خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

فوری***نحوه مطالعه زبان انگلیسی پیش دانشگاهی

بنام خدا
      سلام دوستان عصر همگی بخیر .
      من پیش دانشگاهی رو غیر حضوری میخونم و در درس زبان به مشکل برخوردم نمیدونم چجوری یاد بگیرم و بخونمش (برای امتحانات) . کتاب مهر و ماه رو که جامع هست خریدم ولی چیز زیادی متوجه نمیشم .
      خوشحال میشم در نحوه خوندن و استفاده از کدوم منابع اموزشی راهنماییم کنید. ممنون

فرستاده شده از SM-G920Fِ من با Tapatalk

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زبان پیش بیشترش ریدینگ و واژگانه و گرامر خیلی کمی داره و گرامر رو با کتاب درسی میشه خوند‌.....اما برای ریدینگ و واژگان باید وقت زیادی بزارین‌..‌‌ریدینگ رو با هدف درک مفهوم خط ب خط و کامل بخونید.....منظورم اینه ک حفظ نکنید...چون بعضیا ریدینگ رو به خاطر سوالات مشابه کتاب درسی و سوالات کنکور از متن ریدینگ حفظ میکنن و آخر هم به دردشون نمیخوره...‌‌بعد از خوندن تمام ریدینگ یک درس نکات اصلی و در واقع هدف متن رو برای خودتون مشخص کنید ینی زیر خط هایی ک واژگان جدید یا یک کلمه کلیدی دارن خط بکشین ک جلو چشمتون باشن و نکته های اصلی متن رو فراموش نکنین...‌بعد برین سراغ واژگان‌....ترجیحا هر شب لغات رو بخونین و مرور کنین...مثلا اگه امشب لغات درس ۱ رو خوندین فردا شب هم علاوه بر درس ۲ لغات شب قبل ینی درس ۱ رو هم همراهش مرور کنین..‌‌
      در آخر برای امتحان کردن میزان دانشتون تست کنکوری بزنین و زیاد روی تستای تالیفی مانور ندین....کتاب زبان انگلیسی شهاب اناری مفیده...البته من خودم فقط کتاب رو خوندم....
      همچنین هر شب ی کلوز و دوتا ریدینگ هم برای تقویت زبانتون کار کنین.....
      برای گرامر هم به مثال های کتاب دقت داشته باشین مطالب رو به خوبی و حتی بدون حضور در کلاس و وجود معلم یاد میگیرین...‌‌
      ببخشید ک طولانی شد....

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.z1997 نمایش پست ها
      زبان پیش بیشترش ریدینگ و واژگانه و گرامر خیلی کمی داره و گرامر رو با کتاب درسی میشه خوند‌.....اما برای ریدینگ و واژگان باید وقت زیادی بزارین‌..‌‌ریدینگ رو با هدف درک مفهوم خط ب خط و کامل بخونید.....منظورم اینه ک حفظ نکنید...چون بعضیا ریدینگ رو به خاطر سوالات مشابه کتاب درسی و سوالات کنکور از متن ریدینگ حفظ میکنن و آخر هم به دردشون نمیخوره...‌‌بعد از خوندن تمام ریدینگ یک درس نکات اصلی و در واقع هدف متن رو برای خودتون مشخص کنید ینی زیر خط هایی ک واژگان جدید یا یک کلمه کلیدی دارن خط بکشین ک جلو چشمتون باشن و نکته های اصلی متن رو فراموش نکنین...‌بعد برین سراغ واژگان‌....ترجیحا هر شب لغات رو بخونین و مرور کنین...مثلا اگه امشب لغات درس ۱ رو خوندین فردا شب هم علاوه بر درس ۲ لغات شب قبل ینی درس ۱ رو هم همراهش مرور کنین..‌‌
      در آخر برای امتحان کردن میزان دانشتون تست کنکوری بزنین و زیاد روی تستای تالیفی مانور ندین....کتاب زبان انگلیسی شهاب اناری مفیده...البته من خودم فقط کتاب رو خوندم....
      همچنین هر شب ی کلوز و دوتا ریدینگ هم برای تقویت زبانتون کار کنین.....
      برای گرامر هم به مثال های کتاب دقت داشته باشین مطالب رو به خوبی و حتی بدون حضور در کلاس و وجود معلم یاد میگیرین...‌‌
      ببخشید ک طولانی شد....
      سلام دوست عزیزم خیلی ممنون . حتما نکاتی رو که گفتین بکار میگیرم. مفید بود واسم .
      موفق باشین

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bita13 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیزم خیلی ممنون . حتما نکاتی رو که گفتین بکار میگیرم. مفید بود واسم .
      موفق باشین

همچنین دوست عزیز

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      جزوه جمع بندی کنکور زبان 95مهدی محمدی رو دانلود کن در یک کلام فوق العادهست رو سایت اکادمی دانشگاه تهرانی ها ولی حتما دانلود کن..

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan kolak نمایش پست ها
      جزوه جمع بندی کنکور زبان 95مهدی محمدی رو دانلود کن در یک کلام فوق العادهست رو سایت اکادمی دانشگاه تهرانی ها ولی حتما دانلود کن..
      ممنون از راهنمایی تون . حتما

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      بنام خدا
      من پیش دانشگاهی رو غیر حضوری میخونم و در درس زبان به مشکل برخوردم نمیدونم چجوری یاد بگیرم و بخونمش (برای امتحانات) . کتاب مهر و ماه رو که جامع هست خریدم ولی چیز زیادی متوجه نمیشم .

سلام
      امیدوارم که حالت خوب باشه!
      من الان نحوه ی خوندن زبانم رو برات تعریف میکنم:
      1-ابتدا گرامر رو از جزوه معلم میخونم تا بفهمم اون درس در رابطه با چیه (از اون جایی که غیرحضوری گرفتی پس باید از کتاب کمک درسی استفاده کنی)
      2- بعد گرامر رو دوباره از کتاب کمک درسی (شهاب اناری) به صورت کامل می خونم و وقتی فول فول شدم خلاصه نویسی میکنم.
      3-ریدینگ مربوط به همان درس به صورت اجمالی و روزنامه وار میخونم و زیر کلماتی که برام سخته یا جدید هستن و یا فراموشم شدن خط می کشم!
      4- ابتدا معنی اون کلمه ها رو یاد میگیرم و حفظ می کنم بعدش شروع می کنم به نوشتن کلمات (از روی حفظ) تا کاملا نوشتن اون ها رو یاد بگیرم!
      5- بعد از یاد گیری کامل کلمات تمام ریدینگ رو برای خودم ترجمه می کنم تا یاد بگیرم. (اصلا حفظ نکن)
      6- برای امتحان داخلی شروع می کنم به حل تمرینات و برای کنکور شروع می کنم تست زدن (تالیفی+سراسری)
      7- هر موقع که تونستم کلوز یا ریدینگ تست میزنم (چون برام سخت نیست زیاد براش وقت نمی ذارم)
      و در اخر بگم اگر می خوای تمام لغات کتاب رو کامل بلد باشی باید بری از بین تمرینات هم لغت در بیاری (اکثرا کلمات جدید و سختی اونجا هست)
      من با این روش خوندنم نتیجه گرفتم و در هر امتحان شدم (19.5نمی دونم قضیه چیه همیشه باید یه جا گند بزنم) و از نظر تست هم راحت میتونم بزنم(شاید چون پایه زبانم قویه!).
      در ضمن خوندن صحیح کلمات امر خیلی مهمیه سعی درست بخونی و مفهوم رو بفهمی.

امیدوارم تونسته باشم بهت کمکی بکنم.
      موفق باشی.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Röntgen نمایش پست ها
      سلام
      امیدوارم که حالت خوب باشه!
      من الان نحوه ی خوندن زبانم رو برات تعریف میکنم:
      1-ابتدا گرامر رو از جزوه معلم میخونم تا بفهمم اون درس در رابطه با چیه (از اون جایی که غیرحضوری گرفتی پس باید از کتاب کمک درسی استفاده کنی)
      2- بعد گرامر رو دوباره از کتاب کمک درسی (شهاب اناری) به صورت کامل می خونم و وقتی فول فول شدم خلاصه نویسی میکنم.
      3-ریدینگ مربوط به همان درس به صورت اجمالی و روزنامه وار میخونم و زیر کلماتی که برام سخته یا جدید هستن و یا فراموشم شدن خط می کشم!
      4- ابتدا معنی اون کلمه ها رو یاد میگیرم و حفظ می کنم بعدش شروع می کنم به نوشتن کلمات (از روی حفظ) تا کاملا نوشتن اون ها رو یاد بگیرم!
      5- بعد از یاد گیری کامل کلمات تمام ریدینگ رو برای خودم ترجمه می کنم تا یاد بگیرم. (اصلا حفظ نکن)
      6- برای امتحان داخلی شروع می کنم به حل تمرینات و برای کنکور شروع می کنم تست زدن (تالیفی+سراسری)
      7- هر موقع که تونستم کلوز یا ریدینگ تست میزنم (چون برام سخت نیست زیاد براش وقت نمی ذارم)
      و در اخر بگم اگر می خوای تمام لغات کتاب رو کامل بلد باشی باید بری از بین تمرینات هم لغت در بیاری (اکثرا کلمات جدید و سختی اونجا هست)
      من با این روش خوندنم نتیجه گرفتم و در هر امتحان شدم (19.5نمی دونم قضیه چیه همیشه باید یه جا گند بزنم) و از نظر تست هم راحت میتونم بزنم(شاید چون پایه زبانم قویه!).
      در ضمن خوندن صحیح کلمات امر خیلی مهمیه سعی درست بخونی و مفهوم رو بفهمی.

امیدوارم تونسته باشم بهت کمکی بکنم.
      موفق باشی.
      سلام همچنین. خیلی ممنونم از راهنماییتون. حتما بکارمیگیرم .

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنام خدا

فیلم جمع بندی کیاوش فراهانی خیلی خوبه
      شما برای پیش دانشگاهی قسمت 2و 3 نگاه کن 2 ساعت میشه کلا!
      لغات هم مرور میکنه
      زبان سوم و چهارم دبیرستان کیاوش فراهانی دوران طلایی(جمع بندی) | آلاء

إن شاء الله امتحانت هم خوب بشه

* * * * * * * اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم * * * * * *

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mostafara نمایش پست ها
      فیلم جمع بندی کیاوش فراهانی خیلی خوبه
      شما برای پیش دانشگاهی قسمت 2و 3 نگاه کن 2 ساعت میشه کلا!
      لغات هم مرور میکنه
      زبان سوم و چهارم دبیرستان کیاوش فراهانی دوران طلایی(جمع بندی) | آلاء

إن شاء الله امتحانت هم خوب بشه
      سلام . خیلی ممنون. نگاه میکنم . سپاس از راهنمایی تون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن