خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

Question خواندن زیست برای کسی که هیچی از زیست نمیداند...کمک کنییییید

سلام خدمت همه ی دوستای خوبم. من تصمیم گرفتم که از دانشگاه انصراف بدم و کنکور تجربی شرکت کنم. از الان تا کنکور 97 بیش از یک سال فرصت مطالعه دارم. تو دروس عمومی و ریاضیات هیچ مشکلی ندارم. مشکل من فقط زیسته. اصن ترس دارم ازش نمیدونمم چجوری شروع کنم. یکی بهم گفت کتاب درسی بخونم. واقعا هرکسی یه روش پیشنهاد میده. میشه راهنماییم کنید بگید چجوری بخونم؟من واقعا هیچ پیش زمینه ای از زیست شناسی ندارم و کاملا صفرم. اصن ممکنه این که بتونم تو یک سال زیست دو و سوم و چهارمو خوب بخونم و ی درصد خوبی تو کنکور کسب کنم؟
      و یه سوال دیگه اگه کسی راه ارتباطی چبا رتبه یک تجربی امسال داره لطفا تو پ خ به من بگه. خیلی احتیاج دارم با ایشون صحبت کنم حتی 5 دقیقه. مرسی

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خو همین کارایی که بقیه انجام میدن باید انجام بدی خو!

عاغا کتاب زیست رو بزار جلوت مثلا فصل اول سال دوم...اول روزنامه واری اون فصل رو بخون فقط بفهمی درمورد چیه موضوعش یه دید داشته باشی..

بعد حالا خوندن جدی شروع میشه....
      روی قید هاش و..مانور خاصی بده...هایلایت کن مثلا قید هاشو که مهم هستن...

تست هم برای شروع دوم هم خیلی سبز خوبه...

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ويس هاي رضا امير..

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      سلام خدمت همه ی دوستای خوبم. من تصمیم گرفتم که از دانشگاه انصراف بدم و کنکور تجربی شرکت کنم. از الان تا کنکور 97 بیش از یک سال فرصت مطالعه دارم. تو دروس عمومی و ریاضیات هیچ مشکلی ندارم. مشکل من فقط زیسته. اصن ترس دارم ازش نمیدونمم چجوری شروع کنم. یکی بهم گفت کتاب درسی بخونم. واقعا هرکسی یه روش پیشنهاد میده. میشه راهنماییم کنید بگید چجوری بخونم؟من واقعا هیچ پیش زمینه ای از زیست شناسی ندارم و کاملا صفرم. اصن ممکنه این که بتونم تو یک سال زیست دو و سوم و چهارمو خوب بخونم و ی درصد خوبی تو کنکور کسب کنم؟
      و یه سوال دیگه اگه کسی راه ارتباطی چبا رتبه یک تجربی امسال داره لطفا تو پ خ به من بگه. خیلی احتیاج دارم با ایشون صحبت کنم حتی 5 دقیقه. مرسی
      داداش ابرومونو بردی...تو که ریاضی بودی رتبتم که حس میکنم خوب بود چرا انصراف دادی خب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ای بابا...باز هم خیانت از جانب یه ریاضی(شوخی)
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زیست خوندن ینی از صفحه اول فصل اول کتاب اول زیست شناسی

ببین یه دور همه رو بخون روزنامه وار دفعه بعد برو سراغ مفهومی خوندن و تشریحی خوندن سوالای امتحانی رو دانلود کن جواب بده بعد برو سراغ تست های بخش بخش هر فصل
      در نهایت بعد از این 3 4 دور میتونی بری مثل ی کنکوری تجربی درستو بخونی و وفتی داری فصل اول کتاب دوم رو میخونی تمام 3 کتاب رو بهش ربط بدی روش خاضیم نداره همون موقع ک میخونی تست کار نکته تست بکش بیرون
      بعدم مرور مرور
      نهایتا روزی 3 ساعات کارتو راه میندازه ب جز ژنتیک

امیدوارم ب درد بخوره
      من ک خودم اینجوری درصد میانگینم 90 درصده

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول کتاب درسی رو بجو !
      بعدش درسنامه الگو یا هرکتاب دیگه ای که باهاش راحتی چمیدونم فاگو..هرچی اونوهم بجو..اگه خودت جزوه داری اونو هم بجو !!
      وقتی همرو جوییدی میری سراغ تست زدن
      اینم بگم من واس این ازمون خیلی کم تست زدم درصد شد 56
      پس میبینی که بیشتر زیس برمیگرده به خوندن
      البته تست هم خیلی خیلی مهمه
      نکات تستیو یه جا بنویس و مرور کن
      من طرز خوندن کتاب رو از الگو یاد گرفتم ..چون کلمات مهم رو پر رنگ کرده ..و خلاصه من خیلی باهاش حال میکنم !توام کتابارو ببین ...یکیو انتخاب کن ...درسنامه خیلی سبزم عالیه واس شما که رشتت ریاضیه و بار اوله میخای زیس بخونی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من توی کنکور 95 درصد زیستم 35 بود میدونم خیلی عالی نیست ولی تجربیاتمو بهت میگم شاید به دردت بخوره...
      ببین من اول یه فصل رو میخوندم کامل یه دور بعد برای دور بعدی که همون موقع می خوندم قید هاشو ( مثل بیشترین یا تنها ..) رو های لایت میکردم با آبی و دور سوم که میخوندم اون جاهایی که خیلی خیلی حفظی بود مثل این که مثلا جنس فلان چیز از لیپوپروتینه یا ... رو با نارنجی های لایت می کردم
      بعد درسنامه ی خیلی سبز رو میخوندم و جاهایی که جدید بود برام رو توی کتاب حاشیه نوسی می کردم توی همون صفحه.
      بعد تست های خیلی سبز رو می زدم بعد تست های کانون آبی و نکات تست هایی که بلد نبودم یا اشتباه زده بودمو حاشی نویسی می کردم توی همون صفحه که مرور رو اسون تر می کرد.
      دوران جمع بندی هم کتاب موج آزمون میزدم.
      و برای مرور بعدی همون فصلی که خونده بودم اول نکات حاشیه نویسی خودمو میخوندم بعد تست جدید میزدم.
      در ضمن خلاصه نویسی هم واقعا برای درس حجیمی مثل زیست کارساز نیست!
      امید وارم مفید بوده باشه.
      بايد باورش كنى تا بدستش بياری...!️

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)