خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 55
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شکر خدا این تاپیک بسته نشد ...

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      انجمن کنکوره یا مسجد؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      انجمن کنکوره یا مسجد؟
      احتمالن تو مدرسه و دانشگاه ... سر کلاس درسای معارف ... به استاد میگی .... اینجا دانشگاست یا مسجد ! ....

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      احتمالن تو مدرسه و دانشگاه ... سر کلاس درسای معارف ... به استاد میگی .... اینجا دانشگاست یا مسجد ! ....
      نمیدونم شما نظرت چیه؟ اینجا مدرسه س یا دانشگاه یا مسجد؟ هیچکدومشون نیست ب نظرم.

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme-s نمایش پست ها
      دخل وتصرف تو طبیعت با علم روان شناسی قابل توجیه. مابرای رسیدن به خواسته هامون دونوع تلاش داریم 1.جسمی2.ذهنی (که دعا میتونه زیر مجموعه این نوع تلاش باشه) با تلاش جسمی ما به سمت هدف گام بر میداریم وبا تلاش ذهنی هدف روبه سمت خودمون می کشیم هردواین ها در کنار هم باعث می شن که زود تر به هدفمون برسیم دعا مجموعه ای از کلماته وکلمات از لحاظ روان شناسی انرژی خاصی رومنتقل می کنن قرارگرفتن کلمات مختلف با ترتیب های مختلف کنارهم جمله هایی با انرژی مختلف میسازه حتی اگه یک کلمه رو اشتباه تلفظ کنیم دیگه اثری نداره. یه جمله معروف هس که می گه ((من هر روز و هر ثانیه از هر جهت بهتر وبهتر میشم)) جک کنفیلد(نویسنده امریکایی)این رو تو کتاب مبانی موفقیتش اورده وتاکید کرده که روزی چن بار تکرار بشه بعلاوه ابن سینا هم جمله ای مشابه این رو به پیشنهاد استادش از4سالگی تکرار میکرده پس دعا خرافات نیست وعلم خاص خودشو داره
      داری سعی میکنی برای دعا ی سازکار علمی جور کنی؟ ولی دعا کردن اونم ب مفهومی ک شما بکار میبری از این قدرت ها نداره.

اوج شاهکارت اشاره ب این نکته بود ک حتی ی کلمه هم جابجا بشه اثری نداره.

شما چقت دختر خوبی هستی

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داری سعی میکنی برای دعا ی سازکار علمی جور کنی؟ ولی دعا کردن اونم ب مفهومی ک شما بکار میبری از این قدرت ها نداره.

شما چقت دختر خوبی هستی�����
      قبل از اینکه یک ادعایی مطرح بکنی یکم تحقیق کن ، دلیل نیست هرکاری شما انجام نمی دی بد باشه یا دلیل علمی نداشته باشه...
      درضمن این دعانیست سوره ای ازقرآن هست که به مراتب ازنظرمن تاثیر بیشتر از دعاهست...
      به طورمثال:
      تاثیر نماز و به طور کلی معنویات از نظر علمی بر بدن و ژنهای انسان رو از دکترمحمد اسماعیل اکبری فوق تخصص جراحی غدد، سرطان و استاد دانشگاه با 80 مقاله در این باره بشنوید ...
      این روش اینقدر اهمیت داشته که دانشگاه کمبریج هم درخواست کرده دکتر اکبری براشون طی کنفرانسی دستاوردهاشون رو توضیج بده ...
      تاثیر روزه و معنویات بر سلامت انسان و ژنها
      حالامهدی اگه ازین فوق تخصص بیشترمی دونی وتحقیق کردی من حرفی ندارم

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      قبل از اینکه یک ادعایی مطرح بکنی یکم تحقیق کن ، دلیل نیست هرکاری شما انجام نمی دی بد باشه یا دلیل علمی نداشته باشه...
      درضمن این دعانیست سوره ای ازقرآن هست که به مراتب ازنظرمن تاثیر بیشتر از دعاهست...
      به طورمثال:
      تاثیر نماز و به طور کلی معنویات از نظر علمی بر بدن و ژنهای انسان رو از دکترمحمد اسماعیل اکبری فوق تخصص جراحی غدد، سرطان و استاد دانشگاه با 80 مقاله در این باره بشنوید ...
      این روش اینقدر اهمیت داشته که دانشگاه کمبریج هم درخواست کرده دکتر اکبری براشون طی کنفرانسی دستاوردهاشون رو توضیج بده ...
      تاثیر روزه و معنویات بر سلامت انسان و ژنها
      حالامهدی اگه ازین فوق تخصص بیشترمی دونی وتحقیق کردی من حرفی ندارم
      این واژه های عربی نیستن ک قدرتی داشته باشن. اصن ببینم شما خودت مگه مقاله رو خوندی؟

تعبیر تو مثبت بودن دعاس. ولی این دعا نیست ک چیزی رو تغییر میده. اصلا نمیدونم تو چرا همیشه بیراهه میری. صحبت از دعا و تاثیرش بر هدفه ن تاثیر دعا بر ژن ها. هر وقت مخاطب قرارم میدی نمیدونم چرا همش حس میکنم از بحث دور میشم. ی چیزی دیگه میگی در حالی ک صحبت چیز دیگه ایه. چرا؟

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این واژه های عربی نیستن ک قدرتی داشته باشن. اصن ببینم شما خودت مگه مقاله رو خوندی؟

تعبیر تو مثبت بودن دعاس. ولی این دعا نیست ک چیزی رو تغییر میده. اصلا نمیدونم تو چرا همیشه بیراهه میری. صحبت از دعا و تاثیرش بر هدفه ن تاثیر دعا بر ژن ها. هر وقت مخاطب قرارم میدی نمیدونم چرا همش حس میکنم از بحث دور میشم. ی چیزی دیگه میگی در حالی ک صحبت چیز دیگه ایه. چرا؟
      این تیکه از حرفت چه ربطی داشت به پست من؟ ((شماخودت مگه مقاله رو خوندی؟))
      وقتی داری از زبون یک فوق تخصص سرطان وغدد میشنوی که معنویات روی ژن ها وسلامت و...تاثیرداره چه ربطی داره به خوندن مقاله وپست من؟همین قضیه ی تاثیرنگذاشتن معنویات روی سلامت رو اثبات کن برامابسه ،همش میخوای اتفاق افتاده رو انکارکنی...
      خوالان پس علمی معلوم شد معنویات ودعاتاثیرداره پس اینکه تموم...بله وقتی چیزرومیخوای از لحاظ علمی تفسیرکنی نمی ری که بگی مثلا حروف عربی چه تاثیری در سلامت دارن بلکه قوانین علمی وطبیعیشو بررسی می کنی...خخخ من کی بی راهه رفتم؟ توگفتی دعا ازلحاظ علمی سازوکارنداره ولی من توپستم نشون دادم سازوکارعلمیش ثابت شدس...

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

شما چقت دختر خوبی هستی�����
      کلمات به هر زبونی که باشن انرژی دارن واین از لحاظ روان شناسی اثبات شده (نزدیک به 10کتاب در این باره خوندم) اگه هدفی نیاز به تلاش جسمی داشته باشه دعا به تنهایی هیچ اثری نداره (مثل کنکور که کسی صرفا با دعا نمی تونه به خواستش برسه) اما اگه یه کسی حداکثر تلاشش رو به کار بگیره ودر کنارش دعا هم بکنه دعا باعث میشه که راحت تر به هدفش برسه(مثلا سر جلسه کنکورباعث میشه که استرسش رو کنترل کنه)

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme-s نمایش پست ها
      کلمات به هر زبونی که باشن انرژی دارن واین از لحاظ روان شناسی اثبات شده (نزدیک به 10کتاب در این باره خوندم) اگه هدفی نیاز به تلاش جسمی داشته باشه دعا به تنهایی هیچ اثری نداره (مثل کنکور که کسی صرفا با دعا نمی تونه به خواستش برسه) اما اگه یه کسی حداکثر تلاشش رو به کار بگیره ودر کنارش دعا هم بکنه دعا باعث میشه که راحت تر به هدفش برسه(مثلا سر جلسه کنکورباعث میشه که استرسش رو کنترل کنه)
      خب... گفتین ک ده کتاب راجبه دعا خوندین. کتابهای مذهبی منظورتونه؟ دعای کمیل، دعای ندبه و از این جور دعاها؟

میشه دعا رو تعریف کنید. میخام منظورتون از دعا رو روشن و شفاف بگین. بعدش این دعاها رو ربط بدین به اینکه اگه ی کلمه جابجا بشه دریگه اثر نداره.

دعا، ب شکلی ک شما بهش معتقدین، من قبولش ندارم. البته ممکنه تاثیر هم داشته باشه. ولی این تاثیرات رو افکار مثبت میزارن ن دعا. دست یابی ب هدف با افکار مثبت ب مراتب راحتر از رسیدن ب هدف با افکار منفیه. متاسفانه بعضیا فقط وقتی ب روش عرب 1500 سال پیش عمل میکنن افکار مثبت دارن و وقتی خودشون رو از ایین دینی دور میبینن پر میشن از احساس گناه. سخت میشه افکار مثبتی داشت اگه کسی خودش رو گناه کار بدونه. اینه ک گاهی دعا کردن مذهبی ها واسشون نتایجی هم داره. ولی تفسیرشون از اینکه دعا باعث شده غلطه. انرژی های مثبت میتونن شخص رو برای رسیدن ب هدفش حل بدن. اینکه هدف بخاد بیاد بیش شما بخاطر اینکه دعا کردین غیر منطقیه.

مذهبی ها ی استدلالی در اثبات وجود خدا دارن و نظم حاکم بر جهان رو ربط میدن ب خالق داشتن این نظم. حالا اینکه این جهان کاملا بی نظمه رو من کار ندارم. هر اندازه ک شما بیشتر تاثیر دعا رو بپزیرید ب همون اندازه از اعتبار استدلال نظم کم کردین.

اگه مشتاق بودین بحث رو ادامه بدین اگه ممکنه اول دعا رو تعریف کنید.

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب... گفتین ک ده کتاب راجبه دعا خوندین. کتابهای مذهبی منظورتونه؟ دعای کمیل، دعای ندبه و از این جور دعاها؟

میشه دعا رو تعریف کنید. میخام منظورتون از دعا رو روشن و شفاف بگین. بعدش این دعاها رو ربط بدین به اینکه اگه ی کلمه جابجا بشه دریگه اثر نداره.

دعا، ب شکلی ک شما بهش معتقدین، من قبولش ندارم. البته ممکنه تاثیر هم داشته باشه. ولی این تاثیرات رو افکار مثبت میزارن ن دعا. دست یابی ب هدف با افکار مثبت ب مراتب راحتر از رسیدن ب هدف با افکار منفیه. متاسفانه بعضیا فقط وقتی ب روش عرب 1500 سال پیش عمل میکنن افکار مثبت دارن و وقتی خودشون رو از ایین دینی دور میبینن پر میشن از احساس گناه. سخت میشه افکار مثبتی داشت اگه کسی خودش رو گناه کار بدونه. اینه ک گاهی دعا کردن مذهبی ها واسشون نتایجی هم داره. ولی تفسیرشون از اینکه دعا باعث شده غلطه. انرژی های مثبت میتونن شخص رو برای رسیدن ب هدفش حل بدن. اینکه هدف بخاد بیاد بیش شما بخاطر اینکه دعا کردین غیر منطقیه.

مذهبی ها ی استدلالی در اثبات وجود خدا دارن و نظم حاکم بر جهان رو ربط میدن ب خالق داشتن این نظم. حالا اینکه این جهان کاملا بی نظمه رو من کار ندارم. هر اندازه ک شما بیشتر تاثیر دعا رو بپزیرید ب همون اندازه از اعتبار استدلال نظم کم کردین.

اگه مشتاق بودین بحث رو ادامه بدین اگه ممکنه اول دعا رو تعریف کنید.
      اگه دقت می کردی خواهرمون گفتن کتاب روان شناسی نه مذهبی...کلا اسم مذهب می یاد هرتفکرواستدلالی داشته باشه می باهاش مخالفت می کنن...خب یکم تفکرکن جاهایی رو که خوب بود اگه واقعا منطق داری بگو خوبه چرفرار می کنی از واقعیت؟
      ببین شما اگه معنویت وکمک خداوند رو قبول نداری براش استدلال نباف که من دعاو ... رو قبول ندارمو فلانواینا...اصلا باشه شمادعاروقبول نداشته باش ولی حق نداری ادعا کنی که دعاو...از لحاظ علمی غلطه وبی ارزش...حتمادینی که توش به خواندن قرآن و...سفارش شده دلیلی داشته، حالا توخودتو هرچقدرم میخوای پروفسوربگیر وفیلسوف بدون چون سفارش شده دلیلی داره هم از لحاظ معنوی وهم علمی...
      خخخ این جاش جالبه، خودت می گی از مذهب فرارمی کنن ، پر می شن از احساس گناه ، یعنی اینکه مذهب فطری هست ، انسانیت با مذهب گره خورده... ادم نمی تونه خودشو بی قید بدونه ، خودتوم بکشی فطرتت خداجو هست...

بازم میگی ((مذهبی ها)) چرا مذهبو از علم جدامی کنی؟ هردوشون برای رسیدن به موفقیت لازمن هیچ وقت اسلام کسی روازتفکروعلم منع نکرده که تومی یای علموازمذهب جدامی کنی هردوشون مکمل هستن
      دوباره یک ادعای به تصورخودت علمی کردی: ((جهان نظم نداره)) لااقل بگو از نظرمن نظم نداره...که نظرتوام اگه بود غلطه...جهان هم از نظر فسلفی با قاطعیت نظم داره که هیچ شبهه ای بر نظریات فلسفی که با عقل ومنطق استنباط می شن نیست مثل علم نیست که فردا روزش غلطیش ثابت شه...وهم از لحاظ علمی نظم داره...این دوقسمتی که آوردم از لحاظ فلسفی وعقلی ، و علمی بهش پرداختن:

شبهات برهان نظم

خداباوران - آیا دستی در کار است؟
      ویرایش توسط Delgir : 26 فروردین 1396 در ساعت 22:04 دلیل: فونت بزرگ تر

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اینکه بدانی در راه درستی هستی یک چیز است اما اینکه فکر کنی راه درست فقط این است، چیز دیگری است.هرگز نمی توانیم درباره زندگی دیگران قضاوت کنیم چون هرکس رنج ها و وانهادگی های خودش را دارد.
      پائولو کوئلیو

منم مث شما قبلا خیلی تو انجمن و جاهای دیگه از این بحثا می کردم ولی الان به این نتیجه رسیدم که بهتره هر کدوممون زندگی خودمونو بکنیم و عقاید همدیگه رو تفتیش نکنیم، تا زمانی که با عقایدمون ضرری به هم دیگه نرسونیم آزادیم که هر عقیده ای داشته باشیم...

ویرایش توسط It is POSSIBLE : 26 فروردین 1396 در ساعت 15:00

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ar.asadzadeh نمایش پست ها

اینکه بدانی در راه درستی هستی یک چیز است اما اینکه فکر کنی راه درست فقط این است، چیز دیگری است.هرگز نمی توانیم درباره زندگی دیگران قضاوت کنیم چون هرکس رنج ها و وانهادگی های خودش را دارد.
      پائولو کوئلیو

منم مث شماها قبلا خیلی تو انجمن و جاهای دیگه از این بحثا می کردم ولی الان به این نتیجه رسیدم که بهتره هر کدوممون زندگی خودمونو بکنیم و عقاید همدیگه رو تفتیش نکنیم، تا زمانی که با عقایدمون ضرری به هم دیگه نرسونیم آزادیم که هر عقیده ای داشته باشیم...
      درهمه جا بحث وانتقاد وتبادل نظر باید باشه، اصلاپیشرفت با نظرات مختلف حاصل می شه بایدنظرات مختلف شنیده بشه ولی گفته بشه کلا بحث نکرد که دیگه این خودش یعنی مخالفت با بحث وتبادل نظر...عقیده با ادعا فرق داره،هرکی حق داره هر عقیده ای داشته باشه تا وقتی که عقیدش به کسی ضررنزنه...

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      درهمه جا بحث وانتقاد وتبادل نظر باید باشه، اصلاپیشرفت با نظرات مختلف حاصل می شه بایدنظرات مختلف شنیده بشه ولی گفته بشه کلا بحث نکرد که دیگه این خودش یعنی مخالفت با بحث وتبادل نظر...عقیده با ادعا فرق داره،هرکی حق داره هر عقیده ای داشته باشه تا وقتی که عقیدش به کسی ضررنزنه...
      حرفتون درسته، ولی متاسفانه ما ایرانی فقط می خوایم هم دیگه رو کنترل کنیم، بحث هارو مسابقه فرض می کنیم و فقط دوس داریم به هر نحوی شده پیروز از میدون بیرون بیایم، ما باید مشتاق باشیم به کشف حقیقت و شفاف تر دیدن دنیا، به همین خاطر نظرات مخالف رو باید با دل و جون بپذیریم و عقایدمونو به چالش بکشیم، ولی متاسفانه فقط در برابر نظرات مخالف جبهه می گیریم، خلاصه این که ما ایرانیا جنبه ی بحث کردن نداریم...

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دیدن این ویدیو رو به شدت برا همه توصیه می کنم، دید منو به خیلی چیزا تغییر داد، یه سخنرانی 12 دقیقه ای از مجموعه ی "تد" با عنوان "چرا فک می کنین حق با شماست، حتی وقتی که این طور نیست؟"، زیر نویس فارسی هم داره، حتما ببینین، لینک دانلود:
      https://video-subtitle.tedcdn.com/ta...6X-480p-fa.mp4

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن