خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 55 از 55
    1. Top | #46
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ar.asadzadeh نمایش پست ها
      دیدن این ویدیو رو به شدت برا همه توصیه می کنم، دید منو به خیلی چیزا تغییر داد، یه سخنرانی 12 دقیقه ای از مجموعه ی "تد" با عنوان "چرا فک می کنین حق با شماست، حتی وقتی که این طور نیست؟"، زیر نویس فارسی هم داره، حتما ببینین، لینک دانلود:
      https://video-subtitle.tedcdn.com/ta...6X-480p-fa.mp4
      میدونید که این سخنرانی در مورد خودتون هم صادقه ؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

میدونید که این سخنرانی در مورد خودتون هم صادقه ؟
      بله، می دونم، وقتی میگم دید منو به خیلی چیزا تغییر داد ینی خودمم میگم، خیلی خوش حالم که با دیدن این ویدیو به اشتباهم پی بردم و حقیقتو فهمیدم...

ویرایش توسط It is POSSIBLE : 26 فروردین 1396 در ساعت 19:35

3. Top | #48
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      اگه دقت می کردی خواهرمون گفتن کتاب روان شناسی نه مذهبی...کلا اسم مذهب می یاد هرتفکرواستدلالی داشته باشه می باهاش مخالفت می کنن...خب یکم تفکرکن جاهایی رو که خوب بود اگه واقعا منطق داری بگو خوبه چرفرار می کنی از واقعیت؟ببین شما اگه معنویت وکمک خداوند رو قبول نداری براش استدلال نباف که من دعارو قبول ندارمو فلانواینا...اصلا باشه شمادعاروقبول نداشته باش ولی حق نداری ادعا کنی که دعاو...از لحاظ علمی غلطه وبی ارزش...حتمادینی که توش به خواندن قرآن و...سفارش شده دلیلی داشته، حالا توخودتو هرچقدرم میخوای پروفسوربگیر وفیلسوف بدون چون سفارش شده دلیلی داره هم از لحاظ معنوی وهم علمی...خخخ این جاش جالبه، خودت می گی از مذهب فرارمی کنن ، پر می شن از احساس گناه ، یعنی اینکه مذهب فطری هست ، انسانیت با مذهب گره خورده... ادم نمی تونه خودشو بی قید بدونه ، خودتوم بکشی فطرتت خداجو هست...
      بازم میگی ((مذهبی ها)) چرا مذهبو از علم جدامی کنی؟ هردوشون برای رسیدن به موفقیت لازمن هیچ وقت اسلام کسی روازتفکروعلم منع نکرده که تومی یای علموازمذهب جدامی کنی هردوشون مکمل هستن
      دوباره یک ادعای به تصورخودت علمی کردی: ((جهان نظم نداره)) لااقل بگو از نظرمن نظم نداره...که نظرتوام اگه بود غلطه...جهان هم از نظر فسلفی با قاطعیت نظم داره که هیچ شبهه ای بر نظریات فلسفی که با عقل ومنطق استنباط می شن نیست مثل علم نیست که فردا روزش غلطیش ثابت شه...وهم از لحاظ علمی نظم داره...این دوقسمتی که آوردن از لحاظ فلسفی وعقلی ، و علمی بهش پرداختن:

شبهات برهان نظم

خداباوران - آیا دستی در کار است؟
      امیر جان من بسیار دوستت دارم ولی ازت خاهش میکنم تا وقتی ک مخاطب قرارت ندادم نقل نگیر ازم. اولین جملت گفتی خاهرمون نگفته مذهبی و گفته روان شناسی. خب حالا اولین جمله پیام منو منو بخون. منم ب حالت سوالی پرسیدم کتابهای مذهبی؟
      ببخشید ک حوصله ندارم بقیه پیامتو بخونم. ولی حتمن میخونمش بعدن. الان حوصلشو ندارم.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

4. Top | #49
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      خب... گفتین ک ده کتاب راجبه دعا خوندین. کتابهای مذهبی منظورتونه؟ دعای کمیل، دعای ندبه و از این جور دعاها؟

میشه دعا رو تعریف کنید. میخام منظورتون از دعا رو روشن و شفاف بگین. بعدش این دعاها رو ربط بدین به اینکه اگه ی کلمه جابجا بشه دریگه اثر نداره.

دعا، ب شکلی ک شما بهش معتقدین، من قبولش ندارم. البته ممکنه تاثیر هم داشته باشه. ولی این تاثیرات رو افکار مثبت میزارن ن دعا. دست یابی ب هدف با افکار مثبت ب مراتب راحتر از رسیدن ب هدف با افکار منفیه. متاسفانه بعضیا فقط وقتی ب روش عرب 1500 سال پیش عمل میکنن افکار مثبت دارن و وقتی خودشون رو از ایین دینی دور میبینن پر میشن از احساس گناه. سخت میشه افکار مثبتی داشت اگه کسی خودش رو گناه کار بدونه. اینه ک گاهی دعا کردن مذهبی ها واسشون نتایجی هم داره. ولی تفسیرشون از اینکه دعا باعث شده غلطه. انرژی های مثبت میتونن شخص رو برای رسیدن ب هدفش حل بدن. اینکه هدف بخاد بیاد بیش شما بخاطر اینکه دعا کردین غیر منطقیه.

مذهبی ها ی استدلالی در اثبات وجود خدا دارن و نظم حاکم بر جهان رو ربط میدن ب خالق داشتن این نظم. حالا اینکه این جهان کاملا بی نظمه رو من کار ندارم. هر اندازه ک شما بیشتر تاثیر دعا رو بپزیرید ب همون اندازه از اعتبار استدلال نظم کم کردین.

اگه مشتاق بودین بحث رو ادامه بدین اگه ممکنه اول دعا رو تعریف کنید.
      شما گفتین کلمات قدرت ندارن منم گفتم تو ده تا کتاب خوندم که دارن(کتابایی که خوندم در باره ی مبانی وتکنیک های موفقیت بودن که نویسنده هاشون یا روان شناس بودن یا میلیاردر های موفق امریکایی. .. از لحاظ روان شناسی کلمات انرژی دارن وضمیر ناخود اگاه ماکلمات رو به هر زبونی که باشن میشناسه ومنفی ومثبت بودنشو درک میکنه حتی اگه ما معنی اون کلمه رو ندونیم .تو روان شناسی یه جمله هایی هس بهش میگن ((عبارت تاکیدی))میگن برا موفقیت تکرار کردنش اثر داره مثلا کسی که کنکور داره میتونه در کنار این که حداکثر تلاشش رومیکنه این جمله رو ((من موفق میشم))تکرار بکنه . تو انتخاب جمله تاکیدی مهمه که چه کلماتی بکار ببریم یعنی اگه بتونیم یه جمله خوب بسازیم اثرش بیش تر از جمله معمولیه.ابن سینا این عبارت تاکیدی که((حافظه من هر روز بهتر وبهتر میشه))رو تکرار میکرده و گفته که خیلی روش اثر گذاشته .انرژی که این جملات دارن رو ضمیر ناخود اگاه ما اثر میذاره اگه مثلا بگیی ((من نابغم))واین جمله رو تکرار کنی ذهنت باورمیکنه که نابغه ای . جمله هایی که تو روان شناسی بهش میگن ((عبارت تاکیدی))تو دین بهش میگن ((دعا یا ذکر)). منظورم از دعا ایات قران مثل وان یکاد یا دعا هایی که پیامبر به ما یاد داده. جمله های تاکیدی رو ما خودمون میسازیم ولی دعا رو خدا ساخته .خدا میدونه چه کلماتی رو کنار هم بزاره تا یه جمله مثبت واثر گذار ایجاد بشه ولی ما نمیدونیم.
      ویرایش توسط fateme-s : 27 فروردین 1396 در ساعت 10:16

5. Top | #50
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme-s نمایش پست ها
      شما گفتین کلمات قدرت ندارن منم گفتم تو ده تا کتاب خوندم که دارن(کتابایی که خوندم در باره ی مبانی وتکنیک های موفقیت بودن که نویسنده هاشون یا روان شناس بودن یا میلیاردر های موفق امریکایی. .. از لحاظ روان شناسی کلمات انرژی دارن وضمیر ناخود اگاه ماکلمات رو به هر زبونی که باشن میشناسه ومنفی ومثبت بودنشو درک میکنه حتی اگه ما معنی اون کلمه رو ندونیم .تو روان شناسی یه جمله هایی هس بهش میگن ((عبارت تاکیدی))میگن برا موفقیت تکرار کردنش اثر داره مثلا کسی که کنکور داره میتونه در کنار این که حداکثر تلاشش رومیکنه این جمله رو ((من موفق میشم))تکرار بکنه . تو انتخاب جمله تاکیدی مهمه که چه کلماتی بکار ببریم یعنی اگه بتونیم یه جمله خوب بسازیم اثرش بیش تر از جمله معمولیه.ابن سینا این عبارت تاکیدی که((حافظه من هر روز بهتر وبهتر میشه))رو تکرار میکرده و گفته که خیلی روش اثر گذاشته .انرژی که این جملات دارن رو ضمیر ناخود اگاه ما اثر میذاره اگه مثلا بگیی ((من نابغم))واین جمله رو تکرار کنی ذهنت باورمیکنه که نابغه ای . جمله هایی که تو روان شناسی بهش میگن ((عبارت تاکیدی))تو دین بهش میگن ((دعا یا ذکر)). منظورم از دعا ایات قران مثل وان یکاد یا دعا هایی که پیامبر به ما یاد داده. جمله های تاکیدی رو ما خودمون میسازیم ولی دعا رو خدا ساخته .خدا میدونه چه کلماتی رو کنار هم بزاره تا یه جمله مثبت واثر گذار ایجاد بشه ولی ما نمیدونیم
      میخام بدونم 7 یا 8 جمله اخر پیامتون رو چ کسی گفته؟
      خود اون روان شناس هایی ک از قدر واژه های کلیدی گفتن اومدن گفت دعا همون واژه های کلیدیه یا اینکه شما خودتون همچین برداشتی میکنید؟

اخرین جملات پیامتون هم ب شدت شخصی و احساسی ب نظر میرسه. جملات اخر رو هم خود روان شناس ها گفتن یا خودتون ازافه کردین؟

بلغور کردن واژه ها صرفا هیچ اثری نداره. شما باید موفقیت رو تجسم کنید. تجسم موفقیت شما رو ب هدف میرسونه. حالا توی این مسیر واژه ها میتونن موثر باشن. اینکه ربطش میدین ب دعا و ادعا میکنید روان شناس ها اینو گفتن درست نیست. باید مطمین بشید برداشتون از مقالاتی ک خوندین درسته.

اون واخر گفتین "ولی ما نمیتونیم". این دیگه واقعا برداشت درستی نیست. اینم خدپتد روان شناس ها گفتن ک ما نمیتونیم جمله بگیم و جمله ها رو فقط خدا میگه؟ فکرنمیکنید اسیر خرافاتی تو-در-تو هستین؟

6. Top | #51
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خب... گفتین ک ده کتاب راجبه دعا خوندین. کتابهای مذهبی منظورتونه؟ دعای کمیل، دعای ندبه و از این جور دعاها؟

میشه دعا رو تعریف کنید. میخام منظورتون از دعا رو روشن و شفاف بگین. بعدش این دعاها رو ربط بدین به اینکه اگه ی کلمه جابجا بشه دریگه اثر نداره.

دعا، ب شکلی ک شما بهش معتقدین، من قبولش ندارم. البته ممکنه تاثیر هم داشته باشه. ولی این تاثیرات رو افکار مثبت میزارن ن دعا. دست یابی ب هدف با افکار مثبت ب مراتب راحتر از رسیدن ب هدف با افکار منفیه. متاسفانه بعضیا فقط وقتی ب روش عرب 1500 سال پیش عمل میکنن افکار مثبت دارن و وقتی خودشون رو از ایین دینی دور میبینن پر میشن از احساس گناه. سخت میشه افکار مثبتی داشت اگه کسی خودش رو گناه کار بدونه. اینه ک گاهی دعا کردن مذهبی ها واسشون نتایجی هم داره. ولی تفسیرشون از اینکه دعا باعث شده غلطه. انرژی های مثبت میتونن شخص رو برای رسیدن ب هدفش حل بدن. اینکه هدف بخاد بیاد بیش شما بخاطر اینکه دعا کردین غیر منطقیه.

مذهبی ها ی استدلالی در اثبات وجود خدا دارن و نظم حاکم بر جهان رو ربط میدن ب خالق داشتن این نظم. حالا اینکه این جهان کاملا بی نظمه رو من کار ندارم. هر اندازه ک شما بیشتر تاثیر دعا رو بپزیرید ب همون اندازه از اعتبار استدلال نظم کم کردین.

اگه مشتاق بودین بحث رو ادامه بدین اگه ممکنه اول دعا رو تعریف کنید.
      دعا فقط یه درخواسته .درخواست انسان هایی که به خلقت ایمان دارن از خالقشون . ما عقیده داریم دعا کردن تاثیر داره . شما میتونی اسمش رو بذاری "کارما" ولی ما اسمش رو میذاری "قضا و قدر" .قضا و قدر میگه جهان قانون داره و بر خلاف گفته شما بی نظم نیست . همین الان دانشمندان قوانین پایه ای هستی رو دریک فرمول ساده جا دادن و اکثر اتفاقات رو باهاش تفسیر میکنن . سرچ کنید standard model

There is enough light
      for one who wants to see

7. Top | #52
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا تازگیا همه راجبه مدل استاندارد با من حرف میزنن. مدام بهش رفرنس میدن در حالی ک ربطی نداره.
      فک نمیکردم اینهمه ادم مدل استاندارد رو بشناسه. شگفتا

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میخام بدونم 7 یا 8 جمله اخر پیامتون رو چ کسی گفته؟
      خود اون روان شناس هایی ک از قدر واژه های کلیدی گفتن اومدن گفت دعا همون واژه های کلیدیه یا اینکه شما خودتون همچین برداشتی میکنید؟

اخرین جملات پیامتون هم ب شدت شخصی و احساسی ب نظر میرسه. جملات اخر رو هم خود روان شناس ها گفتن یا خودتون ازافه کردین؟

بلغور کردن واژه ها صرفا هیچ اثری نداره. شما باید موفقیت رو تجسم کنید. تجسم موفقیت شما رو ب هدف میرسونه. حالا توی این مسیر واژه ها میتونن موثر باشن. اینکه ربطش میدین ب دعا و ادعا میکنید روان شناس ها اینو گفتن درست نیست. باید مطمین بشید برداشتون از مقالاتی ک خوندین درسته.

اون واخر گفتین "ولی ما نمیتونیم". این دیگه واقعا برداشت درستی نیست. اینم خدپتد روان شناس ها گفتن ک ما نمیتونیم جمله بگیم و جمله ها رو فقط خدا میگه؟ فکرنمیکنید اسیر خرافاتی تو-در-تو هستین؟
      دکتر فرهنگ ایشون دکترای روان شناسی دارن 7و8 خط اخر گفته های ایشون نه من . من نگفتم نمی تونیم گفتم نمی دونیم(لطفا درست بخونید) نمی دونیم چه کلماتی رو کنار هم بذاریم تا اثر بخشیش بیش تر باشه. بحث ما به جایی نمیرسه لطفا ادامه ندید
      ویرایش توسط fateme-s : 27 فروردین 1396 در ساعت 12:30

9. Top | #54
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا تازگیا همه راجبه مدل استاندارد با من حرف میزنن. مدام بهش رفرنس میدن در حالی ک ربطی نداره.
      فک نمیکردم اینهمه ادم مدل استاندارد رو بشناسه. شگفتا
      احتمالا تازگی ها زیاد اصرار کردید که دنیا نظم و قانون نداره !

There is enough light
      for one who wants to see

10. Top | #55
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یادش به خیر، خاطرات این تاپیک زنده شد برام

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن