خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question تقاضای کمک برای برنامه ریزی عملی و ساعت مطالعه

سلام دوستان

یه بیوگرافی کوچیک از خودم بگم. من پیش دانشگاهی رو دو سال پیش تموم کردم. کنکور رتبه افتضاحی آوردم . مجبور شدم دو سالی کار کنم تا بتونم کمی از قرض های خانواده رو بدم و پول برای خرید منابع کنکور جمع کنم. الان منابع رو کاملا تهیه کردم و از آخر خرداد دیگه سر کارم نمیرم. میخوام امسال جدی باشم و نتیجه بگیرم. خواهش می کنم تجربه خودتون در مورد ساعت مطالعاتی تون رو بگید. مثلا من ریاضی و فیزیکم کلا قویه ولی زیست و شیمی و عربی و فازسی در حد صفر اصلا از این درسا بدم میاد باید چیکار کنم که بتونم یه سال تحمل کنم و بخونمشون چجوری می دلسرد نشد؟ آزمون قلمچی از آبان به بعد رو میخوام شرکت کنم. به نظرتون خوبه؟ قبلا اینجوری بود که در طول سال قلمچی می دادیم و در پایان 4 تا جامع سنجش. کدوم بهتره همه قلمچی یا ترکیبی منظورم 4 تا جامع سنجشه به جای قلمچی.

کلا توصیه هاتون رو به کسی که 2 سالی از کتب درسی دور بوده و خصوصا از ادبیات و عربی متنفره بفرمایید. شنیدم روش طرح سولای زیست هم عوض شده بفرمایید چجوری و از چه کتابی بخونم که حتما 80 درصد رو بتونم بزنم. انگیزه ام زیاده. الان گاج میکرو یا جامع زیست دو جلدی همون که عکس شیر داره رو خریدم کافیه؟ یا بازم باید پول خرج کنم.

مرسی از کمک و یاریتون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      برای زیستتون فقط بگم ک اول جامع گاج رو کارکنید بعدش برین سراغ کتابای با سطح بالاتر مثل ای کیو گاج
      فقط نکات جامع گاج رو کامل یادداشت کنین و رو کتاب درسی مسلط باشین بعد برین سراغ ای کیو
      ضمنا سطح سوالات شیمی هم عوض شده و سخت شده توصیم اینه مثل زیست اول ی کتاب با سطح متوسط رو کارکنید(هرمنبعی ک الان دارین و توش سوالات کنکور هم باشه)بعدش کتابای با سطح بالاتر مثل موج ازمون الگو و ای کیو هرکدوم راحت ترید رو کارکنید
      ساعت مطالعتون از خرداد ک شرو کنید تا اوایل تابستون ب ده برسونید بعدش بین ده تا 14 ساعت ثابت نگه دارین طوری ک خسته نشین
      برای بقیه نظری ندارم چون تخصصی ندارم دوستان نظر بدن بهتره
      موفق باشین
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منابعی که تهیه کردینم بگید بهتر میشه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a999 نمایش پست ها
      سلام
      برای زیستتون فقط بگم ک اول جامع گاج رو کارکنید بعدش برین سراغ کتابای با سطح بالاتر مثل ای کیو گاج
      فقط نکات جامع گاج رو کامل یادداشت کنین و رو کتاب درسی مسلط باشین بعد برین سراغ ای کیو
      ضمنا سطح سوالات شیمی هم عوض شده و سخت شده توصیم اینه مثل زیست اول ی کتاب با سطح متوسط رو کارکنید(هرمنبعی ک الان دارین و توش سوالات کنکور هم باشه)بعدش کتابای با سطح بالاتر مثل موج ازمون الگو و ای کیو هرکدوم راحت ترید رو کارکنید
      ساعت مطالعتون از خرداد ک شرو کنید تا اوایل تابستون ب ده برسونید بعدش بین ده تا 14 ساعت ثابت نگه دارین طوری ک خسته نشین
      برای بقیه نظری ندارم چون تخصصی ندارم دوستان نظر بدن بهتره
      موفق باشین
      مرسی خیلی عالی بود. حتما به توصیه هاتون عمل می کنم. البته 10 تا 14 ساعت واقعا برام سخت خواهد بود چون باید از پدر سرطانیم هم مراقبت کنم. فکر نکنم بیشتر از 6 تا 8 ساعت در روز برام ممکن باشه ولی می دونم حق با شماست و 14 ساعت خیلی منطقیه ولی حیف که شرایطش رو ندارم. تازه این روز های عادیمه روز های دیگه مثل شیمی درمانی و خرید دارو و تاییدیه دارو فکر نکنم بتونم 1 ساعتم بخونم. توکل به خدا. مرسی و متشکرم خیلی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Healer نمایش پست ها
      منابعی که تهیه کردینم بگید بهتر میشه
      سلام . مرسی کمک و محبتتون. سعی می کنم فردا لیستی تهیه کنم.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه از تیر مداوم بخونید ۶ تا ۸ ساعت کافیه
      فقط باید ا بعد عید سال دیگه افزایشش بدید به ۱۲ ساعت

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط عاطفه1 نمایش پست ها
      سلام دوستان

یه بیوگرافی کوچیک از خودم بگم. من پیش دانشگاهی رو دو سال پیش تموم کردم. کنکور رتبه افتضاحی آوردم . مجبور شدم دو سالی کار کنم تا بتونم کمی از قرض های خانواده رو بدم و پول برای خرید منابع کنکور جمع کنم. الان منابع رو کاملا تهیه کردم و از آخر خرداد دیگه سر کارم نمیرم. میخوام امسال جدی باشم و نتیجه بگیرم. خواهش می کنم تجربه خودتون در مورد ساعت مطالعاتی تون رو بگید. مثلا من ریاضی و فیزیکم کلا قویه ولی زیست و شیمی و عربی و فازسی در حد صفر اصلا از این درسا بدم میاد باید چیکار کنم که بتونم یه سال تحمل کنم و بخونمشون چجوری می دلسرد نشد؟ آزمون قلمچی از آبان به بعد رو میخوام شرکت کنم. به نظرتون خوبه؟ قبلا اینجوری بود که در طول سال قلمچی می دادیم و در پایان 4 تا جامع سنجش. کدوم بهتره همه قلمچی یا ترکیبی منظورم 4 تا جامع سنجشه به جای قلمچی.

کلا توصیه هاتون رو به کسی که 2 سالی از کتب درسی دور بوده و خصوصا از ادبیات و عربی متنفره بفرمایید. شنیدم روش طرح سولای زیست هم عوض شده بفرمایید چجوری و از چه کتابی بخونم که حتما 80 درصد رو بتونم بزنم. انگیزه ام زیاده. الان گاج میکرو یا جامع زیست دو جلدی همون که عکس شیر داره رو خریدم کافیه؟ یا بازم باید پول خرج کنم.

مرسی از کمک و یاریتون
      تبریک میگم بهتون بابت اراده ای که دارید مطمئن باشید موفق میشید
      در مورد زیست اصلا کتابی نخرید،با همون کتاب درسی بخونید ولی حتما حتما خلاصه نویسی انجام بدید الکی تو فاز تست نرید از تابستون
      پیشنهاد من اینه روی درصد بالا توی شیمی یا زیست سرمایه گذاری نکنید با توجه به اینکه ریاضی فیزیکتون خوبه بهتره روی این 2 تا درس بیشتر وقت بذارید،یعنی تایمتون اول روی زیست بعد ریاضی فیزیک و در اخر شیمی باشه.
      در مورد ادبیات و عربی.ببینید کلا دروس عمومی یه پایه ای دارن که خیلی افراد اون پایه رو حذف میکنن و نتیجه میشه هرچقدر میخونن درصدشون بالا نمیره و در نتیجه از اون درس زده میشن،مثلا توی زبان ادبیات عربی،لغات پایه هستن و خیلی مواقع سوال اصلی سر معنی لغت هست پس شما از لغات شروع کنید به خوندن اونقت ببینید تستا چقدر اسون میشن.
      نکات کلی
      اصلا سر تایم فکر نکنید هیچکس نگفته 12 ساعت بخونی قبولی 8 ساعت بخونی قبول نمیشی،همه چیز به تمرکز درسی برمیگرده یه نفر 18 ساعت میخونه ولی بدون تمرکز، نتیجه میشه بعد 18 ساعت یه سوال ساده بپرسی یادش نمیاد ولی یه نفر دیگه 4 ساعت میخونه با تمرکز نتیجه این میشه که 4 ساعته رتبه بهتری میاره،پس این حرفا بریزید دور که فلان ساعت فلان ساعت باید بخونید
      نکته بعدی سر مروره،هر چیزی رو میخونید چندین بار مرور کنید نه اون روز بلکه توی بازه های مشخص،مثلا به نظرتون کسی 10 بار لغات زبان رو در 1 روز بخونه نتیجه بهتری میگیره یا اونی که در 20 روز 10 بار یعنی یه روز در میون اونا رو میخونه؟صد در صد اونی که توی 20 روز خونده لغات رو مثل بلبل از حفظ میگه.
      مرور مرور مرور رازه کنکوره هیچکسی بدون مرور و جمع بندی موفق نمیشه،برای مرور سریع حتما حتما حتمااااااا خلاصه نویسی از هر درس انجام بدید

8. Top | #8
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

مرسی از کمک و یاریتون
      ان شالله ب خواستتون ميرسيد
      ببينيد اول از همه يه چيزي ميگم ك خيلي باهام مخالفت ميكنن؛ ولي تجربه ي پارسالمه. وقت زياد براي عمومي گذاشتن اشتباهه. يه درصد ٥٠ و ٦٠ كافيه ك اونا رو هم ميتوني با:
      ادبيات موضوعي گاج و درسنامه هاي لقمه و نشر الگو
      فوت و فن عربي و عربي سفيد هم كتاباي عاليي ن. حالا اگه ضعيف بودي عربي ميثم فلاح رو هم نگاهي بكن
      ديني رو يا با گاج بخون، يا با يوسفيان پور
      زبان مبتكران و نترسيم از متن شبقره هم خوبه
      اختصاصيا خيلي مهمن
      زمين و كتاب همايش چلاجور و يه دوري بخوني بد نيست
      رياضي خيلي سبز و مهرو ماه عالين
      با زيست iq تست بزن، البته اگه متوسطي همون گاج و بزن و از درسنامه هاي فاگوزيست هم استفاده كن
      فيزيك خيلي سبز و استفاده كن، فيزيك گاج خشكه
      شيمي اقاجاني عاليه و كتاب تست مبتكران
      حرف اخرم اينكه. خواهر عزيزم فقط فقط فقط يه كتاب بردار تا كنكورت صدبار اونو تموم كن؛ اگه پرشي بخوني ذهنت اشفته ميشه
      هر روز هم ٣ تا اختصاصي بردار، يه عمومي. زيست و شيمي هر روز باشه، بقيه رو هم چند روز يكبار دوره اي بخون
      بنظرم تو ازمون ها شركت نكن چون روحيتو ميكشن. فقط بعده عيد تو ازمون هاي جامع قلم چي و سنجش همزمان ثبت نام كن
      ببخشيد زياد شد. خدا قوت و ب اميد دانشجويي تون در دانشگاه پزشكي تهران

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز.ببین من در مورد ادبیات و زیست با تجربه ی خودم راهنمایی میکنم.در مورد ادبیات:لغت باید لغات کل متن و اخر کتاب روبلد باشی و باید کامل بفهمیشون نه فقط لغات اخر کتاب.که کتاب لقمه لغت مهروماه فوق العاست .واو به واو کتاب رو لغت و املاش رو تحلیل کرده.تاریخ ادبیات هم فقط اخر کتاب مهم نیست گاهی اوقات تو متن کتاب تاریخ ریزی بکار رفته که برای اونم باز تاریخ ادبیات لقمه مهروماه عالیه.اومده شکل شاعر هارو بصورت کاریکاتور نمایش داده برای یادگیری بهتره و واو به کتب ادبیات و زبان فارسی رو تاریخ ادبیاتش رو دراوورده.در مورد قرابت:اول متن کتاب درسی رو مفهومی بخون بعد تست قرابت بزن(منکه اینجور نتیچه گرفتم)حالا شمام امتحان کن ننتیجه نگرفتی تو قرابت روش رو عوض کن.چون روش افراد متفاوته.درمورد زیست هم بگم که باید واو به واو کتاب درسی رو تحلیل کنی کامل بفهمیش.شکل های کتاب درسی رو باید بتونی کامل تحلیل کنی و حتی بکشی شکل رو توی خونه برای خودت که کتاب iqخوب کار کرده .و برای تست بیشتر هم اگر خواستی گاج نقره ای خوبه تقریبا .موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایشالله موفق باشید و برای پدرتون هم آرزوی سلامتی می کنم حتما به مصاحبه های نفرات برتر مراجعه کنید در درس زیست هم منبعه خوبیه جامع گاج ولی کافی نیست روی کتاب درسی تسلط پیداکنید و مطالب رو با هم ترکیب کنید به موفقیت ایمان داشته باشید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی خیلی عالی بود. حتما به توصیه هاتون عمل می کنم. البته 10 تا 14 ساعت واقعا برام سخت خواهد بود چون باید از پدر سرطانیم هم مراقبت کنم. فکر نکنم بیشتر از 6 تا 8 ساعت در روز برام ممکن باشه ولی می دونم حق با شماست و 14 ساعت خیلی منطقیه ولی حیف که شرایطش رو ندارم. تازه این روز های عادیمه روز های دیگه مثل شیمی درمانی و خرید دارو و تاییدیه دارو فکر نکنم بتونم 1 ساعتم بخونم. توکل به خدا. مرسی و متشکرم خیلی
      ببینین
      مهم برنامه ریزی درست و دقیقه ینی اگ برنامتون درست باشه و راه انحرافی نرین و چیزا و کتابای اضافه نخونین و همون هشت ساعت رو مفید بخونین(درکل هفته 60 ساعت عالیه)میتونین موفق بشین بستگی ب ای کیو و تمرکز هر فرد این رقم ساعت مطالعه میتونه فرق کنه و یک قرار داد نیس
      ایشالا پدرتون و همه مریضا شفا پیداکنن
      پیروز باشین
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن