خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32

موضوع: معنی شعر؟

1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      تو از استنشاق هوا و نفس کشیدن، سیر میشی یا نه ؟!؟ (اول اینو حل کنیم بعدش میریم سراغ بقیش !)
      نوچ :-)

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      نوچ :-)
      چرا سیر نمیشی ؟!؟

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا سیر نمیشی ؟!؟
      خب ضرورت حیاته

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خب ضرورت حیاته
      خب واسه ماهی و نیازی که به آب داره همینه ... ! ... طرح اون چرا ! ..... این جا چندان مناسب نیست ! .... در همین که متوجه این ضرورت باشی، کافیه ! (اگه متوجه شدی و ابهام رفع شد، یه جادیگشو که متوجه نشدی بگو!)

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب اینو که قبلا هم گفتیم، هر کسی جز ماهی از آب سیر میشه ولی ماهی سیر نمیشه، چراشو هم بی خیال شدم به خاطر تو حالا این چه ربطی به مصراع دوم داره؟ چه وجه اشتراکی با مصراع دوم داره که بخوایم معادل هم دیگه کنیمو اسلوب معادله بگیریم؟

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میگی متوجه ضرروت باشم، پس تو مصراع دوم هم ضرورت داره که انسان عشق بورزه اگه عشق نورزه روزش دیر میشه، درسته؟

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خب اینو که قبلا هم گفتیم، هر کسی جز ماهی از آب سیر میشه ولی ماهی سیر نمیشه، چراشو هم بی خیال شدم به خاطر تو حالا این چه ربطی به مصراع دوم داره؟ چه وجه اشتراکی با مصراع دوم داره که بخوایم معادل هم دیگه کنیمو اسلوب معادله بگیریم؟
      در مصرع اول ... اصل توجه ....... هم فقط ... به همینه که ..... فقط ماهی هستش که از آب سیر نمیشه ........... ::: بعدش میاد از این مصرع استفاده میشه و مصرع دوم برای حالت عاشق که از عشق خسته نمیشه، حرف زده میشه :::: عاشق در حکم ماهی هستش، عشق هم در حکم آب ! (که بر بیان عشق از روزی استفاده شده)

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      میگی متوجه ضرروت باشم، پس تو مصراع دوم هم ضرورت داره که انسان عشق بورزه اگه عشق نورزه روزش دیر میشه، درسته؟
      واسه مصرع دوم .. این ضرورت و اصل توجه نیست .... ! ...... ضرورت و اصل توجه به این ویژگی عاشق هستش که از عشقش سیر نمیشه ..... هرکی جز این باشه و از عشقش سیر بشه که دیگه عاشق نیست !

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر که بی روزی ینی بی عشقه، روزش دیر میشه ینی روزگارش تباه میشه
      حالا سیر شدن یا سیر نشدن از عشق کجای مصراع مطرحه؟

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      هر که بی روزی ینی بی عشقه، روزش دیر میشه ینی روزگارش تباه میشه
      حالا سیر شدن یا سیر نشدن از عشق کجای مصراع مطرحه؟
      آره ... !
      .......................
      به شکل مستقیم نمیشه در مصرع دوم ..... معادل سیر شدن نشدن .... رو .... یافت ! ::
      ........................
      ماهی از آب سیر نمیشه!
      عاشق هم از عشقش سیر نمیشه ! (در مصرع دوم به شکل غیرمستقیم و مفهومی اینو میشه ازش برداشت داشت ! که مصرع اول هم کمک کننده است که واسه همین هم این طوری از ماهی و ... گفته شده !)
      ....................................
      یه مطلب دیگه : گاهی اگه یه بیت مفهومش واست به این راحتیا جا نمیفته ..... فعلن ..... بی خیال شو ! .... برو سراغ تستا و بیتای دیگه ! .... یا یه چند روز بزار بگذره ..... یه هو یه چی میشه مطلب واست جا میفته ! ..... واسه خودم هم زیاد پیش اومد .... معنی مفهوم بعضی بیتارو متوجه نمیشدم ولی بعدن یه جوری شد متوجه شدم که چی میخاست بگه !
      .............
      واسه یه دوستی اینو گفتم ... واسه تو هم میگم ...... به عنوان مثال .... از بیت زیر .... که احتمالن زیاد شنیدیش .... چی متوجه میشی !؟!
      شیوه ی چشمت فریب جنگ داشت
      ما غلط کردیمو صلح انگاشتیم

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آره ... !
      .......................
      به شکل مستقیم نمیشه در مصرع دوم ..... معادل سیر شدن نشدن .... رو .... یافت ! ::
      ........................
      ماهی از آب سیر نمیشه!
      عاشق هم از عشقش سیر نمیشه ! (در مصرع دوم به شکل غیرمستقیم و مفهومی اینو میشه ازش برداشت داشت ! که مصرع اول هم کمک کننده است که واسه همین هم این طوری از ماهی و ... گفته شده !)
      ....................................
      یه مطلب دیگه : گاهی اگه یه بیت مفهومش واست به این راحتیا جا نمیفته ..... فعلن ..... بی خیال شو ! .... برو سراغ تستا و بیتای دیگه ! .... یا یه چند روز بزار بگذره ..... یه هو یه چی میشه مطلب واست جا میفته ! ..... واسه خودم هم زیاد پیش اومد .... معنی مفهوم بعضی بیتارو متوجه نمیشدم ولی بعدن یه جوری شد متوجه شدم که چی میخاست بگه !
      .............
      واسه یه دوستی اینو گفتم ... واسه تو هم میگم ...... به عنوان مثال .... از بیت زیر .... که احتمالن زیاد شنیدیش .... چی متوجه میشی !؟!
      شیوه ی چشمت فریب جنگ داشت
      چشم زاپاتای عزیز :-)

فک کنم معنیش اینه: تو با طرز نگاه عشوه گرانه ت می خواستی مارو فریب بدیو پدرمونو دربیاری ولی ما ساده لوحانه فک کردیم نگاهت از روی محبته، در کل می خواد بگه گول ظاهرو نخورین دیگه، درسته؟ حوصله نداشتم علمی و کتابی بنویسم

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      چشم زاپاتای عزیز :-)

فک کنم معنیش اینه: تو با طرز نگاه عشوه گرانه ت می خواستی مارو فریب بدیو پدرمونو دربیاری ولی ما ساده لوحانه فک کردیم نگاهت از روی محبته، در کل می خواد بگه گول ظاهرو نخورین دیگه، درسته؟ حوصله نداشتم علمی و کتابی بنویسم
      نه ! بهتر فکر کن بگو

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه ! بهتر فکر کن بگو
      باور کن چیزی غیر از این به ذهنم نمیاد زاپاتا جان، خودت بگو :-)

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      باور کن چیزی غیر از این به ذهنم نمیاد زاپاتا جان، خودت بگو :-)
      قشنگی این بیت به اینه که دربارش فکر کنی !
      ............................
      به شکل کلی ...... اشاره به این داره که ..... گاهی ممکنه ما برداشت نادرست از یه حرف یا رفتار داشته باشیم !
      ...........................
      حال در این بیت ..... عاشق حال خودشو در مقابل معشوق و چشماش و نگاه و رفتاری که باهاش داشته رو، داره میگه !
      .....................
      تو برخورد و عکس العملی که از معشوقه خودش دیده ... یه جور پس زدن یه جور بی میلی رو ازش دیده ..... ! مثل خیلی مواردی که به طرف نخ میدی ولی طرف هیچ توجه ای بهت نداره حتی ممکنه یه لیچارد هم بارت کنه !
      ....................
      و حتی ممکنه خودت تا چند روز این حالت و برخورد طرف تو لت باشی و دپرز باشی ........ و تحلیلت از این رفتار این باشه طرف واضح گفته برو بی خیال من شو و ..... !
      ................
      و یه چند مدت که میگذره .... و اون صحنه ها و اون رفتارا و اون صحبتا و نگاهایی که بهت داشته رو به شکل فلش بک جلوی چشت مرور میزنی ..... ! متوجه میشی که تمام کلام و رفتارش درسته که میگفت برو و سمت من نیا ! .... ولی این برداشت اشتباه از خودته ! ... اون به دلیل شرم و حیایی که داشته نخاسته مستقیم به تو حرفشو بزنه و با یه اشاره از نگاهی که بهت داشته تمام حرف از عشق و علاقه ای که بهت داره رو، گفته !
      ........
      یعنی در ابتدا .... تحلیلت از رفتارش صلح و کناره گیری بوده ... ولی بعدش متوجه شدی اون تورو دیده و خواسته، تازه اول جنگه !
      .......................

شیوه ی چشمش فریب جنگ داشت (فریب مال خودمونه ! نه این که اون مارو فریب داده باشه :: که تو مصرع بعد اینو واضح میگه :

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قشنگی این بیت به اینه که دربارش فکر کنی !
      ............................
      به شکل کلی ...... اشاره به این داره که ..... گاهی ممکنه ما برداشت نادرست از یه حرف یا رفتار داشته باشیم !
      ...........................
      حال در این بیت ..... عاشق حال خودشو در مقابل معشوق و چشماش و نگاه و رفتاری که باهاش داشته رو، داره میگه !
      .....................
      تو برخورد و عکس العملی که از معشوقه خودش دیده ... یه جور پس زدن یه جور بی میلی رو ازش دیده ..... ! مثل خیلی مواردی که به طرف نخ میدی ولی طرف هیچ توجه ای بهت نداره حتی ممکنه یه لیچارد هم بارت کنه !
      ....................
      و حتی ممکنه خودت تا چند روز این حالت و برخورد طرف تو لت باشی و دپرز باشی ........ و تحلیلت از این رفتار این باشه طرف واضح گفته برو بی خیال من شو و ..... !
      ................
      و یه چند مدت که میگذره .... و اون صحنه ها و اون رفتارا و اون صحبتا و نگاهایی که بهت داشته رو به شکل فلش بک جلوی چشت مرور میزنی ..... ! متوجه میشی که تمام کلام و رفتارش درسته که میگفت برو و سمت من نیا ! .... ولی این برداشت اشتباه از خودته ! ... اون به دلیل شرم و حیایی که داشته نخاسته مستقیم به تو حرفشو بزنه و با یه اشاره از نگاهی که بهت داشته تمام حرف از عشق و علاقه ای که بهت داره رو، گفته !
      ........
      یعنی در ابتدا .... تحلیلت از رفتارش صلح و کناره گیری بوده ... ولی بعدش متوجه شدی اون تورو دیده و خواسته، تازه اول جنگه !
      .......................

شیوه ی چشمش فریب جنگ داشت (فریب مال خودمونه ! نه این که اون مارو فریب داده باشه :: که تو مصرع بعد اینو واضح میگه :
      چقد زیبا...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن