خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

*** یک سوال فنی راجع به کنکور ***

سلام

الان داشتم مطالب سایت رو زیرو رو میکردم در درسهای مختلف , به این نکته برخورد کردم که برای هر درسی حداقل 6 7 مورد کتاب و 3 4 مورد جزوه شدیدا" توصیه شده و جوری صحبت شده که اگه این کتاب ها و جزوه ها مطالعه نشه رتبه نجومی میشه ...

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه همواره درصد زیادی از رتبه های زیر 100 از مناطق محروم هستند و اصولا این منابع در دسترسشون نیست و اگرم باشه توانایی خریدش رو ندارن چجوری میشه که یه همچین رتبه هایی میارن ؟؟؟

اینا که از مریخ نیومدن , بچه های همین آب و خاک هستن با این تفاوت که امکاناتشون بسیار کمتر از ماهایی هست که الان پای لپ تاپمون نشستیم و تو اینترنت میچرخیم ... یادمه نفر اول کنکور انسانی 2, 3 سال پیش در برنامه ماه عسل میگفت که صبح تا عصر جوپانی میکرده و فقط شبا درس میخونده و گفت که محل درس خوندنش اصطبل بوده !!! به نظرم صدها هزار تومن هزینه کردن و کتابای رنگارنگ گرفتن نتیجه ای جز سردرگمی و افزایش استرس نداره و مهمترین نکته برای قبولی در کنکور انگیزه , تلاش با جون و دل و برنامه ریزی مناسب هست .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      حرف شما متین است.من خودم مال منطقه 3هستم.شهرمون حتی ی دبیرخوب نداره ولی به شهرعلمو فرهنگ توی استانمون میشناسن.من خودم همه نوع امکاناتی داشتم ازبهترین مشاورتهران گرفته تابهترین منابع ولی الان خدا خدا میکنم که حداقل داروسازی یا پرستاری قبول بشم دانشگاش هم واسم مهم نیس. هرجاباشه میرم.مهم داشتن امکانات نیست مهم اینه که چطور ازداشته هامون استفاده کنیم ومهمترازاون که بنظر من اولین راه رسیدن به موفقیت درکنکوره داشتن اراده وانگیزست.به قول مامانم ادم اگه بخواد ازهیچی به همه چی میرسه لازمش ی جو ارادس.
      خسته ام از جانی که گرفتار تن است...

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      دقیقا" همینطوره که میگید ... من واسه درس زیست شناسی بر اساس گفته های دوستان باید 7 تا کتاب رو تست بزنم تا درصد بالایی بیارم اما به نظرم کسی که از مناطق محروم میاد دو رقمی کنکور میشه دسترسی به این 7 تا کتاب نداره و اراده و انگیزه خودشه که باعث موفقیتش میشه نه اون کتابا ...

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز حرف های شما کاملا متین هست.
      ولی 1چیزیو بدونید,هرکسی با1شرایطی بزرگ شده.
      درشهرهای بزرگ میبینیم که طرف کل معلم هارو خصوصی گرفته تو خونه واصلا مدرسه نمیره ودرسال کنکورش تقریبا60 میلیون بابت کنکور خرج کرده ولی........
      با این حال همواره درصد زیادی ازبچه های برتر از مناطق محروم هستند.

از یه دیده دیگه:بچه های 2رقمی وتک رقمی از مناطق محروم بیشتر از رشته های انسانی هستند که درس هاشون بیشتر حفظی وقواعدی هست(مثلاقواعد عربی رو همه کتابا نوشتن چه کسی که بهترین داشته باشه وچه بدترین.بالاخره گلیم خودشو ازآب میکشه بیرون)
      در رشته ریاضی وتجربی این دانش آموزان بین رتبه های برتر درصد کمتری رو به خودشون اختصاص میدن(به دلیل پیچیدگی های دروس)
      با این حال به نظرمن دبیرخوب در مدرسه+کتاب تست در حد اعتدال(حداکثر 3جلد کتاب تاآخرسال ازهردرس)+همت=موفقیت

کسی اگه امکان خرید داره بخره.به اندازه بخره وبه اندازه استفاده کنه.هیچ کس نمیگه چرارفتی معلم یا مشاورخصوصی گرفتی.(همه میگن چرادرس نمیخونی=نبود اون همت وتلاش)

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirofff نمایش پست ها
      سلام

الان داشتم مطالب سایت رو زیرو رو میکردم در درسهای مختلف , به این نکته برخورد کردم که برای هر درسی حداقل 6 7 مورد کتاب و 3 4 مورد جزوه شدیدا" توصیه شده و جوری صحبت شده که اگه این کتاب ها و جزوه ها مطالعه نشه رتبه نجومی میشه ...

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه همواره درصد زیادی از رتبه های زیر 100 از مناطق محروم هستند و اصولا این منابع در دسترسشون نیست و اگرم باشه توانایی خریدش رو ندارن چجوری میشه که یه همچین رتبه هایی میارن ؟؟؟

اینا که از مریخ نیومدن , بچه های همین آب و خاک هستن با این تفاوت که امکاناتشون بسیار کمتر از ماهایی هست که الان پای لپ تاپمون نشستیم و تو اینترنت میچرخیم ... یادمه نفر اول کنکور انسانی 2, 3 سال پیش در برنامه ماه عسل میگفت که صبح تا عصر جوپانی میکرده و فقط شبا درس میخونده و گفت که محل درس خوندنش اصطبل بوده !!! به نظرم صدها هزار تومن هزینه کردن و کتابای رنگارنگ گرفتن نتیجه ای جز سردرگمی و افزایش استرس نداره و مهمترین نکته برای قبولی در کنکور انگیزه , تلاش با جون و دل و برنامه ریزی مناسب هست .
      سلام..بچه محروم خود من..تا سوم راهنمایی تو دهات درس خوندم..اینجایی هم که الان هستم..بیشتر از دهات نیست..فقط اسمش شهرستانه...تازه اونم جدیدا..
      فکرشو بکن.دبیر فیزیکمون..تربیت بدنی خونده...دبیر شیمی مون..لیسانس زیست شناسیه..این انصافه...؟؟ برای خریدن یه کتاب..چند برابر خود کتاب باید هزینه کنیم..چون اینجا فروشگاه درست و حسابی نداره...
      حرف شما متین..ولی الان کنکور هم دست بچه پولداراس...معلم خصوصی..آموزشگاه..کتاب..دی وی دی..بایدم رتبه بیارن....
      کنکور انسانی با ریاضی و تجربی و بقیه فرق داره............
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirofff نمایش پست ها
      سلام

سلام

مطمئن باش کسایی که از امکانات کمتری برخوردارند بیشتر از کسایی که امکانات دارند تلاش می کنند خودت میگی مثل من پشت لب تاپم در صورتی که اونا به جای این میرن کاره دیگه ای می کنند!!
      به فرض من کسیو میشناسم که در روز 19 ساعت درس میخونه.

موفق باشید
      رویایی دارم بس بزرگ برایش همه تلاشمو میکنم و به حقیقت تبدیلش میکنم!

آسانترین کار
      درس خوندن است

من عاشقم عاشق درس خوندن و زندگیم و چیزای دیگه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      دوست عزیز حرف های شما کاملا متین هست.
      ولی 1چیزیو بدونید,هرکسی با1شرایطی بزرگ شده.
      درشهرهای بزرگ میبینیم که طرف کل معلم هارو خصوصی گرفته تو خونه واصلا مدرسه نمیره ودرسال کنکورش تقریبا60 میلیون بابت کنکور خرج کرده ولی........
      با این حال همواره درصد زیادی ازبچه های برتر از مناطق محروم هستند.

از یه دیده دیگه:بچه های 2رقمی وتک رقمی از مناطق محروم بیشتر از رشته های انسانی هستند که درس هاشون بیشتر حفظی وقواعدی هست(مثلاقواعد عربی رو همه کتابا نوشتن چه کسی که بهترین داشته باشه وچه بدترین.بالاخره گلیم خودشو ازآب میکشه بیرون)
      در رشته ریاضی وتجربی این دانش آموزان بین رتبه های برتر درصد کمتری رو به خودشون اختصاص میدن(به دلیل پیچیدگی های دروس)
      با این حال به نظرمن دبیرخوب در مدرسه+کتاب تست در حد اعتدال(حداکثر 3جلد کتاب تاآخرسال ازهردرس)+همت=موفقیت

کسی اگه امکان خرید داره بخره.به اندازه بخره وبه اندازه استفاده کنه.هیچ کس نمیگه چرارفتی معلم یا مشاورخصوصی گرفتی.(همه میگن چرادرس نمیخونی=نبود اون همت وتلاش)
      درسته ما شهرستانیا توی رشته های ریاضی وفیزیک موفق نیستیم البته به نظرشما. ولی دایی من چندسال پیش رتبش107 منطقه شد رشتش ریاضی بود اونم فقط باهمت خودش.دخترعموی من پارسال 480 منطقه شد رشتش تجربی بود الانم پزشکی میخونه.اونم فقط باتلاش خودش.خود من یکی ازبهترینا توی درس ریاضی وفیزیک بودم .ببخش ولی حرفتو قبول نمیکنم.
      خسته ام از جانی که گرفتار تن است...

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساحل نمایش پست ها
      درسته ما شهرستانیا توی رشته های ریاضی وفیزیک موفق نیستیم البته به نظرشما. ولی دایی من چندسال پیش رتبش107 منطقه شد رشتش ریاضی بود اونم فقط باهمت خودش.دخترعموی من پارسال 480 منطقه شد رشتش تجربی بود الانم پزشکی میخونه.اونم فقط باتلاش خودش.خود من یکی ازبهترینا توی درس ریاضی وفیزیک بودم .ببخش ولی حرفتو قبول نمیکنم.
      منم موافق نظر شما هستم ... همت و تلاش خود آدم تعیین کننده رتبه کنکور هست نه امکانات و کتابهای رنگارنگ ... یکی از بستگان ما پارسال نزدیک 20 میلیون سال چهارم برای کنکور خرج کرد اما رتبه اش شد 16 هزار !!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن