خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

جمع بندي زيست

سلام
      آيا براي مرور زياد زيست استفاده از كتاب هاي جمع بندي كار درستيه؟
      يا اين كه بهتره وقت بيشتري گذاشت و خود كتاب درسي رو مرور كرد
      اين كتاب چطوره: زیست جمع‌بندی » انتشارات مهروماه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      اولا برخلاف ساير دروس ، خلاصه ترين كتاب زيست موجود ، همين كتاب درسي هست !! اما بايد روش خوندنش رو بلد باشيد ...
      اوصولا سعي كن كتاب درسي رو در اين ايام اولويت بدي ، چون بهتره حافظه تصويريت كه در طول سال بر طبق كتاب درسي ايجاد شده ، با كتاب هاي ديگه مخشوش نشه !
      اما براي جمع بندي بعد از مطالعه كتاب ، هم نمودار هاي كتاب الگو ، چكيده تخته سياه ويا كتاب همايش ، گزينه هاي بهتري نسبت به اين كتاب مهر و ماه هست ...

براي تست هم اولا تمركزت روي تست هاي نشان دار خودت و آزمونت + سوالات كنكور و سنجش باشه ....

البته اين تجربه منه
      شايد نظر ساير دوستان متفاوت باشه ....
      موفق باشيد

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام

بهنام درست میگه . اولویت با کتاب درسی و تست های کنکور ( به خصوص 94 و 95 ) . درسنامه موج الگو با دی وی دی همایشش هم واسه جمع بندی خوبه .

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      سلام
      اولا برخلاف ساير دروس ، خلاصه ترين كتاب زيست موجود ، همين كتاب درسي هست !! اما بايد روش خوندنش رو بلد باشيد ...
      اوصولا سعي كن كتاب درسي رو در اين ايام اولويت بدي ، چون بهتره حافظه تصويريت كه در طول سال بر طبق كتاب درسي ايجاد شده ، با كتاب هاي ديگه مخشوش نشه !
      اما براي جمع بندي بعد از مطالعه كتاب ، هم نمودار هاي كتاب الگو ، چكيده تخته سياه ويا كتاب همايش ، گزينه هاي بهتري نسبت به اين كتاب مهر و ماه هست ...

براي تست هم اولا تمركزت روي تست هاي نشان دار خودت و آزمونت + سوالات كنكور و سنجش باشه ....

البته اين تجربه منه
      شايد نظر ساير دوستان متفاوت باشه ....
      موفق باشيد
      میشه
      روش مرور سریع و مفید از رو کتابم بگید
      یادمه رتبه 12 کنکور گفته بود هر درس رو تو 15 مین مرور میکرده ینی میشه؟!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yema نمایش پست ها
      میشه
      به این روش میگن " تورق سریع " و اینجوریه که توی هفته آخر ، صفحات هر درس رو با نگاه سریع روی کلمات کلیدی و شکل مرور میکنن .

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yema نمایش پست ها
      میشه
      همينقدر بگم كه خود من روز ٥ شنبه ، يعني يه روز قبل از كنكور ، ٢٥ فصل زيست رو در ٤ ساعت مرور كردم !!!
      پس شدني هست قطعا ؛ اما همه چي بر ميگرده به سطح مطالعه شما در طول سال ......
      اما براي نحوه مرور من چند نكته رو متذكر ميشم :
      ١- اصلا وسواس براي خوندن نداشته باشيد ! مثلا نخوايد كه موشكافانه مطالب رو برسي كنيد ....
      داشتن ديد كلي ؛ كافيه براي ياداوري مطالب ....
      ٢- سعي كنيد مباحث مشترك رو پيوسته بخونيد ؛ مثلا اعضاي بدن انسان رو با هم ، جانوران كتاب با هم و ....
      ٣- فصول پايه مثل شارش و ساختار سلول و بافت شناسي رو در اولويت قرار بديد و مطالبش رو تركيبي بخونيد !! براي مثال وقتي داريد بافت پوششي رو مطالعه ميكنيد ، تمامي مثال هاشو از فصول مختلف بنويسيد و بخونيد !!
      ٤- بيشتر سعي كن دنبال مفاهيم باشي تا نكته خوني ... هر چند نكاتي رو كه قبلا نوشتي رو هم وقتي كنار متن كتاب بخوني ، ارزش دو چندان پيدا ميكنه
      ٥- ٣ فصل اخر رو هر هر هفته بخونيد ؛ چون مطالبش به شدّت فرار هست .... شايد هفته هاي اول تايم زيادي بگيره ، اما در هفته آخر كمتر از نيم ساعت و در روز آخر عرض يه ربع ، كل مطالبش رو مرور ميكنيد .
      ٦- تست فراموش نشه !! نكات تست هاي سراسري ( مخصوصاً ٩٠ تا ٩٥ ) داخل و خارج رو ليست كنيد تا در هفته اخر يه گنجينه عالي از نكات داشته باشيد ....

نكاتي رو كه گفتم ، بخشيش از نيما فقيرپور ( دارنده ي بالاترين درصد زيست سال ٩٥ ) شنيده بودم كه داشت نحوه مطالعه اش براي زيست رو بهمون ميگفت ....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

‏.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      همينقدر بگم كه خود من روز ٥ شنبه ، يعني يه روز قبل از كنكور ، ٢٥ فصل زيست رو در ٤ ساعت مرور كردم !!!
      پس شدني هست قطعا ؛ اما همه چي بر ميگرده به سطح مطالعه شما در طول سال ......
      اما براي نحوه مرور من چند نكته رو متذكر ميشم :
      ١- اصلا وسواس براي خوندن نداشته باشيد ! مثلا نخوايد كه موشكافانه مطالب رو برسي كنيد ....
      داشتن ديد كلي ؛ كافيه براي ياداوري مطالب ....
      ٢- سعي كنيد مباحث مشترك رو پيوسته بخونيد ؛ مثلا اعضاي بدن انسان رو با هم ، جانوران كتاب با هم و ....
      ٣- فصول پايه مثل شارش و ساختار سلول و بافت شناسي رو در اولويت قرار بديد و مطالبش رو تركيبي بخونيد !! براي مثال وقتي داريد بافت پوششي رو مطالعه ميكنيد ، تمامي مثال هاشو از فصول مختلف بنويسيد و بخونيد !!
      ٤- بيشتر سعي كن دنبال مفاهيم باشي تا نكته خوني ... هر چند نكاتي رو كه قبلا نوشتي رو هم وقتي كنار متن كتاب بخوني ، ارزش دو چندان پيدا ميكنه
      ٥- ٣ فصل اخر رو هر هر هفته بخونيد ؛ چون مطالبش به شدّت فرار هست .... شايد هفته هاي اول تايم زيادي بگيره ، اما در هفته آخر كمتر از نيم ساعت و در روز آخر عرض يه ربع ، كل مطالبش رو مرور ميكنيد .
      ٦- تست فراموش نشه !! نكات تست هاي سراسري ( مخصوصاً ٩٠ تا ٩٥ ) داخل و خارج رو ليست كنيد تا در هفته اخر يه گنجينه عالي از نكات داشته باشيد ....

نكاتي رو كه گفتم ، بخشيش از نيما فقيرپور ( دارنده ي بالاترين درصد زيست سال ٩٥ ) شنيده بودم كه داشت نحوه مطالعه اش براي زيست رو بهمون ميگفت ....
      دمتون گرم
      خیلی کامل توضیح دادید
      منظورتون از جدول های کتاب الگو اصلیش بود یا موج؟
      اخه کتاب اصلیش ک جدول زیاد نداره

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      !Up

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azem نمایش پست ها
      !Up
      زیست چقدر خوندی ؟!؟ از چی و چقدر ؟!؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      زیست چقدر خوندی ؟!؟ از چی و چقدر ؟!؟
      فقط اغازیان و قارچ ها و فصل11 سال سوم مونده بقیه رو خوندم
      کتاب درسی، الگو

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azem نمایش پست ها
      فقط اغازیان و قارچ ها و فصل11 سال سوم مونده بقیه رو خوندم
      کتاب درسی، الگو
      خب تو همینارو بتمام .. بعدش به جمع بندی بفکر ! .... خود همین تموم کردنه فعلن واست بهترین جمع زنیه !
      .....

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      خب تو همینارو بتمام .. بعدش به جمع بندی بفکر ! .... خود همین تموم کردنه فعلن واست بهترین جمع زنیه !
      .....
      باووووو خوش به حالتون من نصف سوم و سه فصل پیشم هنوز مونده

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahelam نمایش پست ها
      باووووو خوش به حالتون من نصف سوم و سه فصل پیشم هنوز مونده
      بازم خوش به حال تو

واسه من ژنتیک ( که دیگه نمیرسم بخونم ! ) ، گیاهی و قارچ ها مونده

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirReza_ans نمایش پست ها
      بازم خوش به حال تو

واسه من ژنتیک ( که دیگه نمیرسم بخونم ! ) ، گیاهی و قارچ ها مونده
      اصن نگران نباش و به خودت استرس وارد نکن وقت زیاده با ارمش بشین بخون و جمع کن

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahelam نمایش پست ها
      اصن نگران نباش و به خودت استرس وارد نکن وقت زیاده با ارمش بشین بخون و جمع کن
      استرس زیاد ندارم . فقط اعصابم خورده که ژنتیک رو نمیرسم دیگه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن