خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

کمک برای بهترین مباحثِ عربی برای روز های باقی مانده.

دوستانِ کنکوری خسته نباشید.

میخواستم بدونم الان بهترین منبع یا مباحث برای عربی چیه ؟ راحت ترینارو ذکر کنین و منبعِ مناسب براش بگین. اول نظرم روی خطِ ویژه بود. با خوندنِ مقداری از قواعدش زیاد راضیم نکرد... به دو دلیل...

من پایه عربیم افتضاحه دوست هم ندارم بدونم مشتق و جامد و این چرتو پرتا چیه... میخوام کنکور 50-60 بزنم از شرش خلاص شم. اما خـــــطــــ ویــــژهـــــ همش از قواعدِ پایه حرف میزنه که اکثرِ دانش اموزا توش هیچن

دوم هم اینکه اصلا ویراستاریش جالب نیست و حتی یک بار هم بعد از ویرایش کسی نخونده که اینقد کتابِ یک و دو رو از گفته هاشون حذف کنه یا همش بگه مراجعه کنین به جعبه ابزار

رو این حساب میخواستم یه منبعِ جمع و جور و مطالبِ مناسب رو بگین که از پسش بر بیام.

مباحثی که مقداری توشون مسلط ام :

ترجمه که پارسال 6-7 تاشو صحیح زدم. ( کلا 32 زدم که یادم نمیاد چیو زدم اصلا. )

درک مطلب اگه ادم وار داده باشن.

یه مقدارم منصوبات شاملِ تمییز و مستثنی و مفعول فیه و مطلق و منادی.

میخواستم بدونم مبحثِ دیگه ای هست که بشه تو این مدت جمعش کرد ؟ ( حداکثر تا پایانِ اردیبهشت باید تمومش کنم چون فقط عربی مونده. ) مثلِ تشکیل و ...

و اینکه یه منبعِ خوب بگین که بشه بدونِ نیاز داشتن به پایه اونایی که گفتم رو مرور و تکمیل کنم.

تشکر.
      من اگر پسر نفرین شده ی اندوهم، یا که از نسل گلی هرزه میان کوهم

تو همان آدمک چوبی پیمان شکنی که فقط لایق آتش زدنی

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      8 سوال ترجمه + 4 سوال درک مطلب + 1 سوال معتل + 4 تست منصوبات = اینا میشه 70 درصد عربی که میگن مستقل هست، بگیم 20 درصد هم اشتب میزنی 50 درصدی میشی
      از نظر من بخوای اینطور که میگی کار کنی و پایه ات ضعیف باشه 30 درصد هم نمیشی چون هر موضوعی رو نمیتونی کامل فرا بگیری تو ترجمه قواعد هست ، تو همین منصوبات باز هم جامد و مشتق و ترکیب هست و ... درک مطلب هم تمرین میخواد سخته بگی میتونی به 4 تا سوالش جواب بدی // اگه میخوای عربی رو بالای 50 بزنی و با کتاب هم حال نمیکنی بهترین کار بری dvd عربی تهیه کنی و تو این مدت کنکور روزی 2 ساعت واسش وقت بزاری ، فیلم های الا ( ناصح زاده ) هم خیلی عالیه برای اینکه پایه ات رو قوی کنه ولی باید واسش زمان بزاری / یاحق

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

khejalati
      نمایش مشخصات
      اگه نتیجه نمیگیری دی وی دی ایاد فیلیم خوبه

لینک دانلود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ترجمه+ منصوبات+ تحلیل صرفی. حدود 40-50%
      معلوم مجهول هم راحتره. البته قواعد عربی کاملا به هم ربط داره.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن