خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 72
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

شرایط رشته دندان پزشکی

سلام من لیسانس مکانیک رو ازدانشگاه سراسری گرفتم خیلی هم به رشتم علاقه مندم ولی به همه توصیه میکنم که همه چیز علاقه نیست از اونجایی که دخترم احساس میکنم در رشته خودم شانس پیشرفت بسیار بسیار پایینی دارم. به همین خاطر تصمیم گررفتم بشینم بخونم برای کنکور تجربی باوجود اینکه علاقه ایم به دندان پزشکی یا پزشکی ندارم هدفم این دو تاست.
      دلیل انتخابمم 1. شان اجتماعی بالا 2. امنیت شغلی بالا 3. عدم نیاز به پارتی و خم و راست شدن جلوی هرکسی برای بدست اوردن و یا حفظ شغل 4. اینده روشن این شغل برخلاف اینده مبهم شغل های مهندسی و ریسک پذیری بالا در رشته های مهندسی 5. عدم نیاز به کسب مهارت های مختلف در خارج از دانشگاه بطوری که دانشگاه کاملا مسیر و روند اموزشی رو بدلیل شیوه اموزشی اینترنشیپ برای دانشجو فراهم میکنه 6. حقوق بالا 7. استقلال شغلی 8. سهل الوصول تر بودن رسیدن به مقطع دکتری برخلاف رشته هایی نظیر مهندسی که یا باید پوست توشون انداخت یا پارتی برای مصاحبه داشت(دانشگاه دولتی البته) با صرف هزینه بالا 9. مقایسه خوداگاه و یا ناخوداگاه هرروزه من با خواهرم که یک پزشکه و من تفاوت نگاه ها رو کاملا میتونم حس کنم در صورتی که من برای رشته ام تلاش بیشتری کردم و همه به این واقفن و.... اینا رو برای کنکوریای عزیز گفتم که با چشم باز انتخاب کنن
      اما سوال من اینه که کسی راجع به رشته دندون پزشکی اطلاعاتی داره؟ اینده این شغل؟ تخصص هاش؟ میزان حقوقش در دوره اینترنشیپ؟ میزان حقوقش؟ نحوه مطب زدن؟ ایا پیدا کردن کار تو کلینیک ها اسونه؟ فقط لطف کنید اگه اطلاعات دارید بگید چون واقعا الان نیاز به نظرات شما راجع به رشته دندان پزشکی و یا شرایطم ندارم فقط نیاز به اطلاعات کافی راجع به این رشته و اینده شغلیش دارم چون میترسم 7 سال دیگه این رشته هم اشباع بشه

لطفا تاپیک رو ببندید ممنونم
      ویرایش توسط rezvane-mech72 : 14 فروردین 1396 در ساعت 19:10 دلیل: بستن تاپیک

2. Top | #2
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      از هر نظر بگی پزشکی بهتره و بهتر خواهد بود اما اینکه تو میتونی تو رشته خودت بهتر از خواهرتبشی چون اینبار بایه انسان مقایسه داریم اون بهتره که بهتر کار کنه و اینبار مقایسه شغلی نداریم
      پس خود بهتر شو تو رشته ت
      حرف مردم واسه شستن یه جایه که اگه بگم مدیر اخراجم میکنه
      مشهور ترین و پولدارترین افراد ایرانی و جهان پزشکها نیستند
      به دنبال بهترین باش نه بهتر و خوب

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اقا اونایی که میخوان بزشکی بخونن قبل از اینکه کنکور بدن یه سرچ بزنن و کتابای بزشکی دندون رو دانلود کنند ببینن میتونن با درساش کنار بیان یا نه .مراحل تحصیل رو نگاه کنند ببینن اصلا واقعا میخواند یا نه تحت تاثیر جو قرار گرقتند

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بشین واسه کنکور بخون تو این س ماه اگه مجازی ب کنکور دادن حداقل ی جور بخون عمومیاتو تموم کن برو سر جلسه..یکمم تخصصی بخون برو ازمون بده فضارو بسنجی...
      ویرایش توسط hamed_habibi : 14 فروردین 1396 در ساعت 02:42

5. Top | #5
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvane-mech72 نمایش پست ها
      خیلی هم به رشتم علاقه مندم

نیستی، شاید باشی اما رشتتو درک نکردی

هدف از مهندسی مکانیک؟؟؟؟؟؟؟؟

از اونجایی که دخترم احساس میکنم در رشته خودم شانس پیشرفت بسیار بسیار پایینی دارم.

این جمله بالا هم دلیل عدم درک صحیح از رشتتون

باوجود اینکه علاقه ایم به دندان پزشکی یا پزشکی ندارم هدفم این دو تاست.

هدف بی علاقه ، باشد تا چه پیش اید.

دلیل انتخابمم

1. شان اجتماعی بالا >>>>> همه دارن (برخورد احساسی)

2. امنیت شغلی بالا >>>>> تعریف از امنیت ؟؟؟؟؟ (اشتباه دکتری هم ادمو به چه کنم میندازه)

3. عدم نیاز به پارتی و خم و راست شدن جلوی هرکسی برای بدست اوردن و یا حفظ شغل

این حرف درسته

اما جواب در سطر های بعدی (0)

4. اینده روشن این شغل برخلاف اینده مبهم شغل های مهندسی و ریسک پذیری بالا در رشته های مهندسی

>>>>>> (جواب این سوالو خودتون داداین ااون پایین بهش اشاره میکنم)(1)

5. عدم نیاز به کسب مهارت های مختلف در خارج از دانشگاه بطوری که دانشگاه کاملا مسیر و روند اموزشی رو بدلیل شیوه اموزشی اینترنشیپ برای دانشجو فراهم میکنه

اینم درسته تا حدودی70%

6. حقوق بالا

شاید!!!!

7. استقلال شغلی

بله شاید داره

8. سهل الوصول تر بودن رسیدن به مقطع دکتری برخلاف رشته هایی نظیر مهندسی

سهل سهل هم نیست . عجله نکنید!!!!

9. مقایسه خوداگاه و یا ناخوداگاه هرروزه من با خواهرم که یک پزشکه و من تفاوت نگاه ها رو کاملا میتونم حس کنم

تصمیم با احساس فقط به خاطر دیده نشدن !!!

همراه با تباه کردن جوانی!!!

در صورتی که من برای رشته ام تلاش بیشتری کردم و همه به این واقفن و....

همه واقف نیستن که تلاش شما رو نادیده گرفتن نگین واقف هستن ، بلکه واقف نیستن به خاط جو جامعه

اینا رو برای کنکوریای عزیز گفتم که با چشم باز انتخاب کنن

این جمله بالا هم جوابش در اخر (اشاره میکنم)(2)

اما سوال من اینه که کسی راجع به رشته دندون پزشکی اطلاعاتی داره؟

اینجا همه کنکورین ، اونایی هم که کاره ای شدن دیگه اینجا رو نمیپسندن ، خودتون تحقیق کنین بهتره

اینده این شغل؟

(1)
      هنوز اینده این شغلو دقیق نمیدونید
      چطوری میگید که اینده ای روشن داره؟؟؟؟
      بازم هست(3)

تخصص هاش؟

خودتون تحقیق میدانی کنین

میزان حقوقش در دوره اینترنشیپ؟

خودتون تحقیق میدانی کنین

میزان حقوقش؟

خودتون تحقیق میدانی کنین

نحوه مطب زدن؟

خودتون تحقیق میدانی کنین

ایا پیدا کردن کار تو کلینیک ها اسونه؟

(0)

اینم جواب (0)

میدونین که تو این شغل هم همه نمیتونن مطب بزنن از جمله معلومه!!!!!

فقط لطف کنید اگه اطلاعات دارید بگید چونواقعا الان نیاز به نظرات شما راجع به رشته دندان پزشکی و یا شرایطم (ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

1. اگر کمک میخواهید شرط تعیین نکنید برا کمک
      2. گاهی ادم حقیقتو بگه راحت تر به جواب میرسه
      3.گاهی باید از نگاه دیگران خود را دید

فقط نیاز به اطلاعات کافی راجع به این رشته و اینده شغلیش دارم چون

جواب (1)و(3)و(2)
      رو دوباره خودتون دادید

در اخر

من رو این پست وقت گذاشتم

هدف من هیچ چیز به جز یه مقدار تلنگر از حرفای خودتون به خودتون بود همین

پس لطفا بادقت خونده شود

و در ضمن من ادعای هیچ چیز رو ندارم

و عرض معذرت بابت اینکه کمکی در مورد سوال اصلیتون نمیتونم بکنم

و
      در پناه حق موفق و پیروز باشید

6. Top | #6
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      از هر نظر بگی پزشکی بهتره و بهتر خواهد بود اما اینکه تو میتونی تو رشته خودت بهتر از خواهرتبشی چون اینبار بایه انسان مقایسه داریم اون بهتره که بهتر کار کنه و اینبار مقایسه شغلی نداریم
      پس خود بهتر شو تو رشته ت
      حرف مردم واسه شستن یه جایه که اگه بگم مدیر اخراجم میکنه
      مشهور ترین و پولدارترین افراد ایرانی و جهان پزشکها نیستند
      به دنبال بهترین باش نه بهتر و خوب

ای این قسمت شستن یه جایی رو خوب امدین

7. Top | #7
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فک کردی من که رفتم مکانیک خوندم اول رفتم کتابای مکانیکو نگاه کردم ببینم چیه؟؟!!! اینهمه ادم که میرن فک کردی اولش میرن کتابارو میخونن؟!! من بااینکه پدرمم مهندس مکانیک بود تازه از ترم 5 به بعد فهمیدم مکانیک یعنی چی اصن چی هست! البته خوبه بااطلاعات کافی جلو برید اما ارمان گرا نباشید بچه ها منم یکی مث خودتون بودم فک میکردم از پس تمام مشکلات بر میام دنیا رویاپردازی نیست گاهی مجبوری یسری کاراو رو انجام بدی برای اینکه حالت از اینی که هست بدتر نشه به بهتر شدن هم اصلا فک نمیکنی فقط میخوای بدتر نشه!!!

این هم مهر تاییدی دیگر بر حرفای من

خدا میرسونه اینارو

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roc نمایش پست ها
      این هم مهر تاییدی دیگر بر حرفای من

خدا میرسونه اینارو
      دوست عزیز نگاه از بالا به پایین شما به ایشون کمکی نمیکنه.
      از تجربیات خود چیزی نگفتید.
      اشاره ای به موفقیت های خود در زندگی ننمودید.
      نفرمودید شما رشته خود را بر چه اساسی انتخاب کردید.
      دلیل این که فکر می کنید باید اظهارات ایشان را زیر سوال ببرید و خود را صاحب نظر بدانید را هم ذکر نکردید
      فقط ژست دانشمند بودن گرفتید
      و حرفهای یک جوان خام را زدید.
      والا به خدا ایشون حق هیچکس را نخورده
      فقط به دلیل یک پیش بینی نادرست و علی رغم تلاش های فراوان به نتیجه مطلوب نرسیده اند.
      بیایید به جای ژست متفکر گرفتن مشکلی حل کنیم یا حداقل سکوت اختیار کنیم.
      کسی از ما نمیخواهد بدون اطلاعات فقط نظر بدیم.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باز دوباره حرف مردم
      چی بگم دیگه

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      تخصص های دندانپزشکی اکثرا 3یا 4 سال هستند. دوره عمومی هم که یک طرح دوساله داره.از نظر درامد هم هیچ چیز مشخص و معیار دقیقی وجود نداره.بازار کار هم با توجه به پذیرش بیش از حد این رشته کاملا مشخص نیست ولی خب شاید بازم بهتر باشه.
      به نظر من هم بهتره فقط به خاطر بحث رقابت و عدم علاقه و حرف مردم زود تصمیم گیری نکنین.هر رشته ای سختی های خودش رو داره و بدون علاقه (البته درصورتی که کاملا با رشته اشنا باشید و هیچ علاقه ای نداشته باشید) سرنوشت خودتون رو تغییر ندین.
      موفق باشید

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام مهناز جان والا اشاره کردم که � فقططططط� حرف مردم نیست! من این همه دلیل اوردم چون بچه ها رو این موردش بیشتر مانور دادن نباید دلیل بشه که همه فک کنین دلیل انتخابم همینه فک میکنم به سن و تجربه ای رسیدم که بدونم معیار های تصمیم گیری و انتخاب چه چیزهایی هست و از همه نسبت به 6 سال از عمرم که برای رشته خودم زحمت کشیدم و وقت صرف کردم دلسوزترم و میدونم که دیگه فرصت اشتباه کردن ندارم یه چیز دیگه اینکه حرف های کلیشه ای نظیر زود تصمیم گرفتن رو نمیدونم چرا بکار بردی شما از کجا میدونی که من زود تصمیم گرفتم؟
      فقط در مورد کار تو کلینیکش میشه بهتر توضیح بدی؟ میانگین حقوقش چقدره؟ و همینطور حقوق تو دوره اینترنیش و همینطور حقوق طرحش مشابه حقوق طرح پزشک هاست؟ و اینکه راسته که میگن تو شهرهای کوچیک شانس موفقیت و درامد بیشتری وجود داره؟ به نظر خودت دورنمای شغلیت 20 سال دیگه تو ایران چطوره چه جایگاهی میتونه داشته باشه؟ بدتر میشه وضعیت شغلی و درامدیش یا بهتر؟
      عزیزم من باقی پیام ها رو نخوندم و فقط نظر خودم رو دادم
      منظور از کلینیک رو متوجه نمیشم.دانشکده رو میگین؟
      ترم 11 و 12 بسته به دانشگاهتون میانگین ماهی 300-400 میدن و تا جایی که از طرح اطلاع دارم البته اطلاعاتم زیاد جدید نیست ماهی 1.5 دادن . به هرحال کسی که تو کارش موفق باشه همه جا موفقه ولی شهرای بزرگ خب تعداد کسایی که شرایطی مثل هم داشته باشن زیادتره به نسبت. درامد عمومی و متخصص هم که متفاوته. فرصت کار به نظر من وجود داره ایشالا.نگران نباشین.ما هم امیدواریم اینده خووب پیش بره

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      شما حرفای اینارو بیخیال شین....بحث هم نکنین باهاشون

فقط از قضاوتای این جور آدما که تا حالا شرایطو لمس نکردن متنفرم!

در ضمن باشه اوکی شماها مادرزادی به پزشکی علاقه داشتین و.... حتی قبل از انتخاب رشته ی دبیرستانم کتابای پزشکی رو هم خوندین و با همه چی آشنایین...باشه اصلا شماها خوب...پس چرا دارین دست و پا میزنین؟؟

این بنده خدا اومده میگه دندون چجوریاس،اونوقت شما میگین داری اشتباه میکنی؟؟شما آخه اصلا سنتون 20 رو رد کرده که داری درباره ی شغل و آینده نظر میدی؟؟
      زشته بابا بخدا

در ضمن محمد احمدیم خوشی نزده بود زیر دلش که اومد کنکور داد....اونم نمیخاست مثه 99% مهدنسای بدبخت فقط افسوس بخوره!
      همین

اگه خیلی مشاورین رو کنکور خودتون تمرکز کنین و بدونین کسی جای شماروتنگ نکرده...
      اگه همینایی که الان دوباره کنکور میدن زمان خودشون تجربی میدان خیلی بهتر رتبه میشدن

ببخشین سرتونو درد آوردم!
      یا حق

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من قصد توهین نداشتم ابجی
      ببخشید ..درسته من شاید زیاد شمارو درک نکنم
      ولی همه ی کسایی که جای من هستن منو درک میکنن
      من دارم واس سال دوم میخونم ...هدف منم دندون هستش
      میدونم که چقد سخته ...تجربیا خیلی از پارسال بیشتر هستن ...کنکورم که میدونید سخت تر شده
      بازم ببخشید ..اعصاب خودم الان خورد شده ...چون یکم خسته شدم
      حالا این مهم نیس
      بازم میگم مردمو بزارید کنار ..حالا هر کاری میخاید بکنید
      اگه کمکی خاستید درمورد منابع و ... در خدمتم
      بازم معذرت

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      والا مهناز جان الان نظرتو راجع به اینده شغلیت برام مهمه ایشالله و امیدواری برای منی که تو مرحله تصمیم گیری قرار دارم کمکی نمیکنه پس واقعا مطمینی که اینده شغلی خوبی تو 20 سال اینده خواهد داشت؟ راستی یه سوال الان شما سال چند دندون هستی؟ مرحله علوم پایه ای؟ یا نه وارد کلینیک ( در دوران دانشجویی و اینترنی)شدی؟
      منظورم از کلینیک صحبت های بالامم بعد از فارغ التحصیلیه که معمولا نمیتونن خودشون مطب بزنن یه تعداد از دندون پزشکا کلینیک میزنن منظورم این بود
      طرح تو شهرهاو روستاهای محرومم 1.5 هست؟ فک نمیکنما
      عزیزم
      کاملا درک میکنم حرفات رو ولی من که خدا نیستم که قطعی نظر بدم..همیشه افرادی هستن که بهداشت پایین و متوسطی دارن و نیاز به درمان ما دارن.اگر نگرانی شما از داشتن درامد خیلیی خوب هست که هیچکس نمیتونه بگه اینده چه اتفاقی میفته.ما هم بدون اطلاع از اینده اومدیم این رشته.اینکه طی 5 سال قبل هرسال تعداد خیلیی بیشتری چه عمومی و چه متخصص وارد بازار کار میشن شکی توش نیست و رقابت مطمیناا بیشتر شده.من سال پنج هستم عزیزم.
      طرح مناطق محروم مسلما بیشتره ولی نمیدونم تا چه حد!
      بله شرایط سخت شده به نسبت.
      کلینیک ها هم که معمولا بیشتر عمومی ها کار میکنن.ولی ی سری کلینیک های تخصصی هم دارن میزنن برای متخصصین.

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بسیار هم عالی مهناز جان مرسی گلم
      خواهش جانم.خیلی از همکلاسیای من از من بزرگترن و مجدد شرکت کردن.یکیشون دکترای یک رشته ریاضی فیزیک رو دارن!.به نظرم کسی که اینقد مصمم باشه برای زندگی بهتر ایندش و تصمیمش، ارزشش رو داره که ریسک ایندش رو به جون بخره و ایشالاهم، حتماا ارزشش رو داره. نگران نباش :*

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن