خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 70
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

80 روز >>فوری<<

سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه
      چند روز پیش تاپیکی با عنوان سفر حج زده شد که پاسخ های مختلفی توش بود.اون تاپیک رو خوندم ولی پاسخی که قانعم کنه نبود(رتبه زیر 1000 یا 2000 که اصلا قابل باور نیست برام و با تمام احترام نمیدونم با چه دلیل و منطق و یا میانگین درصدی این رتبه رو عنوان کردن)
      از طرفی شرایط متفاوتی با استارتر اون تاپیک دارم و همچنین میخوام سوالایی که ازش پرسیده بودین رو درمورد خودم توضیح بدم.

1-من بیست سالمه و برا سومین باره که پشت کنکورم متاسفانه!تا امروز چیزی نخوندم و میدونم که اشتباه کردم.
      2-امسال مسلما سال اخری که کنکور میدم
      3-پارسال رتبه منطقه 2 من 40 هزار شده(تقریبا) با حدود 1-2 هفته مطالعه فقط.
      4-در مورد پایه دیدگاه خاصی ندارم و تعریف هرکس در مورد اون متفاوته ولی در حد معدل 17/67 کتبی نهایی ام و سرعت مطالعه خوبی دارم
      5-انگیزه جبران و توانایی لازم برا مطالعه ساعت بالا (15-16 ساعت در روز ) رو دارم
      6-هدفم یا خواستم رتبه 9-10 هزار منطقه دو هست که میشه 19-21 هزار کشوری

دلیل ایجاد تاپیک:
      فکر کنم این فکر رو هممون حداقل یه بار تجربه کردیم ،حالا نه صرفا درس بلکه تو هر مسیر ناشناخته ای که میخوای قدم بزاری ترس قدم اول خیلی زیاده
      خب این ترس رو من هم دارم وبه نوعی میخوام بدونم تو این مدت چیکار میشه کرد اصلا!؟؟چی کاری براش باید بکنم؟؟چه راهکاری وجود داره؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pasha نمایش پست ها
      چند روز پیش تاپیکی با عنوان سفر حج زده شد که پاسخ های مختلفی توش بود.اون تاپیک رو خوندم ولی پاسخی که قانعم کنه نبود(رتبه زیر 1000 یا 2000 که اصلا قابل باور نیست برام و با تمام احترام نمیدونم با چه دلیل و منطق و یا میانگین درصدی این رتبه رو عنوان کردن)
      از طرفی شرایط متفاوتی با استارتر اون تاپیک دارم و همچنین میخوام سوالایی که ازش پرسیده بودین رو درمورد خودم توضیح بدم.

1-من بیست سالمه و برا سومین باره که پشت کنکورم متاسفانه!تا امروز چیزی نخوندم و میدونم که اشتباه کردم.
      4-در مورد پایه دیدگاه خاصی ندارم و تعریف هرکس در مورد اون متفاوته ولی در حد معدل 17/67 کتبی نهایی ام و سرعت مطالعه خوبی دارم

دلیل ایجاد تاپیک:
      فکر کنم این فکر رو هممون حداقل یه بار تجربه کردیم ،حالا نه صرفا درس بلکه تو هر مسیر ناشناخته ای که میخوای قدم بزاری ترس قدم اول خیلی زیاده
      خب این ترس رو من هم دارم وبه نوعی میخوام بدونم تو این مدت چیکار میشه کرد اصلا!؟؟چی کاری براش باید بکنم؟؟چه راهکاری وجود داره؟

شاید ناراحت شی از حرفم!
      ولی یه راه داره

برو تو دلِ ترس

بعد به خودت میگی:
      "زکی.این بود؟ : /

: )

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

دلیل ایجاد تاپیک:

راهکار که همون راهکارایی هست که به اون دوستمون گفتیم...اولویت بندی مباحث و خوندن و شروع کردن هر چی سریع تر
      ولی یه چیزی میخوام بگم لطفا مدافعای حقوق بشر(دوستان زیادی خوش بین) بهشون بر نخوره... ادم از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه...حواست خیلی به این دو ماه باشه...برا 15 16 ساعت درس خوندنتم اول یه چن روز امتحان کن ببین واقعن میتونی بعد توو شرایطت ذکر کن.... خیلی از اونایی که عاشقانه درس میخونن برا چن هفته میانگین 13 ساعت مطالعشونه... یجوری پیش نرو که دوام حرفای امروزت یه هفته باشه
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​زیست جانوری انسنای پیش دو بخون
      ما دوباره سبز میشویم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دلیل ایجاد تاپیک:

راستش حسِ الانتو درک میکنم.یه حس گیج و مبهم که انگار لبه پرتگاه وایسادی تا یکی برسه و با حرفای خوبش یا حس و حال عالیش،دستتو بگیره
      ولی رفیق
      در حدی بگم که هیچ کس نیست!خودت،منجی خودت باش
      تو این انجمن چه بخوایم چه نخوایم هرکی با سطح معلومات خودش و تجربه هاش یه نظری میده و هیچ احساس مسولیتی هم نسبت به درست بودن یا نبودنش نداره!(توهین نشه)
      درسته که میگن "نظراتو بپرس و تجربه ها رو قبل اینکه خودت تجربه کنی،از دیگران سوال کن"
      ولی خب....
      تو میخوای سلیقتو بشنوی یا حقیقتو؟: )
      حقیقتو نه من میگم نه کسِ دیگه ای
      وجدانتو بریز رو کاغذ،خودِ خدا خودشو بهت نشون میده
      یه چیز دیگه
      ایمان سرورپور میگفت:
      هر وقت یه راهیو رفتی دیدی تنهایی،جای اینکه شک کنی به درست بودنش،بیشتر باورش کن

یا علی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زبان لغت گرامر کلوز....دینی کامل بخون..عربی ک زنگ تفریحه کلا منصوبات ترجمه تشکیل تحلیل....ادبیات غیر زبان فارسی...زیست پیش دو 20درصده تو قوی بخونی 15درصد میشه گرفت از پیش یک هم میشه 2تا سوال زد از سال سوم میشه 5تا زد از دومم ک بنظرم راحته میشه از 4فصل اول 3تا تست زد حالا بقیشم بخون...از فیزیک پیش دو نور گرما بردار کار..خازن بخون..ریاضی امار احتمال حد مشتق اهنگ تغییرات مشتق درنقطه...مثلثاتم بخون بلد باشی...شیمی دوم بخون مفاهیم خط ویژه حتما بخون
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      هایلایت.
      چه کار میشه کرد اصلا؟
      میشه رسید به اون رتبه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هایلایت.
      چه کار میشه کرد اصلا؟
      میشه رسید به اون رتبه؟
      بخدا تویی که میگی صفره صفرم از من بیشتر خونوی
      تو رو خدا نگاه امضام کن
      امضا مستضعفاست
      خاک به سرم شد رفتتتتت
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی بود ک میگف تو یه هفته زیر 10000 بیارید کی بود ؟؟
      Great men are not born great but they grow great

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      فرصت کافی برای رسیدن به رتبه های خوب 4 رقمی هست بعضی ها خیلی خوشبینانه فکر میکنن شاید بیان بهت بگن میتونی زیر 500 بیاری نه واقعا نمیشه (البته برای سطح صفر) اما رتبه ای که تو میخوای قابل دسترسه حتی رتبه ای بهتر در حد 4 هزار و 5 هزار و . . . حتی میشه به داروسازی رسید با درصد خوب زمین شناسی ، فقط اراده میخواد.
      روی عمومی ها به ویژه ادبیات و دینی سرمایه گذاری کنی و شیمی و زیست هرکدوم رو 3 تا 4 ساعت در روز بخونی، مباحث ساده و زود بازده ریاضی (مثل دنباله،حد،آمار و . . .) و فیزیک (مثل پیش2 و نور) رو مطالعه کنی رتبه ی قابل قبولی میاری

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      همینجا یکی از دوستان برنامه 75 روزه کاملی رو گذاشته بودن که خیلی خوووووب بود . من با اینکه حدودا همه رو جمع کرده بودم ولی این زمان باقی رو با اون برنامه جمع بندی می کنم و عااااالیه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parnia-sh نمایش پست ها
      همین بود

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahelam نمایش پست ها
      همین بود
      برنامش واقعن عالیه
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      به عنوان کسی که تا حالا کنکور نداده . یک سری تجربه ها توی درس خوندن دارم
      اینارو به تو ام میگم اگه دوست داشتی استفاده کن ضرر نمیکنی

1 : 16 ساعت مطالعه برای شروع خیلی زیاده
      10 رو امتحان کن ( تازه به نظر من باید 6 ساعت باشه ولی به هر حال ... )
      بعدش یواش یواش بیشترش کن
      چون اگه یهو با 16 ساعت شروع کنی تا 3 یا 4 روز ادامه میدی نهایتا و بعدش مطمئن باش تا 1 هفته نمیخونی
      و در نهایت 2 هفته از وقتتو ریختی دور

2 : درس ها یا تمرینی ان یا حفظی ان و یا مفهومی ان
      هر درسی حتما جز یکی از اینا نیست . مثلا مثل شیمی : بخش تمرینی داره . حفظی داره . مفهومی هم داره
      در کل : درس های مفهومی مثل زیست شناسی و دینی رو به نظرم نباید اصلا حفظ کنی
      یادش بگیر
      هر 1 صفحه که میخونی 1 دقیقه وقت بزار واسه خودت توضیح بده که جریان چی بود و چه اتفاقی افتاد ( خیلی تاثیر داره )
      برای دروس تمرینی ( یا بخش های تمرینی از درس های مختلف ) پیشنهاد میکنم وقت خودتو برای خوندن زیاد و تکرار جزوه ( یا درسنامه کتاب کمک اموزشی و... ) هدر ندی . یبار یه مطالعه عادی ازش داشته باش و بقیه رو به تست بسپار
      نکته هایی که چنین دروسی دارن رو توی تست هایی که میزنی هم یاد میگیری هم مرور میشه واست. توی تمرینی ها باید فقط و فقط با حل کردن سوال به تسلط برسی راه دیگه ای نداره
      دروس حفظی هم که مشخصه تکرار . تکرار . و تکرار

3 : اگه با قالب کلی انجمن اشنا باشی کلا بچه ها به 2 دسته تقسیم میشن : مثبت بافا و منفی بافا
      مثبت بافا معمولا برای 2 دلیل میگن میشه و از الان به رتبه 2 رقمی هم میرسی :
      دلیل اول : دوست نداره نا امید بشی و میخواد که تلاش خودتو بکنی
      دلیل دوم : میخواد یه چیزی بهت بفروشه. مثلا دی وی دی جزوه . یا اینکه بفرستنت پیش یه مشاور که فامیل خودشونه و...
      منفی بافا هم 3 دلیل دارن :
      دلیل اول : داره منطقی حرف میزنه و میگه که با توجه به کسانی که از خیلی وقت پیش به تسلط کافی رسیدن و دارن میخونن و خیلی دلیل های دیگه. از الان مثلا به رتبه 2 رقمی رسیدن یه چیز ارمانیه و...
      دلیل دوم : خودش چون نخونده و شروع هم نمیکنه دوست نداره تو هم بخونی
      دلیل سوم : چون خودش خونده و الان به تسلط رسیده دوست نداره تو هم بخونی
      راستش من خودم جز دسته منفی بافا حساب میشم و اگه در تاپیکای دیگه پستامو دیده باشی اینطور فکر میکنی
      اما جز دلیل اول حساب میشم و یه جورای منطقی صحبت کردم ( چونکه در کنکور 96 و 97 من هیچگونه رقابتی با بقیه عزیزان ندارم )
      اگه الان میگفتی رتبه 2 رقمی و 1 رقمی میخوای مطمئنا هیچوقت نمیومدم واست این پستو بنویسم اما واقعا رتبه ای که تو مد نظرته از الان ممکنه
      فقط پایداری لازمه ینی اینکه از الان تا 1 روز قبل کنکورت بشینی حسابی بخونی ( روز قبل از کنکورو فقط بشین استراحت کن. به شخصه ترجیح میدم تنهایی برم توی یه پیتزا فروشی و با ارامش غذامو بخورم. ترجیحا کنج پتزا فروشی )
      و به نظرم شاید حتی بتونی به رتبه های زیر 2000 برسی یا شاید رتبه ای که هیچوقت فکرشو هم نمیکردی ( بستگی به هوشت و درس خوندنت و پایداریت داره )

4 : اگه هدفت در حد همین رتبه های 5000 و 6000 تا 10000 هستش به نظرم کارنامه های کسانی که این رتبه ارو اوردن رو ببین و سعی کن درس خوندنتو در هد 10 درصد بالاتر از درصد های اونا برسونی
      یا به عبارتی میتونی از یه سری جاها بزنی
      اما جایی رو حذف کن که به بقیه قسمت ها ربطی نداشته باشه
      مثلا اگه بیای سهمی هارو حذف کنی کار خیلی اشتباهیه
      چون معادله ازش میاد . تابع ازش میاد . رسم نمودار ازش میاد و...
      اما میتونی مثلا ژنتیک زیست رو حدف کنی ( هرچند خیلی خیلی تراز آوره )
      اما مربوط به قسمت های دیگه نمیشه
      و سوالات ژنتیک مشخصه
      اما هرچقدر که از یک درس حذف میکنی باید به اندازه همون وقتتو روی مطالب دیگش بزاری که حسابی یادشون بگیری

واقعیتش من خودم خیلی حس خوبی نسبت به این پیشنهاد ندارم. و در کل با حذف کردن موافق نیستم اما چون تایمت 80 روزه این پیشنهادو دادم. اگه میتونی همرو بخون

5 : موسسه هایی که میبنی همش به خاطر پوله
      تبلیغات و... همشون...
      باید قبول کنی موسسات عاشق چشم و ابروی ما نیستن که بیان دل بسوزونن
      مثلا وقتی آقای منتظری میاد و کلی داد میزنه و به نفس نفس میوفته. دلسوز تو نیست . به فکر جیب خودشه
      اما از جنبه رقابتی که با هم دارن بعضیاشون کار بهتری نسبت به موسسه دیگه میکنن...
      با توجه به وقت کمت شاید فیلم نگاه کردن گزینه خوبی نباشه اما سایت آلا رو بهت پیشنهاد میکنم
      مباحثی که واقعا مشکل داری از اونجا ببین ( نه همه ی فیلم هارو ) فقط مباحثی که مشکل داری
      اما به موسسه های اموزشی اصلا اطمینان نکن

فقط در مورد دینی . من خودم به شخصه همایش علیرضا یوسفیان پور رو رفتم ( دبیر دینی از موسسه حرف اخر )
      راستش به نظرم خیلی خوب بود
      دانشمندا هم ثابت کردن که وقتی یه چیزی رو با تصویر و شکل و رنگ یاد بگیری هر 2 نمیکره مغزت فعال میشه و یادگیری بهتره
      نمیخوام هیچگونه تبلیغی کرده باشم اما واقعا به نظرم خیلی خوب بود دینی ایشون
      و شعارش اینه که در 4 روز بالای 90 درصد بزنید
      به نظرم با 4 روز نمیشه شما 8 روز رو واسش بزار و 2 بار ببین فیلم هارو ( البته اگه نمونه کارشو دیدی و خوشت اومد )
      و به نظرم : تنها فیلم نمیشه یک دور هم خودت کتابو سطحی بخونی بد نیست

اینم در نظر داشته باش چون دینی حرف اخر خوبه ( البته از نظر من. شاید از نظر تو نباشه ) دلیل نمیشه که بقیه درس های این موسسه هم خوب باشه
      در کل اگه یه زمانی خواستی از موسسه ها استفاده کنی حتما قبلش نمونه کار ببین ( اگه تونستی همایش برو )
      بعدش انتخاب کن
      ولی به شخصه دینی یوسفیان رو قبول دارم

6 : خواب خییییلی مهمه
      اصلا ازش کم نکن
      6 یا 7 ساعت در روز حداقل باید بخوابی
      2 تا فایده مهم داره :
      یک : استراحت میکنی هم از نظر روحی هم از نظر جسمی
      دو : خواب باعث تثبیت چیز هایی که در طول روز خوندی میشه

7 : خوردن مواد مغزی مثل مغز هارو در طول روز فراموش نکن . واقعا انرژی میده

8 : مشاور و برنامه ریز و ... هم همش کشکه ( لااقل از نظر من )
      بهترین برنامه ریز و مشاور برای خودت فقط خودتی

9 : در روز هایی که خوابت میگیره
      سعی کن نخوابی چون تایمت بهم میریزه
      اما درس هم نخون ( چون بیتشر خوابت میگیره )
      هروقت خوابت گرفت نیم ساعت تا 1 ساعت بعدش سعی کن هرجور که شده خودتو بیدار نگه داری از جمله سرگرمی ها ( فقط با وسایلی مثل پیسی و موبایل و ... رو پیشنهاد نمیکنم چون باعث خسته تر شدن ذهنت میشه )
      اما بیدار بمون
      مطمین باش اگه تا 1 ساعت بعدش دووم بیاری خوابت میپره و دوباره میتونی درسو ادامه بدی
      ولی وقتی خیلی خوابت میاد اصلا نباید ادامه درس بدی برو خودتو تا یکم بعدش با ی چیزی مشغول کن

و در آخر :
      امیدوارم به خواسته هات برسی و بعد از نتیجه کنکور خودتو خونوادتو خوشحال کنی
      ویرایش توسط unlucky : 26 فروردین 1396 در ساعت 21:50

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن