خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

گند زدن در آزمونهای آزمایشی

سلام به دوستانی که این مطلب رو میخونن..
      یکم احتمالا قراره طولانی شه...هم معذرت هم اینکه خواهش میکنم حوصله کنین.
      من پشت کنکوریم پارسال18000و خورده ای شدم و حسابی خراب کردم کنکورو دلیلشم این بود که سودای دیگه ای در سر داشتم و اصلا در قیدو بند کنکور نبودم..
      متاسفانه به اون رویام نرسیدم و برای کنکورم نخوندم و این شد حالو روزمون.
      تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم و تو گزینه2 ثبت نام کردم و از اونجایی که تو درس شیمی و دیفرانسیل مشکل داشتمdvdتهیه کردم و بقیه رو هم خودم کار کردم.
      از لحاظ تایم هیچ کمو کسری هم نذاشتم و کلا ساعت بیداریم رو گذاشتم برای درس و به معنای واقعی جون کندم!
      برنامم هم اینطوری بوده که واسه هر آزمون میرم میبینم تو منابعم اون بودجه بندی از هر درس چند صفحه میشه و تعداد صفحات رو بر تعداد روزام تقسیم میکردمو کارو پیش میبردم البته بعضی وقتا به برنامه نمیرسیدم..به نظرم برنامش خیلی سنگینه..
      ولی تو آزمونها نتیجه نمیگیرم....درسهارو سعی میکنم مفهومی کار کنم و تو خونه تستای کنکورو حل میکنم و احساس میکنم یاد گرفتم...ولی آزمونا رو خراب میکنم...نمیدونم اشکال کار کجاست اعصابم خورد شده.
      کلا نوسان دارم بعضی وقتا خوب میشه نسبتا
      تا الان بهترین رتبه ای که برام گزینه2 تخمین زده مطابق سراسری95حدود4000وبدترینش10000ش ه آزمون امروز8000شدم
      تا الان سعی کردم وا ندم ولی دیگه کم کم دارم خسته میشم از این شرایط.
      بچه ها اگه راهکاری دارین خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behzad021 نمایش پست ها
      من پشت کنکوریم پارسال18000و خورده ای شدم و حسابی خراب کردم کنکورو دلیلشم این بود که سودای دیگه ای در سر داشتم و اصلا در قیدو بند کنکور نبودم..
      تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم و تو گزینه2 ثبت نام کردم و از اونجایی که تو درس شیمی و دیفرانسیل مشکل داشتمdvdتهیه کردم و بقیه رو هم خودم کار کردم.
      از لحاظ تایم هیچ کمو کسری هم نذاشتم و کلا ساعت بیداریم رو گذاشتم برای درس و به معنای واقعی جون کندم!
      برنامم هم اینطوری بوده که واسه هر آزمون میرم میبینم تو منابعم اون بودجه بندی از هر درس چند صفحه میشه و تعداد صفحات رو بر تعداد روزام تقسیم میکردمو کارو پیش میبردم البته بعضی وقتا به برنامه نمیرسیدم..به نظرم برنامش خیلی سنگینه..
      ولی تو آزمونها نتیجه نمیگیرم....درسهارو سعی میکنم مفهومی کار کنم و تو خونه تستای کنکورو حل میکنم و احساس میکنم یاد گرفتم...ولی آزمونا رو خراب میکنم...نمیدونم اشکال کار کجاست اعصابم خورد شده.
      تا الان بهترین رتبه ای که برام گزینه2 تخمین زده مطابق سراسری95حدود4000وبدترینش10000ش ه آزمون امروز8000شدم
      ممنون

سلام
      چرا اینقد نا امید :/
      تو خودت با جو کنکور آشنایی اگه میبینی سوالا گزینه دو که میری مث کنکور نیستن و نتیجه نمیگیری ناراحت نباش
      مهم اینه بتونی سوالا کنکورو حل کنی
      اگ تو گزینه دو تو حل سوال تا یه جایی میری بعدش دیگه نمیدونی چی کنی،و وقتی هم میری پاسخنامه رو میبینی ،میبینی ک خیلی کم مونده بود واس جواب،،،،احتمالش واس موفقیت تو کنکور زیاده
      سوالا کنکورو دگ اونقد نمیپیچونن
      سخ نگیر:/
      درستو بخون کامل با یه برنامه پیش برو
      سر کنکور دگ خدا خودش کمکت میکنه اگه الان درست و حسابی بچسبی به درستو ب بقیه چیزا فک نکنی

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون
      ببین دوست عزیز نتیجه نگرفتنت چند تا دلیل داره که من مهم هاش رو اشاره میکنم اون ها رو برطرف کن (فرصتی برای ازمون و خطا نداری!!!)
      1- مهم ترین نکته کتاب کمک اموزشی ای هستش که برای هر درس داری ! ببین اگر مشابه تست های کتاب هات رو تو ازمون ها میبینی که هیچی! وگرنه عوضش کن !
      2- تست های هر کتاب رو سعی کن چند بار بزنی و ایده هاش رو به خاطر بسپاری ( یعنی تیپش رو ، بخصوص در درس فیزیک !)
      3- گفتی که تست ها رو توی خونه حل میکنی ولی سر جلس نه! منم اولا اینطوری بودم . راه حلش اینه که نکته ی 2 رو رعایت کنی و تست ها رو بعد از این که چند بار زدی (آموزشی!!!) بعد در زمان بزنی !
      4- احتمال میدم سر جلسه ذهنت هم خسته میشه و ازمونو خراب میکنی ! این چند تا دلیل داره یکیش همون در زمان نزدن تست ها توی خونست و دیگری اینه که سعی کن پشت میز درس بخونی و عادت کنی! به شرایط جلسه!!!
      گفتــــم میز یاد یه جمله انگیزشی افتادم ( حالا نا امیدم که شدی شاید برات مفید باشه !!!)
      " امید را از نجاری آموختم که نجاریش سوخت و ذغال فروشی باز کرد "
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.ka نمایش پست ها
      ببین دوست عزیز نتیجه نگرفتنت چند تا دلیل داره که من مهم هاش رو اشاره میکنم اون ها رو برطرف کن (فرصتی برای ازمون و خطا نداری!!!)
      1- مهم ترین نکته کتاب کمک اموزشی ای هستش که برای هر درس داری ! ببین اگر مشابه تست های کتاب هات رو تو ازمون ها میبینی که هیچی! وگرنه عوضش کن !
      2- تست های هر کتاب رو سعی کن چند بار بزنی و ایده هاش رو به خاطر بسپاری ( یعنی تیپش رو ، بخصوص در درس فیزیک !)
      3- گفتی که تست ها رو توی خونه حل میکنی ولی سر جلس نه! منم اولا اینطوری بودم . راه حلش اینه که نکته ی 2 رو رعایت کنی و تست ها رو بعد از این که چند بار زدی (آموزشی!!!) بعد در زمان بزنی !
      4- احتمال میدم سر جلسه ذهنت هم خسته میشه و ازمونو خراب میکنی ! این چند تا دلیل داره یکیش همون در زمان نزدن تست ها توی خونست و دیگری اینه که سعی کن پشت میز درس بخونی و عادت کنی! به شرایط جلسه!!!
      گفتــــم میز یاد یه جمله انگیزشی افتادم ( حالا نا امیدم که شدی شاید برات مفید باشه !!!)
      " امید را از نجاری آموختم که نجاریش سوخت و ذغال فروشی باز کرد "

خوشمان آمد
      به حرف اینم گوش بنما

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون بابت پاسخ.
      شما دیدی سوالای گزینه رو؟
      نظرتون چیه؟ به نظرمن خیلی سخته خصوصا ریاضیاتش.
      سوالاش اصن یه طوریه به نظرم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون بابت پاسخ.
      نقل قول نوشته اصلی توسط uouo نمایش پست ها
      سلام
      چرا اینقد نا امید :/
      تو خودت با جو کنکور آشنایی اگه میبینی سوالا گزینه دو که میری مث کنکور نیستن و نتیجه نمیگیری ناراحت نباش
      مهم اینه بتونی سوالا کنکورو حل کنی
      اگ تو گزینه دو تو حل سوال تا یه جایی میری بعدش دیگه نمیدونی چی کنی،و وقتی هم میری پاسخنامه رو میبینی ،میبینی ک خیلی کم مونده بود واس جواب،،،،احتمالش واس موفقیت تو کنکور زیاده
      سوالا کنکورو دگ اونقد نمیپیچونن
      سخ نگیر:/
      درستو بخون کامل با یه برنامه پیش برو
      سر کنکور دگ خدا خودش کمکت میکنه اگه الان درست و حسابی بچسبی به درستو ب بقیه چیزا فک نکنی
      ممنون.

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون بابت پاسخ.
      نه متاسفانه ؛ من قلم میرم . ولی همه میدونیم که کلن تو هر ازمون استاندارد ( همه ازمون های ازمایشی که برگزار میشه از این قاعده تبعیت میکنن!!) 30 درصد سوالات اسون و متوسط رو به پایین ، حدود 50% سوالات متوسط و 20 درصد آخر 10 درصدش متوسط رو به سخت و 10%دیگش سخت هستند . شما با تمرین مستمر و مداوم باید بتونید 30% اسون رو درو کنید و بیشتر سوالات متوسط رو هم بزنید یعنی 80 درصد !!! بعد از آزمون بررسی کن سوالات رو با پاسخنامه قطعن خواهی دید که خیلی از سوالایی که جواب ندادی اسون بودن و تو بی دقتی کردی (یا تو به دید سخت به اونا نگاه کردی یا به اصطلاح با دیدن سوالات هول شدی ! ) و یا زمان کم آوردی ! - اصلن با فکر به اینکه سوالات فلان موسسه استاندارد نیستند و به خاطر اونه که نتیجه نمیگیری جلو نرو .
      سعی کن خودتو با شراط وفق بدی .
      همونطور که تو پست قبلی هم گفتم باید نمونه ی سوالات رو ( یعنی تیپ سوالات رو ) تو کتاب های کمک اموزشیت(حتمن!) ببینی.
      تو را شکست می دهد.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=a.ka;1106776]نه متاسفانه ؛ من قلم میرم . ولی همه میدونیم که کلن تو هر ازمون استاندارد ( همه ازمون های ازمایشی که برگزار میشه از این قاعده تبعیت میکنن!!) 30 درصد سوالات اسون و متوسط رو به پایین ، حدود 50% سوالات متوسط و 20 درصد آخر 10 درصدش متوسط رو به سخت و 10%دیگش سخت هستند . شما با تمرین مستمر و مداوم باید بتونید 30% اسون رو درو کنید و بیشتر سوالات متوسط رو هم بزنید یعنی 80 درصد !!! بعد از آزمون بررسی کن سوالات رو با پاسخنامه قطعن خواهی دید که خیلی از سوالایی که جواب ندادی اسون بودن و تو بی دقتی کردی (یا تو به دید سخت به اونا نگاه کردی یا به اصطلاح با دیدن سوالات هول شدی ! ) و یا زمان کم آوردی ! - اصلن با فکر به اینکه سوالات فلان موسسه استاندارد نیستند و به خاطر اونه که نتیجه نمیگیری جلو نرو .
      همونطور که تو پست قبلی هم گفتم باید نمونه ی سوالات رو ( یعنی تیپ سوالات رو ) تو کتاب های کمک اموزشیت(حتمن!) ببینی.[/QUOTE
      مثلا من برای درس دیفرانسیل هم قلم چی کار کردم هم تخته سیاه هم ای کیو گاج ولی نتیجه تغییر چندانی نکرده برام.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=behzad021;1106803]
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.ka نمایش پست ها
      نه متاسفانه ؛ من قلم میرم . ولی همه میدونیم که کلن تو هر ازمون استاندارد ( همه ازمون های ازمایشی که برگزار میشه از این قاعده تبعیت میکنن!!) 30 درصد سوالات اسون و متوسط رو به پایین ، حدود 50% سوالات متوسط و 20 درصد آخر 10 درصدش متوسط رو به سخت و 10%دیگش سخت هستند . شما با تمرین مستمر و مداوم باید بتونید 30% اسون رو درو کنید و بیشتر سوالات متوسط رو هم بزنید یعنی 80 درصد !!! بعد از آزمون بررسی کن سوالات رو با پاسخنامه قطعن خواهی دید که خیلی از سوالایی که جواب ندادی اسون بودن و تو بی دقتی کردی (یا تو به دید سخت به اونا نگاه کردی یا به اصطلاح با دیدن سوالات هول شدی ! ) و یا زمان کم آوردی ! - اصلن با فکر به اینکه سوالات فلان موسسه استاندارد نیستند و به خاطر اونه که نتیجه نمیگیری جلو نرو .
      همونطور که تو پست قبلی هم گفتم باید نمونه ی سوالات رو ( یعنی تیپ سوالات رو ) تو کتاب های کمک اموزشیت(حتمن!) ببینی.[/QUOTE
      مثلا من برای درس دیفرانسیل هم قلم چی کار کردم هم تخته سیاه هم ای کیو گاج ولی نتیجه تغییر چندانی نکرده برام.
      ببینید شما باید ببینید از کدوم شروع کردی!!! شما میتونی مثلن از یه ساختمان 10 طبقه بری بالا ولی باید از طبقه اول بری!!!( نه از طبقه اول بپرسی سومی و از سوم بری بالا که . . . !!!)
      من رشتم ریاضی نیست ولی خبــ جنبه مشترکی داره دیگــ . . .
      شما نباید مثلن با کتابی مثل ای کیو که مال کسیه که درصد نودش رو میخاد بکنه صد !!! شروع کنید که !!!
      سعی کنید با یک منبع مناسب که کل تست های کنکور رو آورده و پاسخنامه خوبی داره )شنیدم ابی قلم پاسخ خوبی نداره) شرو کنید و همینطور منبعتون رو قوی کنید . سعی کنید تست های کتابتون رو حداقل 3 دو بزنید !!!
      بعدش برید سراغ کتابای جمع بندی و آزمون !!!
      تو را شکست می دهد.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم همین مشکلو دارم از ابان تا حالا ترازم رو 5300 تکون هم نمیخوره وقلم هم تخمین میزنه 13000 غلط هام هم 21 تا ایناس
      هردفعه به امید بالاتر خوندم
      من زیر 2500 میخوام چیکار کنم بنظرتون؟؟؟
      مشاوره دوران جمع بندی
      با دانشجوی دانشگاه تهران
      Telegram ID :@Naseri199

" با جمع بندی صحیح درصد درس زیست را میتوان حداقل ۳۰% بهبود بخشید"

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahtis نمایش پست ها
      منم همین مشکلو دارم از ابان تا حالا ترازم رو 5300 تکون هم نمیخوره وقلم هم تخمین میزنه 13000 غلط هام هم 21 تا ایناس
      هردفعه به امید بالاتر خوندم
      من زیر 2500 میخوام چیکار کنم بنظرتون؟؟؟
      از الان ازمونای سنجشو شرکت کن کار خاصی نمیشه کرد جز تلاش و تلاش ولاغیر در مورد 21 غلط بررسی کنید چه نوع غلطی دارید ایا جواب رو در پاسخنامه اشتباه وارد میکنید؟ یا اطلاعاتتون در مورد مبحث ناقصه غلط یا اشتباه محاسباتی دارید رفع اشکال کنید بعد ازمون بهترین راه حل همینه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن