خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 98
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

یک فایده عملی مطالعه زیاد: پیدا کردن خاطرخواهان زیاد یا حتی همسر!

چیزی که در عنوان نوشتیم البته چیزی است که سایت eHarmony بیان می‌کند. این سایت با مقایسه و تطبیق دادن ویژگی‌ها و علایق کاربران، برای آنها جفت‌های مناسب پیدا می‌کند. حالا هراس من این است که از عنوان این مطلب دسته‌ای به اشتباه بیفتند و مثلا رو به مطالعه کتاب‌های کلاسیک بیاورند! اما یافته‌های eHarmony نشان داده است که مردانی که کتاب‌های محبوب موفیت و پولدار شدن، مانند کتاب‌های ریچارد برانسون را می‌خوانند، به مراتب برای جنس مخالف، جذاب‌تر بوده‌اند
      ادامه مطلباز سوی دیگر مردان هم بانوانی که کتاب‌های ماجرایی و احساسی مثل کتاب �دختری با خالکوبی اژدها� را می‌خوانند، بیشتر دوست خواهند داشت. eHarmony متوجه شده که کلا داشتن یک فهرست کتاب در پروفایل، شخص را جالب‌تر نشان می‌دهد به طوری که مردان و زنانی که این طور هستند، به ترتیب ۱۹ درصد و ۳ درصد بیشتر پیام دریافت می‌کرده‌اند.
      سال پیش هم مشخص شده بود که آن دسته از کاربرانی که تگ‌های مربوط به کتابخوانی استفاده می‌کنند، در پیدا کردن همسر موفق بوده‌اند.
      خب، شاید در جامعه ما که بیش از حد انتفاعی شده و همه در پی پیدا کردن سود آنی برای هر چیزی هستند، این مطلب برای دسته‌ای از افراد سودمند باشد.
      البته باید در نظر داشت که شرایط هر جامعه‌ای با جامعه دیگر متفاوت است و نباید بیش از حد روی سندیت این تحقیق در ایران هم حساب شود، مخصوصا با جوی که این روزها در تلگرام مشاهده می‌شود. شرایط خاص اقتصادی ایران احتمالا دسته‌ای از مردم را آنقدر حسابگر کرده است که متوجه می‌شوند دل بستن به خوره‌های کتاب، چندان منطقی نیست!
      اما در انتها بیایید، مقداری از فواید دیگر کتابخوانی را با هم مرور کنیم:

• سال ۲۰۰۵، دانشگاه تورنتو، مقاله‌ای را منتشر کرد که نشان می‌داد تحقیقات این دانشگاه نشان داده است که خوره‌های کتاب، آنهایی که مثلا با نام عده بیشتری از نویسنده‌ها آشنا هستند، نمرات بهتری در فعالیت‌های تعاملی و روابط میان‌فردی می‌گیرند و میزان یکدلی بیشتری با دیگران می‌توانند ابراز کنند. آنها می‌توانند با دیدن ظاهر و چشم افراد، پی به حال و هوای آنها ببرند.
        این مطلب این طور می‌تواند توجیه شود که وقتی شما با تعداد انبوهی از کاراکترهای ادبی در رمان‌ها، دنیاهای آنها و شیوه سخن گفتن و رفتار آنها با هم و نتایج هر نوع تعاملی آشنا می‌شوید، در دنیای وقاعی هم بهتر می‌توانید عمل کنید.
      • در سال ۲۰۱۵ هم یک بنیاد خیریه مطالعه، با تحلیل و تجمیع نتایج ۵۱ تحقیق نشان داد که کتابخوانی و مطالعه، میزان یکدلی و تعامل را بهتر می‌کند و علایم افسردگی و زوال عقلی را کم می‌کند و احساس خوشبختی را در طول عمر بیشتر می‌کند.

نتایج این تحقیق اخیر به نظرم برای دسته‌ای برانگیزاننده‌تر باشد: هدف غایی همه ما در زندگی خوشبختی است. خوشبختی هم برای همه به یک شکل به دست نمی‌آید، برخی‌ها فقط با کسب قدرت نامحدود و تسلط بر دیگران یا پول بی‌اندازه، احساس خوشبختی می‌کنند و دسته‌ای هم خوش‌شانس هستند و پی به خوشبختی‌های معنوی مانند لذت درک و مزه کردن سطر سطر و واژه به واژه رمان‌ها می‌برند!
      منبع:گروه آموزشی دکتر زارعی
      ویرایش توسط Tia : 25 تیر 1396 در ساعت 13:04 دلیل: ذکر منبع مجاز می باشد نه لینک.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فازم فاز روی تو
      تاپیک فقط تاپیک تو...
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      خدایی منم اگر بشنوم طرف داره کتاب دختری با خالکوبی اژدها رو میخونه شیفتش میشم
      اصلا اسم کتابه جذابه
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      فازم فاز روی تو
      تاپیک فقط تاپیک تو...

به...به...خوشم می یاد از ذوق شعری

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شاید باورت نشه ولی من همین امروز به تشویق یکی از دوستام تصمیم گرفتم رمان بخونم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من هر شب نیم ساعت تا یک ساعت رمان میخونم...اصنم جذاب نیستم... هیچکی هم منو دوس نداره #مثال_نقض
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninz.ahn نمایش پست ها
      من هر شب نیم ساعت تا یک ساعت رمان میخونم...اصنم جذاب نیستم... هیچکی هم منو دوس نداره #مثال_نقض
      این واسه خارجیا درسته نه ما.
      البته رمان خوندن خیلی خوبه ادامه بده. آدمو از تنهایی درمیاره
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      مطمئنی رمان ادم رو از تنهایی در میاره ؟!!!!!!
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      بیشتر احساس پوچی میکنم دختره یه ادم ممولی و بدبخته بعد یه پسر خیلی خوشگل و خفن و پولدار با بالاترین مدارج علمی از بهترین دانشگاها عاشقش میشه خو کجان این پسرا که ما ندیدیم اوج حس پوچیم وقتی بود که همون پسر مذکور به دختر خنگ داستان درس داد و در عرض 40 روز دختره پزشکی تهران قبول شد بعدم براش پورشه خرید کلن با احساساتم بازی میکنن نویسنده های ایرانی...باز خارجیا بهترن
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The JoKer نمایش پست ها
      مطمئنی رمان ادم رو از تنهایی در میاره ؟!!!!!!
      منظورت چیه؟ خب من ترجیح میدم بجای بیرون رفتن بشینم خونه یه چیزی بخونم.
      بیشتر احساس پوچی میکنم دختره یه ادم ممولی و بدبخته بعد یه پسر خیلی خوشگل و خفن و پولدار با بالاترین مدارج علمی از بهترین دانشگاها عاشقش میشه خو کجان این پسرا که ما ندیدیم اوج حس پوچیم وقتی بود که همون پسر مذکور به دختر خنگ داستان درس داد و در عرض 40 روز دختره پزشکی تهران قبول شد بعدم براش پورشه خرید کلن با احساساتم بازی میکنن نویسنده های ایرانی...باز خارجیا بهترن
      خب یه ژانر خوب پیدا کن اونو بخون. ولی واضحه که رمان های خارجی خیلی بهترن
      من یکی دوتا عاشقانه خوندم(البته خلاصه شدشو میگم وگرنه چون کلاسیک بودن زورم نمیرسه) و خوشم اومد
      hunger games هم رمان هاشو دوست دارم هم فیلماشو .
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.
      ویرایش توسط yasintabriz : 12 اردیبهشت 1396 در ساعت 20:05

11. Top | #11

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fate.meh_ نمایش پست ها
      شاید باورت نشه ولی من همین امروز به تشویق یکی از دوستام تصمیم گرفتم رمان بخونم
      توصیه میکنم اصلا عاشقانشونخون کاملا غیرمنطقی وپرازاتفاقای غیرمعمول توفرهنگ جوری که باعث میشه تصمیمای نادرستی توزندگیت بگیری اکثرااینجورین تازه شخصیتای اصلیش آدمای فوق العاده زیبا وجذابن اه اه اه...خیلی بدن ینی افتضاح به نظرم بهتره کتابای علمی بخونی این برای آیندت خیلی خوبه دیدتووسیع تر و روشنترمیکنه خواهری
      ویرایش توسط APHRODITEVAFA : 12 اردیبهشت 1396 در ساعت 20:08

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      داداش من هیچ چیزی جای بیرون رفتن رو نمیگیره
      اگر الان داری میگی ترجیح میدم خونه بمون رمان بخونم
      به نظرم بیرون نرفتی !!!
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      دقیقا بیشتر رمان ها محتواشون همینه زندگی رو خیلی رویایی جلوه میدن.از خیلیم بیشتر .تو رمان هایی که اسمی از دانشگاه میاد حتما پای یه استاد جونم درمیونه که از قضا این استاد اخر داستان داماد میشه.
      هیچی اندازه ی
      لج کردن آدم با خودش
      نابود کننده نیست

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

خب یه ژانر خوب پیدا کن اونو بخون. ولی واضحه که رمان های خارجی خیلی بهترن
      من یکی دوتا عاشقانه خوندم(البته خلاصه شدشو میگم وگرنه چون کلاسیک بودن زورم نمیرسه) و خوشم اومد
      hunger games هم رمان هاشو دوست دارم هم فیلماشو .
      بذار اسم چن تا کتاب دیگه رو ک دوس داری.. میخونم ببینم چجورین
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.ch نمایش پست ها
      دقیقا بیشتر رمان ها محتواشون همینه زندگی رو خیلی رویایی جلوه میدن.از خیلیم بیشتر .تو رمان هایی که اسمی از دانشگاه میاد حتما پای یه استاد جونم درمیونه که از قضا این استاد اخر داستان داماد میشه.
      زیاد این تیپ ب پستم نخورده...ولی دقت کرده باشی توو این تیپ همیشه اول دوتا شخصیت باهم برخورد دارن بدون اینکه همو بشناسن بعدن مشخص میشه طرف استادشه همشونم کپی پیست..
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن