خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مهندسی برق شریف مرا راضی نمی‌کرد/موسسات زیادی از اسمم سوء‌استفاده کردند/کار می‌کنم تا

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش مصاحبه عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان این بار به فردی اختصاص پیدا کرده که چند سالی در رشته برق شریف مشغول به تحصیل بود و پس از چهار سال استعداد خود را در رشته پزشکی شناسایی و بعد از انصراف از دانشگاه صنعتی شریف در کنکور تجربی شرکت کرد و موفق به اخذ رتبه اول در این رشته شد.

در ادامه مشروح این گفت و گو را مشاهده می‌کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان: آقای احمدی ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز 96 لطفا خودتان را معرفی و برای ما بگویید در حال حاضر در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل هستید؟

احمدی: من محمد احمدی متولد شهر تربت جام از توابع خراسان رضوی هستم و در سال 91 در کنکور سراسری ریاضی شرکت کرده و در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شدم که پس از چهار سال توانایی خودم را در رشته تجربی و پزشکی یافتم و به همین خاطر با انصراف دادن از دانشگاه در کنکور تجربی در سال 95 شرکت و رتبه یک کنکور را بدست آوردم.

در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم و هنوز اول راه رشته شیرین و سخت پزشکی هستم و هنوز اطلاعات زیادی درباره شاخه‌های مختلف پزشکی ندارم.

باشگاه خبرنگاران جوان: انتخاب رشته درست تا چه اندازه در سرنوشت افراد تاثیر دارد؟

احمدی: برای انتخاب رشته در دانشگاه، جوانان باید از مشاوران و افراد صاحب‌نظر مشورت بگیرند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. من برای به دست آوردن این رتبه از 9 ماه قبل از کنکور مشغول به مطالعه و تست‌زنی بودم و روزانه بین 10 تا 12 ساعت به صورت مستقل و انفرادی مطالعه می‌کردم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در موسسه ای برای کنکور ثبت نام کرده اید و آیا سازمانی از اسم شما در جهت تبلیغ استفاده کرده است؟

احمدی: من در هیچ موسسه خصوصی ثبت نام نکرده ولی متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی اسم من به نفع موسساتی که تعدادشان کم نیست تبلیغ شده است. البته از آنجا که وقتم بسیار ارزشمند است، به این مسائل هیچ توجهی نمی کنم مگر آنکه موسسه‌ای بیش از حد بخواهد از اسم من استفاده کند، در چنین شرایطی از نظر حقوقی پیگیر این قضیه می‌شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: شما به عنوان یک نخبه پزشکی چه توصیه ای به دانش آموزان کنکوری دارید؟

احمدی: من معتقدم که افراد موفق هوش و استعداد بالایی ندارند بلکه این انسان‌ها از تلاش منظمی برخوردار هستند زیرا نظم و برنامه در مطالعه تاثیر بسیاری در موفقیت افراد دارد و دانش‌آموزان باید در همین مدت کم یک برنامه منظم و تلاشی موثر از خود نشان دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان: اگر به گذشته برگردید آیا همین رشته و راه را انتخاب می کنید؟

احمدی: من هیچ وقت در زندگی‌ام حسرت گذشته را نمی‌خورم و اگر بعد از 50 سال به عقب برگردم، همین کاری را که امروز انجام دادم با سربلندی و سرافرازی انتخاب می‌کنم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در حال حاضر در کاری مشغول هستید؟

احمدی: من چون چهار سال دیرتر از همکلاسی‌هایم وارد دانشگاه علوم پزشکی شدم در نتیجه سنم بالاتر از بقیه است و علاوه بر تحصیل در یک موسسه‌ای مشغول مشاوره و تدریس دروس کنکوری بوده تا بتوانم مسائل مالی را خودم حل کنم و از خانواده ام پول توجیبی نگیرم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آینده شغلی خود را چگونه پیش بینی می کنید؟

احمدی:قصد و هدف آینده من رسیدن به " خود آرمانی " است که در زندگیم مد نظر دارم و در نهایت حضور در جامعه پزشکی و خدمت به مردم منطقه اورامانات

باشگاه خبرنگاران جوان: دوست دارید در بیمارستان دولتی مشغول به کار شوید یا خصوصی؟

احمدی: من برای کار و درمان بیماران ترجیح می‌دهم که در بیمارستان‌های دولتی مشغول شوم زیرا متاسفانه بسیاری از مردم کشورمان توانایی پذیرش در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند و اگر سیستم دولتی این اجازه را به من بدهد و امکاناتی در اختیار ما قرار دهد بعد از گذراندن دوران طرح در یکی بیمارستان های دولتی مشغول به کار می‌شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: نظرتان در مورد زندگی در خارج از کشور چیست؟

احمدی: هر کسی برای خود نیات و اهداف خاصی دارد اما من هیچ وقت نمی‌توانم برای زندگی به یک کشور غریبه سفر کنم. ممکن است برای ادامه تحصیل و گذراندن یک دوره آموزشی تکمیلی به خارج از کشور بروم زیرا معتقدم که انسان باید به مردم و کشور خودش خدمت کند و در عوض با استفاده از آموخته‌هایش برای هموطنانش قدم بردارد.

باشگاه خبرنگاران جوان: فعالیت در شرکت های دانش‌بنیان چقدر در پیشرفت دانشجویان تاثیر دارد؟

احمدی: شرکت‌های دانش‌بنیان از این جهت خوب است که نخبگان دانشگاهی را شناسایی و جذب خود می‌کند و اینگونه افراد با کار کردن در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ایده‌های خود را به محصول و علم خود را به ثروت تبدیل کنند و من هم در این زمینه بسیار علاقمندم تا در یک شرکت دانش‌بنیان که تجهیزات پزشکی تولید می‌کند در دوران دانشجویی مشغول به کار شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: نفر اول تجربی به چه سینی از سفره هفت سین علاقه‌مند است؟

احمدی: سبزه را می‌پسندم چون عاشق طبیعت و جنگل هستم.

باشگاه خبرنگاران جوان: دعای شما هنگام تحویل سال نو چیست؟

احمدی: مسلما اولین دعای من سلامتی و طول عمر والدینم است و سپس دعای حول حالنا الی احسن حال را برای عموم مردم می‌خوانم.

باشگاه خبرنگاران جوان: حس و حال شما در شب کنکور چگونه بود؟

احمدی با ذکر خاطره شیرین از شب کنکور سال گذشته‌اش گفت: من در شب کنکور تا حدودی دگرگون شده بودم به همین خاطر با خدا شروع به مناجات و راز و نیاز کردم و از خدا خواستم که هر کسی هر مقدار تلاشی کرده به آن دست پیدا کند و والدین با هر رتبه‌ای دلشان راضی و شاد شود و من نیز با توجه به تلاش و کوششی که کردم فردا آن رتبه را کسب کنم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا با دوستان خود در دانشگاه شریف ارتباطی دارید؟

احمدی: هنوز با دوستانم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ارتباط صمیمانه‌ای دارم و هر چند وقت یکبار به دیدن آنها می‌روم.

باشگاه خبرنگاران جوان: چه درخواستی از مسئولان فرهنگی دارید؟

احمدی: من از مسئولان فرهنگی می خواهم که کاری کنند تا سرانه مطالعه در کشور افزایش یابد و به نظرم با عیدی دادن کتاب به فرزندان می توان این کار با ارزش را انجام و ترویج داد. در پایان از شما به خاطر این گفت‌وگوی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال مسئلت می نماییم .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      هه

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کاش این لامصب ۱ نمیشد حداقل دو رقمی میشد اینجور سرصدا نمیکرد ملت بریزن تجربی...متاسفانه خیلی منفوره :/

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      واقعا آفرین اراده به این میگن ....
      ولـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــی

قشنگ می خوام خفش کنم هاااااا ........... یک الگوی بزرگی برای بچه های ریاضی شد ....
      من فک کنم 70000 نفر اضافه شده به تجربیا دسترنج ایشون بود

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کنکوری 96 نمایش پست ها
      به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش مصاحبه عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان این بار به فردی اختصاص پیدا کرده که چند سالی در رشته برق شریف مشغول به تحصیل بود و پس از چهار سال استعداد خود را در رشته پزشکی شناسایی و بعد از انصراف از دانشگاه صنعتی شریف در کنکور تجربی شرکت کرد و موفق به اخذ رتبه اول در این رشته شد.

در ادامه مشروح این گفت و گو را مشاهده می‌کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان: آقای احمدی ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز 96 لطفا خودتان را معرفی و برای ما بگویید در حال حاضر در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل هستید؟

احمدی: من محمد احمدی متولد شهر تربت جام از توابع خراسان رضوی هستم و در سال 91 در کنکور سراسری ریاضی شرکت کرده و در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شدم که پس از چهار سال توانایی خودم را در رشته تجربی و پزشکی یافتم و به همین خاطر با انصراف دادن از دانشگاه در کنکور تجربی در سال 95 شرکت و رتبه یک کنکور را بدست آوردم.

در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم و هنوز اول راه رشته شیرین و سخت پزشکی هستم و هنوز اطلاعات زیادی درباره شاخه‌های مختلف پزشکی ندارم.

باشگاه خبرنگاران جوان: انتخاب رشته درست تا چه اندازه در سرنوشت افراد تاثیر دارد؟

احمدی: برای انتخاب رشته در دانشگاه، جوانان باید از مشاوران و افراد صاحب‌نظر مشورت بگیرند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. من برای به دست آوردن این رتبه از 9 ماه قبل از کنکور مشغول به مطالعه و تست‌زنی بودم و روزانه بین 10 تا 12 ساعت به صورت مستقل و انفرادی مطالعه می‌کردم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در موسسه ای برای کنکور ثبت نام کرده اید و آیا سازمانی از اسم شما در جهت تبلیغ استفاده کرده است؟

احمدی: من در هیچ موسسه خصوصی ثبت نام نکرده ولی متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی اسم من به نفع موسساتی که تعدادشان کم نیست تبلیغ شده است. البته از آنجا که وقتم بسیار ارزشمند است، به این مسائل هیچ توجهی نمی کنم مگر آنکه موسسه‌ای بیش از حد بخواهد از اسم من استفاده کند، در چنین شرایطی از نظر حقوقی پیگیر این قضیه می‌شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: شما به عنوان یک نخبه پزشکی چه توصیه ای به دانش آموزان کنکوری دارید؟

احمدی: من معتقدم که افراد موفق هوش و استعداد بالایی ندارند بلکه این انسان‌ها از تلاش منظمی برخوردار هستند زیرا نظم و برنامه در مطالعه تاثیر بسیاری در موفقیت افراد دارد و دانش‌آموزان باید در همین مدت کم یک برنامه منظم و تلاشی موثر از خود نشان دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان: اگر به گذشته برگردید آیا همین رشته و راه را انتخاب می کنید؟

احمدی: من هیچ وقت در زندگی‌ام حسرت گذشته را نمی‌خورم و اگر بعد از 50 سال به عقب برگردم، همین کاری را که امروز انجام دادم با سربلندی و سرافرازی انتخاب می‌کنم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در حال حاضر در کاری مشغول هستید؟

احمدی: من چون چهار سال دیرتر از همکلاسی‌هایم وارد دانشگاه علوم پزشکی شدم در نتیجه سنم بالاتر از بقیه است و علاوه بر تحصیل در یک موسسه‌ای مشغول مشاوره و تدریس دروس کنکوری بوده تا بتوانم مسائل مالی را خودم حل کنم و از خانواده ام پول توجیبی نگیرم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آینده شغلی خود را چگونه پیش بینی می کنید؟

احمدی:قصد و هدف آینده من رسیدن به " خود آرمانی " است که در زندگیم مد نظر دارم و در نهایت حضور در جامعه پزشکی و خدمت به مردم منطقه اورامانات

باشگاه خبرنگاران جوان: دوست دارید در بیمارستان دولتی مشغول به کار شوید یا خصوصی؟

احمدی: من برای کار و درمان بیماران ترجیح می‌دهم که در بیمارستان‌های دولتی مشغول شوم زیرا متاسفانه بسیاری از مردم کشورمان توانایی پذیرش در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند و اگر سیستم دولتی این اجازه را به من بدهد و امکاناتی در اختیار ما قرار دهد بعد از گذراندن دوران طرح در یکی بیمارستان های دولتی مشغول به کار می‌شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: نظرتان در مورد زندگی در خارج از کشور چیست؟

احمدی: هر کسی برای خود نیات و اهداف خاصی دارد اما من هیچ وقت نمی‌توانم برای زندگی به یک کشور غریبه سفر کنم. ممکن است برای ادامه تحصیل و گذراندن یک دوره آموزشی تکمیلی به خارج از کشور بروم زیرا معتقدم که انسان باید به مردم و کشور خودش خدمت کند و در عوض با استفاده از آموخته‌هایش برای هموطنانش قدم بردارد.

باشگاه خبرنگاران جوان: فعالیت در شرکت های دانش‌بنیان چقدر در پیشرفت دانشجویان تاثیر دارد؟

احمدی: شرکت‌های دانش‌بنیان از این جهت خوب است که نخبگان دانشگاهی را شناسایی و جذب خود می‌کند و اینگونه افراد با کار کردن در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ایده‌های خود را به محصول و علم خود را به ثروت تبدیل کنند و من هم در این زمینه بسیار علاقمندم تا در یک شرکت دانش‌بنیان که تجهیزات پزشکی تولید می‌کند در دوران دانشجویی مشغول به کار شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان: نفر اول تجربی به چه سینی از سفره هفت سین علاقه‌مند است؟

احمدی: سبزه را می‌پسندم چون عاشق طبیعت و جنگل هستم.

باشگاه خبرنگاران جوان: دعای شما هنگام تحویل سال نو چیست؟

احمدی: مسلما اولین دعای من سلامتی و طول عمر والدینم است و سپس دعای حول حالنا الی احسن حال را برای عموم مردم می‌خوانم.

باشگاه خبرنگاران جوان: حس و حال شما در شب کنکور چگونه بود؟

احمدی با ذکر خاطره شیرین از شب کنکور سال گذشته‌اش گفت: من در شب کنکور تا حدودی دگرگون شده بودم به همین خاطر با خدا شروع به مناجات و راز و نیاز کردم و از خدا خواستم که هر کسی هر مقدار تلاشی کرده به آن دست پیدا کند و والدین با هر رتبه‌ای دلشان راضی و شاد شود و من نیز با توجه به تلاش و کوششی که کردم فردا آن رتبه را کسب کنم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا با دوستان خود در دانشگاه شریف ارتباطی دارید؟

احمدی: هنوز با دوستانم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ارتباط صمیمانه‌ای دارم و هر چند وقت یکبار به دیدن آنها می‌روم.

باشگاه خبرنگاران جوان: چه درخواستی از مسئولان فرهنگی دارید؟

احمدی: من از مسئولان فرهنگی می خواهم که کاری کنند تا سرانه مطالعه در کشور افزایش یابد و به نظرم با عیدی دادن کتاب به فرزندان می توان این کار با ارزش را انجام و ترویج داد. در پایان از شما به خاطر این گفت‌وگوی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال مسئلت می نماییم .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
      جوک سال کلا با هر موسسه ای همکاری میکنه از گروه کربن بگیر تا بقیه موسسات البته حق داره چهارسال عقب افتاده کنکورم بازار خوبیه یه بار مصاحبه میکنه با گروه ماز یه بار میگه موسسات از اسم من سو استفاده کردن.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      بجز رستگار رحمانی تنها بقیشون تبلیغ کردن و پول تیغ زدن
      تلاش کرد مزد زحماتشم گرفت
      ولی از ی طرف مولتی تبلیغ کردن و از طرف دیگ ی چیز دیگ گفتن در شان نخبه مملکتنیس
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خیلی ببخشیدا ولی همین آدم بود گند زد به تجربی و باعث شد همه کسایی که از ریاضی یا رشته عای دیگه میان بگن عشق بچگی و این داستانا ههههه
      برای موفقیت نیاز نیست نابغه باشی

کافیست یک قدم از دیگران جلوتر باشی

8. Top | #8
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این هم بگذرد زود
      ه

قیافش شبیه مهندسا نیست

خودتون ببینن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Fateme_ نمایش پست ها
      خیلی ببخشیدا ولی همین آدم بود گند زد به تجربی و باعث شد همه کسایی که از ریاضی یا رشته عای دیگه میان بگن عشق بچگی و این داستانا ههههه

اره
      خیلی شانس بیاریم امسال زیست سخت بدن
      Great men are not born great but they grow great

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadmed96 نمایش پست ها
      بجز رستگار رحمانی تنها بقیشون تبلیغ کردن و پول تیغ زدن
      تلاش کرد مزد زحماتشم گرفت
      ولی از ی طرف مولتی تبلیغ کردن و از طرف دیگ ی چیز دیگ گفتن در شان نخبه مملکتنیس
      سید شایان هم یه آقای به تمام معناس
      تنها کسی که قبولش دارم
      اکثر(نه همه) بچه های علوم پزشکی تهران توی جوّن
      بری سلام کنی محلم بهت نمیزارن
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      این قدر نگین این بود این بود ریاضیا اومدن تجربی چهار ساله ریاضیا میان تجربی امسال چهل هزار به جمعیت تجربی اضافه شده از کجا معلوم نصفشون ریاضی باشن یا همه تجربی
      اگه هدف شما ها پزشکیه بشینید بخونید کاری به بقیه نداشته باشید / ریاضی شون خوبه از اسمون که نیومدن بشینید بخونید اگه هدف شما فقط کنکور دادنه شما هم برید کنکور ریاضی بدید اینقدر هم در مورد اینا فکر نکنین فقط اعصاب خودتون خرد میشه
      به جای این که اعتراضاتتون را میارید اینجا مینویسید بشینید درستونو بخونید
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دریغ از یک جمله ی راست ! در این مصاحبه . . .
      خدایا حول حالنا ...

13. Top | #13
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها

سید شایان هم یه آقای به تمام معناس
      تنها کسی که قبولش دارم
      اکثر(نه همه) بچه های علوم پزشکی تهران توی جوّن
      بری سلام کنی محلم بهت نمیزارن
      و
      البته مام محل نمیزاریم بشون:-)
      شایانم عالی بود اخیرا با اون ایلیا کلاهبردار دو جلسه رفت متاسفانه
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تنها نتیجه ای که از این مصاحبه گرفتم اینه که:
      1-کربن و ماز و قلمچی و سایر بستگان همشون دولتی هستن :/
      2- تو رشته مهندسی نمیشه خوب مردمو خدمت کرد برنابراین میان پزشکی تا قشنگ مردمو خدمت کنن. مدیونی فکر کنی هدف دیگه ای مد نظرباشه.

رتبه های تک رقمی و پزشکی کسب و کارشون رو از زمان ورود به دانشگاه شروع میشه.

-----------

کسی که از ریاضی به تجربی میاد برتری بزرگی نسبت به تجربی داره. زیست رو خود تجربی ها هم بعد یه مدت فراموش میکنن با سه ماه وقت گذاشتن میشه کامل یاد گرفتش.

باید ضریب ریاضی و فیزیک توی تجربی بیاد پایین.

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      موفق باشه.... همچنین ما هم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن