خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminforte نمایش پست ها
      .
      بزرگوار کی گفته نباید درس به درس خوند ؟؟ متاسفانه شما حتما بد متوجه شدید ، اونی که اساتید میگن درس به درس نخونید منظورشون این هست تست های کلی بزنید ولییی شما وقتی با مفاهیم کتاب درسی اشنا نیستید چطور میخواید قرابت بزنید ؟؟ صدتا مثال میارم تو کنکورهای اخیر که باید بدونید اون بیت کتاب چه مفهومی دارند نه اینکه کتاب رو نخونده باشی بری سرجلسه کنکور 10 بار بیت بخونی تا بفهمی که مفهومش چیه /// بارها از درآمد های ادبی سوال اومدی / آورده اند ها / ... / پیشنهاد من اینه که اول یه دید کلی از قرابت و ارایه و زبان فارسی داشته باشیم ،، بعدش درس به درس معانی کلمات و املا و تاریخ ادبیات رو ببریم جلو و بعدش تست کلی / یا حق
      املا لغت تاریخ ادبیات ..... تمامش به شکل فله ای تمرین تست و حفظ کردنه ! :::
      زبان فارسی ... تمامش تمرین تست و دقیق بودنه ::::
      قرابت و آرایه ..... تمامش تمرین تست و خوب فکر کردنه ::
      .........
      هرچی جز این الکیه !

2. Top | #17
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      درس به درس خوندن ادبیات کار اشتباهی نیست، اتفاقا لازمه
      اما فقط برای فهم موضوع درس ها، نه خوندن و ترجمه دقیق ابیات
      چون تاحالا سابقه داشته که تو کنکور سراسری سوال قرابت بدن و بگن مثلا موضوع فلان درس با کدام یک از ابیات زیر قرابت مفهومی دارد؟ (فکر کنم سراسری 94 هم بوده)
      ولی اگه بخوای رو تک تک ابیات فوکوس کنی و معنی و حفظشون کنی، فقط و فقط وقت تلف کردنه و بس

به نظر من برای قرابت اول باید به صورت اجمالی یه نگاه سطحی به کتاب انداخت، در حدی که فقط بدونی فلان درس در رابطه با چه موضوعی صحبت میکنه، بعد از اون "فقط و فقط و فقط" تست و تست و تست و تحلیل تست
      .More than yesterday, less than tomorrow

3. Top | #18
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kianoosh نمایش پست ها
      مگه نباید اول رو متن کتاب مسلط شد؟

داداش من این ره که تو میروی به ترکستان است!
      خیالت رو راحت کنم، تو سوالای قرابت معنایی کنکور 99/9 درصد ابیات خارج از کتابه و بیت به بیت خوندنت کارتو راه نمیندازه
      نشین سرتو بکن تو کتاب تک تک ابیاتو حفظ کن، فقط موضوع هر درس رو بدونی کافیه...
      درس به درس خوندن ادبیات نه تنها قرابتت رو قوی نمیکنه، بلکه وسط راه خستت میکنه!
      میخوای قرابتت رو قوی کنی، یه کتاب تست بگیر مث قرابت نشر الگو یا هامون سبطی، هرشب یه صفحه تست بزن
      به اینم فکر نکن که وای من غلطام زیاد میشه، اتفاقا اول کار قرابت رو غلط بزنی بهتره، چون تحلیل میکنی موضوعاشو و یاد میگیری، دیگه اشتباهاتو تکرارشون نمیکنی
      خودتو با تست قرابت درگیر کن و به درست یا غلط زدنش فکر نکن، بعد یه مدت کوتاهی دستت جوری روون میشه که دیگه تستای سخت کنکور رو هم بدن بت سر 10 15 ثانیه جواب میدی!
      از من گفتن، درس به درس نخون... فقط موضوعای کتابو یاد بگیر، ینی در همین حد که بدونی هر درس راجع به چه موضوعی صحبت میکنه
      .More than yesterday, less than tomorrow

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای مطالعه ی درس به درس کتابای سبز گاج خیلی خوبن
      برای تست هم الگو

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ابیات و متن دروس ادبیاتم میخونین ؟!
      فقط تست بزنین باو بیکارین مگه
      خوشا دیدار ما در خواب ...

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من برای درس به درس خوندن از کتاب ادبیات جامع خیلی سبز استفاده کردم.کتاب درسی رو میخوندم و بعد سراغ تست ها میرفتم.برای موضوعی هم من گاج رو پیشنهاد میدم من واقعا ازش راضی هستم...همه بخش هاش مخصوصا قرابت عالیه...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن