسازد. زمانی که در چشم باد از تلویزیون پخش شد گفت که مسعود جعفری جوزانی می تواند این وظیفه را برعهده بگیرد. یادم نمی رود زمانی که درباره این فیلم صحبت می کردند از یک تکلیف سخن می گفتند. من عهد کرده ام که تا آخر در کنار مسعود جعفری جوزانی باشم و از صیانت این پروژه دفاع کنم.
      وی ادامه داد: ما عهد کرده ایم که اگر هر کداممان در قید حیات نباشیم دیگری آن را به اتمام برساند. در جوزان فیلم انجمنی به نام نخبگان ایرانی تشکیل شده است که تمام نخبگان به این فیلم کمک کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در این مراسم گفت: آقای ظریف قرار بود در این مراسم حضور داشته باشند اما بخاطر شلوغی و کارهای زیاد نتوانستند حضور پیدا کنند و من را به نمایندگی فرستادند. کار درباره کوروش بزرگ باعث افتخار کشورمان است چرا در پیرامون ایران هراسی به شدت در حال ترویج است.

کتایون ریاحی اظهار کرد: بار دیگر باید نام کوروش به کشورمان برگردد. خانم معماریان باید بدانند که در این مسیر تنها نخواهد بود، ما هم در کنار ایشان خواهیم بود. از همه ایرانیان در سراسر جهان می خواهیم که خودتان را حمایت کنید چرا که قرار است ایران و ایرانی در این فیلم به نمایش درآید.

به نظرتون کدوم بازیگر ایرانی برای نقش کوروش خوبه؟خواهشا نظراتتون رو بذارید

تایپیک بروزرسانی میشود

موفق باشید

ویرایش توسط 86ali.z : 05 خرداد 1396 در ساعت 21:46

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون خیلی عالی

کوروش ینی تاریخ ایران بزرگ
      خیلی ضعیفی اگه دنبال آرزوهات نری

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دمشون گرم بلاخره ب فکر افتادن
      فقط خدا کنه خوب بسازن بعید میدونم بتونن ینی ولی امیدواریم دگ -_-

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کوروش ینی یه بخشی از تاریخ و امپراطوری کل دنیا ، ندیده میشه گفت یکی از بهترین فیلم های سینمای ایران هست
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا از شاهنامه هیچ فیلمی نمیسازن
      این کره ایا لامصبا هیچی ندارن اون وقت هی فیلم تاریخی میسازن
      اون وقت ما ...

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان به نظرتون کدوم یک از بازیگران ایرانی مناسب نقش این بزرگ مرد هستن؟اسم ببرید
      ویرایش توسط 86ali.z : 03 خرداد 1396 در ساعت 21:01

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

چه عالی!

امیدوارم به پشتوانه ی یه فیلم نامه ی قوی این فیلم سینمایی خوش ساخت باشه!

آقای شهاب حسینی

با بازی فوق العادشون
      Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من که بی صبرانه منتظر این فیلمم به قول یه نفر فیلم هزینه بری میشه چون باید شهرک درست کنن برای تاریخ اسلام و فضای عربستان وپهلوی و قاجار داریم ولی برای این برهه نه تاااازه باید بسازیم حیف اقای جوزانی کارگردان قابلی هستن و مسئولیت بزرگی رو به گردن گرفتن امیدوارم درخور کوروش کبیر باشه واقعا هم کار سختیه سنگ تمام خواهند گذاشت موفق باشند
      فک کنم پیمان معادی یا بهرام رادان تو فیلم باشن ولی واسه نقش کوروش کبیر ایده ای ندارم کاش مهتاب کرامتی هم باشه با توجه به فیلم راه ابی ابریشم پگاه اهنگرانی هم چهره خوبی برای فیلم های تاریخی داره امیدوارم چهره عملی توش نبینم که نقص بزرگی برای فیلمای تاریخیه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بالاخره نمردیم و فیلممون هم دیدیم
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تیتر بوی نژادپرستی میده.... ر.ا....امیدوارم غیرتی بسازنش نه مثل فیلمای چرت و پرت دیگشون....
      لب لعلش چو مرا جان عزیز است
      عمری بود آن لحظه که جان را به لب آرم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      انشالله بسازن واقعا اینجور فیلم ها تو سینمای ما کمه ...

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دمشون گرم.خیلی وقت پیشا باید این کار انجام میشد اونم نه فقط برای کوروش بزرگ بلکه برای دیگر بزرگان هم باید ساخته میشد.خیلی بدبختیه که کشورت این همه بزرگ تو تاریخش باشه اونوقت یک فیلم دربارش ساخته نشه.ای کاش سریال کوروش بزرگ رو میساختن.
      در مورد سوال استارتر که کدوم بازیگر ایرانی برای این نقش مناسبه به نظر من بهرام رادان یا شهاب حسینی یا علیرام نورایی برا این نقش خوبن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن