خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 53

موضوع: نمودار!

1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ممنون ولی قدرمطلق براکت تانژانت به تنهایی قابل رسمه درواقع دلیل اینکه توان3روانتخاب کردم فرم لرمانندتوابع درجه سوم وتانژانت هاهستش امااینکه این عبارت آنتی لگاریتم بشه وبعدش بره زیررادیکال ابهام برانگیزه پس فقط درحالتی که کل تابع برابرصفرباشه قابل رسمه که اونم مختصاتش میشه(0و0)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ودرموردتابع براکت قدرمللق کتانژانت هم مهم این بودکه بتونیم براکت قدرمطلقش رورسم کنیم ولی من کلارسم تولابع ساده تری ازقبیل این روبلدم درواقع چون دامنه رومحدودنکردیم بافرض اینکه دامنهک ل عآرهستش تابع رورسم کردم واون دایره هاروعمداکشیدم تابیشترواضح بشه
      شما میفهمین اینجا چی نوشته؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      شما میفهمین اینجا چی نوشته؟
      خب قسمت اولش این عکسه دقیقاتااین کلمه قابل رسمه(البته بازبدون محدودیت دامنه رسم کردم)untitled.pngقسمت دومش این عکسه شباهت بین توابع درجه3وتانژانت هادقیقاتاکلمه هستش(ازپستی که نقل قول گرفتیدمنظورمهuntitle.pngقسمت سومش میخواهم بدونم اگه این عبارتی که رسم کردم درواقع آنتی لگاریتم شده وبعدش رفته زیررادیکال حالاچطوربااین2تاشرط قابل رسمه؟؟؟؟خب تودامنه مشترک یعنی ازصفرتامثبت بینهایت دامنه مشترک آنتی لگاریتم ورادیکال فرجه زوجه پس بایدرسم بشهقسمت بعدیش که بحث(0و0)روگفتم چون پست شمااینطوری فرمودیدمنم سوال کردم که منظورتون اینشکلیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟وقسمت آخرهم که اونجایی که مشخص میکنم رومنظورمه untitled.png
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 03 آذر 1397 در ساعت 02:50

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نا مفهوم، بی دقت و گاهی نادرست، من نمیفهمم چی میگی.

تابع جز صحیحه تانژانت ایکس و همینطور قدرمطلق جز صحیح تانژانت ایکس رو در بازه متقارن ب مرکز مبدا رو درست نکشیدی. میگی گراف توابع جبری درجه سوم و تابع مثلثاتی تانژانت شبیه همن. تعریفی در باره شباهت گراف توابع وجود نداره. من بطور شهودی هم این دو تابع رو شبیه هم نمیدونم. مثلا شما تنها قسمتی از گراف تانژانت ایکس رو رسم کردی و گراف تابع تانژانت ایکس در دامنه ش شامل قسمت ناپویسته رفع نشدنیه در حالی ک تابع درجه سوم اینجوری نیست. دو تابعی ک بهش اشاره کردی رو حتی در بازه متقارن ب مرکز 0 و طولشعاع Pi/2 رو هم شبیه هم نمیبینم. به عنوان مثال دوم تو این بازه، تانژانت در دو انتهای بازه ب مجانب های عمودی همگرا میشه در حالی ک تابع جبری معکب ایکس مجانب قائمی در دامنه Rش نداره.

خب شد توابع تحلیلی دیگه ای نمیدونستی وگرنه شک داشتم ک با این جز صحیح، قدر مطلق، توان سوم، ریشه دوم و توابع مثلثاتی ترکیبش نکنی ؛)

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      نا مفهوم، بی دقت و گاهی نادرست، من نمیفهمم چی میگی.

تابع جز صحیحه تانژانت ایکس و همینطور قدرمطلق جز صحیح تانژانت ایکس رو در بازه متقارن ب مرکز مبدا رو درست نکشیدی. میگی گراف توابع جبری درجه سوم و تابع مثلثاتی تانژانت شبیه همن. تعریفی در باره شباهت گراف توابع وجود نداره. من بطور شهودی هم این دو تابع رو شبیه هم نمیدونم. مثلا شما تنها قسمتی از گراف تانژانت ایکس رو رسم کردی و گراف تابع تانژانت ایکس در دامنه ش شامل قسمت ناپویسته رفع نشدنیه در حالی ک تابع درجه سوم اینجوری نیست. دو تابعی ک بهش اشاره کردی رو حتی در بازه متقارن ب مرکز 0 و طولشعاع Pi/2 رو هم شبیه هم نمیبینم. به عنوان مثال دوم تو این بازه، تانژانت در دو انتهای بازه ب مجانب های عمودی همگرا میشه در حالی ک تابع جبری معکب ایکس مجانب قائمی در دامنه Rش نداره.

خب شد توابع تحلیلی دیگه ای نمیدونستی وگرنه شک داشتم ک با این جز صحیح، قدر مطلق، توان سوم، ریشه دوم و توابع مثلثاتی ترکیبش نکنی ؛)
      خب من اگه خودم درست ودقیق میدونستمش که دیگه سوالم روتوتاپیک نمیپرسیدمدرواقع میخواهم که بقیه رسم کنندحالایاشمایاهرشخص دیگه ای
      حس انیشتن درمقابل اون استاددوره دبیرستانش روکه بهش میگفت ** **** که فقط ریاضی روبه روشهای غلط خودش میفهمدبهم دست میده وقتی نوشته هاتون رومیخونم
      نگران منی به توقرصه دلم

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چیزی ک تو از من میخای رسمش کنم درست مث اینکه بگی (y=f (x رو رسم کن در حالی ک f رو هنوز تعریف نکردی. ندونستن جواب این سوال چیزی از ارزشهات کم نمیکنه؛ ناراحت نباش.
      گفتی "اینشتین" و استادش چی گفتن ب هم؟
      @BRAIN SURGEON

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام بچه هاممکنه ایین سوال روبارسم نمودرارحل کنیدلطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      پ.ن:خودم بدون رسم حلش روبلدم اینشکلی:چون مدوده کسینوس از-1تا1هستشبایدعبارت داخل پرانتزرومساوی منفی یک قراربدیم تادرaکه اینجا-4هستش ضرب بشه ونمودارکسینوس بتونه بیشترین مقدارروداشته باشه ودرنهایت معادله مثلثاتی روحل کنیم(کسینوس چ عبارتهایی منفی یکه) وباعددگذاری نقاطی که بدست میادرادرمعادله صدق بدیم ودرمحدوده بسته -1و+1جوابهاقابل قبوله که اگه اینکارروبکنیم3تاعددبدست میادپس میشه3بارحالاشماهاچشکلی بارسم نمودارحلش میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟untitled.png
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 10 آذر 1397 در ساعت 16:16

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      بچه هالطفااین سوال روهم حل کنیدسپاسuntitled.png
      نگران منی به توقرصه دلم

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      پس منم خودکشی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابااین سوال مثلثاتیه رومیگم این که دیگه آسونه
      سخته
      چه توقعاتی ازما داری

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه هالطفااین سوال روهم حل کنیدسپاسبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 60
حجم: 43.1 کیلو بایت
      داخل پرانتز k*x + teta هست؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      داخل پرانتز k*x + teta هست؟
      بله4تاسینوس کا ایکس+تتا
      مثل پی نوشتم ایکس روuntitled.png
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 10 آذر 1397 در ساعت 23:28

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله4تاسینوس کا ایکس+تتا
      مثل پی نوشتم ایکس روبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 39
حجم: 51.7 کیلو بایت

راه من سنتی وبراساس حل معادله مثلثاتیه و البته یه مقدارم پیچیده است! ولی جواباش درستن و نمودارو توی یکی از سایتهای اینترنتی رسم کردم و چک کردم با اعدادی که بدست آوردم تطابق داشت:

اگه نقاط تابع رو تست کنید میشه مجهولاتو پیدا کرد:
      x=0, y=-2
      4sin(teta)=-2 پس
      الف) teta=7 (pi) / 6
      یا ب) teta = 11 (pi) / 6
      یا ....

ولی حالت ب) درسته چون ما نمودار سینوس داریم که داره به نقطه پایانیش نزدیک میشه (نمودار سینوس معمولی رو تصور کنید که از 0 تا 2*pi ادامه داره. این نمودارم دقیقا همونه ولی فقط جابجاشده رفته به سمت چپ). خب توی ربع چهارم هستیم بنایراین باید جوابی باشه که توی ربع چهارم باشه که 6 / 11 (pi) توی ربع چهارمه.

اگر فرض کنیم teta=11 pi /6 باشه میریم سراغ نقطه دوم یعنی x=3, y=0
      4sin(3k + 7 pi /6 ) = 0
      پس
      3k+7 pi / 6 = 3*pi

حالت 3pi درسته چون مشابه توضیحاتی که قبلاً دادم انگار همون سینوس معمولی رو داریم فقط با جابجایی. نمودار قبل از x=3 از نقطه 2pi رد شده بعدشم به خاطر تناوبی بودن تکرار میشه. و خب می دونیم تابع سینوس بعد از 2pi بالتبع توی 3pi صفر میشه
      که خب k بدست میاد 7pi/18
      (منظور از / علامت تقسیمه)

من با این روش با تمرین زیاد راحتم و البته ببخشید می دونم واقعا روش پیچیده ای بود! یه سری نکته مثلا در خصوص نقطه اوج یا فرود یا دوره تناوب اگه کار کنید احتمالا زودتر به جواب می رسید. ولی خب جوابا درستن! اگه اشکال داشتید بپرسید
      ویرایش توسط Math97 : 11 آذر 1397 در ساعت 00:35

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اگه نقاط تابع رو تست کنید میشه مجهولاتو پیدا کرد:
      x=0, y=-2
      4sin(teta)=-2 پس
      الف) teta=7 (pi) / 6
      یا ب) teta = 11 (pi) / 6

اگر فرض کنیم teta=7 pi /6 باشه میریم سراغ نقطه دوم یعنی x=3, y=0
      4sin(3k + 7 pi /6 ) = 0
      پس
      الف) 3k+7 pi / 6 = pi
      یا ب) 3k+ 7 pi /6 = 2pi
      که خب k بدست میاد
      (منظور از / علامت تقسیمه)

فقط بحث سر اینه که teta و k کدوم حالت باشن (الف یا ب). البته من با حالت الف برای K و teta کار کردم و با نمودار تطابق داشت در نهایت ولی اینو دقیق نمی دونم چرا حالت های ب) اشتباهه
      بسیارممنون وسپاسگزارم ازتوضیحاتتون
      من رشتم تجربیهودانش آموزم یعنی97کنکوراولی بودم راستش اینشکلی زیادمتوجه نمیشم
      ولی مثلااگه بگیدفرم کلی تابع سینوس به اینصورتهuntitled.pngمثلا میگم نه اینکه مطمئن باشم بگیم اینجاطبق معادله4همونaهستش وبتونیم درمعادله قراربدیم(صدق بدیم)وباتوجه به اینکه محدوده دامنه سینوس بین1ومنفی1هستش بگیم که اعدادی که به تابع میدیم بایدبه ازای این دامنه جواب باشندوازاین دامنه بیشتریاکمترغلطه
      ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      نگران منی به توقرصه دلم

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بسیارممنون وسپاسگزارم ازتوضیحاتتون
      من رشتم تجربیهودانش آموزم یعنی97کنکوراولی بودم راستش اینشکلی زیادمتوجه نمیشم
      ولی مثلااگه بگیدفرم کلی تابع سینوس به اینصورتهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 35
حجم: 26.2 کیلو بایتمثلا میگم نه اینکه مطمئن باشم بگیم اینجاطبق معادله4همونaهستش وبتونیم درمعادله قراربدیم(صدق بدیم)وباتوجه به اینکه محدوده دامنه سینوس بین1ومنفی1هستش بگیم که اعدادی که به تابع میدیم بایدبه ازای این دامنه جواب باشندوازاین دامنه بیشتریاکمترغلطه
      ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      خواهش می کنم. بله این نمودارهای سینوسی و کسینوسی اولیه که قفط کمان و ضریبشون یه مقدار عوض شده باشه مثل توضیحاتی که گفتید باید عمل کنیم و چند تا نکته در این خصوص دارن. مثل همین نکاتی که گفتید. شاید تست گزینه ها بهتر باشه.
      ولی راستش چون من هنوز مثلثات به صورت جدی نخوندم، فقط براساس اون چیزی که یادم بود جواب دادم.
      در خصوص سوالتون هم من همین راه حلایی که گفتمو دوباره بررسی کردم و جوابو اصلاح می کنم. این روش من سنتی هست و یه مقدار وقت گیره ولی اعدادی که بدست آوردم و توی اون پست راه حلم قرار می دم، با همین نمودار شما مطابقت داره.

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمودار تابع با مجهولاتی که توی پست قبلی بدست آوردم:
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست screenshot_21.jpg  

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمودار تابع با مجهولاتی که توی پست قبلی بدست آوردم:
      یه موضوعی مورد ابهام قرار گرفته برام! چرا تابع مرجع minش ٢- بعد max ش ۴؟! و البته شماهم نقض کردی تابع مرجع رو درسته؟ یا استراحت نیاز دارم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن