خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کاهش زمان حل در مسائل استوکیومتری و سنتیک

سلام وقت بخیر.دوستان مسائل استوکیومتری و سنتیک از دید من حداقلش برای خودم ظاهرا خیلی وقت گیر هستش و تو کنکور مطمئنا منو به دردسر میندازه تست هم زیاد حل کردم نستا خوب شدم ولی زمانی که برای این مبحث ها برای حلشون به کار میبرم بین 2 تا 3 دقیقه شده به نظرتون چه راهکاری برای پایین اومدن این زمان وجود داره و چه پیشنهادی میدین؟ایا راه حل سریعتری برای حل این مسائل وجود داره؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      توی این PDF یک سری تکنیک سریع هست:
      http://app.gaj.ir:8091/Store/Products/PDFs/109.pdf
      بهترینش تخمین زدنه ، اگه دیدی فاصله های گزینه ها زیاد بود میتونی تخمین بزنی. اون PDF که گذاشتم رو کامل بخون تمرین هاشم حل کن

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر.دوستان مسائل استوکیومتری و سنتیک از دید من حداقلش برای خودم ظاهرا خیلی وقت گیر هستش و تو کنکور مطمئنا منو به دردسر میندازه تست هم زیاد حل کردم نستا خوب شدم ولی زمانی که برای این مبحث ها برای حلشون به کار میبرم بین 2 تا 3 دقیقه شده به نظرتون چه راهکاری برای پایین اومدن این زمان وجود داره و چه پیشنهادی میدین؟ایا راه حل سریعتری برای حل این مسائل وجود داره؟
      پاسخ اینه که بازم تست بزنید

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      سلام
      بهترینش تخمین زدنه ، اگه دیدی فاصله های گزینه ها زیاد بود میتونی تخمین بزنی. اون PDF که گذاشتم رو کامل بخون تمرین هاشم حل کن
      این جزوه هم عالی بود درواقع هدف از تست زیاد به دست آوردن همین تکنیکا توسط خودتونه حالا که آماده هستن شما تمرینشون کن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
    6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عزیز مسائل وقت گیر نیستن روش محاسبات ریاضی توی روش تشریحی کتاب مرحله به مرحله و وقت گیره،تکنیک خاصی توی بازار نیست که بخواد یه روش جدید ارائه بده،اما میتونن حجم محاسبات رو خیلی خیلی کم کنن،بهترین روشی که من دیدم حل با 2 کسره که به اینصورته 2 کسر رو مساوی هم قرار میدن معلوم و مجهلول رو در جای خودش قرار میدن،این کسری بودن باعث میشه اعداد خیلی راحت ساده بشن،اگه تونستید اموزشش رو پیدا کنید،رادمان مهر اموزش میده،مصلایی هم شنیدم با همین روش حل میکنه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام

دست گلت درد نکنه خوب بود.یه جاهایی تو محاسبات اعداد مثلا0.273 هستش اینا خیلی اذیت میکنه مخصوصا بخواین رو هم تقسیمشون کنی وقت گیرهستش به نظرتون حداکثر زمانی که برای یه تست استوکیومتری و سنتیک باید صرف کردم چه زمانی هستش؟

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دست گلت درد نکنه خوب بود.یه جاهایی تو محاسبات اعداد مثلا0.273 هستش اینا خیلی اذیت میکنه مخصوصا بخواین رو هم تقسیمشون کنی وقت گیرهستش به نظرتون حداکثر زمانی که برای یه تست استوکیومتری و سنتیک باید صرف کردم چه زمانی هستش؟
      1 تا 2 دقیقه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اعشار ها رو با هم بزنید ...
      اینم یه نمونه حل اعشاری :
      http://www8.online-convert.com/download-file/28df36972108cb57d8c85b4325fac140/converted-b39a81d4.mp4

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try
      ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 10 فروردین 1396 در ساعت 11:48

10. Top | #10
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      مال خط ویژه معرکس
      ولی اعداد کنکور ۹۹درصدشون ساده میشن بهم
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

اعشار ها رو با هم بزنید ...
      اینم یه نمونه حل اعشاری :
      http://www8.online-convert.com/download-file/28df36972108cb57d8c85b4325fac140/converted-b39a81d4.mp4

این لینکش کار نمیکنه فکر کنم

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم
      این اعشارها هم اغلب اوقات توی تستها ساده میشه ، اولین نکته اینه که عدد رو با توان های ده توی محاسبات بنویس. یعنی 0.273 رو باید بنویسی 273 ضربدر 10 به توان 3-
      اصولا اینها رو طوری میدن که ساده بشه ، یه جوری مسئله میدن که 273 با یکی از مقسوم هاش ، مثلا 91 ساده بشه
      ولی اگه مسئله اینطوری نبود ، به احتمال زیاد فاصله ی گزینه ها زیاد هست. در این صورت میشه 273 ضربدر 10 به توان 3- رو 270 ضربدر 10 به توان 3- در نظر گرفت و محاسبات رو انجام داد
      و اگر فاصله ی گزینه ها کم بود و چیزی هم نبود که بشه ساده شون کرد در این مواقع دیگه باید بشینی و محاسبه کنی. (شاید راه حلی داشته باشه ولی من نمیدونم)

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وقتی میگه از سوزاندن یک ترکیب آلی،....
      از کجا باید بفهمیم این ترکیب آلی مون c و h داره یا علاوه بر اونها o هم داره؟ روش تشخیصش چجوریه؟

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Shamsi نمایش پست ها
      وقتی میگه از سوزاندن یک ترکیب آلی،....
      از کجا باید بفهمیم این ترکیب آلی مون c و h داره یا علاوه بر اونها o هم داره؟ روش تشخیصش چجوریه؟

متوجه نشدم سوالتون رو یه نوع دیگه میگین

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم گیج شدم.وقتی اینطور سوالو طرح میکنن،بعد تو گزینه ها مثلا دو تاش فقط c و h داده ولی تو دوتا دیگه o هم داده از کجا باید بفهمیم کدومه تو سوال که هیچجوری راهنمایی نکرده.سوال 157 شیمی 3 سوم تجربی 7 فروردین رو اگه دسترسی دارید،ببینید.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن