خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 53 از 53

موضوع: نمودار!

1. Top | #46
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      خواهش می کنم. اساساً از نظر سینوس و کسینوس کمانهای 0 و 2pi و 4pi هم ارزند و مضارب زوجش همینطور. حالا هر زاویه بین 0 تا 90 هم بخواید می تونید بهشون اضافه کنید. مضارب فرد pi هم همینطور مثل همند.
      اما به هر حال باید تفکیکی قائل بشیم مثلا تابع نوسان سینوسی داریم خب اگه بپرسن نوسانگر چند بار طی 0 تا 8pi به نقطه ی اوجش رفته اگه بگید هم ارز 2pi هست قطعا به مشکل می خوریم!
      در خصوص سوال شما هم بگم من استدلالم اینه که یه نقطه به عنوان مبدأ فرض کنیم (توی شکل مشخص کردم کجا رو مبدأ گرفتم و این غیر از مبدأ مختصاته) و براساس اون بگیم که در نقطه تقاطع با محور y ها 11pi/6 داریم یا 7pi/6 چون دیگه وقتی مثلا تابع سینوسی باشه و مقدارش باشه 0.5- و در حال صعود باشه فقط کمان 11pi/6 براش قابل قبوله. حتی شما 2pi هم بهش اضافه کنید درسته که هم ارز با 11pi/6 هست ولی با مبدأ ما تطابق نداره و استدلال درست نیست.
      اونجا رو می تونید 23pi/6 در نظر بگیرید ولی به شرطی که مبدأ فرضی رو هم به اندازه 2pi عقب تر برده باشید و اینطوری نقطه بعدی مورد نظر هم میشه 5pi . یعنی به طور خلاصه بگم فاصله ها رو باید همیشه درنظر بگیرید براساس مبدأ مون.
      اگه اشکال داشتید بپرسید.
      آهان تقریبا اوکی شد . ممنون ازتون خیلی لطف کردین وقت گذاشتین
      پس کلا میشه فرض کرد اون 11pi/6 هست و الآن دورِ اول هستیم ( یعنی دیگه نگرانِ این که 11pi/6 هست یا 23pi/6 یا 35pi/6 و ... نباشیم )
      Fear Lies Beneath Your Facade
      In Panic Scream For Your God
      In The Moment of Visceral Haze
      The Last Thing You See Are My Crazed , Eyes
      ^_^

2. Top | #47
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      خواهش می کنم. اساساً از نظر سینوس و کسینوس کمانهای 0 و 2pi و 4pi هم ارزند و مضارب زوجش همینطور. حالا هر زاویه بین 0 تا 90 هم بخواید می تونید بهشون اضافه کنید. مضارب فرد pi هم همینطور مثل همند.
      اما به هر حال باید تفکیکی قائل بشیم مثلا تابع نوسان سینوسی داریم خب اگه بپرسن نوسانگر چند بار طی 0 تا 8pi به نقطه ی اوجش رفته اگه بگید هم ارز 2pi هست قطعا به مشکل می خوریم!
      در خصوص سوال شما هم بگم من استدلالم اینه که یه نقطه به عنوان مبدأ فرض کنیم (توی شکل مشخص کردم کجا رو مبدأ گرفتم و این غیر از مبدأ مختصاته) و براساس اون بگیم که در نقطه تقاطع با محور y ها 11pi/6 داریم یا 7pi/6 چون دیگه وقتی مثلا تابع سینوسی باشه و مقدارش باشه 0.5- و در حال صعود باشه فقط کمان 11pi/6 براش قابل قبوله. حتی شما 2pi هم بهش اضافه کنید درسته که هم ارز با 11pi/6 هست ولی با مبدأ ما تطابق نداره و استدلال درست نیست.
      اونجا رو می تونید 23pi/6 در نظر بگیرید ولی به شرطی که مبدأ فرضی رو هم به اندازه 2pi عقب تر برده باشید و اینطوری نقطه بعدی مورد نظر هم میشه 5pi . یعنی به طور خلاصه بگم فاصله ها رو باید همیشه درنظر بگیرید براساس مبدأ مون.
      اگه اشکال داشتید بپرسید.
      سوال منم ریاضی92قراربودلطف کنیدشب نمودارش روبکشیدبسی انتظارکشیدیم وسخت گذشتمرسی ازتون
      نگران منی به توقرصه دلم

3. Top | #48
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      سوال منم ریاضی92قراربودلطف کنیدشب نمودارش روبکشیدبسی انتظارکشیدیم وسخت گذشتمرسی ازتون
      چشم! راه جبریش زیاد سخت نیست با کاربرد مشتق و یا همون توضیحاتی که دادید حل میشه. ولی راه نمودارش چون هنوز دوره تناوب، مثلثات و انتقال رو زیاد کار نکردم یه مقدار کار داره که امیدوارم چند دیقه دیگه تموم بشه! یعنی قابل رسم هست ولی باید یه جوری باشه که بگم متوجه بشید چی کار کردم!
      جوابتون هم درسته 3 نقطه میشه!

4. Top | #49
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام بچه هاممکنه ایین سوال روبارسم نمودرارحل کنیدلطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      پ.ن:خودم بدون رسم حلش روبلدم اینشکلی:چون مدوده کسینوس از-1تا1هستشبایدعبارت داخل پرانتزرومساوی منفی یک قراربدیم تادرaکه اینجا-4هستش ضرب بشه ونمودارکسینوس بتونه بیشترین مقدارروداشته باشه ودرنهایت معادله مثلثاتی روحل کنیم(کسینوس چ عبارتهایی منفی یکه) وباعددگذاری نقاطی که بدست میادرادرمعادله صدق بدیم ودرمحدوده بسته -1و+1جوابهاقابل قبوله که اگه اینکارروبکنیم3تاعددبدست میادپس میشه3بارحالاشماهاچشکلی بارسم نمودارحلش میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فایل پیوست 83999
      بیشترین نادرسته. باید بگی بیشینه نسبی. سوال ازمون سراسری هم که باشه، بیانش نه درسته.
      شب خط Pi/4 -3.Pi.x رو میدونیم؛ منفی 3Pi. طول بازه داده شده، 2 هستش، پس طول برد اون خط میشه 6Pi. تابع Cosx یک ماکسیمم نسبی در بازه ب طول 2pi داره. چون ابتدا و انتهای بازه داده شده، بیشینه نسبی نیستن پس جواب مسله میشه 6/2.

میخای رسم رو بدونی.
      ضریب منفی چهار، کشش عمودی ایجاد میکنه. Pi/4, شیفت ب چپه. منفی سه پی هم تابع رو در راستای افق zoom in میکنه. هر سه نگاشته بیان شده ایزومورفیسم هستن. پس کافیه اکسترمم های نسبی تابع cosx رو بررسی کنی در بازه ب طول 6pi.

"پ.ن" ینی چی؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 12 آذر 1397 در ساعت 02:46

5. Top | #50
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه هاممکنه ایین سوال روبارسم نمودرارحل کنیدلطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      پ.ن:خودم بدون رسم حلش روبلدم اینشکلی:چون مدوده کسینوس از-1تا1هستشبایدعبارت داخل پرانتزرومساوی منفی یک قراربدیم تادرaکه اینجا-4هستش ضرب بشه ونمودارکسینوس بتونه بیشترین مقدارروداشته باشه ودرنهایت معادله مثلثاتی روحل کنیم(کسینوس چ عبارتهایی منفی یکه) وباعددگذاری نقاطی که بدست میادرادرمعادله صدق بدیم ودرمحدوده بسته -1و+1جوابهاقابل قبوله که اگه اینکارروبکنیم3تاعددبدست میادپس میشه3بارحالاشماهاچشکلی بارسم نمودارحلش میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فایل پیوست 83999
      خب برای این سوال اول بگم که احتمالا موافقید که ضریب بیرونی فقط تابع رو یا قرینه می کنه یا بالا و پایین می کشونه و خلاصه تأثیری توی min یا max نداره. چون هرچی مقدار Min یا max باشه هم یا قرینه میشه یا بالاتر و پایین تر میره بنابراین من اون تابع رو ساده می کنم به صورت زیر:
      cos(3pi*x+pi/4)
      خب اول میریم سراغ رسم cos(3pi*x) که میشه همون کسینوس ولی با دوره تناوب 2pi /3pi یعنی 2/3 (فرمول دوره تناوب استفاده کردم برای کسینوس)
      یعنی انگار همون کسینوس داریم ولی از 0 تا 2/3=0.67 و خب این نمودارو من تکرار می کنم از 2/3 تا 4/3 که بیشتر از بازه مورد نظر هم میشه.
      چون این تابع زوج هست همینا رو عیناً قرینه می کنم نسبت به محور y تا نقطه 1-=x
      اما برای رسیدن به تابع سوال باید انتقال داشته باشیم. می دونیم که مثلا f(x) رو اگر داشته باشیم برای تابع f(x+1) باید همون f(x) رو به اندازه 1 واحد به سمت چپ انتقال بدیم. مثلا 3x و (x+1)3 رو مثال بزنید برای خودتون (قواعد انتقال تابع رو صرفا گفتم)
      برای تابع سوال هم باید همین کارو بکنیم ولی دقت کنید این اشتباهه که بگم pi/4 باید انتقال بدم چون با قواعد انتقال غلط درمیاد. باید اونو به فرم a(x+c) دربیارم بعدش بگم c واحد انتقال می دم.

برای اینکه شبیه بشه به قواعد انتقال، من میام اینو شبیه می کنم به همین 3x که گفتم
      cos(3pi*x+pi/4)=cos(3pi*x + 3pi/12)=cos(3pi(x + 1/12)); s
      حالا می تونم بگم همون تابع که رسم کردیم رو 1/12 باید انتقال بدم به سمت چپ و نمودارنهایی به صورت شکل 2 میشه
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست untitled2.jpg  
      ویرایش توسط Math97 : 12 آذر 1397 در ساعت 03:41

6. Top | #51
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      پ.ن:مخفف پی نوشت هستایشاالله اگه ابهامی داشتم میپرسم ممنونم
      خب اولین ابهام:تصورذهنی من ازرسم ورسمی که خواهم داشت مطمئنامتفاوت خواهدبودبارسم شماممنون میشم خودتون رسم کنید
      اول جانشین کن. x = t/Pi.
      این جانشینی، بازه 1 تا منفی 1 بر حسب ایکس رو رو تبدیل میکنه ب منفی پی تا پی برای t.کمان زابطه گزارش شده تو صورت مسله هم میشه Pi/4-3t. رسم منفی چهار تا کوسینوس پی چهارم منهای 3t در بازه منفی pi تا pi هم تمرین کار در تخت خابت باشه

7. Top | #52
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      درسته ک دو نقطه متمایز در فضای اقلیدسی یک و فقط یک خط رو مشخص میکنن. داشتن دو نقطه متمایز از خط، شرط کافی واسه بدست اوردنمعادله ی اون خطه، ولی شرط لازمی نیست.
      خسته ای برو بخاب.

8. Top | #53
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      درسته ک دو نقطه متمایز در فضای اقلیدسی یک و فقط یک خط رو مشخص میکنن. داشتن دو نقطه متمایز از خط، شرط کافی واسه بدست اوردنمعادله ی اون خطه، ولی شرط لازمی نیست.
      خسته ای برو بخاب.
      بله درسته حق باشماست شرط کافی واسه بدست آوردن معادله خط داشتن مختصات دونقطه است +شیب خط اونوقت میشه باداشتن این پارامترهامعادله خط روبدست آوردولی دلیل اینکه من توپست قبلیم حرفی ازشیب نزدم این بودکه خودتون اشاره کرده بودیدمنفی3پی شیبه(که میدونیم همون ضریب ایکسه )
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 12 آذر 1397 در ساعت 16:41

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن